Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217358 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1100 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:28:29 pm »
spotkanie z hydraulikiem jutro o 8 rano :], ale rozmawiałam dzisiaj z naszym ulubionym kierownictwem schroniska na temat mrożenia rur i jestem lepszej niż ostatnio myśli ;)

dzisiaj chciałabym podziękować za bardzo miły prezent od Pana Roberta, który podarował nam siano  :bukiet - zapraszamy do wątku na forum http://forum.kroliki.net/index.php?topic=7029.msg306448#new

dzisiaj do schroniska dotarła wspaniała paczka z 30 kg sianka oczko! Jesteśmy niesamowicie wdzięczne  :bukiet, nie mówiąc o królach, które mają pod nosem pyszne sianko ;)

serdecznie zachęcamy do zakupów u Pana Roberta - kupując siano dla swoich pupili, wspieracie króliki z naszego już niedługo oficjalnego...:P Azylu ;)

na koniec mam do Was prośbę - proszę zagłosujcie na toruńskie Schronisko dla Zwierząt  :bukiet - tak niewiele brakuje nam do pierwszej "piątki"

https://www.facebook.com/Eksperci.Tesco?sk=app_293130837399609

pamiętajcie też o naszej Agn..Hospicjum wciąż ma szansę, ale musimy je wesprzeć!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 20:31:48 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1101 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:41:25 pm »
zagłosowałam na schronisko i hospicjum, powysyłałam link znajomym, udostępniłam na facebooku, mam nadzieję, że wejdziemy do pierwszej piątki, wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele :)

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1102 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:46:52 pm »
my również wysłaliśmy zaproszenie na FB...

:-)))))
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1103 dnia: Styczeń 24, 2012, 23:11:37 pm »
O hospicjum wieszczę gdzie mogę:) angażuję rodzinkę znajome.
Oficjalnie na blogu oczywiście wstawiłam Schronisko w Toruniu, a osobiscie głosowałam na schronisko w Łodzi - przepełnione, biedne  no i lokalny patriotyzm:)

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1104 dnia: Styczeń 24, 2012, 23:32:27 pm »
O hospicjum wieszczę gdzie mogę:) angażuję rodzinkę znajome.
Oficjalnie na blogu oczywiście wstawiłam Schronisko w Toruniu, a osobiscie głosowałam na schronisko w Łodzi - przepełnione, biedne  no i lokalny patriotyzm:)

a ktore schronisko w Lodzi ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1105 dnia: Styczeń 25, 2012, 00:25:39 am »
Przy Marmurowej

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1106 dnia: Styczeń 25, 2012, 17:25:21 pm »
już wiemy więcej ;)

dzisiejsza poranna wizyta nie była zaskakująco miła, ale najważniejsze, że chyba udało nam się coś ustalić - to będzie piękny dzień, kiedy skończą się problemy hydrauliczne :P

pozostajemy przy opcji niedzielnych ustaleń co do hydrauliki.

dzisiejsza wycena okazała się mniej korzystna - usunięcie bojlera + przesunięcie grzejnika (z mrożeniem rur) 700 zł + VAT bez gwarancji powodzenia akcji

w zw. z tym zostajemy przy opcji 700 zł z (mam nadzieję) gwarancją, że wszystko odbędzie się bezproblemowo/bezkolizyjnie...czyli się uda ;) (Pan nie ma wątpliwości, a ja...jestem już przewrażliwiona ;))

doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu czekać kilku miesięcy - w tej chwili hydraulika nas hamuje, a prace hydrauliczne to tak czy inaczej koszty

podsumowując:

700 zł + ok 200 zł materiały (zostaną zakupione możliwie najtaniej) + ok 360-380 zł kaloryfer - musimy kupić kaloryfer, bo jak się okazało potrzebujemy kaloryfera o długości 140 zł, żeby dobrze ogrzać pomieszczenie ;), czyli ok 1300 zł

w tej chwili mamy na koncie na remont ok 2450 tys. zł (po odliczeniu 450 zł za drzwi), czyli po zrealizowaniu prac hydraulicznych pozostanie ok 1200 zł :(

dodatkowo prawdopodobnie musimy zakupić ogrzewacz do wody - ok 300-400 zł,

podłoga, ściany, szafka pod zlew, , regały...sprzęt (musimy uzupełnić sprzęt, ponieważ niestety przy takiej ilości zwierząt, sprzęt ma dość krótki termin żywotności :()


prace hydrauliczne zaplanowane są na piątek rano...trzymajcie bardzo bardzo mocno kciuki, żeby obyło się bez komplikacji, bo to dla nas ważny krok...

jutro rano musimy zrobić zakupy na piątek, a dodatkowo do piątku ściany muszą być przygotowane "pod" rury - rury będą w ścianach ;), więc trzeba wykuć bruzdy w ścianie...za to z góry dziękuję tacie Agnieszki, Panu Wiśniewskiemu  :bukiet

nie wspominając o podziękowaniach dla rodziny naszej Rózi :D  :bukiet

mam nadzieję, że w piątek wrzucę nowe zdjęcia z Azylu ;)

jutro na chwilę przyjeżdża do nas Kicek z Poznania - w drodze do nowego domu

jutro czeka nas również wizyta u doc, Majgull mi się nie podoba :/

zastanawiam się też co to będzie jak będziemy musiały rozdzielić ekipę Astrid, ale na razie maluchy jeszcze mogą być razem :]


na koniec jeszcze raz chciałabym prosić o pomoc w tworzeniu naszego Azylu

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Azyl dla Królików w Toruniu


staramy się zaoszczędzić jak tylko możemy - gdybyśmy doliczyli koszty robocizny przy instalacji elektrycznej, demontażu/montażu drzwi (w przyszłości koszty zrobienia ścian), drobiazgów takich jak skucie betonu etc., to suma byłaby kosmiczna :/
chcemy zrobić to wszystko możliwie jak najtaniej, ale jednocześnie porządnie - dlatego też szukamy różnych ofert, porównujemy, na hydraulika zdecydowaliśmy się po długich rozmyślaniach (naprawdę długich :P)

ten remont to dla nas ogromna radość - wizja Azylu wszystko wynagradza, ale z drugiej strony to wymaga dodatkowego bardzo dużego zaangażowania...mam nadzieję, że wszystko się uda i osiągniemy nasze cel - właściwie to nie biorę pod uwagę innej opcji :P

jesteśmy niesamowicie wdzięczne za pomoc, którą otrzymujemy z różnych stron - w tym od Was, naszych wspaniałych darczyńców  :bukiet, ale musimy prosić o dalsze wsparcie

najważniejsze jest to, że jest to wydatek na lata i ten remont zwróci nam się bardzo szybko - Schronisko w T. jest the best dla królików ;)

do pomocy zachęca Gucio - I królik z toruńskiego schroniska, który znalazł się pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Królikom i zapoczątkował współpracę ze Schroniskiem ;)

miał wtedy ok 4-5 lat, jak widać dzisiaj jest szczęśliwym królem...;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 17:30:21 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1107 dnia: Styczeń 25, 2012, 18:27:11 pm »
czytanie o tym, jak wszystkie prace w azylu posuwają się do przodu napawają mnie niesamowitym entuzjazmem, każdy krok przybliża nas do Azylu z prawdziwego zdarzenia  :icon_smile

chciałabym również przypomnieć i prosić o głosy na Toruńskie schronisko, niby jesteśmy w pierwszej piątce, ale od spadku na miejsce 6 dzieli nas zaledwie 6 głosów.. https://www.facebook.com/Eksperci.Tesco?sk=app_293130837399609
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 19:12:20 pm wysłana przez oliwja »

Offline vanite

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1108 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:28:04 pm »
Czyli co, nie chcecie tego krótszego kaloryfera? A może łatwiej i taniej jest mieć dwa mniejsze? (tak robią w nowych mieszkaniach)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1109 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:31:00 pm »
vanite, miałam dzisiaj napisać maila w sprawie kaloryfera

niestety krótki odpada :(, ponieważ do drugiego kaloryfera musielibyśmy dodatkowo dorabiać "instalację" i wykorzystywać miejsce, a kaloryfer ma być jeden długi pod oknem - dla oszczędności miejsca, bo pod oknem i tak nie będzie klatek...do mnie dopiero dzisiaj dotarło, że nasz kaloryfer ma mieć 60 cm wysokości...a długości 140 cm :/




Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1110 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:45:57 pm »
Ola, IMHO to powinno dzialac

NIE tj wyzej czyli "dzisiejsza wycena okazała się mniej korzystna - usunięcie bojlera + przesunięcie grzejnika (z mrożeniem rur) 700 zł + VAT bez gwarancji powodzenia akcji"

TAK .... cena dotyczy wykonania roboty, nie ma roboty nie ma pieniedzy, kazdy chetnie da robote bez gwarancji i wezmie za to worek $$$
nie dsc ze wezmie robote to ma udzielic gwarancji na 1-2 lata ze nic sie nie posypie a jesli sie posypie to naprawi to gratis ....

ponadto napisz WYRAZNIE czego potrzebujesz (zeby zmniejszyc koszty urzadzania, nie to co juz mam i nie to co jest pod drugim adresem w wawie dla Cię)
ten watek jest za dlugi i mozna sie w nim zgubic, jutro od rana będę w kilku miejscach gdzie moga sie znalezc rzeczy dla was wiec moge o A czy B czy C
- zapytac
- odlozyc
- zalatwic

lojalnie jednak uprzedzam iz poprosze o informacje dzis a nie jutro, dasz rade ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1111 dnia: Styczeń 25, 2012, 19:58:22 pm »
Andrzej mówiłam o naszych potrzebach i naprawdę wydaje mi się, że max oszczędzamy, ale nie powiem Ci, ile potrzebuję zaworów do mrożenia rur na piątek etc.- bez przesady...czym innym są płytki, farby, drzwi, zlew etc., a czym innym lista takich rzeczy jak oto ta:

-rura czarna 3/8"- tyle ile jej potrzeba (oczywiście mnożąc dł. razy dwa) w odcinkach po 3m. (w STALER ul. Leszczynowa)

-zawór DANFOSS termostatyczny + głowica "clic" - 1 szt.,

-zawór powrotny kątowy 1/2" - 1 szt.,

-redukcja mosiężna 1/2" na 3/8" - 2 szt.,

-uchwyt metalowy z gumą na rurę 3/8"-10 szt.,

nie wiem co jeszcze jestem w stanie wymyślić: nie jesteśmy w stanie zbierać rur i zaworów na terenie całego kraju. sama podroż do W-wy to ponad 200 zł i myślę, że jeśli kupujemy tego typu rzeczy idealnie zgodne z listą w hurtowniach z ulgami etc., to chyba lepiej nie da się tego załatwić.

co do pierwszej części postu nie wiem jak mam to zrozumieć.

wybraliśmy opcję najlepszą naszym zdaniem - nie tylko moim, tylko naszych "ekspertów" również, a trochę w męskim wydaniu ich mamy :]

wycena była niekorzystna - delikatnie mówiąc - nie te pieniądze, nie za to, czego oczekiwaliśmy, brak pewności w jakości usługi to jedno - nie zapłacimy nikomu za to, że spróbuje,
ale zapłacimy komuś za to, że zrobi to porządnie, bo zna się na tym doskonale :] i tak da nam gwarancję swoich usług, czyli w razie czego, będziemy mieli kontakt i będziemy działać.

potrzebujemy na pewno:

klatki 100 cm/ lub 120 cm

poidła 500 ml

miski 250-300 ml

plastikowe pudła na ręczniki, jedzenie, pelet - ok 40-60 l


fugi mamy załatwione, hmmm potrzebujemy też klej do regipsów...? tak, ale nikt nie wpadł na to, żeby to sprowadzać...bo to są rzeczy, które wychodzą w trakcie remontu i nie zrobię Ci listy takich rzeczy. rozmawiam ze wszystkimi fachowcami o wszystkim, ale naprawdę są chyba granice tego, co można ode mnie oczekiwać :]

poza tym wydaje mi się, ze jeśli sprawdzam ileś opcji na okno, hydraulika etc. i wybieramy wg nas opcję najlepszą - a gremium, które tworzymy "my" jest duże - naprawdę duże włącznie z pracownikami schroniska, to naprawdę nie trzeba tutaj nic więcej...wymyślać :]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 20:03:24 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1112 dnia: Styczeń 25, 2012, 20:04:05 pm »
co do pierwszej części postu nie wiem jak mam to zrozumieć.
wycena była niekorzystna - delikatnie mówiąc - nie te pieniądze, nie za to, czego oczekiwaliśmy, brak pewności w jakości usługi to jedno - nie zapłacimy nikomu za to, że spróbuje,
ale zapłacimy komuś za to, że zrobi to porządnie, bo zna się na tym doskonale :] i tak da nam gwarancję swoich usług, czyli w razie czego, będziemy mieli kontakt i będziemy działać.

o to wlasnie chodzilo .... ze placa za robote, dziekuje bo dla mnie bylo to niejasne :-)
a ja moge sprowac zalatwic reszte .... i moge sprobowac jak bede wiedzial CO mam zalatwic, nie gwarantuje ani terminu ani powodzenia
rurki bez sensu ....
ale jak nie wiem nawet o co pytac to A lub B moze to miec ale nigdy nie pomysli ze rabbitom sie przyda a ja nie zapytam bo ... nie wiem,i kolo sie zamyka
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1113 dnia: Styczeń 25, 2012, 20:15:24 pm »
tak tylko terminy są też ważne w tym przypadku - "naszemu" inżynierowi od rur pasuje piątek, więc jutro rano musimy kupić to, co potrzebne i dzisiaj trzeba było załatwić zrobienie bruzd w ścianach - tak to mniej więcej wygląda - a poza tymi "dużymi" rzeczami, większość to "drobiazgi" ;) do montażu regipsów, podłóg...drzwi, etc. ;)

nawet takie rzeczy jak do instalacji elektrycznej czy jak do hydrauliki kupujemy w hurtowniach - najtaniej jak można, dzięki możliwością naszego męskiego wsparcia, a to jest już znacznie taniej niż np. zakupić tego typu części w sklepie typu leroy merlin czy obi ;)

tak czy inaczej w takich sprawach andy pv, mail ;)





Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1114 dnia: Styczeń 25, 2012, 20:23:59 pm »
Wszystko co jest nam potrzebne staramy sie pisać na bieżąco w tym wątku, na Facebooku itd :) Doradców na szczęście nie brakuje - męskie grono jest w takich sytuacjach niezbędne a mężczyzn mamy naprawdę fachowych  :przytul:

Byłoby wspaniale gdyby wystarczyło na zakup klatek które bez przerwy używane, przestawiane, stawiane jedna na drugą strasznie szybko się niszczą - niedługo będzie trzeba zamówić kontener na złom bo wiele z tych co mamy już ledwo trzyma się... kupy ;-)

Jeszcze tylko 5 dni będzie trwał bazarek na którym można kupić wiele fajnych rzeczy podarowanych przez naszych wspaniałych forumowiczów - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13320.msg306781#new a cały dochód zostanie przeznaczony za rozbudowę azylu  :bukiet


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1115 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:06:44 pm »
Wiele rzeczy nowych bądź używanych   zarówno hydraulicznych : rur , zaworów oraz innych można za przysłowiową  złotówkę wygrzebać na złomowisku ( skup złomu) . Warunek ,musi iść ktoś kto sie zna  co to jest zawór oraz inne o odpowiednich wymiarach wyrażonych w calach.  Dwa lata temu sami urządziliśmy pomieszczenie pracownicze  wcześniej we własnym zakresie  remontując instalacje  . Wyszlo za ,,grosik" .Placi sie .... pracownikom którzy tam  złom tną . Oni wynajda to co potrzebne ,tylko trzeba pogadac  a czasami są to  naprawde rzeczy nowe.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1116 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:09:36 pm »
Mogę iść z taką listą na złomowisko...tylko szczerze mówiąc...nie wiem kiedy i jak jeszcze miałabym to załatwić do piątku...żeby skompletować to wszystko...



Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1117 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:18:38 pm »
Tego się nie da zalatwic w jeden dzień czy dwa . Trzeba  wcześniej  bo nie wszystko da sie tak od razu  zauważyć . Ja tak podpowiadam na przyszlość . Można przy okazji zajrzec o  jakies klatki czy zagrody  popytać , poprosić . Może coś takiego z czego tomożna zrobić .Takie na zewnątrz ,zeby  wybieg w lato zorganizować bo ladny kawalek terenu jest przed wejściem . Czasami trzeba ze daw czy trzy razy pojechać ,. My zbieraliśmy  chyba ze trzy tygodnie po troszku ale sie oplaciło

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1118 dnia: Styczeń 25, 2012, 21:53:16 pm »
Tylko musimy brać pod uwagę jeszcze jedno - nasz fachowiec od rur powiedział, że on montuje rury stalowe, w ostateczności może montować pcv-ki, ale on daje gwarancję za stalowe, tj. za materiały, które są też określonej jakości, a w przypadku naszej hydrauliki taka rzecz jak zawory jest...bardzo ważna, bo instalacja jest taka, że wszystko kumuluje się w jednym miejscu i np. gdyby zawór nie wytrzymał (o czym dzisiaj była mowa), to mielibyśmy mega problem.
Ktoś wykonuje tą pracę, świadczy usługę, której nikt "od nas" nam nie może świadczyć, bo a - sprzęt do mrożenia, b - to jednak jest skomplikowana sprawa i świadczący pracę ma też pewne oczekiwania...co do tego "na czym" będzie pracował.

Poza tym naprawdę musimy brać pod uwagę jedno...remont to dodatkowe, bardzo duże obciążenie czasowe...załatwienie hydraulika to były spotkania co tydzień, w każdej wolnej chwili mojej, niezastąpionego Tomka...etc. Nawet zamówienie okna było dość problematyczne organizacyjnie...Wszystko musimy ustalić, skonsultować, porozumieć się etc. i 2-3 tyg. rozbite w poszukiwaniu elementów do hydrauliki to naprawdę...trudne delikatnie mówiąc do zrealizowania..doba musiałaby mieć 72 h :(

Jak przeżyjemy hydraulikę, to będzie z górki...;) ;) ;) (odpukać :P)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 21:57:39 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1119 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:20:47 pm »
Hmm... ja tak sobie myślę. , że to ma być azyl, po remoncie, a nie z ew usterkami. To jest inwestycja na lata, więc w stare elementy ja bym sie nie bawiła.
Mój blok był oddany jako ostatni w roku - wykonanie planu- oj mielismy długo super...a ile kombinacji, nowe elementy i naprawy kosztowały! Nie wspomnę o odszkodowaniach z ubezpieczenia i nerwach. Poza tym, ja jako wykonawca na pewno nie wzięłabym odpowiedzialności mając materiały z odzysku.
Przyszłościowo ogrodzeń na wybieg i jakiś tam bajerów można poszukać na złomowisku, tylko czy będzie jeszcze jakiś wolontariusz - chomik, który połączy dwie pasje, o czasie nie wspomnę