Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217567 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline absolu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
  • Some bunny loves you...
    • Ratowanie, leczenie, adopcje królików
  • Lokalizacja: Warszawa / Bemowo
  • Moje króliki: Lukrecja, Teodor, Klementyna Wełniak, Zuzik, Fabian
  • Na DT: Brit,Saddam,Daisy,Reksiu,Roksi,Pewex,Mela,Miki,Malwina,Pusia,Fruzia,Uszatka,Ignacy,Coco,Bazylia,
  • Pozostałe zwierzaki: Scooter, Maurycy Brownie, Czesiu
  • Za TM: wszystkie, które wybrały mnie na towarzysza ostatniej podróży...
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #980 dnia: Styczeń 14, 2012, 11:50:27 am »
Glosujemy na otro ;-)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #982 dnia: Styczeń 14, 2012, 12:30:09 pm »
Kategoria Moje zainteresowania i pasje: Tytuł Najlepszy blog 2011 w kategorii Moje zainteresowania i pasje oraz laptop Acer Aspire 5560G-A6344G75mnkkw, a także voucher na biżuterię o wartości 1 000 zł brutto do zrealizowania w salonie firmy Apart
Nagrodami specjalnymi w kategorii Moje zainteresowania i pasje są:
- vouchery na zakup designerskich produktów w Fabryce Form o wartości 200 zł
- vouchery do Day Spa Time Zen o wartości 200 zł
- roczna prenumerata magazynu Dom&Wnętrze
- roczna prenumerata magazynu Uroda
 

Wstawiam i tu fragment ze strony konkursowej o co walczymy :)  



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #983 dnia: Styczeń 14, 2012, 12:53:51 pm »
No i bardzo proszę, może ktoś podesłałby historię losów któregoś z toruńskich sierotek aktualnie będącego u niego na dt lub ds Lub artykuł własnego pomysłu

A gdzie tą historię trzeba napisać i na kiedy???

Może uda mi się coś skrobnąć o losach Bianki vel Białej :)

P.S. sms'ki poszły :)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #984 dnia: Styczeń 14, 2012, 13:02:57 pm »
Ja mam Shivę z Torunia, ale nie wiem skąd się tam wzięła ani nawet ile ważyła tam przyjeżdżając, więc pomóc nie mogę. A może ktoś coś wie o jej losach i dlaczego trafiła do schroniska? Jeśli tak to proszę o pw - wtedy postaram się opisać jej historię.

EDIT: jej historia może też wpłynąć na pogląd ludzi na temat zjadania królików, ponieważ mimo, że to zwierze hodowlane jest cudownym domowym pupilem. Proszę o pomoc :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 13:13:55 pm wysłana przez marciula »

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #985 dnia: Styczeń 14, 2012, 13:31:07 pm »
a może tak wymyslić cos w nawiązaniu do "królika po berlińsku"

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #986 dnia: Styczeń 14, 2012, 14:03:18 pm »
Jak najszybciej:)
Jeśli cipki są adoptowane to pewnie!!!
I prosiłabym o linki do fotek z netu,aby nie załadowywać bloga bo jest limit na bibliotekę
Mój mail: jw2302@o2.pl
a może tak wymyslić cos w nawiązaniu do "królika po berlińsku"
nie wiem, o co chodzi, ale burza mózgów pilnie poszukiwana:))
Marzy mi się "Mój dzień wolontariatu w azylu" to do tych, co "obrabiali królaski:) Ty Miki też o ile pamiętam?

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 14, 2012, 15:14:49 pm »
A może ktoś z Torunia z weną pisarską w oparciu o  http://adopcje.kroliki.net/articles/news i swoją wiedzę napisałby notatkę "O nas" czyli o oddziale toruńskim  - jego członkach itp Najlepiej na teraz  :blaga: :blaga: :blaga: :blaga:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:05:21 pm »
Ja mam Shivę z Torunia, ale nie wiem skąd się tam wzięła ani nawet ile ważyła tam przyjeżdżając, więc pomóc nie mogę. A może ktoś coś wie o jej losach i dlaczego trafiła do schroniska? Jeśli tak to proszę o pw - wtedy postaram się opisać jej historię.

EDIT: jej historia może też wpłynąć na pogląd ludzi na temat zjadania królików, ponieważ mimo, że to zwierze hodowlane jest cudownym domowym pupilem. Proszę o pomoc :)
Poszperaj na forum na pewno wczesniejsze losy Shivy będą. Czekam na notke:))

Offline asiami

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:31:05 pm »
Wysłałam dwa SMSy (niestety tylko tyle komórek jest w naszym domu) i już widzę oczyma wyobraźni jak króliczki się przechadzają w pięknej biżuterii firmy Apart  :bunny:
     
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14648.120.

Moje miśki: Eddy, Bubi, Okti (psy); Pieszczoch, Tygrys, Misia, Mała, Tosia (koty)
Reszta zwierzyńca: świnka Zdzicha, chomik Horton, papug Cody, gekon Ginger

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #990 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:34:32 pm »
Napisałam i wysłałam historię Shivy na podanego maila :) madzia85 napisała mi skąd się Shiva przypałętała :)
Pozdrawiam!

Edit. Shivę miały zjeść rysie w zoo. Teraz to chyba ja ją zjem bo jest taka śliczna  :turla:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 16:40:20 pm wysłana przez marciula »

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #991 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:06:19 pm »
"Krolik po berlińsku" to film o królikach które żyły pomiedzy murami ktory oddzielał Berlin wsch. od zach. Przedstawiona jest ich historia przed i po upadku muru. Film był wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą. Mozna pomysleć nad opisaniem i stworzeniem jakiegoś odniesienia krolik po berlinsku a my mamy swojego po toruńsku.

Coś na jutro napiszę bo dzis nie mam weny ale opiszę jak trafiłam do SPK, opiszę festyn śniadanie na trawie na toruńskiej starówce + zdjęcia, że mam stąd Pysie ( z akcji z mszczonowa ale trafiła ostatecznie do schronu więc tworzenie azylu ma sens)  i że pomagam w schronisku mam nawet zdjęcia z wolotariatowego sprzątania klatek

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #992 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:10:17 pm »
Miki, suuuper:) To czekam

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #993 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:43:20 pm »
Marciula, dziekuję za sliczną opowieść o Shivie - już na blogu:))

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #994 dnia: Styczeń 14, 2012, 18:50:54 pm »
A ja dziękuję za cudownego królika  :rotfl2
po_sąasiedzku życzę Ci, aby Twój blog wygrał ten konkurs - świetna robota!  :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #995 dnia: Styczeń 14, 2012, 18:52:35 pm »
mamy za sobą kolejny fajny dzień - pracowity, ale dodający energii ;)

zacznijmy od królików :] - wyjątkowo :P

Alaskan...nie, to nie Alaskan, to Lottie...

króliczka oddana przez właścicielkę z powodu alergii oraz braku możliwości finansowania leczenia królika

dzisiaj nasze Kaśki były z nią u wet., mała faktycznie nie robi bobków, ale teoretycznie nie ma ku temu powodów...

zobaczymy czy jutro coś się pojawi (dostała antybiotyk i metoclopramid), jedno jest pewne - jej zęby trzonowe są bardzo nieciekawe

poza tym mała jest smutna...ale to się zmieni ;) ma tez okropne kołtuny, chociaż tego nie widać, dotyk robi swoje...



















króliczka z Gdyni, uratowana przez MAS...dziewczyna z nadwagą, bardzo wycofana, trzeba do niej podchodzić niezwykle delikatnie, jest wystraszona, ma niepokojąco lekko przekrzywioną główką, ogólnie nie podoba nam się...tzn. obawiamy się o jej stan zdrowia, zębów, narządów wewnętrznych






















Soniu przekazałam tunel tej bieduli...


na koniec przedszkole




















mój idol...przyznaję się mam słabość do tego typu królików :P

z dobrych wiadomości trzeba powiedzieć, że Yogi jest w DT w Toruniu - Natalia dzięki  :przytul:, chociaż obawiam się, że czeka nas usuwanie siekacze :/


teraz coś optymistycznego (dla wszystkich miłośników kabli :P)

...mamy prąd! co prawda przy okazji okazało się, że zdecydowanie czeka nas ciężka walka ze ścianami (tynk jest w bardzo złym stanie i odpadał :P), ale...nastała jasność ;)!

na razie wszystko jest na wierzchu (ze względu na ściany i to co trzeba będzie z nimi zrobić), ale to tylko na razie ;)

stara instalacja (bezużyteczna :] - ostatni raz to pomieszczenie było wykorzystywane kilkadziesiąt lat temu) została usunięta i mamy nową ;)

tutaj ogromne podziękowania należą się opiekunowi naszej Rosy i Lukasa - dziękujemy  :bukiet :bukiet :bukiet

koszt materiałów (włącznie z 3 lampami - świetlówki) wyniósł ok 480 zł (chociaż prawdopodobnie będzie niższy ze względu na to, że trochę rzeczy zostało i wrócą do hurtowni) - gdybyśmy nie miały takiego szczęścia do ludzi :P, koszt samych materiałów wyniósłby ok 800 zł, nie mówiąc o tym, że za robociznę powinnyśmy zapłacić ok 900 zł (podobno tak wyglądają stawki)...łatwo obliczyć ile udało nam się zaoszczędzić ;););)












to musimy posprzątać :P, ale dzisiaj zabrakło już na to siły...;)




światło  :D oczywiście lampy będą na suficie, ale na razie sufit wymaga pracy :P


podsumowując walczymy dalej ;) ze ścianami będzie bardzo dużo pracy, a może przesadzam :] koszty na pewno będą wysokie, ale cieszę się z tego, że wszystko będzie porządnie zrobione i tynk nie odpadnie nam 3 miesiące po remoncie :]

w pon. przedstawię fakturę za drzwi oraz instalacje elektryczną - łącznie ok 900 zł,

w tej chwili mogę powiedzieć, że łączna kwota, która wpłynęła na Azyl to ok 2600 zł (w pon. podam dokładną kwotę ;))- za każdą złotówkę dziękujemy z całego serca :heart i prosimy o dalsze wspieranie naszego Azylu...są rzeczy na których na pewno uda nam się zaoszczędzić - mamy już np. fugi, płytki za zlew, ale przed nami duże wydatki okno, kwestie hydrauliczne, płytki, regały...

wiem, że damy radę ;) kiedy czytam nasz wątek albo spotykam się z ludźmi, którzy nas w tym wspierają, już wiem, że to miejsce żyje ;)

koszt remontu to niemały, ale jednorazowy wydatek - inwestycja na lata (pamiętajmy, że nie płacimy za użytkowanie tego miejsca), a najbardziej cieszy mnie to, że tak jak cała ta inicjatywa, to będzie niezwykłe miejsce również dlatego, że naprawdę cała ta królicza działalność pozwala nam poznać tak wiele rewelacyjnych osób...generalnie to wszystko daje nam power :P



Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #996 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:26:01 pm »
Gratuluję dziewczyny :) Świetna sprawa :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #997 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:31:19 pm »
SUPER :)
nie mogę wyjść z podziwu dla Waszej pracy i zaangażowania!
Jak tylko opłacę rachunki postaram się znowu wysłać chociaż parę złotych. A póki co czekam na transport dla Stefana -tak, to ja, ujawniam się :)

Offline sarablond

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #998 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:46:26 pm »
Super :) :) Jestem z Was dumna! :brawo: Oby tak dalej, dla uszkow  :bunny: :bunny:

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #999 dnia: Styczeń 14, 2012, 19:47:09 pm »
czekam na transport dla Stefana -tak, to ja, ujawniam się usmiech2
Bierzesz Stefanka na stale?