Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216697 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:33:08 pm »
Alaska zdecydowanie nie jest do adopcji :P katka na pewno ulegnie presji i wrzuci fotki ;)

mieliśmy dzisiaj długi i dość ciężki, ale chyba jednak pozytywny dzień ;)

na początek poranna sesja zdjęciowa pt. cuda natury:

Chładko
- baranek z głębokim zapaleniem ropnym skóry - doc mówi, że najprawdopodobniej sam wygryzł sobie skórę - musiał mieć tam straszny świąd - ma strupy nawet na ogonku - doc pobrał zeskrobinę, żeby zobaczyć czy nie ma innych pasożytów poza pasożytami zewnętrznymi, które zamieszkały w miejscach rany
na razie wstrzymujemy się z rtg - Chładko porusza się dość dobrze, bardzo możliwe, że problemem jest ból i to on przekłada się na poruszanie - reakcje nerwowe są ok

Chładko będzie dostawał przez tydzień antybiotyk, dostał też iwermektynę i ektopar

na zdj. Chładko towarzyszy prezent od Soni  :bukiet











rana...




Rychło - boski on


















Chładko i Rychło to 2 króliki z trójki, która trafiła pod opiekę Milki - dziewczynka została w W-wie z podejrzeniem ciąży


teraz czas na rudzielca z warszawskiego sklepu zoologicznego - oto Tim Fionson - najbardziej wycofany ze wszystkich, bojaźliwy - jeden z 3 królików oddawanych przez sklep zoologiczny














na koniec zostawiłam pięknego rudzielca (absolu - to dla Ciebie :P) - Cin-cin (nie powiedziałaś mi jak go nazwałaś :P) - niezwykle pobudzony król...(ekstremalnie pobudzony), do tej pory maszynka do rozmnażania u terrarysty












w sesji zdjęciowej Tima Fionsona (Milka miałaś fazę z tym imieniem :P) oraz Cin-Cina udział brały:

dywaniki oraz paśnik od Soni :D - wybór prezentów do schroniska doskonały :*


teraz dalsza część relacji...po radosnej sesji zdjęciowej przyszedł czas na sprzątanie - było dużo pajęczyn i dużo pająków (na mojej głowie też :]), ale mamy to za sobą ;)
tutaj chciałabym bardzo bardzo bardzo podziękować opiekunom naszej Rózi  :bukiet - Patrycja i Martyna dziękuję :*

dziękuję też chłopakom ze schroniska za wyniesienie gratów ;)

po sprzątaniu postanowiłyśmy zabrać się za lamperię, którą trzeba usunąć - niestety okazało się, że nie odpada od ściany na zwołanie :P, ale walczyłyśmy - 1/2 jednej ściany została ogarnięta - nasz sprzęt był dość wątpliwy :P, ale jako kobiety pracujące chciałyśmy spróbować :P - i spróbowałyśmy, tylko chyba nie czuję kości w prawej dłoni :]
jedno jest pewne Martynka wydawała się mieć więcej siły niż my :P zwłaszcza przy etapie pt. wynoszenie wielu worków ze śmieciami :]

oto pierwsze zdj. z pomieszczenia, które przygotowujemy - tutaj widać jak wiele pracy jest przed nami - bardzo wiele, chociaż tak jak od początku powtarzam - to wygląda gorzej niż jest :P i wszyscy powtarzają jedno - to miejsce ma mega potencjał i niedługo będzie tam po prostu pięknie...;)

zaczynamy...dawno dawno temu było tak: - zapamiętajcie ten obraz, bo za jakiś czas pokażemy Wam, co potrafimy zdziałać  :icon_cool - to będzie miejsce idealne - tzn. ja widzę tam już każdy element i może to się wydawać wariactwem (obawiam się, że wiele osób wchodząc tam po raz I uznałoby, że jestem wariatką, skoro widzę w tym miejscu potencjał), ale to jest coraz bliżej...;) zresztą czym by było życie bez takiej wariackiej wiary w "coś"...co ma sens ;)





a potem zmieniało się tak:











lamperia znikała...(reszta ścian zostanie już dla mężczyzn :P, to była próba siły z naszej strony ;))









ile radości może dać kawałek własnoręcznie zmienionej ściany :P




w tym tyg. załatwiamy drzwi i okno - okno jest naprawdę duże z czego się cieszę - nie będziemy go zmniejszać, zamówimy okno dokładnie pod ten wymiar

aktualnie drzwi wyglądają tak :]



tutaj widać drogę, która prowadzi do schroniska - głównie do schroniska, ewent. na położone niżej działki



a okno tak:



oto pomieszczenie z zewnątrz - widać tutaj, że obok jest wolna przestrzeń - miejsce nieużytkowane, myślę, że wiosną/latem pomyślimy o stworzeniu dla uszaków wybiegu na dworze



przed nami dużo pracy, niełatwej...fizycznie, logistycznie - to wszystko trzeba ogarnąć, umówić, załatwić, przywieźć, przypilnować...

to duży wysiłek finansowy, ale z drugiej strony, biorąc pod uwagę to, że nie ponosimy żadnych kosztów wynajmu, użytkowania, trudno wyobrazić sobie lepszy wariant w perspektywie kilku lat (do czasu, kiedy wybudujemy swoje schronisko :P)

tym samym prosimy jeszcze raz o wiarę w to co robimy i wsparcie naszego Azylu... :bukiet

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Azyl dla Królików w Toruniu


to miejsce już dało szansę wielu królikom...wśród nich był również Uszatek, który trafił do nas w ciężkim okresie wakacyjnym - został oddany przez właściciela - kilka dni po przybyciu do schroniska trafił do Beaty i Rafała  :przytul i przez ten cały czas walczymy o jego zdrowie

dzisiaj po porannej wizycie w schronisku przyszedł czas na operację Uszatka:

laparoskopia wykazała, że przy nerce Uszatka jest guz...pierwsza myśl - usunięcie nerki, a potem doc walczył...i nerka ocalała, udało się poprzestać wyłącznie na otworzeniu torebki nerkowej - tętnica nerkowa nie została przecięta - Uszatek nadal ma dwie nerki
niestety musi być cały czas pod kontrolą, nie mamy pewności, czy nie będzie przerzutów...zobaczymy

poza tym Uszatek miał ponownie korektę trzonowców - ma paskudne zęby :( + stracił siekacza

mam nadzieję, że szybko dojdzie do siebie...


żeby nie było nudno, dzisiaj wymieniałyśmy się wizytami u doc i w schronisku ;)

rano katka i Kasia były u doc z maluszkami - ona i on - 400 gr i 550 gr - ona to Tequilla (ciemniejsza), on Zeus (jaśniejszy) - ona ma adhd, on kocha pieszczoty - Tequilla i Zeus króliki zdrowe jak ryby ;) (oby pozostała piątka (Astrid ma w schr. 5 maluszków również była tak zdrowa))

popołudniu dziewczyny wydały Wicherka do DS - eh, Wicherku w końcu się nie zobaczymy :P


jutro do DT jedzie Sokole Oko - ten prawdziwy Sokole Oko i nie będzie już podobnych łaciatych królików! :P

w pon. do DS jedzie Max...a w tygodniu do domów tymczasowych wysyłamy kolejne uszaki...i tak to się kręci ;)

generalnie padam dzisiaj na twarz :]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 19:30:45 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 07, 2012, 18:48:23 pm »
Świetna robota!  :bukiet :bukiet :bukiet
aż się przestraszyłam tego zdjęcia gdzie widać okno od środka i róg pomieszczenia...  :wow
Chładko ma okropny ten zadek... Oby szybko mu się zagoiło, bo widać, że to mu ból sprawia :( a Rychło przepiękny!  :zakochany:
Życzę zdrowia dla wszystkich podopiecznych, a szczególnie dla piąteczki Astrid :) pomysł z zagrodą na dworze - rewelacja! oby wszystko pomyślnie się ułożyło z tworzeniem Azylu :) jak tylko będę mogła to prześlę jakiś grosz :) Pozdrawiam!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 07, 2012, 19:01:29 pm »
właśnie dostałam propozycję, żeby założyć internet w tym miejscu (schronisko ma wi-fi) i kamerę webową...:P po to, żeby w ten sposób mieć w domu - przez internet podgląd co się dzieje w schronisku, kiedy nas tam nie ma :P pomyślimy...zawsze możemy wynająć obserwatora, który będzie kontrolował króliki przez 24h na dobę..:] (swoją drogą może to dość ciekawy pomysł na obserwowanie ich zachowań, a skoro ktoś proponuje...:P)

musi się ułożyć, musi...nie ma innego wariantu ;) nie i koniec. ;)



Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 07, 2012, 19:15:35 pm »
Rychło jest cudowny, umaszczenie bajeczne!  :zakochany:  :zakochany:
aż się przestraszyłam tego zdjęcia gdzie widać okno od środka i róg pomieszczenia...  :wow
Tak samo zareagowałam, ale trzymam kciuki za remont, obiecuję, że w tym tygodniu polecą jakieś pieniążki ode mnie na azyl
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:38:27 pm »
Dziewczyny takie rzeczy jak ściąganie starej lamperii nire robi sie skrobakami tylko szpachelkami.Kosztują grosze , a teraz sa wyprzedaże w Praktikerze i Realu . Potem szpachelki przydają sie do  szpachlowania dziur w ścianach gipsem

http://www.kaem.pl/file/katalogi/pl/Rozdzial_05.pdf

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:43:07 pm »
dori, ale przecież sama się śmiałam z tego ;) i naszego sprzętu ;)

my nie będziemy tego robić, bo ja nie znam się na remontach, a ściany wymagają porządnych poprawek - nie tylko ładnego wymalowania ;) i jest ktoś, kto nam to zrobi tak jak być powinno ;) - odpowiednim sprzętem jak pozostałe rzeczy ;)

'bawiłyśmy się" trochę, bo miałyśmy trochę czasu do wizyty u doc, a mężczyzn dzisiaj niestety brakowało, bo planowałam tylko sprzątanie, a ten "sprzęt" był pod ręką ;)

ściany i tak muszę być wyrównane przed malowaniem etc.



Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 07, 2012, 21:52:57 pm »
uszaki śliczne :zakochany:
a azyl już zaczyna pięknięć ;)
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:25:19 pm »
No - to teraz będziemy mieli najpiękniejsze króliki w całej naszej historii  :zakochany: cudne są - całe szczęście, że udało się uratować i już są bezpieczne :) Oby też szybko znalazły nowe domki - chociaż z ich wyglądem nie powinno być problemu ;)

Zdjęcia z nowego pomieszczenia są boskie - a to dlatego, że tak naprawdę ogrom pracy i efekt piorunujący jest zawsze najlepszy wtedy kiedy mamy porównanie - przed i po :) Gdy od razu trafia się do pięknie urządzonego pokoju to owszem - jest miło i przyjemnie ale to jest nic w porównaniu z emocjami jakie towarzyszą gdy najpierw ten pokój był ruiną  ]:-&gt; Tak więc za kilka tygodniu gdy już będzie po.... będzie trzeba to uczcić - oj będzie trzeba bo będzie co! :) A ile bezinteresownej pracy w to będzie włożone już nawet nie wspomnę ale to tylko doda temu miejscu uroku, magii i wartości - a to wszystko już... wkrótce  :bukiet

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:40:12 pm »
Jak wiadomo dom cegłami stoi:) Jak ich będzie dużo, to i azyl szybko:) Głośmy wszem i wobec!!

GrimlocK

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:59:04 pm »
właśnie dostałam propozycję, żeby założyć internet w tym miejscu (schronisko ma wi-fi) i kamerę webową...:P po to, żeby w ten sposób mieć w domu - przez internet podgląd co się dzieje w schronisku, kiedy nas tam nie ma :P pomyślimy...zawsze możemy wynająć obserwatora, który będzie kontrolował króliki przez 24h na dobę..:] (swoją drogą może to dość ciekawy pomysł na obserwowanie ich zachowań, a skoro ktoś proponuje...:P)

musi się ułożyć, musi...nie ma innego wariantu ;) nie i koniec. ;)

Z kamerkami to świetny pomysł, tanim kosztem (koszt wybranej ilosci kamerek usb + jakis stary komputer) można udostępnić obraz z wielu kamer (z podgladem np na rozne klatki :) ) w internecie za darmo, dla całego forum, internetu :D

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:11:08 pm »
wlasnie chcialam to powiedziec grimlock:) w USA bardzo często zakładaja coś takiego w schroniskach i umieszczaja dzieki kamerom filmy w ilosci znacznej z kazdym uszakiem i ma to podobno badzo dobre przelozenie na ilosc adopcji
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:18:47 pm »
powiem tak...biorąc pod uwagę uwielbienie do Wifi i kabli filaru naszej grupy remontowej :P to internet i kamera w tym miejscu to no problem :P, a wręcz przeciwnie nie nie pozwoli mi o tym zapomnieć :P, dlatego będziemy myśleć :P - to byłoby ciekawe pod wieloma względami, a nawet przydatne, bo może pozwoliłoby poznać niektóre zachowania etc....;) poza tym tak czy inaczej internet nam się przyda ;)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:25:02 pm »
a inna sprawa ze jak cos sie z ktoryms bedzie dzialo to bedzie mozna to dostrzec wczesniej niz przed przyjsciem do schronu nastepnego dnia
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #893 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:28:13 pm »
tak o tym też myślałam...

tylko kamera byłaby włączona podczas naszej nieobecności :P, bo my nie chcemy być w reality show :P

tak czy inaczej, schodząc teraz bardziej na ziemię - w ramach równowagi, zrobić można bardzo wiele i postaramy się zrobić wszystko, co można, żeby wykorzystać tą szansę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 23:34:35 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #894 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:34:09 pm »
Olu a może przemyślelibyście o tym ,żeby na ściany położyć kafle  , wydaje mi się ,że było by o wiele łatwiej utrzymać czystość  :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #895 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:36:21 pm »
Kasiu na razie myśleliśmy o tym, żeby zrobić taką lamperię - farbą olejną (?) do pewnej wysokości - jak w szkołach, i oczywiście farby zmywalne

myślę, że tak powinno być dość dobrze z czystością - płytki będę bezwzględnie na podłodze,

płytki na ścianie na pewno będą za umywalką



Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #896 dnia: Styczeń 08, 2012, 07:56:03 am »
 :hm: farba olejna (?!?) jak my z żoną skrobaliśmy lamperię - ehh łączymy się z Wami w bólu i cierpieniu, bo wiemy co to znaczy :zwial: - to już potem nie chcieliśmy słyszeć o farbie olejnej  :icon_smile i znaleźliśmy farby zmywalne (beckersa - drogi ale można spróbować znaleźć coś tańszego, a podobno nawet malowidła dzieci schodzą ze ścian) :icon_question
może by coś takiego zamiast olejnej :icon_question no albo np. takie panelki plastikowe, albo korek, albo tapetę do mycia (winylowa, http://tapetuj.pl/tapeta-winylowa-kafle-2002-1.html)
:icon_question byle nie olejna.... nigdy więcej olejnej :wiking:
pozdrawiamy gorąco  :bukiet
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 08:00:43 am wysłana przez worrek »
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #897 dnia: Styczeń 08, 2012, 08:05:48 am »
a te kafelki to nie głupi pomysł obgrysc tak łatwo nie mozna, bezpieczne dla zwierzow i mozna resztki z kolekcji bardzo tnio kupic:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #898 dnia: Styczeń 08, 2012, 09:01:30 am »
Właśnie , kafle mogą być położone tak do wysokości 1,20 -1,50 , to naprawdę zda super zadanie , szczególnie  w razie jakiś sików czy czegokolwiek innego , można nawet oblać wodą czy spryskać i szybko się myje i nie ma problemu  ,że za rok czy nawet nie trzeba będzie znowu malować :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #899 dnia: Styczeń 08, 2012, 10:08:00 am »
będziemy myśleć ;) żadna decyzja jeszcze nie zapadła, bo do ścian zostało nam dość dużo czasu i jestem zawsze za tym lepszym pomysłem - chcę, żeby było ładnie, ale oczywiście też praktycznie ;) porozmawiam z naszym fachowcem od ścian i na pewno wybierzemy możliwie najlepszą opcję :D zresztą będę tu o tym pisać ;)

tak sobie pomyślałam, że poza płytkami jest też jeszcze jedno rozwiązanie...- panele ścienne ;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 10:21:40 am wysłana przez Ola_19 »