Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217463 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #780 dnia: Grudzień 27, 2011, 11:49:34 am »
o matko prawie jak zając... oh gdybym tylko miała jak to  nie musialybyscie szukac dla niego ani dt ani innego ds..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #781 dnia: Grudzień 27, 2011, 22:14:19 pm »
cudny jest...zgadzam się ;)

Rózia w czwartek wędruje do DS...;)



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #782 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:26:21 pm »
ze względów logistycznych Zizou ma zabieg jutro, a dzisiaj Midnight została wysterylizowana

dzisiaj do T. z Bydgoszczy przyjechała Maszka i zostanie u mnie kilka dni,

doc pobrał jej wymaz, płuca i oskrzela są jeszcze czyste, ale nos ma zawalony ropą...- to jest "urok" problemów z układem oddechowym, często niekończąca się historia i różne okresy, czasami b. nagle wszystko się pogarsza...
będzie teraz dostawać gentamycynę, a jak jej stan się ustabilizuje robimy ponownie rtg klatki piersiowej, żeby zobaczyć, czy przez 1,5 miesiąca od ostatniego, nic się nie zmieniło na gorsze
poza tym mimo gigantycznego apetytu, schudła, ważyła 2,10 kg, waży 1,80 kg, przy okazji rtg, zobaczymy w jakim stanie jest jej kręgosłup i czy to nie skutek jego zwyrodnień


doc zobaczył też Rudą - znowu przerosły jej siekacze :/ coraz częściej mamy z nimi problem i obawiamy się, że prędzej czy później skończy się to ich usunięciem :/ Ruda ma białą wydzielinę po prawej stronie jamy nosowej i doc pobrał wymaz również u niej - spr. czy nadal ma tylko pasterelozę i pałeczkę ropy błękitnej, czy pojawiła się nowa mutacja


jutro zabieg Zizou, możliwe, że również sterylizacja Królewny i kontrola u Astrid...niepokoi nas jej wygląd, a konkretnie to, że wygląda jakby urodziła, ale nie do końca...

jutro do nowego domu powędruje Rózia, a w najbliższych dniach kolejne uszaki opuszczą schronisko i zamieszkają w DS i DT ;)

tymczasem szukamy PILNIE transportu na trasie Trójmiasto - Toruń dla uszaka, nad którym przejmiemy opiekę



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #783 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:29:26 pm »
hmn a jak wyglada uszak który nie do konca urodził?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #784 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:32:25 pm »
nie wiem jak to określić, ale tak jakby doszło do wstrzymania...? tak też się podobno czasami zdarza, tj. samica może nie urodzić od razu "wszystkich", jest taka...wydaje się, że ma "coś" jeszcze w sobie, nie wiem, może przesadzamy, ale :]



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #785 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:34:53 pm »
a jakies male juz widzialas w gniezdzei Astrid? moze nic tam jeszcze nie ma i wszystkie wstrzymala jak ona się wogóle czuję przybrała trochę na wadzę?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #786 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:35:37 pm »
1 lub 2 maluchy są na pewno, jutro dla świętego spokoju małą zobaczy doc



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #787 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:37:40 pm »
to niezle towarzystwo tam macie- krolice wstrzymujaca mlode, wtreta czy cos podobnego i krola bez jader- no normalnie galeria dziwnych przypadków;) oby wszystkie byly zdrowe i jak najszybciej domy znalazly
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #788 dnia: Grudzień 28, 2011, 23:33:24 pm »
Maszka mogłaby godzinami siedzieć na kolanach...jest strasznie biedna :(

mam pytanie: czy ktokolwiek zna kogokolwiek w Rzeszowie? :/



Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #789 dnia: Grudzień 28, 2011, 23:35:46 pm »
Olu siostra jest z Jarosławia , Artso chyba z Łańcuta i ppx z Dębicy , ale Rzeszów to raczej nie :)

Pisz o co chodzi może coś się zorganizuje :) 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #790 dnia: Grudzień 28, 2011, 23:41:40 pm »
Kasiu napisałam na gg ;) :*



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #791 dnia: Grudzień 29, 2011, 10:50:19 am »
w wyniku szybkiej akcji :P Zuzia dzisiaj o 6 rano pojechała do DS w Poznaniu ;)

w sobotę do DS powędruje Rilla, Marian do DT z opcją DS, dzięki czemu u nas zwolni się DT dla innego uszaka...

DT czekają też na Merlina, Florence, Hibiskusa (który już dzisiaj opuszcza schronisko w drodze do Gdańska), Zizou (dzisiaj po zabiegu wędruje do DT), Stefana, Yogi...dużo się dzieje ;),
ale to dobrze, bo dzięki takiej rotacji jest miejsce dla kolejnych potrzebujących uszu ;) wiosna i lato to zdecydowanie koszmarny okres w adopcjach, zima wręcz przeciwnie ;)

zobaczymy co dzisiaj wyjdzie z Astrid, Masza całą noc kichała :/



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #792 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:21:05 am »
Masza kicha całą noc, cały dzień - oby w końcu zaczęło się jej poprawiać... :(

Akcja z Zuzią to było mistrzostwo świata - kilkadziesiąt nocnych minut i wszystko załatwione :P A to tylko dzięki pomocy Pani Patrycji (która dzisiaj adoptuje naszą Rózię :) ) i dzięki naszej wspanialej Agnieszce - kierowniczce toruńskiego schroniska  :bukiet No i dzięki narzeczonemu Pani Basi do której jedzie Zuzia i który to o 10 rano odebrał małą z lotniska w Poznaniu ;-)

Aaaa dziekuję też Agacie która jak zwykle szybko i sprawnie załatwia powierzone zadania :P tj. w tym przypadku spotkania przed adopcyjne ;-)

Tak jak Ola napisała dzisiaj Zizou zaraz po zabiegu usunięcia siekaczy jedzie do doświadczonej w tych sprawach Pani Ani  :przytul: Hibiskus będzie miał chwilowy przystanek u mnie tzn do wtorku kiedy to wyrusza z moim kuzynem w podróż do Gdańska, a w pierwszych dniach nowego roku schroniskową miejscówkę na DT zamienią 3 kolejne uszatki - bydgoskie domy tymczasowe po świątecznej przerwie wracają do "żywych" i dzięki nim tj. dzięki Paulinie, Marcie i Agnieszce do DT pojedzie prawdopodobnie Florence, Stefan i Yogi :)

Na pewno o kimś zapomniałam, za co przepraszam :P ale to miłe że jest tyle zaangażowanych osób w królicze sprawy :) Nie wspomnę o Mai (naszej forumowej Miki) która jak perszing pokonuje trasę Bydgoszcz-Toruń po drodze załatwiając masę różnych innych spraw ;-)

A ponieważ dawno nie było o tym mowy - zapraszam do naszej strony na Facebooku - http://pl-pl.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Kr%C3%B3likom-Oddzia%C5%82-w-Toruniu/264991250205669 :)


Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #793 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:35:12 am »
zapomniałaś o Merlinie :P i zapomniałyśmy o Bershce, która jedzie w niedzielę do Gliwic ;) mamy też miejscówkę w Olsztynie (ale jeszcze nie wiem dla kogo :P)...i jeszcze jedną w T. ;)



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #794 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:39:59 am »
eeee Merlin to jest słodka tajemnica :P ale fakt może jak tutaj przyznam się sama przed sobą to już nic nie zmieni tej decyzji ;-)

Po śmierci mojej Tosi postanowiłam poszukać towarzystwa dla Grzybka i chciałabym, aby jego nowym przyjacielem został... Merlin :) W związku z tym, już wkrótce Merlin się u mnie pojawi póki co w ramach DT a jak wszystko ładnie się ułoży, zostanie.... na zawsze :)

Tak więc trzymajcie kciuki - żeby męski duet mi się udał  :P

Ps. Męski nie męski - w sumie do końca nie wiadomo kim tak naprawdę jest Merlin (imię też ma niejednoznaczne ;-) No ale dzięki temu wierzę, że się uda bo gdyby był pełnowartościowym facetem szanse, byłyby dużo mniejsze :)

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #795 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:41:32 am »
no i nic innego nie pozostaje jak tylko trzymać kciuki :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #796 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:43:22 am »
Madziu , no to trzymam kciuki za zaprzyjaźń i miłość między facetami  :przytul

Olu , dobrze ,że szybka akcja skończyła się pomyślnie :) 



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #797 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:45:55 am »
Ja będę jechała 4 stycznia Poznań-Toruń i Toruń-Poznań :-) chętnie zabiorę ze sobą wesołą ferajnę :-)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #798 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:49:40 am »
no i nic innego nie pozostaje jak tylko trzymać kciuki :)

I duzo buziakow dla wszystkich DS DT i osob ktorzy pomagaja we wszystkim aby naszym puchatym dupeczkom sie dobrze zylo :onajego :onajego :onajego  :bukiet :bukiet :bukiet :roza: :roza: :roza:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #799 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:53:43 am »
Zaharka na tej trasie często potrzebujemy pomocy w transporcie więc będziemy Cię wykorzystywać do upadłego :P

Zuzia musiała jechać już teraz bo jej nowa opiekunka chce spróbować zaprzyjaźnić ją z samczykiem a od jutra do 2 stycznia ma urlop więc będzie mogła poświęcić im sporo czasu :)

A do Ciebie zaraz i tak napiszę bo mamy do przewiezienia klatki z Poznania do Torunia - tylko nie wiem czy dasz radę się ze wszystkim zabrać bo to takie mało wygodne jest ;-) no ale szczegóły omówimy na priv :)

Soniu Ty w szczególności trzymaj kciuki bo Merlin to Twój wirtualny podopieczny przecież :P