Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217085 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #720 dnia: Grudzień 20, 2011, 20:59:15 pm »
Oj coś się Oli link nie załączył więc podaję http://www.krakvet.pl/forum/viewforum.php?f=17 :) Na forum Krakvetu jest cały dział poświęcony innym niż psy i koty zwierzętom - jest trochę o królikach więc warto dopisać tam parę mądrych rzeczy :)

I w ten sposób można zrobić 2 pożyteczne rzeczy - napisać coś przydatnego o królikach i zagłosować na Mirkę, która jeszcze raz przypomnę wspiera SPK i część wygranej (jeśli wygra) przeznaczy na adopcyjne króliki :)

A więc - głosujmy - to nic nie kosztuje  :bunny:

Ps. Głosujemy tutaj - http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=14533 na Mirosławę Tomczak :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2011, 21:02:39 pm wysłana przez madzia85 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #721 dnia: Grudzień 21, 2011, 21:59:48 pm »
dzisiaj były ostatnie poprawki przy podłodze z listwami i progami ;), a poza tym...Zuzia wylądowała wieczorem u doc, bo od 2 dni wydawała nam się smutna, mimo, że były bobki i jedzenie znikało, więc dla świętego spokoju doc ją obejrzał i Zuzia jest zdrowa...potrzebuje po prostu domu, na co w najbliższym czasie może liczyć ;) (oby nie zapeszyć :])

jutro mamy przedświąteczny przegląd kontrolno-zabiegowy: Merlin, Yogi, Zizou, Marian, Max...





Astrid jeszcze nie urodziła...(moim zdaniem :]), chociaż już 2 dni temu miała piękne gniazdo - uwiła je w transporterze, który ma w klatce...

na koniec zdj. naszej adopcyjnej Clio (Clio, czyli mała z majowej grupy myxo), taki widok zawsze dodaje skrzydeł ;)











Clio była u naszej Agn do samej adopcji - od maja do października...wesprzyjmy koty naszymi głosami ;););)



Offline krecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #722 dnia: Grudzień 21, 2011, 22:47:34 pm »
Genialna robota dziewczyny!!

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #723 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:13:55 pm »
Miki dziękuję :*

przedstawiam Wam piękną, bardzo smutną królicę, która dzisiaj trafiła do toruńskiego schroniska

pierwsze spostrzeżenia - wygląda jak Fray, ale waży 2 kg mniej niż Fray - na pewno musi przybrać na wadze

ma dużego bąbla na nosie - sprawdzałam ją i nie zauważyłam bąbli w innych miejscach (ani zgrubień),

poza tym, że ma rany w uszach + łzawią jej oczy + ma okropne pazury

moim zdaniem ma też lekki obrzęk przy odbycie

były bobki, jadła, zobaczymy co powie o niej doc

myśl o myxo na razie odrzucam na bok, chociaż mała jest daleko od naszych króli

wyjątkowo mi jej żal...cudowny, niezwykle łagodny zwierzak





















Dlaczego ten (ta) królik tu jest opisany jako ona, a na adopcyjnej jest jako on?
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/507#yield

Chyba, że to nie ten sam król, jeśli tak to przepraszam...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #724 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:16:16 pm »
to ten sam ale jak pamiętam Marion okazała sie marianem:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #725 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:19:32 pm »
Aha, dziękuję za odpowiedź. On jest do adopcji czy coś się zmieniło?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #726 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:20:55 pm »
to samiec podobno cudny jest o ile pamietam na dt w wawie jest
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #727 dnia: Grudzień 22, 2011, 17:28:55 pm »
Już myślałam, że ciągle jest w Toruniu :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #728 dnia: Grudzień 22, 2011, 18:49:50 pm »
shoti Marian na adopcyjnej występuję jako wykastrowany samiec - może w ogłoszeniu nie został zmieniony "rodzaj", ale myślę, że informacja jest czytelna ;), chociaż oczywiście poprawię sam opis, więc dzięki za info - Marian jak najbardziej jest do adopcji...

Marian cały czas jest w Toruniu i nie widzę powodu do smutku z tego powodu...naprawdę ;), tym bardziej, że jest w DT ;)

Marian był dzisiaj u doc, dostał drugi raz inwermektynę w zw. ze świerzbem, przytył, waży 4,65 kg, ogólnie jest w dobrej kondycji, miał podejrzenie grzybicy, ale została wykluczona w badaniu zeskrobin

Zizou w przyszłym tyg. będzie miał zabieg usuwania siekaczy górnych i dolnych, niestety nie ma innej opcji, ale dzisiaj przed Świętami mu odpuściłam, póki co doc mu je dodatkowo podciął, poza tym okazało się, że stan jego sierści to wynik pasożytów zewnętrznych - dlatego jest taka wyszarpana...musiał się mocno drapać, dostał ektopar i całej reszcie uszaków też muszę to zaaplikować ;)

Yogi został wykastrowany...potwierdziło się, że jest wnętrem, więc była to bardziej skomplikowana kastracja, ale tym bardziej w takim przypadku kastracja jest pożądana - zwiększone ryzyko zmian nowotworowych. górne siekacze mu odrosną, ale dolne trzeba było bardzo mocno przyciąć, zobaczymy jak teraz będą razem funkcjonować

Merlin...to był cyrk :] chłopak...jest prącie (chociaż wygląda inaczej niż u standardowego samca), ale...jąder brak. doktor przeszukał wszystko, włącznie z jamą brzuszną, Merlin jest...dziwny ;) po prostu. do tej pory nie było takich akcji z chłopakami, ale widać, że teraz od razu Merlin i Yogi zrobili nam niespodziankę ;)

Max - nadwaga + zęby trzonowe do korekty w przyszłości, póki co liczymy na to, że prawidłowe żywienie mu pomoże ;)

Zuzia jak już wczoraj pisałam ok...niedługo powinna trafić do DS, ale póki co będziemy ją obserwować i w razie czego zrobimy badania krwi ;)


w przyszłym tyg. ciąg dalszy kontroli i zabiegów..możliwe też, że niedługo trafią do nas 2 "nowe" uszaki...- samiec i samica :/

z info fajnych i radosnych, a w pewnym sensie satysfakcjonujących...w schronisku nastąpiła remontowa mobilizacja...którą wywołały króliki :P i nasz zapał :P - króliki mają jednak siłę rażenia, a ja czekam na ściany...;)


hmmm nie doczytałam - myślałam, że na adopcyjnej jest błąd - w wątku na forum była mowa o tym, że to on, była też mowa o jego kastracji, wątek ma charakter "historii"  - staramy się tu przemycać nawet najmniejsze drobiazgi dot. naszych króli
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 20:55:01 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #729 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:06:36 pm »
fiu fiu to kawał gościa z tego Mariana:)
ps Ola nie chce wyjścia na ignoranta ale co to jest wnętr czy jakoś tak:)?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #730 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:17:53 pm »
marta1984 wnętr - czyli Wnętrostwo (łac. cryptorchidismus) – wada rozwojowa u samców ssaków.
Polega na niewłaściwym umieszczeniu jednego lub obu jąder w jamie brzusznej lub kanale pachwinowym zamiast w mosznie. Niezstąpienie jąder grozi ich przegrzaniem, co sprzyja powstawaniu nowotworów jądra oraz może doprowadzić do zatrzymania produkcji plemników, czego skutkiem jest niepłodność wnętra.
Jeden z moich kotów to wnętr, na szczęście tez juz po operacji :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #731 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:19:09 pm »
jądro powinno być w mosznie, Yogi prawe jądro miał w mosznie, a lewe w kanale pachwinowym (na szczęście udało się uniknąć otwierania jamy brzusznej) - po lewej stronie nie miał w ogóle wykształconej moszny, czyli na I rzut oka wyglądał jakby miał tylko jedno jądro

wnętrostwo może być pachwinowe, ale też w jamie brzusznej - u Merlina była taka opcja, ale okazało się, że on w ogóle nie ma jąder...doc przeszukał go całego dokładnie

u kotów i psów to zdarza się częściej niż u króli, doc mi opowiadał, że kiedyś u kota znalazł jądro w kanale udowym :]

z tą temp. chodzi o to, że co prawda króliki chowają jądra do jamy brzusznej (przy wykształconej mosznie), ale jeśli jądro jest np. w kanale pachwinowym to tam temp. jest jeszcze wyższa (a jądro jest tam na stałe) i to zwiększa ryzyko nowotworów



Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #732 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:23:02 pm »
marta1984 wnętr - czyli Wnętrostwo (łac. cryptorchidismus) – wada rozwojowa u samców ssaków.
....
Tego posta pisałam oczywiście ja, córka znowu nie wylogowala sie z mojego urządzenia  :bejzbol

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #733 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:54:11 pm »
Dziewczyny z grupy adopcyjnej to już prawdziwe specjalistki.  :brawo: Bardzo dobrze.  :bunny: są cudowne. Oby znalazły jak najszybciej kochający domek. Życzę im tego z okazji Świąt :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #734 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:57:42 pm »
hehe a juz spalilam uraka ze 13 latka wie a ja nie uffffffff:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #735 dnia: Grudzień 23, 2011, 00:24:25 am »
hehe a juz spalilam uraka ze 13 latka wie a ja nie uffffffff:)

Hahah :) Spoko, spoko. Ja tez wiem ;)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #736 dnia: Grudzień 23, 2011, 00:34:52 am »
no to mnie pograzyla:(((((((((((((((((((((((((((((((( cale szczescie w ciezszych przypadkach kroli a wlasciwie na nieszczescie bo wiem to z autopsji sie juz orientuje niedowlady, zatory, skrety jelit, ataki padaczkowe:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #737 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:55:19 am »
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wam życzenia miłości, spokoju, wielu dobrych dni,
 siły, a zarazem dystansu do tego, co często przytłacza Was na co dzień,
chwil przepełnionych śmiechem i radosnymi wspomnieniami, nadziei i wiary w ludzi, świat...spełnienia najskrytszych marzeń :*

Wesołych Świąt!

Dziękujemy za to, że jesteście :*

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Ola, Magda i Kasia



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #738 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:17:37 am »
i nawzajem :) i duzo siły, zapału i wytrwałości takiej jak dotąd w odmienianiu losu uszaków które jak dotąd szczęścia nie doznały

ps a może by tak Ruda w świątecznej odsłonie:)?w ramach prezentu naturalnie:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #739 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:49:25 am »
Dziekujemy dziewczyny i nawzajem   :* :* :*