Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216528 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #640 dnia: Grudzień 11, 2011, 23:11:11 pm »
Niesamowicie mi przykro z powodu Daisy, niektórzy ludzie nie powinni mieć pod opieką nawet kwiatka doniczkowego z powodu swojej nieodpowiedzialności, słów brakuje... :swieca:

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #641 dnia: Grudzień 12, 2011, 08:16:17 am »
Maluchy są już u nas, pomysł z ich zabraniem od matki jest taki sobie, ale zostawienia ich z wycieńczoną matką w wysokiej ciąży też także...
Matka może urodzić w ciągu najbliższych dni, a jest chudziutka, wyniszczona i cała wyskubana. Maluchy ją ciągną, w zależności ile urodzi, nie wiadomo nawet czy będzie w stanie (zakładając, że nie odrzuci maluchów) je wszystkie wykarmić. W każdym razie, zadecydowałyśmy, że trzeba jej dać choć chwilę oddechu.
Maluchy ważą 25dkg i 16dkg, żłobek jak nic. Zdjęcia jak się w pracy ogarnę nieco, będę też zdjęcia bobków maluchów :lol W końcu nic tak nie cieszy zakróliczonego jak bobki, aczkolwiek te odbiegają nieco od standardów ;)

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #642 dnia: Grudzień 12, 2011, 09:22:53 am »
u charme bylo podobnie, tylko pierwszy miot nieco liczniejszy, bo 5 maluszkow, w drugim 6. Zajrzyjcie do >>watku<<. U charme wszystko dobrze sie skonczylo :) Powodzenia!

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #643 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:02:43 pm »
A mama u kogo jest na DT? Wiem, że Chrame mamusie dokarmiała "kalorycznym mleczkiem" i bardzo to Kai pomogło. Zachęcam do kontaktu z Chrame, ma doświadczenie w tej kwestii.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #644 dnia: Grudzień 12, 2011, 17:16:38 pm »
jakbyście szukały przez wyszukiwarkę, to jej nick to 'charme', zgaga trochę literki przestawiła. :)
ale też mi się wydaje, że warto zapytać, u niej wszystkie maluchy szczęśliwie dorosły i odkicały do domków. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #645 dnia: Grudzień 12, 2011, 18:04:58 pm »
 :swieca: dla Daisy, szkoda maleńkiej :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #646 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:03:23 pm »
Zizou został dzisiaj wykastrowany, jego siekacze zostały max podcięte, ale po powrocie doc (chyba, że uda nam się to przeciągnąć dłużej) usuwamy siekacze u góry i na dole - rosną jak chcą, każdy w inną stronę
trzonowce Zizou też nie są piękne, u góry są totalnie starte, na dole duże

Zizou będzie miał też pobierany materiał w kierunku grzybicy, bo ma dziwne zmiany skórne


dla odmiany Yogi nie ma górnych siekaczy - jednego zupełnie, drugi nisko ułamany, poza tym trzonowce rosną w poprzek i za chwilę dotkną policzków, czeka go więc korekta,
poza tym Yogi nie ma wykształconej moszny po jednej stronie, czyli jest jednostronnym wnętrem, ale ze względu na bliskość dużych naczyń krwionośnych blisko jądra ukrytego w okolicach pachwiny, czekamy na doc
Yogi został dzisiaj ostrzyżony, tj. wygolony, trochę się z nim namęczyłam, bo il. dredów była znaczna :/

należy się tylko cieszyć, że uszaki trafiły do nas kilka dni temu, a nie kilka dni później


Rilla czuje się super - wcina, bobkuje, zupełnie inny króliki niż ten, którego widziałam w piątek przed zabiegiem



Astrid...czekamy, ale trochę mnie niepokoi...



przyczyną śmierci Daisy była niewydolność krążeniowa (jak pamiętacie rtg wykazało u niej powiększone serce i pomniejszone płuca), poza tym okazało się, że ma wątrobę w cudownym stanie - to przez to rewelacyjnie żywienie, które ją tak zatuczyło. jednym słowem - głupota ludzka zabija, szkoda tylko, że niewinne, uzależnione w 100% od człowieka istoty

czasami ogarnia mnie złość większa niż zwykle, dzisiaj zdecydowanie większa
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 20:14:55 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #647 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:46:25 pm »
na prośbę katki wrzucam zdj. maluszków








dzisiaj pod naszą opiekę trafił kolejny uszak - roczny królik oddany z powodu wyjazdu zagranicę, nie wiem jeszcze jakiej jest płci, ale podobno przypomina Misia Uszatka

szukamy domów - tymczasowych lub stałych dla 2 szynszyli, które mieszkają w tej chwili w schronisku (króliki dzielą się z nimi miejscem ;)) - jeden oddany przez właścicieli, drugi znaleziony na ulicy - gdyby ktoś znał kogoś "od szynszyli", proszę dajcie znać ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 15:20:03 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #648 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:48:52 pm »
oby tylko z wygladu go przypominal a byl calkiem zdrowy
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #649 dnia: Grudzień 13, 2011, 14:49:19 pm »
jakie cuda ;) Oby dały rade! Trzymam kciuki!

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #650 dnia: Grudzień 13, 2011, 15:21:13 pm »
Cieszę się, że Rilla lepiej się czuje.. Trzymam kciuki za Astrid i za jej maluchy..

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #651 dnia: Grudzień 13, 2011, 16:03:38 pm »
Olu, wysłałam na forum szynszyle.info i email do admina forum w warszawskiego
"Do toruńskiego schroniska trafiły dwa szynszylki. Aktualnie przebywają w azylu dla królików. Poszukujemy dt lub ds
Kontakt ola.glowacka@kroliki.net  magda.gralak@kroliki.net"

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #652 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:37:26 pm »
po_sąasiedzku dziękuję  :przytul

może już w piątek uda się zawieźć szynszyle do DT i przy okazji jednego z naszych uszaków ze schroniska

w sobotę ma do nas przyjechać król z Koszalina, nie wiem czy pod naszą opiekę nie trafi też uszak ze sklepu zoologicznego, jak widać stała liczba królików utrzymuje się przy liczbie 20, mimo, że Omega, Americus i Daisy wędrują do DS, Śnieżynka do DT...


na koniec Ruda...i bożonarodzeniowy P. Królik :P



« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 21:44:07 pm wysłana przez Ola_19 »



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #653 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:55:15 pm »
A to corci Rudej  dostal sie krolis od mamci :zakochany:
Mamunia znowu kupila pare zabawek swoim dzieciaczkom uszatym,ale wysle jak bede miala duzo wiecej prezentow :bunny:
Caluski od mamy soni :onajego

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #654 dnia: Grudzień 13, 2011, 22:01:45 pm »
Soniu...oj tak świąteczny Pan Królik bardzo jej się spodobał :P stwierdziłam, że w domu dla Rudej sprawdzi się lepiej niż w schronisku zamknięty w klatce z naszym potworami :P i Ruda uznała, że to dobry pomysł...towarzyska z niej Królowa :], biega za ludźmi, goni koty, które chyba nie podzielają jej chęci do zaprzyjaźnienia...generalnie Ruda jest królem, który zdecydowanie potrzebuje kontaktu z innymi zwierzętami ;) Cudna jest ;)



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #655 dnia: Grudzień 13, 2011, 22:40:20 pm »
Olu, a skontaktował się z wami ktoś z "szylkowych" do których napisałam?
Ruda z królisiem cud miód. Hmmm....może ona tak pojedzie do ds jak Zachciu:))
A Astrid dostaje jakies wzmacniacze? One wszystkie bidulki, ale ta maleńka, z której zrobili maszynkę do rodzenia...:((
Mojej Andzi, jak była baardzo chora podawałam w wodzie Spirullinę - to wyciąg z alg b. wzmacnia

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #656 dnia: Grudzień 13, 2011, 22:49:24 pm »
.może ona tak pojedzie do ds jak Zachciu:))

Byloby SUPER  :doping:

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #657 dnia: Grudzień 13, 2011, 23:06:12 pm »
Olu
jesli mozesz podawaj Astrid Pervivet bardzo wzmacnia i jest niezastapiony przy opiece nad wyniszczonymi uszakami bądź takimi które maja wieksze zapotrzebowanie na wit.
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #658 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:21:33 pm »
Ja mam pytanie - czy Sokole Oko jest juz po kastracji? Ze strony adopcyjnej cieżko sie zorientować czy juz po czy wkrótce. Czy Sokole Oko ma opiekuna wirtualnego?
No i jeszcze bardzo ważne pytanie - mając krolinke w domu obawiam sie adopcji ze względu na to ze nie wiem jak nasza dziewczyna zareaguje. Co w przypadku gdy uszaki sie nie dogadają? Warunków na dwie zagrody nie bardzo mamy a do klatki nie chciałabym żadnego królika wprowadzać. Jakie są szanse na dogadanie sie uszakow?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #659 dnia: Grudzień 14, 2011, 21:34:14 pm »
marta1984 pervivet mogę załatwić jak wróci doc, póki co próbujemy jej załatwić max spokój i ograniczyć wszelkie stresy :( na szczęście bardzo ładnie je

kilka zdjęć ze schroniska...jutro Śnieżynka jedzie do DT, ale jest nas coraz więcej :(

niedługo na str. adopcyjnej pojawi się ogłoszenie 4-6 tyg. uszaka ze sklepu, który trafi pod nasze skrzydła, ale na szczęście ma DT - Konrad dzięki ;)

poza tym kolejne uszaki czekają w kolejce :( 25 kg suchej karmy wystarcza nam na 2 tyg...:]


Zizou - czekamy na doc i usuwanie siekaczy...póki co to uroczy chudzielec z ADHD ;)
















Yogi - boski puchacz o anielskim charakterze





[imghttps://lh6.googleusercontent.com/-f75r_fTRNyE/Tuj_N-4-glI/AAAAAAAAM_U/pDt4fX1ZnbE/s800/DSC02506.JPG[/img]http://






Rilla - niezwykle dzielna i energetyczna dziewczyna (co widać chyba na zdj. - lubi wszelkiego rodzaju kule, którymi może rzucać ;))
















"brak imienia" ;) - króliczka oddana wczoraj przez właściciela (chwilowo imienia brak ;)) - bardzo żywiołowa, łagodna










Florence




Lita,

Sokole Oko jest po kastracji ;) - kastracja jest wpisana w jego ogłoszeniu (chociaż widzę, że nie usunęłam info o tym, że zostanie wkrótce wykastrowany :] - przepraszam :/), w ogłoszeniu jest również informacja o tym, że Sokole Oko  ma opiekuna wirtualnego - Sonię ;) ;) ;) - oczywiście może mieć 2 wirtualnych opiekunów,

ale jeszcze tyle uszaków wciąż czeka na swojego wirtualnego opiekuna...http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13011.60, m.in. cudowny Ziozu, Rilla...

co do zaprzyjaźniania - w przypadku królików ze schroniska istnieje możliwość zapewnienia uszakowi DT  i spr. czy podczas pobytu uszaka w DT króliki zaprzyjaźnią się