Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5252664 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #600 dnia: Grudzień 08, 2011, 19:53:12 pm »
Aga umówimy się co do klatek albo je przewieziemy kolejnym transportem albo...pomyślimy

tak czy inaczej ich oddanie potwierdza tezę o rezygnacji z hodowli tych biedaków na karmę...

p.s. Stefan został dzisiaj wykastrowany, Konrad dzięki ;)

Miki przybywaj, czekamy zawsze chętnie ;) i za drugi dzień Świąt jesteśmy Ci mega wdzięczne...:*

p.s. 2 szukamy PILNIE transportu na trasie Koszalin-Toruń


króle są już w schronisku ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 21:19:18 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #601 dnia: Grudzień 08, 2011, 22:36:16 pm »
Super :jupi Szkoda, że po fakcie nie było jakiś prouszatych kiboli, aby mordę obić :bejzbol

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #602 dnia: Grudzień 09, 2011, 18:32:21 pm »
Gdybyście potrzebowali pomocy w ogarnięciu towarzystwa w schronie to jestem chętna, wprawdzie nie jestem zmotoryzowana, ale mogę się z kimś zabrać  :P

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #603 dnia: Grudzień 09, 2011, 23:00:16 pm »
Dziewczyny/chłopaki jesteście WSPANIAŁE/LI  :bukiet :bukiet :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #604 dnia: Grudzień 10, 2011, 09:55:56 am »
agaton85 będzie nam bardzo miło, jeśli będziesz nas odwiedzać w T. ;)  :przytul dość często ktoś "od nas" podróżuje na trasie B.-T...(musisz dopaść np. Miki :P)

mała relacja z wczorajszej wizyty w schronisku:

uszaki z Poznania – matka z 2 maluchami – ok 3-4 tyg., baranek (samica) i 2 samców


pierwsze spostrzeżenia:

Zizou jest bardzo pobudzony (przypuszczalnie to ojciec maluchów), ma mocno przerośnięte siekacze – widać to na zdjęciach – są przerośnięte i ciemne, nie wiem jak on z nimi funkcjonował i jak długo by to jeszcze trwało, ale wczoraj nie był w stanie nawet pić wody z poidła, nie mówiąc o jedzeniu














Rilla - baranek – samica, bardzo zestresowana, spięta, podejrzenie ciąży










Astrid + jej 2 maluchy - u Astrid istnieje podejrzenie ponownej ciąży














Yogi - samiec, jednoznaczne kojarzy mi się z Frodo (wizualnie i dotykowo :]), jeden wielki kołtun (chyba nawet na zdj. to widać...)
















dzisiaj okaże się czy dziewczyny są w ciąży i będzie podejmować decyzje co dalej

generalnie uszaki mają zaniedbaną sierść - wyglądają jak wyskubane, moim zdaniem są dość chude, z koszatniczkami też nie ma szału


mamy też kilka dobrych wiadomości adopcyjnych:

Śnieżynka powędruje do DT, Daisy ma szansę na DS, Okey jedzie dzisiaj do swojego domu  :bukiet


jeśli transport się powiedzie, za tydzień przyjedzie do T. uszak z Koszalina

strasznie martwi nas stan Daisy (baranka)...przed Świętami musi przejść zabieg (3 zabiegi), ale doc nie ma, czas leci  :(


chciałabym też podać nowy adres toruńskiego Oddziału SPK (dodatkowy obok naszych indywidualnych): torun@kroliki.net

warto też dodać, że nasz Oddział jest na twitterze :P Amy dzięki ;)  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 10:01:31 am wysłana przez Ola_19 »



Offline krecik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #605 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:35:33 am »
Zizou wygląda trochę jak Jose;p

A u mnie jest już Otto przed transportem do DS. Jaki on jest genialny!! Jest takim wielkim pieszczochem ciągle potrzebuje człowieka :zakochany: Musieliśmy szybko przystosować pokój, bo ma problemy z chodzeniem po podłodze. Jednak wybrał sobie kącik obok kuwety za "klatka" z czego nie jestem zadowolona, ale jak podbiega i ma taka minkę " no miziaj mnie" to nie mam sumienia sie gniewać. W ogóle powinien nazywać się Człapuś a nie Otto :bunny: bo sobie tak słodko człapie łapkami jak je czy jak się kładzie;)
 
tak słodko sobie leże a oni mnie głaskaja :jezyczek:

a tak mi dobrze i się wyleguje

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #606 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:37:33 am »
Nie wierzę! Biały maluch jest identyczny, jak moja Luna, kiedy była mała! :zakochany: Też miała tylko takie szare plamki wokół mordki i na uszkach, dopiero potem pociemniała. :zakochany:
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #607 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:43:33 am »
o wlasnei, kto ma Twittera, zapraszamy: https://twitter.com/KrolikiTorun :)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #608 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:58:44 am »
Biedne uszaki  :( Dobrze, że są już bezpieczne. Jak sobie radzicie z karmieniem Zizou? Jest w stanie zjeść choćby jakąś papkę?
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #609 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:22:22 am »
Zizou miał wczoraj podcięte siekacze, ale jak wygląda tak naprawdę jego zgryz - trudno powiedzieć, to się dopiero okaże...

co do jedzenia, zobaczymy jak jest po podcięciu - czekam na relację katki

czekamy też na wiad. dot. Astrid oraz Rilly, tzn. ciąży...(doc nie zostawił nas na te 2 tyg. w totalnym osamotnieniu ;))



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #610 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:26:44 am »
Zizou jest przepiękny, mam nadzieje że szybko uda się uporac z tymi wstrętnymi zębiskami i bedzie mógł normalnie jeść.
Daisy ma szansę na DS
Moja piękna rudaska? ona jest taka kochaniutka a jaka grzeczna, króliczy aniołek a nie to co ta moja banda.
 
...(musisz dopaść np. Miki )
tylko nie przemoc oj oj, jakby co to nie ma najmniejszego problemu będę pisać

A dla Ottusia vel. gruba dupa moc mizianek

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #611 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:54:38 am »
Dobrze,ze sa bezpieczne. Dodam tylko,ze gdy do mnie przyszły, to Astrid była w klatce z Yogim,wiec  moze on jest ojcem małych?

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #612 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:56:13 am »
dla Ottusia vel. gruba dupa moc mizianek
Moj Ottus juz jest w DS ? bo sie juz pogubilam..

Juz wiem,Ottuniu znalazl nowa mamcie :heart
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 12:05:12 pm wysłana przez sonia »

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #613 dnia: Grudzień 10, 2011, 12:01:20 pm »
Brak słów :( :(    placzek teraz będzie dobrze.








Zapraszam na stronę :
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13086.0     
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13036.0           
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 12:42:55 pm wysłana przez enia1973 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #614 dnia: Grudzień 10, 2011, 12:05:03 pm »
Otto już niedługo będzie w Warszawie w DS ;) jedzie z Olsztyna z krecik ;)



Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #615 dnia: Grudzień 10, 2011, 12:34:13 pm »
Ciesze się że wszystko się udało i królasy są bezpieczne :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #616 dnia: Grudzień 10, 2011, 12:40:31 pm »
Astrid jest już w b. wysokiej ciąży, w zw. z tym oraz ze względu na dobro maluchów, które już ma i w tej chwili karmi, zdecydowałyśmy, że urodzi



Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #617 dnia: Grudzień 10, 2011, 12:51:04 pm »
Uh... a co z maluchami - tymi w drodze.. bedziecie usypiać, czy zostawcie je?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #618 dnia: Grudzień 10, 2011, 13:05:29 pm »
A co z tymi nienarodzonymi maleństwami ????

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #619 dnia: Grudzień 10, 2011, 13:35:05 pm »
moje stanowisko w tym temacie jest takie - jeśli podejmujemy świadomie decyzję o tym, że ona urodzi i w tym konkretnym przypadku nie robimy sterylizacji aborcyjnej (ze względu na ryzyko zabiegu dla matki w tak wysokiej ciąży oraz ze względu na 2 maluchy, które w tej chwili nadal karmi), to konsekwencją tej decyzji jest to, że kiedy urodzi, nie poddamy małych eutanazji...

zobaczymy, co się będzie działo po porodzie (czy w ogóle urodzi, bo w takim wypadku zawsze jest ryzyko poronienia, oderwania się łożyska etc.) - jeśli urodzi, to bardzo wiele zależy od matki, a trzeba pamiętać o tym, że w ostatnim czasie przeżyła wiele stresów, nie mamy pewności czy nie odrzuci maluchów...i czy wtedy nie będziemy musiały podejmować "pewnych decyzji", wszystko może się wydarzyć - pamiętam jak po interwencji w Bydgoszczy rozważyłyśmy wariant eutanazji, kiedy Ester nagle urodziła...a życie podjęło decyzję chwilę później za nas

nie są to łatwe decyzje, kiedy rozsądek zderza się z innymi myślami, a trzeba podjąć decyzję optymalną...

Rilla przejdzie dzisiaj zabieg sterylizacji, najprawdopodobniej również jest w ciąży, ale w zdecydowanie mniej zaawansowanej - w zw. z tym w jej przypadku nasza decyzja była inna niż w przypadku Astrid. niestety.

aktualizacja:

Rilla już jest po zabiegu. było 7 zarodków...wszystko przez ludzką głupotę. tak czy inaczej jest to przykre, bardzo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 14:03:18 pm wysłana przez Ola_19 »