Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241654 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 21, 2011, 22:46:14 pm »
jakie cudne królaski :zakochany:

a Daisy zdrowa?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 22:56:08 pm wysłana przez ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥ »
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 21, 2011, 23:05:14 pm »
Daisy w tym tyg. ma rtg i kontrolę u doc

w czwartek Maszę czeka wizyta kontrolna, w przyszłym tygodniu pobierzemy jej też wymaz, niestety nadal mamy problem z kichaniem...i z tym, że hormony nie opadły...

w przyszłym tyg. badanie krwi czeka też Uszatka, który zakończył 7-dniową terapię z metacamem i generalnie czuje się ok :-) (chociaż chyba nie przytył...), ale ma bardzo ładny apetyt

rokowania Cyzi są bardzo dobre :)

Maszka - wciąż dość smutna, nie wiem może towarzystwo innego królika dobrze by jej zrobiło (to jednak w tej chwili niemożliwe chociażby ze względu na jej stan zdrowia i ryzyko dla innego króla)



ale apetyt ma za pięciu i bardzo lubi ruch :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 00:21:49 am wysłana przez Ola_19 »



Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 22, 2011, 10:42:12 am »
Jaka cudowna :)

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 22, 2011, 10:55:03 am »

Poranne zdjęcie od Kasi :)

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 22, 2011, 11:13:52 am »
Jaki piękny słodziak :)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 22, 2011, 11:44:00 am »
Jahcob Cyzia była bardzo dzielna - możesz być z niej dumny ;-) Całą operację trzymałam ją za przednie łapki i głaskałam po główce bo początkowo była trochę niespokojna (cały urok narkozy u królika :]) ale później już była grzeczna ;-) Chociaż taki udział miałam w tym wszystkim :P

Magii0 gdybyś chciała podarować nam worki na śmieci to byłoby super - wyślij je proszę na adres siedziby naszego Oddziału czyli na: ul. Srebrnego 4F/69

87-100 Toruń  Dziękujemy :bukiet

Czy ktoś z Was miałby może na zbyciu małe i średnie ręczniki, kocyki czy grubsze szmatki? Bardzo nam się przydadzą do wkładania do klatek i transporterów - często w tak zwanych "szperakach" można kupić za nieduże pieniądze całkiem dobre ręczniki czy małe kocyki - wszystko co może stanowić posłanie dla królika :) Jeśli ktoś by miał coś takiego i chciałby się tego pozbyć to również bardzo proszę wysłać na adres podany powyżej  :bukiet

Sytuacja u nas robi się bardzo ciężka - więcej króli przybywa niż idzie do nowych domów dlatego bardzo, ale to bardzo prosimy chociaż o domy tymczasowe dla nich wszystkich... Jeśli uda się wszystko sprawnie zorganizować to wkrótce przyjadą do nas też te 2 cudaki - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/477#yield aż ze Strzelc Opolskich... Jak najszybciej muszą znaleźć się w domu tymczasowym lub stałym bo są przyzwyczajone do normalnych domowych warunków - w schronisku będą się bardzo męczyć :( Niestety ich opiekunce bardzo się śpieszy - na pewno po Świętach będę miała dla nich fajny dom ale do tego czasu gdzieś trzeba je ulokować....

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 22, 2011, 11:48:45 am »
Madziu, Cyzia jest dostojna, nie do zdarcia damą ;)
Jak bedę ją odbieram, to coś tam Wam przywiozę, jakieś ręczniki kocyki, szmatki. Pochodzę może trochę po jakiś second handach to coś wykombinuje. Także w sobote się pewnie w schronie widzimy. Jesli coś tam Wam można jeszcze dowieść, to piszcie!
Do soboty zbieram zamówienia i jadę tam do Was(tym razem już sie nie zgubie! Znam 2 interesujące mnie punkty wet i schron :) )

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 22, 2011, 12:14:35 pm »
właśnie dostałam tel. ze schroniska

mamy kolejnego królika...trafił w zestawie z kotem i kurą, trzy bardzo wychudzone zwierzaki

król to podobno typowy hodowlaniec...jego właściciel mieszkał na działkach poniżej schroniska, dostał wylewu, przez tydz. zwierzęta były pozostawione tylko sobie...:/



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 22, 2011, 20:13:05 pm »
A ja dostałam tel. od Oli i mamy dziś drugiego królaska.









A tu z moja bandą, oczywiście na poczatek gwałt. Jak widac moja ekipa jest bardzo towarzyska i kocha nowe towarzystwo.



Króliczek jest pięknym dwujajecznym chłopczykiem. Nazwałam go RUFUS ale jak macie jakieś inne pomysły to czekam na propozycje.

Który to bedzie już król? przestałam już liczyć

Tak więc czy znajdzie się dla niego nowy domek? albo jakaś mamusia która zaadoptuje uszatka wirtualnie

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 22, 2011, 20:15:23 pm »
Magii0 gdybyś chciała podarować nam worki na śmieci to byłoby super - wyślij je proszę na adres siedziby naszego Oddziału czyli na: ul. Srebrnego 4F/69, 87-100 Toruń
No to świetnie, w takim razie wory lecą do Was :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 22, 2011, 21:10:24 pm »
Ojojoj to teraz 3 chlopy nie dadza Pysiulce spokoju :jezyczek:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 22, 2011, 21:25:27 pm »
Miki dziękuję :*

przedstawiam Wam piękną, bardzo smutną królicę, która dzisiaj trafiła do toruńskiego schroniska

pierwsze spostrzeżenia - wygląda jak Fray, ale waży 2 kg mniej niż Fray - na pewno musi przybrać na wadze

ma dużego bąbla na nosie - sprawdzałam ją i nie zauważyłam bąbli w innych miejscach (ani zgrubień),

poza tym, że ma rany w uszach + łzawią jej oczy + ma okropne pazury

moim zdaniem ma też lekki obrzęk przy odbycie

były bobki, jadła, zobaczymy co powie o niej doc

myśl o myxo na razie odrzucam na bok, chociaż mała jest daleko od naszych króli

wyjątkowo mi jej żal...cudowny, niezwykle łagodny zwierzak



















oto Bee - młody, szalony, piękny - czeka na kastrację, jest zdrowy z klinicznego pkt widzenia, kiepsko z jego apetytem, musi co prawda mieć przy okazji kastracji delikatną korektę zębów, ale w tej chwili moim zdaniem problemem jest jego nadpobudliwość...on nie może się skupić na niczym














na koniec dotychczasowa towarzyszka życiowa naszej pięknej hodowlanej królicy - szukamy domu dla tej oto kury :P



powiem Wam jedno - pobyt w schr. to nie jest dobry pomysł na ból głowy :P

kiedy kilkanaście królików zaczyna "wydawać odgłosy" - rzucanie tunelem, kuwetą, drapanie o klatkę etc. etc. (dzisiaj wszystkie naraz)

+

uwaga: KURA zaczęła mi urządzać koncert pt. pieję :P czułam się jak w kurniku :]


tak jak napisała Madzia - przyda nam się wszystko, już w schronisku śmieją się, że króliki zaczynają anektować kolejne tereny :] jest ich dużo...potrzeb jeszcze więcej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 21:47:22 pm wysłana przez Ola_19 »



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 22, 2011, 21:38:48 pm »
Kura jest tez przepiekna,nie mozebyc dalej z kroliczka?
Moze one tesknia za swoim towarzystwem.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 22, 2011, 21:46:04 pm »
nie znam się na relacjach królików...z kurami :P nie mam pojęcia jak wyglądało ich życie - tj. czy królik był w klatce - wątpię, myślę, że żyły gdzieś luzem etc., jednak nie zaryzykuję zamknięcia ich razem w klatce :/

zobaczymy co z jej zdrowiem, a potem szybko DT...jest bardzo łagodna, podkładała się pod ręce...



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 22, 2011, 21:48:46 pm »
...jest bardzo łagodna, podkładała się pod ręce...
że niby kura? żartuję oczywiście

a jak piękna Frayowa żonka ma na imię?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 22, 2011, 21:50:35 pm »
myślę, że kura też podłożyłaby się pod rękę :) na serio musimy ją gdzieś umieścić i nie mam na myśli gospodarstwa rolnego na wsi...

Pani Fray imienia jeszcze nie ma...:),

czekam więc na propozycje :)



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 22, 2011, 21:55:37 pm »
Moze Malinka,Poziomka,Marion,Jagodka,Betty

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 22, 2011, 21:57:54 pm »
ja jestem za Marion...:)

teraz coś pozytywnego, miłego...wspomnień czar :) niestety nie mamy już możliwości czasowych pisać o wszystkich uszakach i ich losach po adopcji, chociaż są one pod naszą "kontrolą" :), ale poniżej małe co nieco...

Gabi - króliczka z tego wątku http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6405.0, znaleziona na śmietniku ponad 2 lata temu (chociaż mi wydaje się, że to było wieku temu)
była w toruńskim schronisku, dzisiaj jest szczęśliwym uszakiem :)










Miki - król z Mszczonowa i jego partnerka w cudownym domu :)

« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 22:04:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 22, 2011, 21:58:37 pm »
Malinka  :zakochany: nieco bardziej rudawo-brązowawa niż Fray, ale piękna z nich parka :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 22, 2011, 22:00:28 pm »
Dla kurki natomiast najlepsze imie to KOKO