Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216515 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 19, 2011, 18:47:00 pm »
Jaka piękność! Za nic bym jej nie oddał, nawet jakby była większa ode mnie :).

P.S
Cyzia już w Toruniu. W poniedziałek zabieg. Chester jest jakiś smutny, my też.
Po wizycie w schronie zakochałem się w Niusi i Frey'u(tak naprawde to we wszystkich uszakach w schronie :) ale cii :) ). Wstyd troche przyznać, ale Chester jest gabarytów Niusi ;) Ale walczymy z tym ;)

Dziewczyny dzieki za pomoc!:) Opiekujcie się tym moim nieszczęściem :)

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 19, 2011, 18:56:15 pm »
Widze,ze moj synus FRAY wszystkim sie podoba :heart

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 19, 2011, 19:18:16 pm »
jutro trafi do nas kolejny królik...wieczorem sesja zdjęciowa ze schroniska, w tym zdj. Fraya :D



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 19, 2011, 19:24:14 pm »
A ja go znów jutro wytarmosze hi hi

Mała jest fantastyczna ale pierwsze co to sterylka, męczy się niesamowicie za nogą lata jak pies a jak zobaczyła moje uchole to od razu gwałt. Tego nie da sie opisać ale nie da sie patrzeć jak się męczy.
Tylko za pewne znów problemem będzie kasa, ach gdybym to ja miała maszynke do robienia pieniędzy

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 19, 2011, 20:58:24 pm »
Miki bardzo Ci dziękuję za dzisiejszą błyskawiczną pomoc w przejęciu małej ślicznotki - jak zwykle jesteś niezawodna  :przytul:

Rano dostałam telefon z jednego ze sklepów zoologicznych w Bydgoszczy, że ktoś przyniósł im królika bo wyrósł za duży i już go nie chce :] Całe szczęście że dziewczyny tam pracujące miały do mnie numer, kiedyś po jednej z akcji jak chodziłam z Olą po sklepach zostawiłyśmy swoje wizytówki w paru miejscach i na szczęście dało to jakiś efekt i mała Didi jest już bezpieczna :)

Na temat jej poprzedniego opiekuna wolę się nie wypowiadać... z resztą stan sierści Didi sam mówi za siebie - jest cała skołtuniona pewnie będzie ją czekało strzyżenie :/

Zaraz zrobię jej ogłoszenie adopcyjne a póki co zmodyfikowałam trochę ogłoszenie Americusa i dodałam jego nowe fotki - ciociu Dori Twój wirtualny podopieczny jest cudownym, odważnym i bardzo towarzyskim uszatkiem, z resztą sama zobacz http://adopcje.kroliki.net/rabbits/439#yield :bunny:

Zarówno Americus jak i Rózia - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/451#yield - która bardzo ładnie schudła  :jupi mogą być w swoich domach tymczasowych tylko do 20 grudnia dlatego bardzo proszę o stałe domki dla nich - sprawa jest bardzo pilna :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 19, 2011, 21:18:46 pm »
Miki super, że jutro będziesz w schronisku  :bukiet :* dobrze, że Didi jest już bezpieczna...

Soniu dzisiaj dotarła klatka :) :) :) bardzo dziękujemy!  :bukiet  :bukiet  :bukiet w tygodniu ją złożymy, musimy tylko zrobić pewne przemeblowanie :) (wyrzucić zbędne meble :P)

z Cyzią będzie ok  :przytul, ale to jest kolejny przykład na to jak ważna jest sterylizacja - guzki przy sutkach to nie przerzuty z macicy - to coś odrębnego, ale tak jak w przypadku guzów przy macicy są one konsekwencją wzmożonej gospodarki hormonalnej...gdyby Cyzia została wysterylizowana w młodym wieku, dzisiaj nie miałaby takich problemów...

Didi na pewno zostanie wysterylizowana...

w pon. czas na kastrację Flippiego, bo jak się dzisiaj dowiedziałam, ma pseudo Terrorist :P - troszeczkę hormony go roznoszą (jego i tym samym klatkę, którą demoluje :P)


poniżej sesja zdjęciowa na stronę adopcyjną - niektóre zdj. z serii "widzisz różnicę?" - królik to nie maskotka :]


Królewna
















Maciejka














Florence
















Śnieżynka
















Zuzia


















Stefan














Fray














na zdj. wciąż czeka Rudzielec, którego jeszcze nie zdążyliście poznać :(, ale już niedługo :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 22:36:27 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 19, 2011, 21:34:33 pm »
Frances  :zakochany: a jakiś nowy rudzielec, czy Rudzielec z Warszawy?

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 19, 2011, 21:38:05 pm »
 :D  Ale sie Niemcy postarali,w srode zamowilam i juz jest :D
Krole wszystkie przecudne :heart ale FRAY .....moje jeszcze niespelnione marzenie :zakochany:
Mam nadzieje,ze kiedys bede miala takiego wieeeelkiego puchacza.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 19, 2011, 22:07:56 pm »
Maciejka jest urzekająco śliczna. Nie mogę się nadziwić, że tyle czasu jest już na adopcyjnej.

Offline jakuszewa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 20, 2011, 02:20:17 am »
w pon. czas na kastrację Flippiego, bo jak się dzisiaj dowiedziałam, ma pseudo Terrorist jezyk1 - troszeczkę hormony go roznoszą (jego i tym samym klatkę, którą demoluje jezyk1)


Heh, chyba mam szczęście do narwanych królików :D
Trzymam kciuki za to by poniedziałek zakończył się pomyślnie oraz proszę o zdjęcie wirtualnego synka :)


A Fray jest po prostu cudowny! <3
Flippy

Offline ♥♥♥SwEeT RaBbIT♥♥♥

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2634
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 20, 2011, 04:58:55 am »
cudne :zakochany:
   < --- KLIKNIJ, aby wejść na wątek Dyzia :bunny: :bunny: :bunny:                      

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 20, 2011, 15:03:37 pm »
Olu sesja FANTASTYCZNA  :brawo:
Ja oczywiście zakochałam sie w Zuzi i Florence  :zakochany: :zakochany: :zakochany:

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 20, 2011, 16:35:33 pm »
Wróciłam właśnie ze schroniska bo zawiozłam tam DIDI. A teraz siedzę i rycze z bezsilności. Didi jest 17 krolikiem w schronie, nie miałam ją w co wsadzić i gdzie. Wyobraźcie sobie ten ogrom klatek i te pyszczulki wdrapujące się na kraty i proszące o głaski.
Klatek już brak, miseczek brak, jakieś stare poidełka już tylko zostały o kuwetach nie wspomne. Wyobraźcie sobie teraz ile czasu sprzatacie swoim krolaskom ile czasu i ile pięniędzy wydajecie na jedzonko, przeliczcie to teraz x 17 i macie odpowiedź na wszystkie nurtujące Was pytania.

Króliczki mają codziennie wysprzątane, miseczki pełne, poidełka napełnione, posłanie zmienione, kuwetka wymieniona a i czas na głaski też sie najdzie. Nie wspomne już o posprzątaniu obejścia i wizyt u doktora.

Z jednej strony widok bardzo przygnębiający a z drugiej strony myśl że taka ilość tych kochanych zwierzatek mogła zginąć i umierać w męczarniach...
Nie ma siły pisać więcej a zdjęcia wkleje później, muszę ochłonąć i pozbierać myśli.

Powiem tylko tle:
BŁAGAM Kochani o pomoc i wsparcie, brakuje wszystkiego począwszy od ręczników papierowych i worków na śmieci a skończywszy na klatkach.

I najważniejsze  BRAKUJE MIŁOŚCI  dlatego proszę o domki chociażby tymczasowe.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 20, 2011, 18:19:49 pm »
a co u Rudej? dzis niechcacy zakroliczylam kolezanke pokazałam jej Rudą i chyba jest miłość od pierwszego wejrzenia ups:) jak Ruda odnosi sie do psów? czy jest typem przylepy i przede wszystkim jak jej zdrówko?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 20, 2011, 20:46:55 pm »
Miki  :przytul: dziękujemy Ci za pomoc i wkład w to co robimy...

ja już chyba nie potrafię się martwić ilością zwierząt, chociaż czasami il. klatek przeraża...(w kontekście codziennego sprzątania bez wątpienia przeraża...)

zapomniałam Ci powiedzieć, że w pomieszczeniu obok zostawiłam wczoraj klatkę od Jahcoba, mamy też 2 zapakowane jeszcze klatki 100 cm od Soni ze Starachowic  :bukiet + rozłożymy nową drewnianą klatkę

przeraża mnie to, że zajmujemy coraz więcej miejsca w schronisku, a jednocześnie nie mamy już miejsca na kolejne klatki...musimy zainwestować w regały, których idea przez problemy z remontem została odsunięta na bok, a są nam niezbędne,
tak jak niezbędna jest wykładzina - nie taka jak teraz dywanowa, tylko taka, którą można szybko oczyścić...
żaden odkurzacz nie wytrzymuje odkurzania wykładziny podłogowej i przez to tracimy ok 30-40 min. w kurzu...walcząc o to, żeby zostawić po sobie porządek (bardzo średnio miłe przeżycie...)

to wszystko musimy ogarnąć w najbliższym czasie logistycznie, bo żeby kupić wykładzinę, trzeba np. wymierzyć ile jest jej potrzebnej i po nią jechać :P, żeby wyrzucić biurka, które są zbędne, trzeba poświęcić na to dodatkową godzinę...

musimy mieć też szafkę na ubrania...do zmiany po pracy, zajęciach - ostatnio to przerobiłam, kiedy idąc do "pracy" musiałam spakować torbę z ubraniami roboczymi, żeby wyskoczyć z obcasów i spódniczki w strój bardziej odpowiedni :P

pomijam fakt, że teraz wszyscy ostrzegają przed chodzeniem w okolicach schroniska (bardzo niebezpieczna okolica + park), bo na bydgoskim grasuje gwałciciel i jedna wolontariuszka musiała zwiesić wycieczki do schroniska...:] (to w ramach ciekawostki)

jutro do schroniska trafi 18 królik, a w tygodniu 19...dzisiaj miał przyjechać z Włocławka, ale się nie udało...

ogarniemy się, nie jest lekko, ale nie jest źle...ręczniki i worki jutro uzupełnię, jadąc do schroniska :P

o Rudej ostatnio nie pisałam, bo u nas bez zmian :) miała gorsze dni z kichaniem, mocne ataki, ale poza tym jak to Ruda...nie mam pojęcia jak zachowuje się w stosunku do psów

dzięki Waszemu wsparciu jest nam mimo wszystko znacznie łatwiej...damy radę, nie ma wyjścia :) adopcje ruszą, wszystko się będzie kręcić...mam nadzieję, że w coraz lepszym kierunku :)



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 20, 2011, 21:09:49 pm »
Jakieś worki i ręczniki zostawiłam a na oknie jest marchewka i jabłuszka.

« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2011, 21:26:00 pm wysłana przez Miki »

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 21, 2011, 20:24:19 pm »
worków na śmieci
Workami mogę się podzielić, mam na zbyciu 4 paczki :) chcecie?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 21, 2011, 21:29:37 pm »
magii0 oczywiście, że chcemy :)

oto kilka zdjęć z dnia dzisiejszego w warunkach bardziej bojowych...

z dobrych wiadomości - niedługo firma remontowa wchodzi do schroniska i zaczynie się remont :)
marzę o tym, żeby było po...ładne ściany, regały, nowa podłoga...:)


Rudzielec Bee - młody, dramatycznie pobudzony, zęby się źle ścierają, do korekty przy kastracji




Niusia












Lucek








Królewna








Maciejka



porządek a'la Maciejka z ziołami :P




Unkas




Merlin






Śnieżynka








Sokole Oko






Okey - mój ulubieniec










Didi ma faktycznie sierść w fatalnym stanie :( jeden kołtun. jest też koszmarnie pobudzona...w czwartek sterylizacja i strzyżenie.


























Wicherek








w tej chwili jest 17 królików w schronisku, oby znalazł się transport do Olsztyna, to Fray pojedzie do DT...może Otto będzie miał DS i wtedy zwolni się miejsce w DT...:)

oby coś ruszyło, bo mamy kolejny 3 króliki w kolejce do schroniska

póki co jest bardzo dużo do sprzątania...staramy się jednak, żeby schronisko było mimo wszystko pozytywnym miejscem...:) w końcu daje szansę tym zwierzętom, którym inni ją odbierają



Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 21, 2011, 21:38:27 pm »
Lucek i Śnieżynka  :heart :heart
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 21, 2011, 22:25:03 pm »
Są piękne . Nie wiadomo ,który piękniejsze. Śliczne królicze serducha :-))