Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5217061 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Od początku września 2010 r. do dnia dzisiejszego pod naszą opiekę w Toruniu i Bydgoszczy trafiło 111 królików… W tym czasie na nowe domy pod naszymi skrzydłami oczekiwały również króliki, które pojawiły się u nas jeszcze przed wrześniem 2010.

Nie wszystkim się udało.

Dla Czestera, Bartusia, bezimiennej króliczki z piwnicy i bezimiennego baranka z myxomatozą było za późno…

Faworyta, Forda, Małą Mi i Timbo odebrało nam nieszczęśliwe zrządzenie losu...

Spośród 111 królików 79 zostało wykastrowanych i wysterylizowanych,

5 królików nie doczekało zabiegu,

11 królików w chwili obecnej oczekuje na zabieg,

pozostałe ze względu na swój zbyt młody wiek trafiły do domów stałych przed zabiegiem.

Żaden królik nie odszedł w związku z zabiegiem sterylizacji/kastracji.

U większości królików przeprowadzone zostały najróżniejsze zabiegi - korekty zębów, usunięcia zębów trzonowych i siecznych, udrożnienia kanalików łzowych, usunięcia zmian nowotworowych, tłuszczaków.

Walczyliśmy również ze złamaniami, encephalitozoonozą, ropniami, gronkowcem złocistym, pasterelozą, pałeczką ropy błękitnej, chorobami wirusowymi.
Zmierzyliśmy się z potwierdzoną w Państwowym Inspektoracie Weterynarii w Puławach myxomatozą.

Nie wszystko się udało, ale mamy nadzieję, że to co wspólnie osiągnęliśmy, to dopiero początek tego, co jeszcze możemy zrobić i przede wszystkim zmienić…

Azalia, Barbarka, Bartuś, Basza, Beti, Biała, Bielinka, Bloo, Bobinka, Boogie, Buffy, Charlie, Chrupka, Clarc, Clio, Cyzia, Czester, Czikko, Daisy, Eduardo, Elis, Elma, Esme, Ester, Euforia, Faworyt, Fikus, Filifionka, Filippo, Flora, Ford, Forest, Francesca, Fredro, Frodo, Frotka, Gomez, Gorgio, Gucio, Gusto, Jaśmin, Jazz, Jenga, Jeżyk, Jorge, Jose, Jota, Juan, Junior, Kappa, Kaszkaj, Kubuś Puchatek, Kuleczka, Kulka, Laura, Linux, Lucek, Łaciatek…i Łaciatek, Łapka, Maciejka, Magnolia, Maja, Mała Mi, Margo, Max, Merci, Miki, Miś Uszatek, Negrito, Olo, Omega, Padma, Panda, Perełka, Pocztówka, Princeska, Rajtka, Roger, Rosa, Ruda, Rudy, Rysiek, Salma, Sani, Shiva, Tosiek, Timbo, dwie Smerfetki, Zachary, sześć maluchów Ester, 2 dziewczynki Rosy, bezimienna króliczka z piwnicy, bezimienny baranek z myxomatozą…

dziękują Wam za pomoc, za każdą złotówkę przekazaną na ich leczenie i utrzymanie, za każdą dobrą myśl…

Razem z nimi wszystkimi dziękujemy Wam my - inspektorzy do spraw adopcji i interwencji Stowarzyszenia Pomocy Królikom z województwa kujawsko-pomorskiego - Magdalena Gralak-Kuczyńska, Aleksandra Głowacka oraz Katarzyna Mikołajczak - inaczej i w skrócie madzia85, ola19 i katka - 3 dziewczyny które zrobią wszystko aby zmienić los królików nie tylko w jednym województwie, ale w całej Polsce.

Możemy Wam obiecać, że nie zmarnujemy żadnej z danych nam szans, że będziemy walczyć dopóki nie zabraknie nam sił.

Siły mamy mnóstwo bo dajecie nam ją Wy - osoby, dla których królik jest czymś więcej niż kawałkiem miękkiego futerka, które słodko wygląda w ciasnej klatce, siły daje nam każda uratowana od śmierci królicza istota, każda udana adopcja, każdy gest, każdy uśmiech Wasz i nasz gdy okazuje się, że to wszystko ma sens :)

Zaczynamy nowy wątek pod tytułem "Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)"

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie i zapraszamy do udziału w życiu naszych uszatych podopiecznych  :przytul:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 00:19:08 am wysłana przez madzia85 »

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:40:31 pm »
Madzia, pięknie żeś to napisała :lol cieszę się, ze kujawsko-pomorskie ma tak rewelacyjne osoby działające w Stowarzyszeniu. Wszyscy są Wam ogromnie wdzięczni za to co robicie, ja sama nie mogę wyjść z podziwu :)
Zawsze z przyjemnością zaglądam w wątek torunsko-bydgoskich króli, bo sama jestem z tych okolic więc cieszę się z nowego wątku ;)

Dla wszystkich kujawsko-pomorskich króli duzo dobrego :lol a Wam :bukiet i wytrwałosci takiej jak dotychczas :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:43:18 pm »
Magda - jeszcze Tosiek - królik z reklamówki, który teraz ma już DS :-)
Jestem pod wrażeniem tego co robicie.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:50:18 pm »
przepraszam, że w podsumowaniu zgubiłam Tośka...sprawdzałam kilka razy imiona, a jednak :P

korekta...111 królików...:)

jutro 2 kolejne...:]

dziękujemy zawsze razem, bo jesteśmy w pewnym sensie jednością :), ale od siebie dodaję jeszcze raz...dziękuję wszystkim za każdą formę okazanej nam pomocy  :bukiet

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 00:30:58 am wysłana przez Ola_19 »



Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:50:41 pm »
Zaznaczę sobie wątek, bo tak jak i inni zawsze chętnie wchodzę i czytam, kogo to uratowałyście tym razem. Komu ocaliłyście życie, komu pomogłyście wygrzebać się z różnych problemów, kto dostał szansę na nowy początek. :) Oby tak dalej. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2011, 23:54:58 pm »
Już poprawione ;-)

Od jutra zaczniemy wstawiać tutaj ogłoszenia królików, które obecnie są do adopcji :)

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2011, 00:56:22 am »
A my trzymamy kciuki za znalezienie nowych dobrych domków dla wszystkich biednych uszatków.
Dziewczyny jesteście wielkie, a za to co robicie chociaż tyle  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:31:52 am »
Wspaniały wynik 111 uszaków i to tylko jedno województwo. Gratulacje, jesteście wspaniałe :bukiet  I również wielkie podziękowania za Wasz wysiłek i zaangażowanie w imieniu tych wszystkich uratowanych futrzanych istotek, które same nie podziękują.
Ciepło się robi na sercu, że jest wśród nas tyle ludzi tak oddanych istocie istnienia Stowarzyszenia.

Bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:24:38 am »
Wspaniałe podsumowanie  :*
Ale myślę, ze zabrakło tu naszej szarej eminencji dra Mirosława Krawczyka, dzięki któremu zabiegi i leczenie kończą się sukcesem, który zawsze niesie pomoc uszatym i nigdy się nie poddaje  :bukiet


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:56:58 am »
zawsze podkreślamy, że doktor Krawczyk jest nieodzownie związany z tym co robimy i bez jego pomocy, mogłybyśmy zrealizować niewiele z naszych założeń...:) doskonała opieka weterynaryjna to jeden z naszych priorytetów i bez wątpienia bez pomocy doc, jego niezwykłego oddania potrzebującym zwierzętom i wsparcia dla nas w różnych aspektach, to wszystko wyglądałoby inaczej - doktor to dla nas potężna dawka siły :) - możliwe też, że nasze siły niedługo zwiększą się jeszcze bardziej - pośrednio również dzięki doktorowi :)

Daisy (nie mylić z inną Daisy :P) i Rózia, dwa zaprzyjaźnione baranki z Bydgoszczy oddane z powodu przeprowadzki dotarły dzisiaj do Torunia,

i tutaj niestety nastąpił pewien zgrzyt

baranki, które powinny ważyć ok 2,5 kg,

ważą odpowiednio

3,95 kg i 4,60 kg - mają gigantyczną nadwagę...






Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2011, 13:11:46 pm »
no niezla nadwaga,a myslalam,ze Franek jest najwiekszy...chodz musze sie pochwalic,ze wazyl 3.7kg a teraz 3 kg,schudl dzieki kolezance,ktora odwrotnie przybrala nieco na wadze :(...zapewne od  mniejszej aktywnosci dzieki nieznosnej Perci,ktora nadal wydziela teren do biegania :(

schudna baraninki..napewno beda mialy wiecej ruchu i zgubia kilogramy szybciutko
czekamy na fotki
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2011, 13:34:27 pm »
Dziewczyny jesteście wielkie :*

Dziękuję w imieniu swoim i męża bo dzięki Wam u nas w domku zagościła Bianka vel Biała :) Ilekroć na nią spoglądam przypomina mi się podróż, którą odbyliśmy z mężem nie tylko ta samochodowa po maleńką i jej nową siostrę ale również podróż adopcyja.

Pozdrawiamy i ślemy miziaki dla wszystkich podopiecznych. Trzymamy kciuki by znalazły kochające domki.

P.S. Co do nadwagi to baranki napewno szybciutko dojdą do formy :)

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2011, 14:01:27 pm »
Dziewczyny , wiem , że wszystkie podziękowania jakie bym nie napisała , nie będą  wartę nawet   trochę  , tego co Wy robicie , dziękuję to nic naprawdę puste słowo  :bukiet
Ale dziękuję na pewno mówią i okazują Wam te 111 uratowanych kudłatych małych Żyć , które znalazły dzięki Wam nowe życie i szanse !!  :bukiet



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2011, 15:40:27 pm »
111królików!
Tyle malutkich serduszek uratowałyście!
Jak wy dajecie radę,znajdujecie czas i wgl. to ja nie wiem. :bunny:
Ale jestem pewna że za taką pomoc,którą ślecie uszatym zostaniecie wynagrodzone... :dookola:
Trzymam kciuki za dalsze udane akcje oraz  dla Was  :bukiet :bukiet :bukiet

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2011, 16:12:11 pm »
niech to będzie kropka nad i w naszym podsumowaniu tego roku...:) :) :)

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10668.new#new




Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 10, 2011, 22:17:14 pm »
Ja po cichu liczyłam na rozsądek w naszym sądzie. Ufff.
 A na liście nie brakuje małej dzielnej Tosi?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 10, 2011, 22:33:23 pm »
wśród imion...eh, ale poza tym wszystko się zgadza i w "liczbie" jest...:)



Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 11, 2011, 20:18:16 pm »
czas przedstawić Daisy i Rózię - ich wygląd na zdjęciach to nic w porównaniu z tym jak jest naprawdę, kiedy dzisiaj wzięłam na ręce króliczkę ważącą 4,60 kg, przeraziłam się...koszmar, u takiego królika nie można nawet paplacyjnie zbadać jamy brzusznej, jakakolwiek choroba, zabieg to gigantycznie podwyższone ryzyko, a niestety odchudzenie królika w takim stanie nie jest łatwe...brak chęci do ruchu, leniwe jelita, szok :/

wg właścicielki każda z nich waży ok 1,80 kg...

dziewczyny są zaprzyjaźnione, ale w klatce oczywiście się męczą nawzajem










Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 11, 2011, 20:54:10 pm »
Na ostatnim zdjęciu wygląda jak w ciąży<wow>
Ale uszate śliczne :D
Tylko faktycznie "papuśne"

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 12, 2011, 13:11:23 pm »
Takie utuczenie zwierzęcia jest dla mnie równoznaczne ze znęcaniem się nad nim. Przecież zwierzę samo sobie do lodówki nie sięga, fast foodów nie kupuje, zatem doprowadzenie do takiego stanu to wyłącznie wina właściciela. Rozumiem, że będąc niedoświadczonym można przeoczyć oznaki choroby, ale nie TAKĄ nadwagę.
Po naszej Majce widzę, jak dobrze jej zrobiło zrzucenie nadwyżkowej połówki kilograma (a nie była to duża nadwaga) - wcześniej przez duże wole nie mogła się nawet dobrze wymyć, wydawała przy tym takie stękające dźwięki. Po schudnięciu zdecydowanie zmniejszyły się jej problemy ze skokiem, sięga do brzuszka bez stękania, wskakuje na meble. W ogóle odchudzony królik przezywa drugą młodość :)
Życzę więc baraniastym dziewczynkom dużo zdrowia i powolnej, acz skutecznej kuracji odchudzającej  :doping:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.