Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5519329 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9460 dnia: Marzec 08, 2013, 23:58:57 pm »
Boże mój, własnie obejrzałam zdjęcia z wczoraj  :placze  :placze

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9461 dnia: Marzec 09, 2013, 00:00:22 am »
Z moich pięciu tylko jeden uwielbiał być na ręku, reszta nie - króliczki się boją. 3 na 5 lubiły byc zawsze głaskane a 2 tylko gdy miały swoją porę...Tak różne charaktery, różne reakcje na te same sytuacje, oprócz reakcji na odgłos zapowiadający coś smacznego :)

Offline ysmay

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9462 dnia: Marzec 09, 2013, 00:04:25 am »
W razie czego do głaskania mam psy :)
Zobaczymy może jakiś królik trafi pod mój dach

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9463 dnia: Marzec 09, 2013, 00:04:53 am »
One na wybiegu razem są przesłodkie, liżą się po mordkach, kicaja razem, łapią figury :D ale w klatce razem być nie mogą niestety i w Azylu też są rozdzielone bo na takiej małej powierzchni zaczynają się ganiać i gryźć.
fajnie by było, gdyby ich nie rozdzielać bo są naprawdę zgraną drużyną, a to się rzadko zdarza u króli tej samej płci ;)
Jak pisałam - są płochliwe, ale przychodzą do nas jak już się rozbiegają i tracą tę początkową nieśmiałość ;) wszystkie króle są charakterystyczne i niepowtarzalne, a te dwie wyjątkowo łatwo zdobywają sobie miłość :)
Kabelki to jest króliczy przysmak ;p radzę zabrać im spod ząbków bo one jakoś wyjątkowo łatwo trafiają do pyszczków.

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9464 dnia: Marzec 09, 2013, 00:20:42 am »
Mój poprzedni króliś, mimo, że nieco strachliwy, to ganiał wokół jamnika :)
Moja obecna Lejdi, która pochodzi z adopcji nigdy nie przepadała za kablami, woli nogi krzeseł :]
Jak mam ustawić swój avatar?
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9465 dnia: Marzec 09, 2013, 00:44:45 am »
Jutro (a w zasadzie już dziś - w sobotę) - 4 króliki pojawią się w kolumnie adopcyjnej w "Nowościach". Kto ciekaw, niech zajrzy ;)

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9466 dnia: Marzec 09, 2013, 01:08:08 am »
a to kolejne uszaki które Azyl przyjął?

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9467 dnia: Marzec 09, 2013, 11:56:08 am »
"Nowości" to taki toruński dziennik.

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9468 dnia: Marzec 09, 2013, 13:52:46 pm »
Czasami się zastanawiam skąd w Was dziewczyny tyle siły...ja bym nie potrafiła. Gizmo biega mi między nogami, a mi łzy płyną po policzkach patrząc na te zdjecia.
Ja tez nie mogę wyjśc z podziwu niesamowitej siły wszystkich wolontariuszy, ale bez takich ludzi straciłabym resztki wiary w człowieka, WIELKI SZACUN DZIEWCZYNY :)  z uszatkowa przyjdą do Was dla tych chorowitków ziólka, mam nadzieje że będą się zajadały ze smakiem :) walczcie maluchy :*
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9469 dnia: Marzec 09, 2013, 14:30:15 pm »
Do adopcji- pensjonariuszka poznańskiego schroniska- zezowata pinto króliczka, którą wczoraj odwiedziłyśmy z MartąP.








Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9470 dnia: Marzec 09, 2013, 14:30:47 pm »
kasia29 dzięki za wyjaśnienie, już się wystraszyłam że jakieś nowe bidy do Azylu trafiły ;)

Ale fajna pasiasta panienka  :zakochany: wiadomo coś o niej?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2013, 14:41:09 pm wysłana przez Deedee »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9471 dnia: Marzec 09, 2013, 14:32:58 pm »
siemka miało mnie nie być widać! :P świntuchooo :P

Ale sami przyznacie, królinka piękna?
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9472 dnia: Marzec 09, 2013, 14:35:43 pm »
rozumiem ze króliczka jest do adopcji tylko z Martą:)? hmn kuszące trzeba sprawe przemyślec- Piccoliusz będzie miał dodatkowe ręce do głaskania
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9473 dnia: Marzec 09, 2013, 14:38:18 pm »
Nie widać, żeby króliczka miała zeza... Za to jest śliczna, niebieskooka :zakochany:
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9474 dnia: Marzec 09, 2013, 14:44:31 pm »
kasia29 dziękujemy za rozpowszechnienie naszych adopcji w "Nowościach"  :przytul:

Każdego kto chciałby adoptować któregoś z naszych podopiecznych albo zapewnić chociaż dom tymczasowy czy pomóc w jakikolwiek inny sposób, bardzo proszę o kontakt ze mną - magda.gralak@kroliki.net
Jeśli nie odpiszę od razu ja czy Ola to bardzo prosimy o cierpliwość - staramy się wszystko ze sobą pogodzić, ale czasami potrzebujemy trochę czasu na wiele różnych spraw... :bukiet

Tak samo jeśli chodzi o wirtualną opiekę bardzo proszę o kontakt mailowy - w natłoku informacji tu na forum wiele ważnych wiadomości może po prostu nam umknąć :(

Cała 8 z ostatniej interwencji została przebadana przez dr Krawczyka, który przyjechał dzisiaj do Azylu. Panie doktorze bardzo dziękujemy za wszystko co Pan robi dla naszych podopiecznych w tym za dzisiejsze miłe słowa, które są dla nas olbrzymim wsparciem i jak zawsze dodają otuchy :bukiet

Wszystkie samiczki są w ciąży, dzisiaj jedna urodziła martwe płody, najpóźniej jutro urodzą kolejne 2. Szans, że maluchy przeżyją nie ma żadnych. Samiczki są o dziwo w najlepszym stanie, chociaż nie można powiedzieć, żeby był to stan dobry....

Przyczyną krwawych biegunek jest najprawdopodobniej spożycie trutki na szczury. Wszystkie mają silne zapalenie jelit. Nie wiem czy wcześniej o tym pisałyśmy, ale osoba która poinformowała nas o sytuacji tych królików wspominała, że w tym miejscu gdzie są króliki, są też szczury, które żywią się królikami.... Ktoś "życzliwy" prawdopodobnie rozłożył tam trutkę, którą spożyły także króliki.... Dodatkowo u wszystkich jest podejrzenie encephalitozoonozy, wszystkie mają obniżoną temperaturę ciała. Do tego mają świerzb, grzybicę, oko jednego samca jest do amputacji, drugi ma poważną wadę serca, ale póki co nie możemy wejść z lekami na serce, bo kolidują z innymi lekami, które najpilniej musi dostać on i pozostałe króliki...

Praktycznie nic nie chcą jeść, będzie trzeba zacząć je dokarmiać... Jeszcze dziś do Azylu będzie dostarczony cały arsenał leków, kroplówki, trzeba zawenflonować wszystkie uszatki... Konrad - dziękujemy  :bukiet

Od poniedziałku znowu będą regularne, codziennie wizyty w gabinecie u dr Krawczyka, będzie trzeba zrobić badania krwi, moczu, USG.... Przed nami, przede wszystkim przed wolontariuszami głównie tymi, którzy regularnie pełnią dyżury w Azylu kolejny bardzo trudny tydzień... ale musimy go przetrwać chociaż będzie niesamowicie ciężko.... Nie wiemy co będzie dalej z całą ósemką, jakie mają szanse na normalne, jeszcze długie życie... wiemy tylko, że będziemy walczyć i cieszymy się, że nie jesteśmy z tym wszystkim same, że jest tyle osób chętnych do pomocy zarówno na miejscu w Toruniu jak i poza nim  :heart

Na chwilę obecną oprócz dużej porcji siły i nadziei potrzebujemy przede wszystkim jedzenia - głównie ziół i Herbi Care który interwencyjne biedaki pięknie jedzą ze strzykawki. Do tego potrzebujemy klatek i transporterów, podkładów higienicznych i wsparcia finansowego....


"Azyl Dla Królików"
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice
Nordea Bank 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
z dopiskiem "Darowizna na króliki z marcowej interwencji"


Natomiast jeśli chodzi o szukanie winnych całej sytuacji to ze względu na specyfikę tej całej interwencji, na razie musimy skupić się tylko i wyłącznie na ratowaniu uszatków, które udało nam się odebrać... Nie zostawimy tej sprawy to na pewno, ale na chwilę obecną nic więcej zrobić nie możemy - czasami musimy wybierać między mniejszym a większym złem.... Dlatego Was również prosimy o skumulowanie sił na bezpośredniej pomocy tym 8 uszatym i pozostałej 80tce, która jest pod naszą fundacyjną opieką :*





Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9475 dnia: Marzec 09, 2013, 14:51:49 pm »
Madziu, korzystając z okazji że jesteś...chciałam tylko zapytać czy formularz adopcyjny od Ani W. dotarł? :)

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9476 dnia: Marzec 09, 2013, 14:57:45 pm »
Jaka słodka "króweczka" :zakochany: !


Offline Justynka24.10

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9477 dnia: Marzec 09, 2013, 15:31:59 pm »
no i stało się! mi też poleciały łzy kiedy czytałam ostatni post Madzi :(  jesteście niesamowite i będziemy powtarzać to do znudzenia  :bukiet :D a Pan Doktor Krawczyk to ANIOŁ nie człowiek  :bukiet przelałam troszkę na konto, mam nadzieje ze szybko dotrze! a tymczasem odświeżam tę stronę co chwilkę zeby zobaczyć jak nowe królisie się czują! bardzo mocno zaciskam kciuki  :przytul

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9478 dnia: Marzec 09, 2013, 15:46:54 pm »
Doktor Krawczyk i dr Konrad - kurcze ich nie można nie kochać...
Czytając o tych biedactwach przyszła mi na myśl Bezimienna Króliczka z Piwnicy:((
Daj Boże, aby dla tych ratunek odniósł niesamowity skutek :blaga:biorąc pod uwagę cud, że żyją....
Z ziół to chyba w ich przypadku najbardziej pokrzywa - ( działa antybiegunkowo, antykrwotocznie, poprawia krew i działa odtruwająco - oczywiście w takim zakresie w jakim może zioło).
I oby następne samiczki jak najszybciej urodziły martwe płody...

Offline anette

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9479 dnia: Marzec 09, 2013, 16:18:59 pm »
Jesteście kochane! Szkoda, że patrzycie na króliczki w tak tragicznym stanie, że w ogóle coś takiego się zdarzyło. Też mi się to w głowie nie mieści, wystarczy jednak się rozejrzeć- są ludzie, którzy nawet własne dzieci krzywdzą na wszelkie okrutne sposoby i uważają za własność. Jaką wartość ma dla nich zwierzę?