Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5353601 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9380 dnia: Marzec 07, 2013, 23:10:33 pm »
teoretycznie do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale chyba czasami nawet my dochodzimy do ściany. w dniu takim jak dzisiejszy, po tym jak wyglądały ostatnie tygodnie, jest naprawdę ciężko...

ogólny stan królików jest paskudny...są 3 samice, które mają potężne brzuchy. w 2 czy 3 transporterach podkłady po godzinnej podróży do Torunia pływały w moczu, wyglądającym jak mocz z krwią. rany na skórze, potworne kotłuny, świerzbowiec uszny - możliwe, że nie tylko uszny, grzybica (?) i nie tylko :(

królik nr 1















królik nr 2...moim zdaniem oko przeżarte ropą...









królik nr 3









królik nr 4...siedzi i buja się :( - ten uszak mnie po prostu rozwalił











:(





królik nr 5 - otyłość, ciąża, coś jeszcze?





królik nr 6 - cały czas jest w takiej pozycji













królik nr 7





królik nr 8 - potężny brzuch



***

wszystkie króliki potwornie śmierdzą - po prostu gnój, inaczej tego nie można określić

doc jest od pon., ale już od jutra zaczniemy działać. po prostu hardcore.

będziemy wdzięczni za każdą pomoc

dzisiaj do Azylu trafił jeszcze jeden królik ze Schroniska w Bydgoszczy

łącznie od pocz. roku do Azylu trafiła 1/2 królików, które znalazły się pod naszą w 2012 r., tj. blisko 75 królików, o ile nie więcej (przepraszam, że piszę trochę nieskładnie)

wszystko toczy się w niesamowitym tempie - wiele rzeczy pozytywnych również. kolejne wspaniały domy, domy tymczasowe. tylko w tym tyg. w Toruniu odbyło się kilka spotkań adopcyjnych, ale to wszystko to jest gigantyczny wysiłek wielu osób - tak jak cały dzisiejszy dzień - logistyczny koszmar...

poza Pajero, do DS w Toruniu trafiła Taja  :bukiet Pani Alino dziękujemy  :przytul już pierwsze wieczorne wiadomości z nowego domu Tai są bardzo pozytywne

poza tym z całym ekwipunkiem do DT trafiły Rabisu oraz Tinky

mam też kolejną ogromną niespodziankę...mamy dom dla Ethel- również w Toruniu...- po wczorajszym spotkaniu miałam ogromną nadzieję, że zostanie wybranką potencjalnego DS i tak też się stało!

dzisiaj część naszych podopiecznych w olsztyńskich domach tymczasowych została zaszczepiona - dziewczyny dziękujemy  :przytul

mam też inne wiadomości :(:(:(

guzy nowotworowe u Atili znajdują się na otrzewnej i są nieoperacyjne. nie możemy nic zrobić...w tej chwili Atilka mimo wszystko jest w dobrej formie. kiedy przyjechała do Azylu, biegała, od razu zabrała się za jedzenie siana - to był tak miły widok, ale zarazem bolesny - powinna mieć przed sobą znacznie więcej czasu...szukamy teraz transportu do Olsztyna i Atilka wróci do swojej opiekunki, która na nią czeka...

zabieg przeszedł natomiast Tufi oraz Kurt - szczegóły poznam jutro

poza tym doc widział Taurusa


« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 23:16:04 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9381 dnia: Marzec 07, 2013, 23:14:13 pm »
marta1984 olsztyniaki przy tych królikach to super zadbane okazy zdrowia.... :(

No ale nic, będziemy o nie walczyć...

Bardzo prosimy o wsparcie w postaci DT i DS głównie dla naszych obecnych azylowych rezydentów oraz o wsparcie finansowe... Od dzisiaj jest już aktywny rachunek bankowy Fundacji:

"Azyl Dla Królików"
ul. Makowa 13
87-148 Łysomice
Nordea Bank 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348
z dopiskiem "Darowizna na króliki z marcowej interwencji"



 :bukiet :bukiet :bukiet

« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2013, 23:25:54 pm wysłana przez madzia85 »

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9382 dnia: Marzec 07, 2013, 23:16:40 pm »
O mój Boże :( nie znajduję słów :(
Do tego guzy Atilli, miałam wielką nadzieję, że choróbsko nie będzie takie paskudne :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9383 dnia: Marzec 07, 2013, 23:17:46 pm »
jezu chryste :(

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9384 dnia: Marzec 07, 2013, 23:18:34 pm »
Cisną mi się niecenzuralne słowa na usta.... :( Jednocześnie ogarnia mnie przerażenie... jak tak można?! :(
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9385 dnia: Marzec 07, 2013, 23:18:47 pm »
Madziu, dopisz, proszę, jeszcze pozostałe dane do przelewu, dobrze? - w moim banku domagają się ulicy, kodu itd. ? Rozumiem, że WO też może już iść na to konto?
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9386 dnia: Marzec 07, 2013, 23:20:48 pm »
Ok, szykuje mi się jutro ciężki dyżur. Wezmę dodatkowe chusteczki ze sobą bo same zdjęcia powoduję, ze mam łzy w oczach...
Dziewczyny - jesteście bardzo dzielne <3
Cieszę się, że tyle króli znalazło nowe domy - zwłaszcza Ethel. Nowi właściciele będą mieli z nią przechlapane - ta mała kulka wejdzie wszędzie, wszędzie wsadzi mały nosek i jeszcze wyczeka na dokładny moment kiedy nie patrzysz pod nogi żeby ci pod nie wbiec. A najgorsze, że spojrzy tymi oczętkami i nie można na nią nakrzyczeć, bo jak? Innymi słowy sama radość ;p

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9387 dnia: Marzec 07, 2013, 23:26:24 pm »
U mnie też potrzebne są wszystkie dane - mam WBK :(
WO AMIGO

Offline wagabunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Kobieta
    • Maluszki :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9388 dnia: Marzec 07, 2013, 23:28:49 pm »
Normalnie mnie zatkało...jak tak można ? czasami się zastanawiam czy niektórzy ludzie w ogóle mają serca ...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9389 dnia: Marzec 07, 2013, 23:29:42 pm »
Boże oglądam te zdjęcia ze łzami w oczach:(
jak można było cos takiego zrobić..komukolwiek
co nr 4 ma na skórze?
co to sa za podrapania na łysej skórze nr1?
co do odgnojawiania polecam szampon beaphar dla króli- jednoczesnie poprawia stan skóry i włosów takich bidaków- stosowałam go równiez u mojego niepełnosprawnego Snickersa który po lekach dostał koszmarnych biegunek
ja bym te rany jodyną odkaziła- chwile poboli ale odkaza najlepiej-zwłaszcza przy grzybie wskazana
ech szkoda słow- trzymajcie się dziewczyny
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Dorota Auriskowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9390 dnia: Marzec 07, 2013, 23:31:44 pm »
Brak mi słów..

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9391 dnia: Marzec 07, 2013, 23:32:22 pm »
już dopisałam - siedziba Fundacji jest zarejestrowana w miejscowości Łysomice koło Torunia, ale gdyby ktoś chciał wysłać paczkę dla naszych podopiecznych to prosimy o wysyłanie głównie na adres schroniska czyli na ul. Przybyszewskiego 3, 87-100 Toruń  :bukiet

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9392 dnia: Marzec 07, 2013, 23:40:55 pm »

błagam dziewczyny powiedzcie że to jest tylko zły sen.............. ;(

to jakiś koszmar nie da się tego opisać jak potwornie muszą cierpieć te niewinne istotki takie odparzenia,wyłysienia....nie moge....patrzeć :placze
żeby tylko wszystkie udało sie uratować i nie było ich więcej....koszmar
warzne że chociaż są już bezpieczne.
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9393 dnia: Marzec 07, 2013, 23:47:30 pm »
dziewczyny czy ta sytuacja została zgłoszona na policję? Przecież to jest jawne znęcanie się nad zwierzętami, skrajne zaniedbanie itd - wszystko znajduje się w ustawie o ochronie zwierząt (ais chyba kiedyś na którymś wątku o tym pisała, jak nie tu jest cały tekst ustawy: http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-21-sierpnia-1997-r-o-ochronie-zwierzat/rozdzial-1_przepisy-ogolne/?on=01.10.2012&exact=yes)
nie mam jakiś złudzeń że sprawca zostanie ukarany, ale pozostaje nadzieja, że im więcej tego typu pozwów powstanie tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu coś się zmieni...
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9394 dnia: Marzec 07, 2013, 23:47:53 pm »
Przydadza sie podklady? Bo generalnie 10.03 robimy zbiórke w Poznaniu podczas Vege Lunchu organizowanego przez Vegan Hooligan Crew i jest możliwość zbierania tam sianka oraz żwirku dla uszatych od nas, pomyślałam czy nie poprosić także o podkłady. Nie ręczę oczywiście, że ktoś takowe przyniesie, ale może :) No i jeszcze organizator nie zaaprobował pomysłu :P

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9395 dnia: Marzec 08, 2013, 07:26:37 am »
...
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ing

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9396 dnia: Marzec 08, 2013, 07:52:30 am »
O matko...takich zdjeć się nie spodziewałam. Szczury żywiły się królikami? Czy ataki ze strony gryzoni są jedna z przyczyn ich stanu? Jeśli uda im się pomóc to będzie cud...ale przecież w Toruniu już niejeden się zdarzył. :( :(

Pani Alino - jeśli zagląda Pani na forum- proszę założyć Tajce indywidualny wątek. To jest moja ulubienica i bardzo bardzo bym była wdzięczna za możliwość poczytania o malej i podglądania jej zdjęć. Gratuluję adopcji i życzę wiele radości z tej puchatej ślicznotki:)
Ethel - cudownie, ze znalazła swój dom. Również czekam na duuużo zdjeć z nowego domku. Śnieżynka "maleńka" :)

Atillka - bardzo szkoda tej maleńkiej. Mimo wszystko mam nadzieję, że jeszcze sporo czasu przed nią i ze zbyt łatwo się nie podda. jest taka piękna i dostojna
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2013, 08:08:30 am wysłana przez ing »

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9397 dnia: Marzec 08, 2013, 08:33:59 am »
urządze kolejną zbiórke koców, pościeli i ręczników wśrod znajomych
przydadzą wam sie do klatek tych bidaków?
spróbuje sie tez zorientowac w środkach opatrunkowych i innych rzeczach czy ktoś coś ma

napiszcie koniecznie całą listę potrzebnych wam rzeczy ( aż przesadnie skrupulatną)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2013, 08:54:12 am wysłana przez marta1984 »
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9398 dnia: Marzec 08, 2013, 08:59:18 am »
ja też bardzo bym prosiła o zdjęcia i informacje o Taji z nowego domku.
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline gorania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9399 dnia: Marzec 08, 2013, 09:26:23 am »
nie powiem jakie słowa na usta się cisną...

Olu trzymaj się, jak tylko będę mogła się jakoś przydać i pomóc to dzwoń...

i dajcie mi namiary na tych ludzi to też ich zamknę w piwnicy ze szczurami!