Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5353572 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9220 dnia: Luty 28, 2013, 16:49:56 pm »
Następny "odpad króliczy" uratowany przez Violę
Jak z Twojego avatara zdjeta mała puchatka :)

Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9221 dnia: Luty 28, 2013, 17:34:02 pm »
Zapomniałam  dopisać, że moim trzecim ulubieńcem króliczym jest Huguś   :( Czytając tą wiadomość, zadaję sobie pytanie dlaczego? ... dlaczego to właśnie ten i inne maluszki  muszą cierpieć przez "ludzi" ( bo taki człowiek nie jest dla mnie człowiekiem) Co od króliczka Pani Wiolu  jest Pani naprawdę wspaniała i takie osoby jak Pani naprawdę zwracają wiarę w ludzi. Ratując ją zrobiła Pani naprawdę wielką rzecz ogromne GRATULACJE  :bukiet . Mimo takiego zoo zdecydowała się Pani ją uratować  :wow GRATULUJĘ jeszcze raz :D HUGO jestem z Tobą dasz radę !!  :heart Po _ Sąsiedzku  dzięki za info  :przytul:
 Aha i jeszcze jedno MartaP mam pytanko: Vox jest to ten plamiasty króliczek pod Twoim profilem tak? Jest to hodowlaniec ? Nie mylę się ? jakich jest rozmiarów ? :D  :hm:
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2013, 17:43:58 pm wysłana przez zuzia11 »

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9222 dnia: Luty 28, 2013, 18:41:23 pm »
Wiolu szacun za uratowanie tej cudnej króliczki.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9223 dnia: Luty 28, 2013, 19:43:38 pm »
wśród olsztyńskich królików na pewno możemy mieć do czynienia z chowem wsobnym, ale to dot. raczej tylko najmłodszych - Bailo, Bonsai, Fusik...tak naprawdę większość samców z Olsztyna jest zbyt młodych, aby móc mieć już 2-3-4 miesięczne potomstwo, poza jednym najstarszym kawalerem :]

bardzo się cieszę, że zdj. z Azylu Wam się podobają i mam nadzieję, że uda nam się uchwycić jeszcze nie jedną ciekawą chwilę :)

na adopcyjnej jest mały błąd - Seen w ndz. jedzie do DT, ale tak czy inaczej bardzo wiele się dzieje, a my przykładamy ogromne znaczenie do tego, żeby szukać nowych domów i zachęcać do adopcji podopiecznych Azylu  :przytul - dlatego zależy nam na tym, aby nie były to króliki 'anonimowe', a wręcz przeciwnie...jeszcze trochę i wszyscy będą odróżniać olsztyńską ekipę :P

jeśli już mowa o Olsztynie, jutro do Torunia przyjeżdża Atilka, u której podejrzewamy przerzuty (dla os., które nie znają tematu - Atilka trafiła do nas we wrześniu 2012 r. - jest 9-letnim królikiem, a w we wrześniu przeszła zabieg usunięcia potężnych guzów nowotworowych. krótko przed wyjazdem z Torunia nie było żadnych zmian/przerzutów, ale od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że może być różnie. trzymajcie kciuki za naszą dzielną staruszkę, która w końcu znalazła dom i powinna cieszyć się nim jak najdłużej  :przytul)

od pon. znowu zacznie się hardcore u doc.

dzisiaj zmartwił mnie Tufi. wydaje się, że nie ma ropy, zachowuje się ok, ale zaczął się ślinić.
mamy pod swoją opieką wiele królików, które z uwagi na stan zdrowia muszą zostać w Toruniu (jak chociażby kilka uszaków z Olsztyna), Kurt etc.
oko Tai lepiej, ale nadal otrzymuje do oka antybiotyk. podobnie sytuacja wygląda z Taurusem...można oszaleć ;)

żeby nie marudzić, coś optymistycznego :)

Lola jest bardzo łagodnym, energicznym uszakiem :) czekamy z niecierpliwością na pon. i diagnozę doc.

























z Kurt







z Truli



miłość, a przynajmniej duża dawka pozytywnych uczuć ;)











z Dafne



z Kurt



Ninja dzisiaj został wykastrowany ;)









Taja :)

















Truli czy Dafne...Truli :P







Truli i Dafne :)



























Dafne :)





















i Tinky bawią się kulą smakulą :)











Truli i Tinky :)





Tinky :)











wspinamy się ;)









i schodzimy ;)







Tinky

z Lolą





z Lolą i Truli







Simba :)



Easy :)



Velma :)











z Tinky





oraz Tają



zapraszamy do wirtualnej adopcji podopiecznych Azylu  :bukiet

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg415348/boardseen.html#new

przypominamy raz jeszcze o możliwości przekazania prezentu dla azylowych królików za pośrednictwem sklepu uszatkowo.pl

zuzia11, dziękujemy za prezent dla króli  :przytul

***

wiola17-2003, cieszę się, że króliczka czuje się już lepiej. wymaz robiliście już po naszej rozmowie? :/ w tej chwili jego wyniki nie będą miarodajne, bo mała otrzymuje antybiotyki - wymaz powinno robić się co najmniej 2 tyg. po zakończeniu podawania antybiotyków



Offline zuzia11

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9224 dnia: Luty 28, 2013, 20:08:55 pm »
Nie ma sprawy :*  cieszę się że się przydał. A zdjęcia bomba ujęcia profesjonalne :] a krolaski pięknieją w oczach...

Offline szpaqus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9225 dnia: Luty 28, 2013, 21:16:09 pm »
Taja zachowuje się co raz lepiej <3 jak ją głaszcze to nie płacze, nie ucieka jak ją dotykałam no i bezproblemowo dawała sobie zakropić oczko :)
czy dobrze mi się wydaje, że Tufi schudł? zawsze był drobny, ale jak go dzisiaj głaskałam miałam wrażenie że bardziej czuję jego kostki. wiem, ze ma problemy z jedzeniem, ale jakieś to niepokojące.
Należy pochwalić naszych wychowanków bo zostało tylko kilka, które potrzebuja podkładów :) możemy być dumne ;)

przyznaję się bez bicia Olu, mogłam zamienić klatkami Dafne i Truli. puściłam je razem i sprawdziłam która jest która a potem zapomniałam. one są takie podobne... różnią się jedynie plamką na grzbiecie. mam nadzieję, że moja pomyłka na nic nie wpłynie :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9226 dnia: Luty 28, 2013, 21:31:53 pm »
szpaqus, Tufi je tylko granulat i papki, bo nie ma siekaczy i nic poza tym go nie interesuje. co do jego wagi, najwyższa waga u Tufiego to 1,25 kg, ale teraz jak na siebie wygląda dobrze - wagowo wizualnie utrzymuje status qou, chociaż nie wykluczam, że coś się zaczyna jednak zbierać i w pon. doc zdecyduje co dalej.

Truli ma na grzbiecie ciemną plamę, Dafne delikatniejszą. jutro zerknę ;)



Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9227 dnia: Luty 28, 2013, 21:49:26 pm »
Trzymam bardzo mocno kciuki za Atilkę i Tuffiego! Maluchy, będzie dobrze!!  :przytul

Co do zdjęć, to zazdroszczę talentu fotograficznego ;)
Lola jest przepiękna! Zawsze miałam słabość do baraniastych  :rotfl2:
Ale najbardziej za serducho łapie mnie Easy! Jest przepiękna! I ten jej makijaż ;) Prawdziwa z niej modelka!
Velma za to na zdjęciach wygląda na bardzo ciekawą wszystkiego co ją otacza :) To tu zajrzy, to tu łepek wsadzi ;) Słodziak

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9228 dnia: Luty 28, 2013, 22:47:13 pm »
Ola-19 wiem wyniki mogą być trochę przekłamane ale strach mnie ogarnął i jak to by była pastereloza to powinno wyjść mam nadzieję, wet przynajmniej tak twierdzi.Jutro powinny być wyniki to się z tobą skontaktuje i pomyślimy co dalej z tym fantem zrobić


Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9230 dnia: Marzec 01, 2013, 09:20:02 am »
W konkursie "rozpoznaj na zdjęciu chociaż pięciu olsztyniaków" chyba niewielu byłoby zwycięzców. Mojego wirtualnego Taurusa rozpoznaję bardzo miernie. A czarne z białymi nosami i białe z czarnymi uszami to już prawdziwy tłum kserokopii.

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9231 dnia: Marzec 01, 2013, 11:29:31 am »
Erin pozdrawia z DT i przypomina o sobie :) Zaczynamy się do niej coraz bardziej przyzwyczajać... :(




Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9232 dnia: Marzec 01, 2013, 12:04:58 pm »
Myślę ,że inni na moim miejscu postąpili by tak samo sama przyjemność pomagać zwierzaczkom,szkoda tylko że nie można wszystkich ocalić.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9233 dnia: Marzec 01, 2013, 13:54:53 pm »
Wiola, czy lekarz sprawdzał czy królica nie ma uszkodzonej rogówki?
Czasem "gołym okiem" nie da się tego zabaczyć, a ten ubytek na powiece nie brzmi ciekawie...

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9234 dnia: Marzec 01, 2013, 14:01:05 pm »
Nic takiego mi nie powiedział w poniedziałek będę na wizycie to wspomnę ale widzę ,że ładnie się goi mniej ropieje ale dzięki .

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9235 dnia: Marzec 01, 2013, 20:17:31 pm »
w Azylu nie ma już dni pełnego spokoju, ale dzisiejszy to początek kolejnego już w tym roku...gorącego okresu

dzisiaj do Azylu trafiły 2 króliki z pseudohodowli - oba króliki mają podejrzenie encephalitozoonozy - przebywały w towarzystwie 2 innych królików - jeden odszedł teoretycznie bez wcześniejszych objawów, drugi miał zaburzenia neurologiczne

wstępnie wprowadziliśmy leki i będziemy obserwować - jutro postaram się wrzucić zdj. uszaków

tymczasem coś optymistycznego :)

czas na pokaz pt. zdrowy królik je gałązki :)

Taja :)



















Ethel i Pachino :) - nie chcę zapeszać, ale wydaje mi się, że Pachino czuje się trochę lepiej - poza tym czy w niej nie widać woli życia? ;)









Habib :)



Seen :)





Taja



















z Kurt





Ninja - pełna klasa ;)





Gami - świr ;)









w męskim towarzystwie ;)



Tufi]/color] :)







i Seen





poniżej Tają i Kurt



Devi i Tinky :)



Kurt :)







i Seen









i jeszcze raz Tufi:)









król Simba - grzywa odrasta :)









z kolegami





Ninja i Tufi



piękna Lola :)





i towarzysz niedoli Tufi...- kto jak kto, ale Tufi wie, czym jest ropień :/











Easy dzisiaj pojechała do DT u majka44kc - Maju dzięki  :bukiet niestety dzisiaj okazało się, że Easy ma lekko mokry nos i na miejscu zaczęła kichać. na szczęście Easy powędrowała do DT już z lekami :)
Maju, miło było Cię gościć w Azylu :)









Velma :)



Tinky :)



Balzi :)

















Bailo :)





z Eddim





Balzi i Devi (tutaj widać różnicę między Seenem a Balzi :P)





teraz czas na odpoczynek :)

Seen





Balzi i Devi :)







c.d.n.

jutro do Azylu przyjadą kolejny 3 króliki

w niedzielę do DT w Olsztynie pojadą Habib i Seen - dziewczyny dziękujemy  :bukiet (Karolina & Dobrusia również za spotkania adopcyjne  :przytul)

weekend i zbliżający się tydzień zapowiada się bardzo pracowicie. w pon. doc zostanie chyba przygnieciony ciężkimi przypadkami :/ ale na pocieszenie w przyszłym tyg. mamy zaplanowane kolejne spotkania z potencjalnymi DT...oby zakończone pozytywnie :)



Offline Deedee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 651
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9236 dnia: Marzec 01, 2013, 20:24:05 pm »
Olu czy Habib jedzie do Ani? :)

Offline agnieszka72

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9237 dnia: Marzec 01, 2013, 20:31:20 pm »
Uciekająca Taja......cudne zdjęcie jak i cała reszta!

Offline mavee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 487
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Kropeczka,moje małe serduszko
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9238 dnia: Marzec 01, 2013, 20:54:06 pm »
Wszystkie uszaczki cudowne :) Pachino chyba rzeczywiście lepiej wygląda,oby było co raz lepiej z maluszkiem  :przytul

Offline majka44kc

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #9239 dnia: Marzec 01, 2013, 21:55:31 pm »
Powiem szczerze, że zdjęcia i tak nie oddają tego jak śliczni i cudowni są wszyscy wasi podopieczni!
A Pachino strasznie ciągnie do ludzi. Jak tylko podeszłam do klatki od razu do mnie podszedł i dał się pogłaskać po nosku  :zakochany:

Olu ja również dziękuję za dzisiejsze spotkanie i za piękną Easy :onajego (nazwaną przez mojego chłopaka Kaśka :D)

Juz dzisiaj widać, że czuje się u nas dość dobrze. Wyleguje się w pełni zrelaksowana, koło miski z ziółkami ;)

No niestety ten katarek i kichanie... Ale poczekamy do jutra, zobaczymy może tak jak Olu mówiłaś że to od stresu, lub ją owiało, bo pomimo pięknego słoneczka dziś to było straszne wiatrzycho. Mam nadzieję że będzie dobrze ;)
Olu bardzo mi było miło Cię dziś poznać i jeszcze raz dziękuję ;)  :przytul Myślałam, że to ja jestem wygadana, ale ty pobiłaś mnie dzisiaj na głowę ;) hehe
Masz wiele wiedzy na temat uszaczków i słuchałam z takim zaciekawieniem, że aż mój Bartek się mnie pytał co ja tak cicho siedziałam ;p

A oto Easy już u nas ;)  :zakochany:






Easy przeprasza za tego jednego nieszczęsnego boba :D Ciiiiii ;)