Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241862 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #900 dnia: Styczeń 08, 2012, 11:17:58 am »
Pewnie , że myślcie , ja podsunęłam ten pomysł , bo potem na każdym kaflu , można zapisać imię darczyńcy ;)  np. tymi niezmywalnymi flamastrami :)  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 11:23:23 am wysłana przez kasiagio »



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #901 dnia: Styczeń 08, 2012, 14:37:16 pm »
Super robota dziewczyny i chłopaki. Prezent ( o którym wie Katka ;) ) już na czeka na transport do Was. Trzymam kciuki, bo inaczej pomóc nie mogę ;( Jak znajdę czas, to tam coś jeszcze dla Was wykombinuje. Trzymam kciuki za Was i za szybkie domki dla uszaków :)

Offline sarablond

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #902 dnia: Styczeń 08, 2012, 18:36:13 pm »
Pieniązki poszły :) Z konta Agnieszka Zielińska ;) ;) POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :bunny:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #903 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:51:35 pm »
dziękujemy  :bukiet :bukiet :bukiet

Sokole Oko dojeżdża do Olsztyna - do DT ;)

w tym tyg. schronisko opuszczą również: Max (DS), Midnight (DS), Merlin, Florence i jeszcze 2 wybrane przez nas uszaki ;)  i o to chodzi ;)!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 20:54:55 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline sarablond

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #904 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:53:31 pm »
Nie ma za co  :icon_lol od dawna tu do Was zagladam, ale dopiero teraz zdecydowalam sie odezwac  :jupi

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #905 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:58:11 pm »
cieszymy się, że w końcu się ujawniłaś ;)! :przytul:



Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #906 dnia: Styczeń 09, 2012, 07:58:06 am »
Zasadniczo Alaska nie jest do adopcji, chyba, że urządzają z Archimedesem zawody kto więcej nasiusia poza kuwetą wtedy mogę się zastanowić  :> Żartuję, oczywiście  :PP
Na służbowym laptopie nie mam zdjęć, ale jutro postaram się odświeżyć wątek białej smoczycy  :D

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #907 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:54:47 pm »
urządzają z Archimedesem zawody kto więcej nasiusia poza kuwetą
heh skąd ja to znam... Wczoraj w kółko zmywałam raz mocz z podłogi, a raz ze ścian... Pościel też zmieniałam kilka razy, ale akurat w tym królikom pomagała moja kotka, która właśnie przechodzi ruje ;/
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #908 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:20:32 pm »
wstępnie na niedzielę przygotowujemy się na ważny element remontu - doprowadzenie do porządku/zrobienie całej instalacji elektrycznej

mamy już też jaśniejszą wizję co do drzwi i okna, mam nadzieję, że niedługo będziemy to mieli za sobą

tymczasem dzisiaj przejęliśmy dwa króliki od terrarysty - były za duże dla węża, cyt. "całą noc bawił się z nimi w statki i nie chciał iść zjeść, a one nawet po nim chodziły"

zdjęcia jutro...



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:29:02 pm »
"całą noc bawił się z nimi w statki i nie chciał iść zjeść, a one nawet po nim chodziły"
Okrutne smutny_krolik
Wielka szkoda,ze waz tego terrarysty nie zezarl,napewno by byl smaczniejszy od krola  smutny_krolik






Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:38:29 pm »
okrutne...ale niektórych to ekscytuje...



Offline sarablond

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:44:24 pm »
Biedne króliczki  :icon_cry Czekamy jutro na zdjecia nowych przybyszów  :bunny:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:55:14 pm »
jutro na pewno zrobię zdjęcia, dzisiaj już nie zdążyłam i byłam chyba w lekkim szoku po opowieści o grze w statki...:]

zdecydowałyśmy, że na ścianach do pewnej wysokości będą płytki ;), przygotowuję taką wizualizację azylu, bo trzeba już teraz zaplanować gdzie co będzie stało, żeby np. gniazdka umieścić w dobrych miejscach ;) bardzo bym chciała, żeby od razu udało nam się zrobić te regały do klatek, ale zobaczymy jak się wyrobimy finansowo :(

nie wiem czy wspominałam już o tym, czy nie, ale będziemy miały nie tylko pomieszczenie totalnie odizolowane od reszty, z osobnym wejściem do budynku, ale z inicjatywy Agi specjalnie dla nas zostanie też przygotowana furtka, która umożliwi nam w 100% niezależne wejście do Azylu

Max pojechał do nowego domu ;)



Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:22:24 pm »
Tima Fionsona (Milka miałaś fazę z tym imieniem )
He he :) To moja siostra ma takie pomysly :P

Dziekuje za przygarniecie trzech nieborakow. Mamy teraz tutaj takie zatrzesienie, ze juz nie wiem gdzie je umieszczac :P Nawet watku jeszcze nie zalozylam Warszawiakom, chociaz zabieram sie od piatku :P

Trzymam mocno kciuki za Wasz azyl. Czyzby miescil sie w pomieszczeniu, w ktorym rok temu byl skladzik klatek? Kurcze... tempo macie niezle w tym remoncie... :)

a one nawet po nim chodziły"
Ha! Chcialy zadeptac gadzine :) Uwazajcie na nie, bo to niezle cwaniaki moga byc :)

A odnosnie Chladko, mi sie wydaje, ze to nie on sam sobie wygryzl, mysle ze Rychlo mu pomogl, w koncu siedzieli w jednej klatce z samica (nawiasem mowiac klatka w ktorej siedzialy dwa dwukilowe baranki i jedna poltorejkilogramowa dziewczynka miala dokladnie 57 cm dlugosci), wiec moze po prosu najslabsze ogniwo obrywalo...
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:28:26 pm »
nie, nie to zupełnie inne pomieszczenie ;) - nie widziałaś go ;) ja je zobaczyłam dopiero niedawno :P

co do Chładko doc mówi, że najprawdopodobniej sam, bo miał tam pełno pasożytów zewnętrznych i pełno pcheł, a nawet ogon ma obgryziony, a Rychło musiałby siedzieć nad nim i cały czas pracować nad jego pupą...tak czy inaczej nieciekawie to wygląda, ale będzie ok ;),

a na nas możesz liczyć ;)

co do remontu ja nie mogę czekać...tzn. nie jestem w stanie psychicznie znieść czekania w tym przypadku, tj. bezruch, skoro tyle jest do zrobienia ;), chociaż wiele osób myśli, że może skończymy to wiosną :P...ale nie ma na co czekać, trzeba wykorzystywać szansę ;) i iść z prądem :P 



Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #915 dnia: Styczeń 10, 2012, 15:21:48 pm »
jaka "gra w statki" ?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #916 dnia: Styczeń 10, 2012, 19:59:41 pm »
jako grę w statki właściciel/współwłaściciel węży określił "zabawę" węża z królikami, która miała mieć formę kolacji, ale nie miała, bo króliki się nie bały węża, a wąż nie miały ochoty ich zjeść :] - w I momencie nie zrozumiałam co do mnie mówił :]

dzisiaj w schronisku zrobiłam małą sesję Astrid i jej pociechom - małe szaleją po klatce - tunel, transporter i z powrotem ;)

urządzenie klatki - zabawka z trawy i piękny dywanik - Sonia  :bukiet








































poniżej nasz waleczny duet, którego nie chciał zjeść wąż :/ jak widać, nie są to króliki miniaturki :], a raczej młode króliki hodowlane ;)

oto Vox i Fox









zdj. poniżej nie było wystylizowane :P Fox tak się bawił nausznikami, że w końcu postanowił chyba z nich skorzystać ;)








kula smakula zrobiła furorę ;)















Rychło, Chadło i Cin-Cin wymagają natychmiastowej kastracji...Rychło pięknie na mnie dzisiaj nasikał jak go wkładałam do klatki :], są tak opętane hormonami, że szok...:]

chciałam sprawić Chadło przyjemność i włożylam mu dywanik od Soni, ale to był błąd...wystarczyły 2 min. i nastąpiła toaleta w kilku miejscach :]


teraz czas na wiadomości remontowe ;)

mamy drzwi! bardzo ładne, porządne drzwi w wyjątkowo okazyjnej cenie ;) kolor złoty dąb ;)
Tomek & Patrycja dziękujemy za ogromną pomoc :bukiet

koszt drzwi to 450 zł (są to oczywiście nowe drzwi!), a w najtańszej wersji w sklepach typu leroy byłby to koszt ok 800 zł (tzn. w najtańszej wersji, zakładając zakup prostszych drzwi)

dzisiaj odwiedziłam kilka firm oferujących okna - myślę, że po porównaniu ofert jutro złożę zamówienie, na razie wciąż myślimy

kiedy podjechaliśmy do schroniska, żeby zmierzyć parapet, czekało na nas kilka niespodzianek:

oczywiście drzwi, które już czekają na montaż ;),





zamiast aktualnych drzwi...:P




zlew (nierdzewny) - zrezygnowaliśmy z ceramicznej umywalki na rzecz takiego zlewu - Tomek & Patrycja dziękujemy za prezent! ;),


ale poza tym ;)

w naszym pomieszczeniu jeszcze w sobotę było wyjście do pomieszczenia obok, które zostało już zamurowane ;)! - nie mamy dziury w ścianie ;)!



co więcej nie mamy już problemu z podłogą - w jednym rogu było podwyższenie - bardzo nierówne, totalnie niepotrzebne z wbitym metalowym drągiem - podwyższenie zostało skute i podłoga jest w tym miejscu już wyrównana ;),



na tym zdj. słabo to widać, bo jest rozmazane (miałam chyba zabrudzony aparat od tego kurzu :]), ale to wyglądało tak:




zniknęła też dziura/załamanie w podłodze :P - w podłodze była taka zapaść z dużą ilością piachu (obok studzienki) - wszystko jest już wybetonowane





w weekend było jeszcze tak: (po lewej stronie od studzienki) brakowało podłogi :P



samą studzienkę postanowiliśmy w tym miejscu zlikwidować, ale to już nie problem ;)


tutaj ogromne podziękowania należą się tacie Agnieszki  :bukiet :bukiet :bukiet, z którym rozmawiałam o tym w weekend i ku mojemu zaskoczeniu dzisiaj okazało się, że ten problem mamy z głowy ;)
chciałabym podkreślić, że nie ponieśliśmy za to żadnych kosztów...

nie wiedziałam, że widok zabetonowanej dziury i skutego betonu może tak strasznie cieszyć ;)! a jednak...idziemy do przodu ;););)

ten kaloryfer będzie oczywiście (wraz z oprzyrządowaniem) zlikwidowany - kaloryfer zostanie przeniesiony pod okno

od weekendu zrobiliśmy duży postęp ;) i to mnie niesamowicie cieszy, bo o ile na pierwszych zdjęciach to wyglądało nieco koszmarnie- ok "nieco" to w tym wypadku eufemizm, to postępy widać z dnia na dzień i nic nie cieszy bardziej niż to poczucie, że z "niczego" powstaje coś ;)

elektrykę załatwimy już niedługo, a teraz pilnie poszukuję hydraulika :(



sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #917 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:07:49 pm »
Ola,to ile ja mam wnukow :nie_wiem

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #918 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:13:32 pm »
Soniu 2 starsze maluchy, które przyjechały z Astrid są u katki,

a Astrid w schronisku urodziła jeszcze 5 maluchów...:], Rilla była sterylizowana, a u Astrid ze względu na zaawansowanie się tego nie podjęłyśmy i faktycznie Astrid była już w bardzo zaawansowanej ciąży



Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #919 dnia: Styczeń 10, 2012, 20:22:51 pm »
Śliczne maluszki, widok króliczej mamuśki z jej dzieciaczkami-rozczulający. A chłopaki, które nie dały się wężowi.. przeprze przecudowne!  :zakochany: :zakochany:
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0