Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5518196 razy)

0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5980 dnia: Listopad 21, 2012, 18:59:31 pm »
Dziewczyny,czy jak Jagodzianki chodziły do weterynarza czy Freddie bał się bardzo badań? Jak na nie reagował?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5981 dnia: Listopad 21, 2012, 19:27:58 pm »
oj tam oj tam :P źle to ujęłam i zapisałam :P ale może te 3 mln to był wyraz moich podświadomych marzeń :P

MartaP super pomysł  :przytul zachęcamy do przyłączenia się do niego :)

wszystkim z góry dziękujemy za zioła :bukiet

szukamy transportu na trasie Toruń - Białystok dla adopcyjnej Klary do domu tymczasowego :)

ing, zdj. Luki cudowne :*

Suzy, raczej normalnie, jak to...maluch, ale pewnie dopiero teraz okaże się, jak to będzie :] Jagodzianki pięknie rosną :)



Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5982 dnia: Listopad 21, 2012, 19:34:02 pm »
Tak pytam bo ta małpa dzisiaj się śpiewać uczyła :P

A zdjęcia ja się pytam to gdzie  :zonka:


Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5984 dnia: Listopad 21, 2012, 20:02:10 pm »
po_sąsiedzku Fly ma takie oczy z powodu lampy w aparacie - i tak się cieszę, że zupełnie ich nie zamknęła ;-) Starałam się żeby jak najmniej jej błyskać no ale o tej porze roku trudno zrobić zdjęcia w pomieszczeniu bez lampy ;-)
Na szczęście po zwiększeniu dawki Topamaxu (leku na padaczkę - i to jest odpowiedź na pytanie Aguleks co Fly dostaje :) ) - z 1/8 na 1/4 dwa razy dziennie jest dużo lepiej. Ostatni atak miała 1 listopada i odpukać jak dotąd się nie powtórzył... a było już tak, że pojawiał się średnio raz w tygodniu :/

Mała ma olbrzymią chęć życia i naprawdę widać po jej zachowaniu, że jest szczęśliwa, ale nie jest i nie będzie nigdy zdrowa... teraz doszło nam jeszcze kichanie - nos jest suchy, ale kicha coraz częściej i intensywniej :/ Do tego problemy z załatwianiem się, które ma odkąd tylko trafiła pod naszą opiekę - siusia raz na dobę, czasami 2... zalewa wtedy calutki podkład od brzegu do brzegu. Dlatego tak ważne jest, żeby szybko zmienić jej na nowy i czysty, co nie zawsze jest możliwe - w nocy wstaję do niej nawet kilka razy dziennie i sprawdzam czy wszystko ok i czy ma czysto, żeby nie musiała siedzieć na mokrym. Ale jak jestem w pracy i zsiusia się akurat wtedy, to mogę jej go zmienić dopiero jak wrócę.

Fly nie ma też do końca prawidłowej postawy ciała - tylne łapki ma jakby na środku i cały ciężar ciała przenosi tylko na nie. Przez co raz wyleczone pododermatitis wciąż wraca - teraz już ma tylko strupki na piętach, ale jeden wczoraj podczas biegania sobie zerwała i zrobiła się rana na nowo. Nie daj Boże gdy wtedy jeszcze się zsiusia i posiedzi w tym chwilę.
Trzeba jej to smarować nawet kilka razy dziennie a ja też nie mam na to możliwości i czasu... Ona bardzo źle znosi jakiekolwiek zabiegi - wpada w szał więc najlepiej to robić w 2 osoby, a u mnie w domu nie ma takiego odważnego, który by mi w tym tak często pomagał.

Dlatego marzy mi się dla niej opiekun, który po prostu będzie miał więcej czasu, albo będzie bardziej elastyczny niż ja... Który będzie ją częściej wypuszczał z klatki, albo który zbuduje jej odpowiednio zabezpieczony kojec...który będzie częściej i więcej w domu niż ja i który zadba o nią tak jak należy.

Wierzę, że jeśli dla Maszy znalazł się dom tymczasowy to dla Fly też się znajdzie... a może nawet dom stały? :) Byłoby wspaniale, bo ta mała zasłużyła na wszystko co najlepsze, jest w niej taka wola walki i taka radość życia... W ogóle nie jest agresywna - w klatce się denerwuje tylko przy zmianie podkładu ;-) a poza klatką chodzi za człowiekiem jak pies - jest cudowna mimo całej swojej niepełnosprawności....

Eh oby już wkrótce znalazła swojego człowieka :)

MartaP dzięki za zorganizowanie akcji suszkowej - bo to jest coś czego wciąż brakuje i co jest niezbędne aby azylowe uszy były w pełni zdrowo odżywione i zadowolone :)

Byłoby super, gdyby udało się zebrać potrzebną kwotę  :przytul:

Lidia123 nasze uszy na pewno ziółkami nie pogardzą i oczywiście nic nie szkodzi, że są pomieszane :)

Dla każdego kto by chciał się podzielić ziołami, suszkami itd. podaję adres pod który wszelkie zapasy można wysyłać:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu
ul. Przybyszewskiego 3
87-100 Toruń
z dopiskiem Azyl dla Królików
a gdyby było potrzebne imię i nazwisko to dodatkowo - Aleksandra Głowacka :)

Razem z azylowymi uszatkami bardzo wszystkim dziękujemy  :bukiet :bukiet :bukiet

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5985 dnia: Listopad 21, 2012, 20:10:52 pm »
A może dla Fly przydałby się drybed?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5986 dnia: Listopad 21, 2012, 20:23:19 pm »
asiol myślisz o czymś takim? http://www.hauhau24.pl/?850,dry-bed-antyslip-b-75x100cm&PHPSESSID=0984a225406f799d885b081b0cd7746f

Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest. Tylko codziennie trzeba by go prać i czekać aż wyschnie :] albo mieć zapas na tydzień ;-) Może takie coś by jej nie denerwowało tak jak podkłady, których nienawidzi  :PP

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5987 dnia: Listopad 21, 2012, 20:26:07 pm »
Podobno przepuszcza wszystko na dół i zostaje suche,tak czytałam tylko :P

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5988 dnia: Listopad 21, 2012, 20:30:18 pm »
No, ale tak przez tydzień to chyba siłą rzeczy się zabrudzi :P No i podkład pod spodem i tak musi być co by w coś ten mocz się wchłonął -a na macie zawsze i tak coś zostanie wiec w sumie ciekawe jak to wygląda z częstotliwością prania.

Offline Suzy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2067
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5989 dnia: Listopad 21, 2012, 20:32:29 pm »
Nie mam pojęcia,ale może jest to jakiś pomysł? Może ktoś na forum ma coś takiego  :hmmm

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5990 dnia: Listopad 21, 2012, 20:50:35 pm »
najpóźniej w sobotę zrobię w Azylu  sesję zdjęciową :) już można odliczać :P

póki co musicie zadowolić się Nobu :D dzisiaj jest już lepiej.

jak można być tak pięknym? :P











Nobu naukowo - uwielbiam go drażnić i drapać po głowie :P taki z niej obrażalska istota, eh :)



ale Nobu wie do kogo ma się upodobnić! :)



może już jutro doc przekaże mi wstępne wyniki wymazu u Nobu i Pistacji.

poza tym przed nami kolejne zabiegi i wizyty kontrolne.

w sobotę czeka nas bardzo intensywny króliczy dzień :)



Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5991 dnia: Listopad 21, 2012, 20:59:30 pm »
Śliczności!! Na 4-tym zdjęciu ewidentnie coś mówi! Co?
Co do pracowitej soboty to mogę przyjechać w niedzielę

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5992 dnia: Listopad 21, 2012, 21:05:58 pm »
Scampi, nie, nie! :) czekamy na Ciebie w sobotę  :przytul



Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5993 dnia: Listopad 21, 2012, 21:06:53 pm »
mnie sie najbardziej podoba wersja ..... Nobu naukowo  :>
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5994 dnia: Listopad 21, 2012, 21:12:04 pm »
Nobu jest kochanym pieszczochem ze ślicznym gofrowanym futerkiem (wiem, bo macałam :P:heart


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5995 dnia: Listopad 21, 2012, 21:18:45 pm »
 To ja pomacam i przytulę w weekend :bunny:
Ale co on mówił??

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5996 dnia: Listopad 21, 2012, 21:20:30 pm »
Scampi, nie, nie! :) czekamy na Ciebie w sobotę  :przytul
:przytul

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5997 dnia: Listopad 21, 2012, 21:25:17 pm »
Nobuś wygląda, jakby wygłaszał mowę noworoczną, jak to prezydent :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5998 dnia: Listopad 21, 2012, 21:31:18 pm »
Mówił może, ale to jest bardziej wymowne :D :D

Offline worrek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Frodo&Pandorka i Fuksik
  • Za TM: Zuzeł, Yetiś
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #5999 dnia: Listopad 21, 2012, 21:35:47 pm »
Nobuś jest cudowny, zresztą tak jak Miś Uszatek :zakochany:
Często wstydzę się, że jestem człowiekiem...
Może uratuje świat... choć jeden mały króliczy świat
Nasz króliczy świat http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12346.920.html