Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216342 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #480 dnia: Listopad 28, 2011, 23:49:03 pm »
Amy  :przytul: nie martw się tylko o jedno - bez względu na wszystko - żaden królik nie zostanie pokrzywdzony jedzeniem ;) co więcej każdego dnia świąt będziemy mogły z nimi świętować :P i myślę, że zorganizujemy dla tych, które na Święta nie trafią do nowych domów czy też DT, specjalne świąteczne sałatki :)

zachęcamy do wirtualnych adopcji...już niedługo pierwsze podsumowanie - listopadowe  :bukiet



karolp

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #481 dnia: Listopad 29, 2011, 03:47:39 am »
Proszę o podanie adresu na który mam wysłać kuwety.A worki to jakiej wielkości miałyby być??

karolp

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #482 dnia: Listopad 29, 2011, 03:56:38 am »
Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu

ul. Srebrnego 4F/69

87-100 Toruń
tu mogę wysłać??

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #483 dnia: Listopad 29, 2011, 06:07:44 am »
Adres prawidłowy jak najbardziej.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #484 dnia: Listopad 29, 2011, 09:51:51 am »
żaden królik nie zostanie pokrzywdzony jedzeniem

ja wiem, ale tak jakos zal serce sciska, ze tyle kroliczkow jeszcze nie ma nikogo kto wirutalnie moglby sie nim zajac. 25zl to 2 paczki fajek, ktore wyszlyby palacemu na zdrowie, lub jeden wieczorny wypad na miasto mniej w miesiacu..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #485 dnia: Listopad 29, 2011, 10:51:09 am »
Amy masz bez wątpienia rację...dlatego serdecznie zachęcamy do wirtualnych adopcji ;)

w tej chwili pod opieką Oddziału SPK w Toruniu jest 35 królików - Toruń/Bydgoszcz + kilka królików z Torunia w innych województwach...

jeszcze raz przypominam zaktualizowaną listę uszaków potrzebujących wirtualnych opiekunów


1. Barbarka

2. Czarny Lucek

3. Daisy

4. Hibiskus

5. Leoś

6. Lucek

7. Merlin

8. Rózia

9. Rufus

10. Sokole Oko

11. Unkas

12. Zachary

13. Bershka

14. Didi


dzisiaj przed nami bardzo skomplikowany logistycznie dzień z udziałem gab. wet...od rana do wieczora, ale trzeba to ogarnąć. bez wątpienia jednak, gdyby zliczyć codzienne koszty, które musimy wyłożyć na dojazdy, to byłyby to naprawdę astronomiczne kwoty...:(, dlatego wirtualne adopcje, które pozwalają nam zapewnić wyżywienie uszakom, są tak ważne, a przy takiej ilości jedzenie - siano, granulat, zioła, pelet, worki do śmieci etc. znikają w oczach

pamiętam, że w zeszłym roku do Świąt udało nam się dosłownie w dniu Wigilii zjechać z liczby kilkudziesięciu królików (po interwencji) do bodajże 2 w schronisku...w tym roku to z pewnością niemożliwe, myślę, że już nigdy tak nie będzie i stan kilkunastu/kilkudziesięciu królików pod naszą opieką w schr. to standard, a to oznacza, że musimy być na posterunku każdego dnia - w Święta również...może w Wigilię przemówią :P i zróbmy wszystko, żeby to co powiedzą, było dla nas miłe :P

co do naszych uszaków, Ruda miała kilka gorszych dni, tzn. po przycięciu siekaczy zażyczyła sobie wyłącznie warzywa w postaci sałatki - lubi się nad sobą rozczulać :P, wchodzi już wszędzie - nauczyła się doskonale chodzić po panelach i nie mogę za nią nadążyć, moje króliki zaczynają się lekko irytować, bo teraz na celowniku jest już ich pokój :P generalnie jest cudna...trudno jej odmówić niesamowitego charakteru ;)

Masza...ciężko, kiedy ją głaszczę, jest ok, można to robić godzinami, ale poza tym jest bardzo nerwowa, momentami wręcz agresywna i to nie mija :(



Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #486 dnia: Listopad 29, 2011, 11:02:13 am »
Tak sobie jeszcze pomyslalam, czy dajecie krolikom ze schronu rolki z papieru toaletowego do zabawy? tania zabawka a niektorym sie moze spodobac, a przy okazji sobie pochrupią kartonik. Moje krole lubią też znecac sie nad kawałkami tektury z kartonow. drapią, rzucają, gryzą etc..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Jahcob

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 612
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #487 dnia: Listopad 29, 2011, 11:07:51 am »
Fray idzie do DS? Supeeeeeer! Ale zazdroszcze przyszłym opiekunom:)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #488 dnia: Listopad 29, 2011, 11:08:28 am »
Ja mam tunel do oddania, wiklinowy z zuzali, moje ziomale mają ten tunel w głębokim poważaniu  :nie_wiem


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #489 dnia: Listopad 29, 2011, 11:12:06 am »
Dajemy dajemy rury zbieram hurtowo. Dodatkowo ciocia Miki suszy chrupki z kalafiora i brokuła. Tylko zła zima idzie i wszystko na rynku się kończy

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #490 dnia: Listopad 29, 2011, 11:19:56 am »
potwierdzam dajemy ;) trzeba im wprowadzać odrobinę rozrywki do życia, dlatego jeśli ktoś ma zbędne "zabawki" po swoim króliku - tunel, który był tunelem z sianem, ale teraz jest już tylko kawałkiem tektury, drewniany domek etc. - u nas tego typu rzeczy się nie marnują ;)



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #491 dnia: Listopad 29, 2011, 15:13:08 pm »
Olu, a rolki po papierze i domek z tekurowego pudełka?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #492 dnia: Listopad 29, 2011, 15:15:34 pm »
tekturowy domek też może być - jak najbardziej, oby tylko się zmieścił w klatce 100 cm ;)

rolki używamy po papierze/papierowych ręcznikach ;)



Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #493 dnia: Listopad 29, 2011, 15:46:26 pm »
Olu dobrze zrozumiałam, że 35 jest w schronisku bez dt tak?
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #494 dnia: Listopad 29, 2011, 15:49:15 pm »
w tej chwili w schronisku jest 20...pozostałe są w domach tymczasowych, w tym tyg. jest szansa na DT dla 3 uszaków ze schroniska, 2 DS,

ale nawet biorąc pod uwagę dużą rotację wśród króli od wielu miesięcy standardowo ich il. w schr. utrzymuje się na poziomie kilkunastu królików (jeden wychodzi, drugi trafia do schr. i tak to się kręci...)



Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #495 dnia: Listopad 29, 2011, 15:52:33 pm »
Napisz mi na pw swój adres :)
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #496 dnia: Listopad 29, 2011, 19:40:14 pm »
n-monika dziękujemy  :bukiet

jeśli ostatnio pisałam, że 16 kg granulatu cuni complete mieszanego z innymi granulatami wystarcza w schronisku na miesiąc, to nie wiem, gdzie miałam oczy...przez ostatnio tydzień uszaki zjadły praktycznie 8 kg...tylko te ze schroniska

Lucek, Hibiskus, Bee i Rufus są już po kastracji. mam nadzieję, że teraz szybciej znajdą chociaż DT (Bee właściwie ma DT)

u doc jest teraz Bershka, mam nadzieję, że z nią jest wszystko ok...

Konrad, Aniu dzięki za pomoc dzisiaj  :bukiet



Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #497 dnia: Listopad 30, 2011, 18:31:57 pm »
Co słychać u Niusi ?? Czy jakiś DT lub DS się szykuje ?? :)

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #498 dnia: Listopad 30, 2011, 18:46:08 pm »
Monika, dostałaś mojego maila?

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #499 dnia: Listopad 30, 2011, 18:52:40 pm »
Monika, dostałaś mojego maila?


A no dostałam ale nie chciałam pisać tutaj że coś wiem :P