Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5247278 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nudlak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Bernard, Gigusia, Kacper, Milka
  • Za TM: Fruzio, Koki, Łapka, Polcia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2460 dnia: Czerwiec 19, 2012, 18:23:01 pm »
jestem za cynamonowo-karmelowym herbatnikiem  :turla:
jak się w ogóle Petunia trzyma? jakieś postępy w leczeniu? czy zrywają się strupki? a i jeszcze jedno, druciki w klatce ma jeszcze całe?:>

taki mały off topic...mała reklama nudlakowej familii http://forum.kroliki.net/index.php/topic,11740.60.html



Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2461 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:04:16 pm »
Jako dzisiejszy smarowacz łapek Petunii chciałabym rzec, że łapki póki co bez zmian (aczkolwiek nie ma łuszczących się strupów), natomiast sama Petunia jest prze, prze, przekochana. Podczas smarowania łapek lizała mnie po ręku, a potem postanowiła się wyrwać i zrobić sobie spacerek po azylu. Wspaniały uszak, pogodny i niebywale przyjacielski :)
Oscarez, Lottie na wietrze wygląda jakby miała pofrunąć, może ją trzeba na sznurek czy coś  :jezyczek:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2462 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:33:53 pm »
nie bez powodu nazywana jest Pomponem ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2463 dnia: Czerwiec 19, 2012, 21:41:38 pm »
dzisiaj garść informacji medycznych

Boni po zabiegu czuje się dobrze

Marie i Stefcia zostały dzisiaj wysterylizowane - Marie dodatkowo miała korektę zębów

Apollo został wykastrowany


maluszkiem, który nie żyje (od Bombaluriny) jest Barongo, jednak niestety sekcja się nie powiodła. brzmi to dość drastycznie, ale niestety okazało się, że przez to, że musieliśmy czekać od soboty do pon., tkanki były zbyt zmrożone...jednym słowem beznadzieja.

...

klatka Petunii póki co wygląda bardzo dobrze :]

oscarez Lottie ze swoim partnerem wygląda cudownie :)

w kwestii króliczych imion mogę tylko obiecać, że z czasem wszystkie wykorzystamy, a jeśli będziecie za bardzo szaleć z imionami i tak się tutaj licytować, to króliki będą dostawać odgórnie imiona nadawane przeze mnie :P - a to już brzmi jak groźba :P  :przytul


na koniec chciałabym podziękować wszystkim, którzy w ostatnich dniach w różny sposób dodają nam energii do działania  :przytul  - nie będę nawet wymieniać w jaki, ale to, że ta "machina" się kręci, to zasługa bardzo wielu osób, czego dzisiaj po raz kolejny "doświadczyłam"

Tomek dzięki  :bukiet



Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2464 dnia: Czerwiec 19, 2012, 22:00:33 pm »
niestety Krusio był dwa dni w szpitalu (miał problemy z układem pokarmowym) i odkąd go przywiozłem nie lubią się specjalnie. Na początku Lottie go atakowała, teraz go przegania bidulke, a o zażyłości jak na zdjęciach nie ma narazie mowy.

Offline moniuhna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2465 dnia: Czerwiec 20, 2012, 16:46:05 pm »
Jestem tu nowa   :) 

Jestem z Torunia, choć przeprowadziłam się na stałe do Londynu. Kocham króliczki i wczoraj zostałam wirtualną mamą Apollo  :jupi Sama mam w domu dwa baranki. George został przygarnięty z tzw. rabbit rescue, coś na kształt azylu. Od razu chwycił nas za serce – miał nadszarpnięte uszko i któs go oddał. Pewnie już się dzieciom nie podobał z ranką  :icon_frown Albo się znudził. Dlaczego ludzie są tacy okrutni? U nas znalazł kochający domek i miłość swego zycia – naszą samiczke Pippę. Jechaliśmy po niego dwie godziny w jedną stronę, ale warto było!! Teraz ma ogórdek, w którym daje imponująco długie susy i broi razem ze swoją nową partnerką.

W Anglii nie ma takich typowych azylów dla królików jak ten w Toruniu. Zaskoczyło mnie to, bo w końcu Londyn jest tak dużym miastem, a nikt o tym nie pomyślał.  Tu się w ogóle niewiele mówi o bezdomności królików.  :icon_sad Prędzej kotów... Smutne to.
"It's not just what you're born with, it's what you choose to bear,
It's not how big your share is, but how much you can share.
And it's not the fights you dreamed of, but those you really fought,
It's not what you've been given, but what you do with what you've got..."

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2466 dnia: Czerwiec 20, 2012, 19:16:11 pm »
Cieszę się, że u Petuni lepiej z nóżkami :) A czy już coś wiadomo kiedy mogę sie spodziewać przyjazdu Holly?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2467 dnia: Czerwiec 20, 2012, 19:34:00 pm »
moniuhna witaj  :przytul:

dziękujemy za wirtualną opiekę dla Apollo i wsparcie dla Azylu :bukiet

Apollo czuje się bardzo dobrze, również Boni, Marie i Stefcia - 3 króliczki po sterylizacji są w dobrej formie

jutro do doc na pewno zabiorę Bombalurinę wraz z maluchami na kontrolę + Maszę

może jutro uda się również ogarnąć Rapsodię, a jeśli nie, wówczas zrobimy to w poniedziałek. na szczęście jej bobki są w tej chwili ok.

łapki Petunii to ciężki temat. z jednej strony mam wrażenie, że wyglądają lepiej, ale niestety w perspektywie nie widzę tego najlepiej - w tej chwili w klatce ma ręcznik i na to podkłady, czyli bardzo miękko, a mimo to ma rany na łapkach. nie ma strupów, ale za to w środkowej części ma skoków widać zaognione ranki - pewnie to efekt braku strupów. poza tym jest bardzo dzielna i grzeczna.

Shelby jest świrem i kiedy ma biegać, zamiast korzystać z wolności tylko zmienia pozycji przy kostce siana - tak jakby w klatce nie miała tego samego siana ;), jedząc non stop ;)

bardzo możliwe, że jutro Maszę czeka zabieg...

przypominamy o naszej stronie http://www.kroliki-torun.info/ i zapraszamy do naszej wakacyjnej akcji

Wrzuć grosika na wakacje azylowego królika!

nadal szukamy PILNIE transportu dla naszej grzecznej Holly - transport Toruń-Ustka poszukiwany! (lub Bydgoszcz-Ustka/Słupsk)

wiadomości z DT Merlina są bardzo pozytywne - chłopak czuje się super :)



Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2468 dnia: Czerwiec 20, 2012, 19:52:28 pm »
O tak bardzo proszę o pomoc w transporcie dla Holly do DT :) Nie mam samochodu ani pieniędzy na bilet do Torunia :( Ale za to dla śmiałka, który/która zdecyduje się do nas zawitać będę miała pyszne ciastko i kawkę i z łazienki pozwolę skorzystać :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2469 dnia: Czerwiec 20, 2012, 19:54:02 pm »
a ja mam pytanie o Gumisia , bo pokazalo się adopcja w toku" został u kogoś w ds?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2470 dnia: Czerwiec 20, 2012, 19:56:56 pm »
nie, nie, ale jeśli wszystko się uda, może już pod koniec czerwca zawita do DS...

Solvieg coś wymyślimy  :przytul



Offline darialekaryzk

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2471 dnia: Czerwiec 20, 2012, 20:29:44 pm »
Ja już słyszałam że i moja Kulka ma powędrować do DS, aż do Jaworzna więc i nam z Olsztyna by się transport tam przydał :)

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2472 dnia: Czerwiec 21, 2012, 01:50:19 am »
Cytuj
nadal szukamy PILNIE transportu dla naszej grzecznej Holly - transport Toruń-Ustka poszukiwany! (lub Bydgoszcz-Ustka/Słupsk)

Będziemy jechać w te rejony, więc moglibyśmy wziąć króliczka ale dopiero na początku lipca (7.07) :(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2473 dnia: Czerwiec 21, 2012, 20:21:19 pm »
Bombalurina wraz z maluchami była dzisiaj u doc

Bombalurina oraz 2 maluszki: Amali i Piangi są zdrowe - 1 samiec, 1 samica

niestety Raoul (zgodnie z naszymi obawami) nie jest zdrowy.
od kilku dni obserwowaliśmy, że ma pupę w moczu.
za I razem myślałam, że może pobrudził się w klatce, ale niestety nie :(

Raoul nie ma wykształconej cewki moczowej - mocz wydostaje się wąskim strumieniem,
jednocześnie nie można również w tej chwili określić jakiej jest płci.

plan:

za kilka tygodni operacja - próba wyszycia cewki moczowej - jeśli okaże się, że to chłopak mamy większe szanse niż przy opcji, że Raoul to samiczka.

gwarancji na to, że po operacji będzie ok, nie ma. wszystko się okaże...w tej chwili obiektywnie sytuacja wygląda jednak tak, że Raoul dołączy do grona naszych rezydentów :(, wymagających szczególnej, codziennej opieki.

Raoul jak większość królików z miejsc, w których zwierzęta są rozmnażane celowo bądź rozmnażają się w niekontrolowany sposób, pochodził z chowu wsobnego.

Raoul i Cookie - to dwa króliki z jednej interwencji (niestety nie wiemy jaka była przyczyna śmierci Barongo :() - dwa przykłady tego, do czego prowadzi chów wsobny i jak bardzo zagrożone są mioty z takiego chowu.
wolę nie myśleć co by było, gdyby Satine, Plameczka Pac, Frenchy, Tamtamila urodziły łącznie kilkanaście królików z chowu wsobnego...

to cudowny, mały uszak - z całej ekipy od Bomabaluriny mój ulubieniec...ale strasznie przykre jest to, że o ile postaramy się zrobić wszystko, żeby żył jak najdłużej i zaznał trochę szczęśliwego, króliczego życia, to jego los już dzisiaj jest naznaczony...



jutro wrzucę aktualne zdjęcia maluszka - teraz jest trochę większy (ma 5 tygodni)


w tym miejscu warto powiedzieć kilka słów o naszych uszatych rezydentach:

Target (Kubuś) - rokowania były znacznie lepsze niż to, co przyniosła rzeczywistość. nie ma jakiejkolwiek szansy na to, że Kubuś będzie chodził, co więcej w tej chwili Target nie oddaje samodzielnie moczu. Agn wyciska mu mocz - wszystko to efekt zmian neurologicznych w zw. z urazem kręgosłupa.
poza tym Target jest ustabilizowany, ma bardzo duży apetyt i najlepszą opiekę na świecie. myślę, że w tym wszystkim spotkało go ogromne szczęście, że trafił do Agn, jednak obiektywnie upadek z rąk kilkuletniego dziecka odebrał Kubusiowi szansę na długie, królicze życie

Aguś :*

za jakiś czas musimy zrobić u Targeta USG i badanie moczu

Masza - dzisiaj ominął ją zabieg, ale tylko dlatego, że oddaliśmy nasz termin zabiegowy na pilną operację psa. u Maszy bez zmian. zionie ropą :( kicha, a zderzenie z jej zębami boli...:]

Forest i jego problemy z zębami to niekończąca się historia :( złamana żuchwa, korekty zębów trzonowych, usuwanie ropni, teraz znowu przerośnięte siekacze - jego DT należą się ogromne podziękowania za opiekę nad tym biedakiem...Emil & Noemi  :bukiet


mam też dobrą wiadomość - DT Łatka prosił o to, aby przekazała, że Łatek nie jest już "autystyczny" ;) - nie wpada już w stany swojego niekontrolowanego zawieszenia :)


Raoul prosi o wirtualnego opiekuna - to kolejny uszak "na podkłady" :(


niestety grono naszych rezydentów specjalnej troski nie maleje, a wręcz przeciwnie :(

za jakiś czas musimy też skontrolować Plameczkę Pac - podczas sterylizacji miała usuwane 2 ropnie i niestety u niej istnieje ryzyko tego, że te ropnie gdzieś się odnowią :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2012, 20:39:45 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2474 dnia: Czerwiec 21, 2012, 21:20:27 pm »
A teraz miłe wiadomości od Plameczki ;). Plameczkę wszyscy pokochali w DT czyje się dobrze jeszcze się oswaja z nami ale już sama pcha się pod rękę do głaskania a jak jest pora na jedzenie to się przypomina skacząc i pokazując "ja tu jestem, daj mi jeść bo padnę z głodu" xD w tym wszystkim jest tak kochana i słodka ;) Plamcia pozdrawia.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2475 dnia: Czerwiec 21, 2012, 21:37:26 pm »
Trzymam kciuki za zabieg Raoula! :)
Co do Targeta.. Jest on wyjątkowo przyjaźnie nastawiony do królików - miał małą randkę z Nevi i pięknie się całowali przez kraty :lol To wyjątkowy królik, bardzo kochany... :)
Nie straszcie z tymi miotami... Elysia ma rodzić, coś jej się to dłuży, a w tą ciążę zaszła 2-3tygodnie po porodzie... :( oby wszystkie maluchy były zdrowe...
Za wszystkie azylowe króliki trzymam kciuki: za dobre domki i za zdrowie! :)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2476 dnia: Czerwiec 21, 2012, 22:36:25 pm »
DT Łatka prosił o to, aby przekazała, że Łatek nie jest już "autystyczny"  - nie wpada już w stany swojego niekontrolowanego zawieszenia


 :jupi :jupi :jupi :jupi :jupi :jupi

To oznacza, że Łatek poprostu potrzebuje dużo serca i miłości i będzie z niego prawdziwy króliczy stateczny Pan Łatek  :icon_smile2

Olu dziękujemy za tak cudowne informacje :*

Przekaż proszę od nas pozdrowienia dla DT i moc miziaków Łatkowi :)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2477 dnia: Czerwiec 21, 2012, 23:35:16 pm »
biedny maluszek:(
Olu a czy Target nadawałby się na wózeczek?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2478 dnia: Czerwiec 22, 2012, 20:04:38 pm »
sesja zdjęciowa w Azylu :)

Raoul















Raoul z Amali i Piango











Amali, Piangi, Bombalurina













Shelby jutro pojawi się w toruńskich nowościach :)

ten świr nie je siana w klatce - przynajmniej takie są moje spostrzeżenia - ona je siano poza klatką :]







bałagan jest cudowny :) - razem z Pacjentką rozpakowywały prezent od Pani Moniki  :bukiet







Stefcia :)





Gawroszka odpoczywa po długim spacerze :)

jest tak drobna, że aż strach





















Pacjentka - jak już kiedyś powiedziałam - Królowa Ruda jest tylko jedna...ale Królowa Pacjentka to inny temat :P

uwielbiam tą mieszankę uwielbienia dla pieszczot i zadziorności







Tabasco - eh ta grzywa :)









Rapsodia - niezwykle żywiołowe stworzenie. kiedy wyjmuje się ją z klatki, jest zdenerwowana, ale na wybiegu funkcjonuje bardzo dobrze.











Frenchy
- dzisiaj świetnie dogadywała się z innymi królikami, a później odpoczywała :)







Marie i Boni...Azylowa miłość :)











Plata :)





Petunia dostała dzisiaj do klatki poduszkę ;)











I Tak Dalej i Pumpernikiel









Aldi





Holly





marta1984 - myślę, że Targetowi wózek jest zbędny. radzi sobie na przednich łapkach, a teraz główny problem to układ moczowy :(
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 20:39:46 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline konikowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Franek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #2479 dnia: Czerwiec 22, 2012, 20:15:57 pm »
a co możesz powiedzieć o azylowej miłości - Marie i Boni :D ? :))
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2012, 20:27:41 pm wysłana przez konikowy »