Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241994 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
dobrussia,

Twoje pytanie jest naturalne  :przytul

sama często zastanawiam się, gdzie jest granica i ostatnio stanęłam przed takim problemem w stosunku do mojej Wifi.
po tym jak podjęłam pierwszą decyzję o eutanazji u mojego zwierzaka - u Kuby, zrozumiałam, że tej granicy trzeba szukać i musimy starać się jej nie przekroczyć, chociaż jest to bardzo trudne.
wierzymy, walczymy do końca, zawsze mamy nadzieję, że może jednak...w końcu tak niewiele jest reguł i czasami los nas bardzo zaskakuje - wydaje się, że nie ma szans, a się uda; wydaje się, że damy radę, a jednak nie...

Masza - myślę, że to nie jest ten moment. mówię o tym przez pryzmat jej zachowania - ona ma wolę życia, chce żyć, tylko wymaga szczególnej troski.
gdyby była królikiem, kotem, psem w schronisku bez szansy chociaż na dom tymczasowy - nie byłoby jakiejkolwiek dyskusji, ponieważ nie byłoby szansy na zapewnienie jej opieki.
dzisiaj stan Maszy wygląda tak: stan zapalny w jamie nosowej - bez zmian od września. jej samopoczucie - stabilne...- uwielbia jeść - dosłownie, kiedy biega, zwiedza otoczenie, kiedy poświęci się jej czas/pogłaszcze, jest szczęśliwa...

mówiąc o stanie Maszy mam przede wszystkim w głowie obraz tego, do jakiego stanu królika może doprowadzić gronkowiec/pastereloza - mój Kuba umarł przez gronkowca, u niego to było kilka miesięcy wiecznej walki - w końcu zapalenie mięśnia sercowego z dnia na dzień niewydolność oddechowo-krążeniowa, strach, że wyjdę z domu, a on zacznie się dusić...leki 9-10 razy dziennie - dlatego Kubusiowi pozwoliłam odejść

jeśli nie powstrzymamy choroby u Maszy, kiedy pastereloza czy inne bakterie też mogą ją zabić - mogą, ale z drugiej strony...- Kuba był 3 letnim idealnie zdrowym królikiem, walczył bardzo krótko - a zaczęliśmy walczyć, kiedy zauważyłam, że kichnął po raz pierwszy - Masza - staruszka, która trafiła do nas tyle miesięcy temu w b. złym stanie - skrajnie zaawansowanym - dostaje leki nasercowe, ale jej serce bije dobrze...

płuca/oskrzela osłuchowo ok. czy ma ropnie w płucach/oskrzelach? zrobimy ponowne zdj. rtg, żeby to wykluczyć - gdyby okazało się, że ma ropnie (ostatnio nie miała, a szczerze mówiąc jak do nas trafiła, to bylibyśmy wręcz przekonani, że mieć może) - nie ma mowy o zabiegu usuwania błony śluzowej, bo taki zabieg byłby pozbawiony sensu (infekcje wciąż by wracały).

nie wiem jak będzie...myślę, że czas to pokaże i teraz mogę powiedzieć jedynie, zobaczymy...

chciałabym po prostu  , żeby Masza miała dom - taki jak mój Rusek, jak każdy z "naszych" króli - dom, gdzie będzie mogła 'wszystko' i nie będzie ograniczona tym, że ja nie mam dla niej tyle czasu ile moim zdaniem mieć powinnam, a mój pokój nigdy nie będzie jej królestwem...- z drugiej strony znając skalę problemu wiem, że Masza ma w tej chwili wszystko co może mieć...i jednak mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Ola.. :bukiet jesteś wielka!
WO AMIGO

Offline Agness

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Toska & Turasek <3
  • Za TM: Czarek, Kitka
......muszę zrezygnować z kojca :((- zajmuje mi zbyt dużą część mojego malutkiego i tak pokoju..... Klatki w azylu wydają się takie przestrzenne i wysokie!
Z jakiej są firmy?.... i jezeli mozna prosić o wymiary....
Moj uszaty Przyjaciel korzysta z kuwety- i to z dużej (kuwety)- woli taką... Jak to będzie z kuwetkowaniem, kiedy prawdopodobnie pojawi sie klatka ? :(.....

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Na oko to w większości ferplasty :)

Shelby to strasznie brudna baranka z chorym oczkiem którą miałam przyjemność gościć jeden dzień? Rany, przecież to był króliczek idealny. Grzeczny, chodzący za nogą, tyle że niesamowicie pobudzony i wiecznie mi ręce gwałcił ;) Wytłumaczenie właścicielki na to oczko to 'przewiało ją, wystarczy lekki powiew i królik zaraz kicha'. U mnie ciągle jest klatka Shelby, jeśli ktoś potrzebuje to proszę bardzo brać. 70tka.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Klatki to klasyczne Ferplast Rabbit 100 oraz 120 cm. Są jeszcze dwie klateczki Savic Cezar 3 100 cm - te z zielonymi domkami - są wyższe niż Ferplasty ale węższe o ok. 10 cm. Mają fajne zaokrąglone kuwety - łatwo się je sprząta.
Wszystkie dzięki naszej wspaniałej Soni  :bukiet

No dobra, wklejam reportaż z Azylu, który ukazał się w toruńskim serwisie TMI

http://www.petrus.pl/tmi/video/azyl-dla-krolikow-w-toruniu/

Wybaczcie, że gadam jak potłuczona. A poza tym nie należę do SPK  :&gt; Ola za to jak zwykle pięknie w TV wychodzi :P (choć się broni przed tym)
Ale całościowo chyba można uznać relację Panów z TMI - przyjechali naprawdę nieźle przygotowani - za udaną :)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 14:46:02 pm wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Relacja naprawdę w 10 :) Kata_strofa do SPK jak mówisz nie należysz, ale odwaliłaś robotę na rzecz popularyzacji SPK i jego idei, aż miło.
Myślę, że wszyscy członkowie SPK są ci niezmiernie wdzięczni, a o króliczkach już nie wspomnę :)
Podziwiam wasze poświecenie sprawie. Jakby ze mną chcieli przeprowadzić wywiad, to bym się chyba na którymś z kabli "medialnych" powiesiła:))

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Bardzo udany dzień i materiały w mediach! gratulacje! :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
zdecydowanie wolę wizyty u doc, sprzątania azylu i interwencje...:],

ale tak poza tym - oglądając to bez głosu i przez palce - jest super :P - dobra żartuję, grunt to dystans do siebie...- w końcu to dla królików :)

kata_strofa - należysz do ekipy Azylu :P a to jest bezcenne :P (powiedzmy optymistycznie, że bezcenne :P)


wracam już na ziemię i w ramach oderwania od kwestii medialnych (jeszcze 2 transmisje przed nami :/), kilka info z Azylu

dzisiaj do Azylu przyjechał królik z Poznania - oddawany w trybie natychmiastowym (zaharka, kasia29 dzięki  :przytul),

samiczka, łagodna z bardzo dziwną sierścią - tak, jakby cała była sklejona









jutro małą zobaczy doc


Gawroszka 'na wybiegu' - przeuroczy król, któremu na pewno deformacja obu przednich łapek nie ułatwia życia :/ - na zdj. widać, jak wygląda jej przednia łapka, ale dzisiaj zobaczyłam w niej "coś" więcej niż tylko wystraszonego uszaka, który uwielbia swój domek z trawy w klatce...;)



Gawroszka jutro straci kilka zębów trzonowych


w tle za Gawroszką - Holly - cudowna dziewczyna - bardzo łagodna, cudownie błękitnooka :) - w moim sercu konkurencja dla Pacjentki :P
(strasznie lubię patrzeć na Pacjentkę. kiedy do nas trafiła tonęła w swoich odchodach :], była taka zaniedbana, a teraz po prostu Miss Azylu :))




Shelby nasz smutasek po wczorajszym zabiegu sterylizacji i korekty zębów, chociaż mam nadzieję, że wkrótce wyjdzie na prostą ze zdrowiem i będzie mogła się rozbrykać :)





Shelby trafiła do nas z zaburzeniami jelitowymi, u niej granulat trzeba stosować wybitnie ostrożnie, ale jak widać zioła jej smakują


Bombalurina z ekipą ;)








tego nawet nie komentuję, bo to aż nieprzyzwoite, żeby tak wyglądać...:P














co do klatek, to mogę tylko powiedzieć, że sprawdzają się w Azylu genialnie - pomijam komfort dla królików oraz kwestie estetyczne - dla nas to również ogromne ułatwienie. klatki sprząta się znacznie szybciej, wygodniej - nie ma już problemu małych drzwiczek, przez które nic się nie wyjmie i krat składających się na człowieka, co do doprowadzało mnie do szału :] klatki ferplast i Savic są bardzo solidne, stabilne :)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
ua ale boskie owieczki!!!!!! chce taką kulkę! domyślam się ze leia przesiaduje przed tym uszatym TV:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Zgadzam się - Ola i Kata_strofa idealnie nadają się do występów przed kamerą  :roza: Dlatego ja już nie dam się w to więcej wrobić :P stres zżera mnie niemiłosiernie i nic dobrego z tego nie wychodzi :P

A jak już mowa o nieprzyzwoicie pięknych królikach to mam jeszcze jednego takiego w zanadrzu: ;-)









Speediego Gonzalesa a także inne uszatki można zaadoptować chociaż wirtualnie - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13011.msg336222.html#new :bukiet


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
o Speedyyyyyyyyyyyyyyyyy!;) poczuwam się matką chrzesną malca- no w końcu to cudo nazwałam- ale kompletnie do mamusi nie podobny rudości brak
wiadomo już czy on czy ona?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Zapowiadają nas na Śniadaniu na Trawie :)
http://ekologiczny.torun.pl/aktualnosci/1-news/453-sniadaniowe-stoiska-edukacyjne
Pogoda zapowiada się tym razem kiepska, ale nie poddamy się :P
Speeeedy! Boski  :onajego


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
nie przychodza mi meile że ktoś odpowiedzial na posta!
No nic.
Dziękuję za odp. Bo szczerze nie wiedzialam jak to ze tak powiem delikatnie napisac. Jeżeli to tak można nazwać. Przez forum różne rzeczy można inaczej odebrać itd.
Ale ciesze się ze się dowiedziałam i że Masza ma chęć przeżycia! uważam że o takie rzeczy poprostu należy pytać : )
Powiedz mi co z Gumisiem, wiem że trafił do DT ,ale moze do kogos znajomego: )
btw. Omega ma ostatnio dobre dni wczoraj po bieganiu połozyła mi się w nogach. Co prawda jeden drobny ruch i szelest i uciekla ale te pare sekund! Mega!

3mam kciuki za wszytsko: )
ps. krecila mi sie lezka w oku  ogladajac relacje zDnia Otwartego, myślę że może możnaby organizowac jakies zloty znajomych" z forum zapoznawcze itd? ; )

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Speedy to on - zdecydowanie on :P małe to takie jeszcze a bzyczy już jak stary bąk :P

Pogoda faktycznie ma być kiepska, ale atmosfera na pewno będzie gorąca  :bunny:

Dobrusia - Gumiś trafił do naszego DT w Bydgoszczy - do Agi, która ostatnio przechowywała Królewnę :) Niestety Agi oprócz mnie i Mai chyba jeszcze nikt inny nie widział :P Ale wszystko jest do zrobienia ;-)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Madzia bzyczenie o niczym jeszcze nie przesądza:) PIccola bzyczała jak wścieknięta, biegała za nami , sikała z półobrotui gwałciła nas
az biegałam x razy sprawdzac czy na pewno baba")
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Rita90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Kobieta
Jejku jakie te maluchy śliczne :D i skąd u nich takie kłaki  :wow


jakbym widziała swojego kota identycznie leży i to dość często
https://lh5.googleusercontent.com/-aTHrSLaF5Ww/T8aBTblhZsI/AAAAAAAAAC8/i9ZLFgEN1Dg/s400/DSC00465.JPG

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
no to faktycznie - ja też bym miała spore wątpliwości ;-) ale po króliczych samiczkach można sie spodziewać zdecydowanie wszystkiego ;-) Gonzales oprócz bzyczenia posiada jeszcze inne - typowo męskie cechy :P wymacane przez dr Krawczyka i nieudolnie przeze mnie za co się na mnie niemiłosiernie obraził  :D

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Gawroszka jest przecudowna! Najchętniej wzięłabym ją na DT, ale na chwilę obecną nie za bardzo mam możliwość niestety. Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej znalazł kochający domek :)

Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Magda robisz to celowo? :-( Znów się na zajęciach nie będę mogła skupić... bo mi tylko króliki w głowie!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
kilka najświeższych informacji

Gawroszka na razie nie będzie miała zabiegu. rtg kręgosłupa wykazało, że ma bardzo słabe kości - w wielu miejscach widać bardzo wyraźny ubytek soli wapnia.
musimy poczekać i wzmocnić kości - inaczej byłoby zbyt duże ryzyko dla żuchwy.
poza tym wprowadzamy leki do oczu. niestety źródła problemu na razie nie usuniemy :(

Gawroszka, kiedy jest poza klatką, nie jest płochliwa tak jak w klatce. wręcz przeciwnie. dzisiaj to przetestowałam :) nie ucieka, kiedy chodzi się obok niej. wręcz przeciwnie. kręci się, podchodzi do klatek. podjada sianko. kochany król.
ktoś wyrzucił ją jak stary, zbędny mebel.

u doc zostawiłam dzisiaj też Lanę - dziewczynę z Poznania. mam nadzieję, że chociaż ona jest zdrowa :] pazury ma paskudne i ta sierść.

Shelby dzisiaj korzystała z kuwety - i bez żartów jestem z niej dumna, robi postępy :) tyle, że jest to królik na dietę - siano i zioła.

poza tym do Azylu trafił popołudniu nowy królik :( nic o nim nie wiem, poza tym, że trafił w zestawie z owczarkiem...a jego były opiekun chce oddać do schroniska również pytona :]
jutro zobaczymy z jakim królem mamy do czynienia :]

biorąc pod uwagę totalny zastój w adopcjach i zbliżające się wakacje, mam pojedyncze, ale dobre wieści - już w tej chwili jest nas w Azylu sztuk: 27 + kilkanaście królików w domach tymczasowych,

ale czas na dobre wieści:
szukamy transportu dla Tamtamili do Krakowa - DT z opcją DS

jutro mam też bardzo ważne spotkanie adopcyjne w sprawie DT dla pewnego uszaka z Azylu...nie chcę zapeszać, ale trzymajcie mocno kciuki  :przytul

prosimy o pamięć o naszych uszakach  :bukiet

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Darowizna - Azyl dla Królików


p.s. czy już mówiłam, że Holly i Patient są boskie? :) razem z Gawroszką idealnie się dogadują na wybiegu :)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2012, 20:18:21 pm wysłana przez madzia85 »