Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241571 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1680 dnia: Marzec 25, 2012, 10:34:45 am »
Mam nadzieję, że znajdzie domek, szkoda tylko, że bardzo rzadko ludzie decydują się na te większe króliczki (chyba że się mylę?) :(

Ja odniosłam odwrotne wrażenie ;) Wydaje mi się, że duże króliki właśnie najszybciej schodzą z adopcyjnej. Patrz: Kuba, który ledwie zawitał na stronie, a już miał "adopcja w toku" :P Fox i Vox też szybko zniknęli. Mam nadzieję, że i ta piękność nie będzie musiała długo czekać na domek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1681 dnia: Marzec 25, 2012, 11:36:15 am »
poulain ma rację :) kiedyś obawiałyśmy się adopcji większych królików, ale to się zmieniło.

w ostatnim czasie każdy królik hodowlany, który do nas trafił, dość szybko znalazł nowy dom :)

muszę Wam pokazać zdjęcia Mariana z pierwszych wiosennych spacerów :)

apropo dużych królików przedstawiam Zorro - przepięknego, 2,5 miesięcznego barana francuskiego z wadą zgryzu (przypadek podobny do dużego Kuby), który czeka na nowy dom. Zorro do czasu adopcji pozostanie w dotychczasowego opiekuna. muszę tylko zastanowić się nad tym, co z jego siekaczami.

w tej chwili Zorro przebywa w Chrośnie w woj. kujawsko-pomorskim.






Offline jakuszewa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1682 dnia: Marzec 25, 2012, 12:18:04 pm »
Ola, toż to cudo!
Mały diabełek  :heart  ]:->

<zakochana bez pamięci>
Flippy

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1683 dnia: Marzec 25, 2012, 12:47:12 pm »
Czarnyyyy Misiooooooo :)

Offline kasia29

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 121
    • blog
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1684 dnia: Marzec 25, 2012, 13:04:45 pm »
Jaki piękny :-)

Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1685 dnia: Marzec 25, 2012, 15:09:00 pm »
O ja... jestem straszną wielbicielką wielkoludów, najchętniej przygarniałabym każdego. Ale wtedy to już dla królików byłyby moje 2 duże pokoje a nie jeden ;)


Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1686 dnia: Marzec 26, 2012, 21:02:47 pm »
Widzę, że remont Azylu już prawie na finiszu  :brawo: Super podłoga - wszystko razem będzie bardzo przytulnie wyglądało :)

A nowe królaski - pięknoty, mam nadzieję, że szybko znajdą domki.

Zajrzałam na adopcyjną i zmartwiła mnie Astrid - adopcja nie doszła do skutku? Z tego co pamiętam chyba była ostatnio sterylizowana, a w odłoszeniu dalej - brak zabiegu.  Taka słodka spokojna królinka - życzę jej jak i moim faworytom :
Timowi Fionsonowi i Rudiemu - oraz wszystkim pozostałym ucholkom - szybkiego znalezienia domków stałych   :bunny: :przytul




Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1687 dnia: Marzec 26, 2012, 21:09:38 pm »
W środę na 90% do Azylu zawitają kolejne dwa królaski. Jutro spróbuję przesłać Oli zdjęcia :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1688 dnia: Marzec 26, 2012, 21:40:34 pm »
osoby, które chciały adoptować Astrid, zniknęły...kontakt nagle się urwał,

mimo wszystko do Astrid uśmiechnął się jednak los :)

szukamy dla niej transportu do Łodzi - do DT z opcją DS - zamieszka razem ze swoim maluchem - Olle ;)

poprawiłam już moje niedopatrzenie w ogłoszeniu Astrid dot. sterylizacji :) - niusia dzięki za zwrócenie uwagi :*


jeśli wszystko się uda w śr. przyjadą do nas 2 króliki z Poznania - tutaj ogromne podziękowania należą się Ravalad oraz szaraczek  :przytul:

1. Łatek, który przebywa u Ravalad - 5-letni królik o wątpliwym stanie zdrowia

2. królik, o którym nie wiem nic...z okolic Poznania, jego opiekunka zgłosiła się do Magdy kilka dni temu. jutro król będzie pod naszą opieką.


remont trwa - jeśli zdrowie nam w tym tyg. nie przeszkodzi, planujemy malowanie (druga warstwa), fugi i w weekend montaż regałów...

dzisiaj rozmieszczałam klatki na papierze :]


wszystkich zapraszamy na naszego bloga - m.in. do galerii, w której prezentujemy szczęśliwe króliki w nowych domach :)
tego w naszym wątku dotychczas brakowało, a blog to idealne miejsce, żeby powspominać  i postaramy się powoli nadrobić zaległości :)

wspaniale rozwijają się również nasze profile na FB:

1. http://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Pomocy-Kr%C3%B3likom-Oddzia%C5%82-w-Toruniu/264991250205669

2. http://www.facebook.com/rabbits.torun

na koniec prezentujemy pewną instrukcję obsługi dla wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć nasz Azyl z zagranicy ;)

Jak wpłacać darowizny z zagranicy na Toruński Azyl?



Osoby, które mają możliwość robić przelewy tylko z kont za granicą (bo np. nie mają
polskiego konta) mogą przekazywać darowizny poprzez PayPal. PayPal jest bezpiecznym i
certyfikowanym serwisem pośredniczącym w przekazywaniu pieniędzy poprzez internet.

Prowizja pobierana poprzez PayPal wynosi ok. 5% przekazywanej kwoty, jest to więc
znacznie mniej niż prowizje za międzynarodowe przelewy bankowe (średnio 60-80 zł;
im większa kwota, tym więcej). Nie ma dolnej ani górnej granicy przekazywanych przez
PayPal kwot (można wysłać nawet 5 euro czy funtów). Przewalutowanie jest podobne do
bankowych.

Aby korzystać z PayPal wystarczy mieć konto bankowe lub kartę płatniczą (może być
debetowa, nie musi być kredytowa). Lepiej jest „podpiąć” kartę, niż konto bankowe w swoim
PayPal. Jeśli zrobicie przekaz z PayPal z podpiętym kontem bankowym (bez karty), to
weryfikacja trwa kilka dni (PayPal kontaktuje się z Waszym bankiem). Jeśli „podpięta” jest
karta, przekaz na PayPal SPK Azyl w Toruniu jest niemal natychmiastowy (PayPal „ściąga”
należność z Waszej karty).

Przekazywanie darowizny na Azyl w Toruniu poprzez PayPal – krok po kroku

1. Założyć konto w PayPal (jeśli go nie mamy): www.paypal.com (PayPal działa w
większości krajów; zostaniecie przekierowani na odpowiednią, lokalną stronę PayPal np.
www.paypal.co.uk www.paypal.se www.paypal.fr itd.)

a) Na temat zakładania kont w PayPal jest mnóstwo poradników (znajdziecie przez Google);
na stronie PayPal również znajdują się instrukcje.

2. Na na stronie „Jak pomóc” należy kliknąć przycisk „Donate”. Zostaniecie przekierowani na
stronę PayPal, gdzie:

a) Podajecie kwotę jaką chcecie przekazać; kwota podana jest w amerykańskich dolarach
jako, że aktualna wartość tej waluty jest znana niemal każdemu (ewentualnym darczyńcom-
obcokrajowcom łatwiej oszacować ile to 10$ niż 30PLN). Po zalogowaniu się do PayPal
zobaczycie jak ta kwota zostanie przewalutowana z Waszej waluty; np. jeśli mieszkacie we
Francji i chcecie podarować 10$, PayPal pokaże Wam ile EUR zostanie ściągnięte z Waszej
karty/konta bankowego

b) Logujecie się do PayPal; jeśli ktoś ma kartę kredytową, może się nie logować i podać
tylko dane karty (podobnie jak przy robieniu zakupów przez internet)

3. Po zalogowaniu PayPal pokaże Wam podsumowanie – dla kogo wpłacane są pieniądze
(powinno być Stowarzyszenie Pomocy Królikom Polish Rabbit Rescue in Torun Reference:
FB donation torun) , pokaże w „Waszej” walucie ile ściągnie z Waszego konta. Jeśli
wszystko się zgadza, klikacie przycisk zatwierdzający przekaz. (Za co wszystkie króliki z
Toruńskiego Azylu serdecznie dziękują!)

Kilka uwag

PayPal jest bezpieczną, certyfikowaną i największą na świecie firmą zajmującą się
przekazami pieniędzy przez internet. Należy do giganta eBay – największego portalu
aukcyjnego na świecie.

Przy logowaniu do PayPal trzeba zachować te same środki ostrożności, co przy korzystaniu
z internetowej bankowości czy zakupów online. Nie podajemy nikomu hasła do logowania

do PayPal, najlepiej hasło zapamiętać i nigdzie go nie zapisywać. Nie korzystamy z
PayPal na komputerach np. w kafejce internetowej.

Jeśli na jakimś etapie przekazu coś wzbudzi Wasze zastrzeżenia, to przerwijcie
transakcję (wystarczy zamknąć okno przeglądarki) i dajcie nam znać (najlepiej mailem
torun@kroliki.net).

Dziękujemy za pomoc!
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 20:28:01 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1689 dnia: Marzec 26, 2012, 22:42:48 pm »
Olu, jeśli chodzi o tego drugiego królika, którego odbiorę jutro, to ja się dowiedziałam troszkę dzisiaj przez telefon, jak się umawiałam. Ponoć - tak jak właścicielce powiedziano w sklepie - królik 8-miesięczny, lewek z tego co pamiętam. Powodem oddania natomiast ma być, że królik jest bardzo terytorialny i agresywny i że zagryzł by jej drugiego królika. Trzyma je osobno, ale ma dzieci, którym się niestety zapomni czasem zamknąć drzwi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 22:47:12 pm wysłana przez Ravalad »

Offline parafka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1690 dnia: Marzec 27, 2012, 02:03:07 am »
Olu jesli trzeba ja Zorro biore na DT bezapelacyjnie :) Z drugiej strony moze lepiej zebym nie brala bo jeszcze go zaadoptuje ;) Ale mam dobre warunki dla wielkoludow moge puscic jegomoscia bezklatkowo zeby sobie hasal :)


Offline zaharka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1691 dnia: Marzec 28, 2012, 09:55:28 am »
Maluch sztuk jeden hasa już w Toruniu :-)

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1692 dnia: Marzec 28, 2012, 17:35:07 pm »
Nie taki znowu maluch... xD

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1693 dnia: Marzec 28, 2012, 19:23:17 pm »
Ravalad, czy ta mala u mnie ma jakieś imię? :) Jest słodka taka przylepka, naprawdę kochany królik zero agresji do ludzi, a wręcz przeciwnie :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1694 dnia: Marzec 28, 2012, 20:17:59 pm »
parafka,

Zorro może być w swoim domu do czasu adopcji :)


dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za to, że ogarnęłyście całą tą sytuację w Poznaniu  :przytul:

pozwolę sobie wrzucić zdj. zrobione przez Ravalad


króliczka, która została w DT u szaraczek






Łatek - uszak, który dojechał dzisiaj do Torunia - kasia29 dziękuję za odbiór baraniastego :)

niedługo chłopaka zobaczy doc i zobaczymy w czym tkwi ten przewlekły problem zdrowotny Łatka - katar + łzawienie oczu, podejrzewam, że w zębach, bo z dotychczasowej karty leczenia wynika wiele, ale rtg paszczy na pewno nie było :/




powoli kończymy remont, chociaż pojawiły się pewne problemy na samym finiszu :(

w najbliższych dniach prawdopodobnie trafią do nas kolejne uszaki z daleka

w weekend zrobię małą sesję zdjęciową Azylowców i Azylu

jutro Bejlka zostanie wysterylizowana, a Gumiś wykastrowany



Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1695 dnia: Marzec 28, 2012, 20:28:14 pm »
Szaraczku, króliś ma na imię Niunia, ale wg właścicielki nie reaguje na to imię, więc chyba nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby w razie potrzeby ochrzcić ją na nowo :)
Jej była właścicielka chciałaby być co jakiś czas informowana o tym, jak się małej powodzi. Ciągle czekam aż mi poda swojego maila, chyba że znajdzie się gdzieś, bo twierdziła, że powinniśmy go mieć, a mi miała wysłać tylko tak na wszelki wypadek.

Cieszę się, że Łatek jest już pod dobrą opieką Azylu :) Zajęłyście się jego biednym prawym oczkiem? Żałuję, że nie umiałam sobie lepiej poradzić z przemywaniem go, ale naprawdę nie chciałam mu zrobić żadnej krzywdy :/ Mam nadzieję, że weterynarz szybko ustali, co z nim jest nie tak. A tak na pierwszy rzut oka Olu, jak oceniasz jego stan? Bardzo zły czy taki średni raczej?
Wysyłałam Tobie w mailu razem ze zdjęciami filmiki, ale nie wiem czy będą działały.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1696 dnia: Marzec 28, 2012, 21:01:35 pm »
Ravalad - hmmm, trochę jestem przyzwyczajona do takich widoków :) moim zdaniem jest duże prawdopodobieństwo, że to przerost korzeni. zrobimy zdj. rtg

tymczasem przedstawiam Wam kolejną króliczkę, która szuka nowego domu - Filpsowa przez swoich obecnych opiekunów została znaleziona na ulicy i do czasu adopcji, pozostanie pod ich opieką

Flipsowa jest ok roczną, zdrową, wysterylizowaną króliczką










zapraszamy serdecznie do adopcji  :bukiet



Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1697 dnia: Marzec 28, 2012, 21:03:31 pm »
To możesz przekazać właścicielce, że zaczęłam odchudzanie  :icon_mrgreen i obcięłam te szpony Freddiego Krugera  :/ Swoją drogą ciekawe czemu była taka zapuszczona, bo pozwoliła sobie pazurki bez problemu obciąć :)

PS CUDNIE UMASZCZONY KRÓL  :onajego https://lh4.googleusercontent.com/-BHn2oPcu6mM/T3NfVwbhz5I/AAAAAAAAAIg/_cZnFUzFPSU/s547/SDC10626.JPG
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 21:08:50 pm wysłana przez Szaraczek »

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1698 dnia: Marzec 28, 2012, 21:10:28 pm »
O jejku jakie śliczności! Ja się dowiedziałam, że szanse na zostanie DT dla Precla mam raczej małe, bo jest ogromne nim zainteresowanie... :( Jeśli Flipsowa toleruje obecność innych królików, to chętnie bym wzięła tą piękność na DT z możliwością zamiany na DS jeśli się polubi z moim paskudem :)

Odkryłam, że na stronie adopcji istnieje już jeden Łatek. Czyżby więc baranka czekała zmiana imienia? I trzeba jeszcze umieścić Niunię... chyba że szaraczek wzięła ją na stałe :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 21:23:07 pm wysłana przez Ravalad »

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1699 dnia: Marzec 28, 2012, 21:30:59 pm »
przypominamy również naszego Foresta - w kwietniu Foresta czeka zabieg

Trzymam mocno kciuki za Foresta - gdyby prawdziwy króliczy wet był w Olsztynie - z pewnością łatwiej byłoby z adopcją.
Słodki królasek, widać że mimo cierpienia z powodu choroby jest taki pogodny.  :*
Olu, a co słychać u Maszy, Misia Uszatka i Kubusia?