Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5241752 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1640 dnia: Marzec 18, 2012, 21:48:06 pm »
tylko czekałyśmy aż Florence znajdzie swój dom, żeby umieścić Majgull w jednym z naszym wspaniałym socjalizacyjnym DT :)

julka1  dziękujemy :przytul:

to czysta przyjemnosc :)

ponizej link do filmiku...troche przydlugawy, bo prawie 4 minuty...ale warto  :bunny:

http://www.youtube.com/watch?v=krbr-KLlO5c

moja Fruzka w zyciu by tak ze mna nie lezala...a bylo to dobre kilka minut :)




nie ma to jak odpoczynek po brykanku :)

  

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1641 dnia: Marzec 18, 2012, 22:14:17 pm »
Czyli Kubuś opuścił Azyl? Ale będziemy na bieżąco informowani o jego stanie?

Offline niusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 278
  • Płeć: Kobieta
  • "...Być może każde życie egzystuje wiecznie ..."
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1642 dnia: Marzec 18, 2012, 22:48:25 pm »
Julka, widać, że Majgull służy bycie u Ciebie. W schronisku pomiziać ją po główce było bardzo ciężko  :/ Taka była wystraszona. Teraz wygląda na ciekawskiego króliczka :)

Ja bym nawet powiedziała, że Majgull jest teraz zupełnie oswojoną królinką - postępy są rewelacyjne! Gratuluję! Zresztą widzę sama po Florence, że dzięki pobytowi właśnie w tym domu tymczasowym - dzięki dobremu podejściu odzyskała zaufanie do ludzi za co jestem ogromnie wdzięczna, bo radości mamy przy niej co nie miara :przytul  Majgull wysubtelniała, nie ma już tego lęku w oczkach :lol Fotki i filmik są świetne! Pozdrawiamy Fruzię, jej opiekunów oraz Majgull :)

Bardzo się cieszę, że Lotti zaprzyjaźniła się z Kruskiem :) Z chęcią zobaczę foteczki :)

Cała sesja nowych nabytków Azylu jest piękna - takie cudne ucholki i nie mają kochających stałych domów :(

Trzymam kciuki za postępy w leczeniu wszystkich królasków i za pomyślne zakończenie remontu  w Azylu :)

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1643 dnia: Marzec 18, 2012, 23:07:22 pm »
Taaaak... tak niewiele czasu jest, by cokolwiek tu napisać... co innego - przeglądać wątek :-)
Ale - z przyjemnością oczekujemy na kolejnego uszatego gościa - Tewie  :madrala:

Wiecie jak zapracowane są dziewczyny - azyl, szkoła, dom... aż dziw że jeszcze ogarniają to wszystko... kłaniam się nisko...
Wyjechał od nas do azylu Rudi, śliczny biszkoptowy uszak, bardzo przyjazny, kochany, łagodny króliczek... przymilny jak mało który - przywiozłam go z Rzeszowa i dotąd gościł u nas w domu... żadnych problemów - czyściutki, bez przejawów terytorializmu, CUDO  :bunny:...  cóż - nadszedł czas pozbycia się "klejnotków"  :niegrzeczny... POLECAM tego ucholka, bo jest naprawdę przekochany  :heart

Pani Ola w międzyczasie opisała nieco obecny stan Tewie - myślę, że nie obrazi się, jeśli napiszę (czy raczej skopiuję) co nieco o nim  :D:

"Tewie ma mały problem z łapą - ma zapalenie mięśnia, niestety miał pecha przy okazji zastrzyku mięśniowego i to wyszło po dość długim czasie. Musi raz dziennie dostawać lek przeciwbólowy, ale trzeba z tą łapą chociaż trochę w ciągu doby popracować, tj. poruszać jednym ze skoków - poza tym Tewie radzi sobie super, ale w schr. nikt nie może się nim specjalnie zajmować :("

Tak więc chłopcy już czekają na nowego przybysza...
Wierzę, że maluch polubi tubylców i śiniaczka, który zwykle przeganiał Rudiego, gdy razem biegały (ot- nieco inna para)  :mhihi
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1644 dnia: Marzec 18, 2012, 23:47:42 pm »
Julka, Majgull to już zupełnie inna króliczka:)
A na tej fotce to obie jesteście śliczności - mogę na bloga???

Offline An-ka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1645 dnia: Marzec 18, 2012, 23:48:09 pm »
dobry wieczór wszystkim :icon_biggrin

pomagam Agn w Hospicjum - będę aktualizować naszą stronę i chciałam zapytać, czy mogę użyć Waszych zdjęć Królika-K i Targeta, hmm, czyli Gimliego i Kubusia :hmmm
a jeśli tak, to jak je podpisać [w sensie, kto jest autorem ;) ]



a skoro już się zarejestrowałam, to chcę jeszcze powiedzieć, że od dawna Was czytam i kibicuję azylowi króliczemu.
i podziwiam Was za tempo i efekty remontu  :icon_eek :bukiet

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1646 dnia: Marzec 19, 2012, 07:10:46 am »
O jacie, ale Majgull kontaktowa :) Aż się nie chce uwierzyć. Może warto by było zaktualizować opis na adopcyjnej? :P

i podziwiam Was za tempo i efekty remontu  :icon_eek :bukiet

Ja tak samo. Jestem w szoku, że w tak piorunującym tempie można zrobić generalny remont :) Azyl jest po prostu obłędny. Nie mogę się doczekać nowych fotek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1647 dnia: Marzec 19, 2012, 08:03:21 am »
poluain, słuszna uwaga, początek opisu nadaje się do zmiany :):):)

Pani Aniu, dziękujemy za pomoc - po raz kolejny  :przytul niestety po długim czasie od zabiegu okazało się, że Tewie zaczął podkurcza łapkę i ma zapalenie mięśnia. czasami tak się zdarza przy zastrzykach domięśniowych, co prawda nie mieliśmy jeszcze takiej przypadku, ale się wydarzył. co prawda łapka  wróci do normy, ale Tewie musi teraz raz dziennie dostawać lek przeciwbólowy/przeciwzapalny - metacam i trzeba mu też zapewnić małą 'rehabilitację' stąd od razu myśl o Pani Ani.

jak już nie raz mówiłyśmy, idea polega na tym, żeby uszaki trafiały do DT wg pewnych priorytetów oraz aby DT były dobierane do królików...czego przykładem jest chociażby Majgull, Kubuś vel. Target, a teraz Tewie ;)

w tym tyg. będą nowe zdjęcia z Azylu, ponieważ dzisiaj zacznie "powstawać" podłoga :P myślę więc, że już za kilka dni będzie widać efekt "prawie" końcowy ;)

An-ka witamy ;)

wczorajsze zdj. Kubusia są dziełem kata_strofy, wcześniejsze w Azylu robiłam ja i z mojej strony nie widzę żadnych przeszkód :)

zdj. Gimliego nie ma zbyt wielu, a te bodajże 2, które zrobiłam, również można wykorzystać...




Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1648 dnia: Marzec 19, 2012, 08:34:30 am »
Ola, zdjęć więcej na razie nie mam poobrabianych i dziś tego nie dam rady zrobić, korzystaj na razie z tych co tu wrzuciłam :P W najbliższym czasie zatrudnię Leję i postaram się dorobić lepsze zdjęcia, bo te pozostawiają dużo do życzenia  :/ Ale obiecuję, że się nauczę ;) I niedługo będę miała nowy obiektyw to też będzie lepiej (choć jak fotograf dupa to i obiektyw nie pomoże  :mhihi).
An-ka Zdjęcia Kubusia jak najbardziej można pożyczać :)


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1649 dnia: Marzec 19, 2012, 08:43:04 am »
A na tej fotce to obie jesteście śliczności - mogę na bloga???
slicznosci :icon_lol Majgull to na pewno...ale generalnie tak to ja we wlasnej osobie...nie moglam sobie podarowac nie zrobienia sobie z nia zdjecia...co do bloga...nie ma problemu...

jesli chodzi o Majgull to w klatce zdarza sie byc jeszcze zestresowana...szczegolnie jak podchodzi sie do niej od gory, ale i z tym damy rade  :icon_mrgreen
  

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1650 dnia: Marzec 19, 2012, 08:46:29 am »
kata_strofa po prostu myślałam, że zrobiłaś taką selekcję, że wszystkie pozostałe odrzuciłaś :P, bo jesteś strasznie srogim wobec siebie fotografem :P i chciałam je ocalić :P

i nie bądź taka skromna :P



Tinaa

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1651 dnia: Marzec 19, 2012, 20:20:13 pm »
Jakie króle nie mają jeszcze domku tymczasowego? Ja chętnie pomogę i dt mogę dać, tyle, że nie wiem gdzie się zgłaszać i wgl.  :glupek:
I jeśli jestem niepełnoletnia to mogę ?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1652 dnia: Marzec 19, 2012, 21:01:48 pm »
Tinaa, proszę skontaktuj się ze mną mailowo: ola.glowacka@kroliki.net :)

z dobrych pon. informacji mam taką, że Cin-Cin dzisiaj w nocy jedzie do nowego domu w Koszalinie

Aga bardzo dziękuję za pomoc z tym transportem :*


mam też bardzo miłe informacje o Lulu :)

Lulu jak szalony wcina sianko, biega, podobno wygląda znacznie lepiej i zamówiłam zdjęcia :)

Gumiś, Miluś i Rudi zostaną w tym tyg. wykastrowane

przed nami intensywny tydzień, w kontekście remontu w Azylu również, ale to dobrze :)



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1653 dnia: Marzec 19, 2012, 22:53:52 pm »
a mówiłam że staruszki lubią zaskakiwać zresztą 6 lat co to za wiek:) to taki pan po 50 tce w kwiecie wieku :)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1654 dnia: Marzec 20, 2012, 09:29:33 am »
Podziękowania za udział w transporcie Cin Cina należą się też Panu Piotrowi z carpoolingu, który jest niezwykle życzliwy i nigdy nie odmawia nam pomocy  :bukiet a trasa ktorą jeździ jest bardzo długa - od Olsztyna aż po Koszalin, dlatego jesli ktoś jeszcze będzie potrzebował przewieźć coś lub kogoś śmiało można do niego pisać :) Dziękuję też Pani Renacie która adoptowała kłapouchego i która skoro świt (5-6 rano ;-) odbierała go od Pana Piotra :)  Aga jak zwykle też nie zawiodła - fajnie jest mieć wokół siebie takich ludzi.

Kuba jak tylko zostanie wykastrowany jedzie do DS do Warszawy - tak samo Amik, który zabieg ma już od jakiegoś czasu za sobą :) Chłopaki prawdopodobnie zabiorą się razem za jednym transportem. Parafka i Poulain dziękuję za zdecydowanie się na ich adopcję  :przytul:

Coś się szykuje także dla Rudiego, tak więc trzymajcie kciuki, żeby rotacja się nie zatrzymała ;)

Niestety Merlin który miał u mnie zostać na stałe musi znaleźć inny dom - chociażby tymczasowy. Dlatego jeśli ktoś mógłby go przygarnąć bardzo proszę o kontakt - Merlin jest niesamowitym, radosnym i kochanym uszatkiem, totalnie nieagresywnym, uwielbia biegać i wskakiwać na wszystko co możliwe (w tym na kolana :) ) - ale gdy jest zamknięty w klatce zbyt długo wygląda jak by miał depresję :( Przy pierwszym kontakcie z człowiekiem którego nie zna zachowuje dystans, ale szybko daje się przekonać dzięki głaskaniu, które uwielbia. Merlin jest królikiem kichającym - tak samo jak Perczyk czy Aldi, z tym, że u niego był już zrobiony wymaz który wykazał obecność gronkowca. Jest szansa jego wybicia - ale trzeba mu podawać leki 2 razy dziennie, a na to nie ma szans ani u mnie ani w azylu :(
Merlin miał kontakt z moim Grzybkiem, jadły siano z tego samego paśnika, biegały po tych samych powierzchniach, nawet stykały się nosami i Grzybek się nie zaraził - gronkowiec nie jest taki straszny jak brzmi - przykładów na to mamy wiele.

Tak wiec jeśli ktoś mógłby i chciałby przygarnąć któregoś z naszych kichaczy (którym kichanie zupełnie w niczym nie przeszkadza :]) bardzo prosimy o kontakt  :bukiet

Tinaa

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1655 dnia: Marzec 20, 2012, 14:49:17 pm »
Tinaa, proszę skontaktuj się ze mną mailowo: ola.glowacka@kroliki.net :)

Już. Niech Pani sprawdzi pocztę jak coś. :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1656 dnia: Marzec 22, 2012, 20:51:01 pm »
wracamy po chwili ciszy...

chciałabym przekazać Wam tylko dobre wiadomości, ale niestety nie mogę

Lulu odszedł.
wszystko było ok, ale wieczorem jego stan się pogorszył. pojawił się paraliż w tylnych łapach. Lulu cały czas jadł.
od tego momentu jego stan się pogarszał...
sekcja zwłok wykazała: mocno zwyrodniałą wątrobę oraz nerkę, którą stanowił zwapniały twór
najprawdopodobniej zaburzenia neurologiczne pojawiły się w zw. zatruciem, tj. silną niewydolnością wątroby.

kolejny przypadek, kiedy było za późno. wyprowadziliśmy go na prostą w zw. z fatalnym stanem zębów. w przypadku takich uszaków zawsze powtarzam, że nie wiemy co tak naprawdę w nich siedzi. nie znamy ich historii, możemy tylko przypuszczać jak żyły przez lata.

cieszę się, że w ostatnim czasie Lulu był naprawdę szczęśliwy.

...

Walker, Unkas i Sokole Oko najprawdopodobniej już za "chwilę" trafią do nowych domów.

w Azylu trwają prace - podłoga, Tomek dziękujemy...

w weekend wrzucę zdjęcia



Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1657 dnia: Marzec 22, 2012, 21:18:39 pm »
Biedactwo ;( Możemy się tylko cieszyć, że ostatnie chwile spędził w porządnych warunkach :(
Ja w sobotę, jak wszystko pójdzie jak trzeba, dostanę królika od jakiegoś faceta, który chciał się go pozbyć, bo królik ponoć kicha strasznie. Być może właśnie w związku z tym kichaniem, króliś również trafi do Was. Jestem w stałym kontakcie z Madzią i ufam jej opinii, że w Poznaniu nie mamy porządnych weterynarzy, żeby zrobić niezbędne badania ^^

Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1658 dnia: Marzec 22, 2012, 21:20:48 pm »
O matko jedyna :( Biedny Lulu... Przynajmniej przez ostatnie dni swojego życia był w dobrych warunkach, otoczony miłością... Której u poprzedniego właściciela zapewne nie zaznał. Jak można doprowadzić królika do takiego stanu..?

Magda - nie dziękuj. Wierz mi, że cała przyjemność po mojej stronie... :)

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1659 dnia: Marzec 22, 2012, 21:51:35 pm »
Ravalad a dlaczego Poznańscy weterynarze nie są dobrzy? ;> Ja chodzę do Akademickiej do dr Chosi i uważam ją za baardzo dobrą specjalistkę od królasków :)
WO AMIGO