Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5216559 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1600 dnia: Marzec 15, 2012, 19:34:02 pm »
Strasznie przykro z powodu Gimliego :( Niestety tak wychodzi czasami... Mam nadzieję, że innym króliczkom wymagającym długotrwałego leczenia się uda. Szczególnie kibicuję Kubusiowi - przyznaję się bez bicia, że jakoś tak najbardziej mnie ciągnie do biedaka :( Zrobiłam przelew na leczenie dla niego, w przyszłym miesiącu, jeśli się uda, znowu mam zamiar to zrobić. Próbowałam rozpowszechniać sprawę wśród ludzi, ale nie widzę specjalnego zainteresowania... Chyba brakuje mi daru przekonywania ;( Może ktoś z Was ma wypróbowane, skuteczne sposoby na zachęcanie ludzi do pomagania i do dalszego przekazywania...?

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1601 dnia: Marzec 16, 2012, 07:44:34 am »
Królik-K (Gimli) w okolicy gardłowej miał mnogie ropnie (oczywiście nie mylić z ropniami okołozębowymi) oraz kilka nieoperowalnych guzów.



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1602 dnia: Marzec 16, 2012, 08:45:34 am »
czyli niezależnie od wszystkiego co by się robiło nie można było juz mu w żaden sposób pomóc?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1603 dnia: Marzec 16, 2012, 09:01:56 am »
narządy były w miarę ok,ale nie - na tym etapie już nie.trafił do nas o wiele za późno i dopiero sekcja ukazała,co tak naprawdę tkwiło głęboko w tym drobnym ciele.
lepiej nie myśleć o tym,ile to trwało,chociaż to w jakim tempie odrósł guz przy śliniance,o czymś świadczy.
nie mogliśmy nic zrobić,poza tym najważniejszym co dała mu Agn - nikt nie powinien umierać sam,a o Królika-K walczyliśmy...to jedyne pocieszenie wobec bezmyślności oraz ignorancji ludzi.
wolę odbierać tel.i przyjmować do Azylu kolejne króliki,żeby dać im chociaż szansę...czy to taki problem zadzwonić?podjechać do schroniska?dać min.szansę zwierzakowi,którego uważało się za swojego...?

wieczorem wrzucę zdjęcia nowych nabytków.



Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1604 dnia: Marzec 16, 2012, 09:24:14 am »
Jak tam Majeczka? Jak leczenie?



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1605 dnia: Marzec 16, 2012, 12:57:13 pm »
Ludzie są nieodpowiedzialni. Rozumiem królik-prezent dla dziecka. Ale chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę, że dziecko nie pojedzie do weta i może nie zauważyć, że coś jest nie tak. Nie wiem gdzie Ci ludzie mają serce skoro mogą patrzeć jak zwierze się męczy, a jak jest już na prawdę źle po prostu je oddać...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1606 dnia: Marzec 16, 2012, 13:02:21 pm »
Oj, najgorsze jest to, ze dziecko (takie starsze troche) to moze by i nawet do weta poszlo. Nieraz tu na forum dzieciaki szukaly pomocy dla swoich zwierzakow. I mowily ze rodzice do weta jechac nie chca...
Jest nadzieja, bo czytalam wczoraj o tym, ze w duzych miastach maja powstawac Okienka Zycia dla niechcianych zwierzat. Moze jak ludzie beda mogli oddac anonimowo, to nie bedzie to dla nich takie 'trudne'...

Offline tola83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1607 dnia: Marzec 16, 2012, 13:07:49 pm »
wczoraj w "Panoramie" mówiono o takim okienku że pierwsze zostało już otwarte, w ciągu dwóch godzin były oddane dwa pieski i oczywiście królasek.
http://www.tvp.pl/publicystyka/tematyka-spoleczna/panorama

w 20 minucie o tym mówią, może niektórym ludziom bedzie "łatwiej" czy "bardziej po drodze"
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 13:20:16 pm wysłana przez tola83 »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1608 dnia: Marzec 16, 2012, 13:08:41 pm »
Tak , w Warzsawie jest takie okienko . Dzisiaj mówili  że 6 zwierząt oddano. Nie mówili jakie

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1609 dnia: Marzec 16, 2012, 13:52:57 pm »
zobaczymy jak to będzie działać u nas, teraz, kiedy powstanie Azyl, a finał już niedługo...przeprowadzamy się z wiosną i mam nadzieję, rozwijamy skrzydła...

dzisiaj miałam tel. w sprawie kolejnego królika, teoretycznie jutro właściciel ma go podrzucić do schroniska - "piękny, biały, młody królik"

Lulu czuje się bardzo dobrze, podobno nawet dwa razy skorzystał z kuwety w klatce i wrócił do klatki z wybiegu specjalnie w tym celu...;), ale po tym zapomniał o swoim osiągnięciu :P
Lulu to powód do radości...

w weekend zrobię uszakom nowe zdjęcia, ostatnio mamy małe zaległości, ale ten tydzień był ciężki

dzisiaj przyjeżdża do nas Amik

jutro duży Kuba, Miluś oraz Rudi

zaprezentujemy również pięknego Gumisia - faktycznie stanowi kopię Rychło, ale jest większy ;)

przepiękny jest również Aldi - królik od terrarysty. chłopak ma zapalenie jelit i nieżyt nosa - łapy do obserwacji


liczba króli w Azylu znowu zaczyna niebezpieczna wzrastać, ale chyba na to trzeba się teraz nastawić - im bliżej lata, tym gorzej będzie pod tym względem :/



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1610 dnia: Marzec 16, 2012, 19:01:36 pm »
Oj, najgorsze jest to, ze dziecko (takie starsze troche) to moze by i nawet do weta poszlo. Nieraz tu na forum dzieciaki szukaly pomocy dla swoich zwierzakow. I mowily ze rodzice do weta jechac nie chca...
Jest nadzieja, bo czytalam wczoraj o tym, ze w duzych miastach maja powstawac Okienka Zycia dla niechcianych zwierzat. Moze jak ludzie beda mogli oddac anonimowo, to nie bedzie to dla nich takie 'trudne'...
Dziecko by poszło pewnie, ale do tego potrzeba pieniędzy bo jak wszyscy tu wiemy leczenie uszoli w cale nie jest tanie. A do tego trzeba już zgody i pomocy rodziców. Myślę że w dużych miastach jakoś ten problem się rozwiąże ale w tych mniejszych ludzie nadal będą po prostu wyrzucać swoje niechciane już zwierzaki;(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1611 dnia: Marzec 16, 2012, 20:58:40 pm »
przedstawiam dwóch uroczych Panów :)

(zdj. nie są zbyt piękne, ponieważ wieczorna wizyta w schr. była niezaplanowana i aparat nie był przygotowany ;))

Aldi - król od terrarysty










Gumiś - większa kopia Rychło




w Azylu jest również Amik

aktualny stan królików w Azylu: 15, jutro będzie ich co najmniej 18

liczba naszych klatek zbliża się do granicy :/ im więcej DT, tym więcej klatek jest poza Azylem, a jak widać w Azylu musi być dużo...

dzisiaj w schr. urządziłam wielkie mycie wszystkich klatek...męcząca ilość ;)


zapraszamy serdecznie do wirtualnej adopcji

Aldi, Amik, Gumiś, Miluś czekają - w najbliższym czasie musimy wykastrować Gumisia i Milusia



Offline poulain

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 277
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.poulain.blog4u.pl
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1612 dnia: Marzec 16, 2012, 21:00:41 pm »
Ale cudo! Króliki kalifornijskie są absolutnie przepiękne :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1613 dnia: Marzec 16, 2012, 21:12:42 pm »
18 rezydentów? Jestem przerażona na samą myśl o nadchodzącym dyżurze :P
Aldi przepiękny!


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1614 dnia: Marzec 16, 2012, 21:23:40 pm »
możliwe, że jutro do schr. trafi też 19-sty, z dzisiejszego "telefonu", póki co max to były bodajże 24 króliki...

kata_strofa niedługo 15 sztuk to będzie jak jeden królik :P



Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1615 dnia: Marzec 17, 2012, 14:14:11 pm »
To ja żeby troszkę odejść od smutnych nowin o Gimlin zamelduje, że Lottie i Krusiek zaprzyjaznily sie. Lotka narazie na noc zamykana jest w drugiej klatce ale i tak umie ja otworzyc i wychodzi gora. Mysle ze dzis nie bede jej zamykal bo nie ma to sensu zadnego. Wskakuje na szafki i jest slodka. Niestety przegania Krusia z jego wlasnej klatki, ze swojej klatki, z kanapy...generalnie jest "zdradliwą suką" bo sie nadstawia do lizania, płaszczy głowe przed nim żeby po chwili go ugryzc w tyłek albo wygonic. Facet nie ma z nią lekko. Mimo tego, że jest "zdradliwą suką" a może właśnie dlatego - jest przesłodka i kochana. Teraz widzę, że faceci królikowi (i chyba nie tylko ;)) są bardziej prostolinijni ;))

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1616 dnia: Marzec 17, 2012, 14:25:32 pm »
Aldi rzeczywiście przepiękny! Ja się ostatnio zakochałam w Preclu z adopcje.kroliki.net... Niecierpliwie czekam aż się pojawi info na temat jego płci. Jak adoptowałam Risu, to zostało mi powiedziane, że do niego na towarzystwo najlepiej by pasowała jakaś spokojna króliczka :)

A skoro już jesteśmy przy stronie adopcje.kroliki.net... Głupio mi o tym przypominać, ale trzeba by stamtąd usunąć Gimlego... :(

Oscarez, jeśli chodzi o różnice płciowe u królików - 10 lat temu miałam samiczkę. I rzeczywiście wydaje mi się, że była o wiele bardziej wredna i złośliwa niż mój rudy Paskud xD

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1617 dnia: Marzec 17, 2012, 14:27:00 pm »
A ja bardzo poproszę o link do fotek Lottie + Krusiek - na bloga :)

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1618 dnia: Marzec 17, 2012, 16:08:17 pm »
Majgull :)







  

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1619 dnia: Marzec 17, 2012, 16:13:55 pm »
Jakie cudo! :zakochany: :)