Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253471 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1460 dnia: Marzec 03, 2012, 22:50:37 pm »
Sama też nie mam dzieci, ale wydaje mi się że to, jak dziecko odnosi się do zwierząt w dużej mierze warunkuje zachowanie rodzica i jego podejście do tych spraw. U nas w domu wszyscy mają miękkie serducha jeśli chodzi o krzywdę zwierząt i moja 4-letnia siostrzenica potrafi odpowiednio delikatnie pogłaskać małego pieska czy podnieść kota. Ostatnio uratowali psa przed zamarznięciem i teraz mała się ciągle do niego tuli i chwali jakiego ma psiaka (a psiak dwa razy większy niż ona :P ).
P.S. a ceny króliczków w sklepach zoologicznych w Poznaniu to nawet nie 150 czy 200 a 85-95zł :(
WO AMIGO

Offline Agniese

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 191
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lejdi, Pepe, Czibo, Inka <3
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1461 dnia: Marzec 03, 2012, 22:54:00 pm »
MartaP moja Lejdi jest też taką czarnuszką jak uszatek z Twojego avatara :)
Ponad Ciebie nie ja
Ponad Ciebie się nie wynoszę
Ponad wszystko nie ja
Tylko ponad siebie choćby trochę
...o to proszę

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1462 dnia: Marzec 03, 2012, 23:00:50 pm »
co do ceny króliczków to we Wrocławiu kosztują nawet 50zł, a czasem (tak jak mój były tymczasowicz Alf) są po prostu gratisem do klatki ;/
Kubus jest prześliczny i mam nadzieję, że szybko powróci do formy 
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ravalad

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1463 dnia: Marzec 03, 2012, 23:23:53 pm »
Biedny Kubuś... Po prostu aż się płakać chce jak się na niego patrzy. Tym bardziej to uderza w serce, że pomijając pierwsze zdjęcie, na którym wygląda wyjątkowo smutno i biednie, na innych zdjęciach wydaje się zupełnie nie przejmować swoim stanem ;(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1464 dnia: Marzec 03, 2012, 23:34:55 pm »
Kubuś niesamowicie reaguje na wszystko, co się dzieje wokół, karmienie go to czysta przyjemność, raz siedział przy paśniku i jadł sianko, to za chwilę przeczołgał się do granulatu, usiadł i jadł, skubał zioła, to podnosił się na przednich łapkach i wyciągał głowę, kiedy otwierałam drzwiczki od klatki - niesamowity król



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1465 dnia: Marzec 03, 2012, 23:37:32 pm »
moze a noz sie uda i malenstwo bedzie chodzic daj znac co na rtg wyjdzie i co doc powie a tej dziewczynce nogi z dupy powyrywac a nie kolejne zwierzatko dawac ech szkoda slow
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1466 dnia: Marzec 03, 2012, 23:52:21 pm »
W styczniu weszła ustawa zakazująca sprzedaży zwierząt na targowiskach, giełdach, a są sprzedawane jawnie i bezkarnie!
Zastanawia mnie...Jeśli ma być walka z pseudo hodowcami, to jak to ma się do sklepów zoologicznych??
Czy właściciele nie są zobowiązani do zakupu zwierząt od hodowców zarejestrowanych w związku hodowców, dokumentacji: kto sprzedał, kiedy i za ile?
Czytając o historiach z uszaczkami z zoologów widzę, że samowolka.
a jeszcze ponoc jest sanepid
Szanujący się hodowca ma inny cennik. I dobrze, bo "nie ma tam maszynek do rodzenia" są godne warunki i profesjonalizm.
Tylko jaką on jest konkurencją, dla bazarowców z cennikiem 20 - 30 zł:(
Przecież zwierzaczka nie kupuje się na rok i trzeba miec fundusze na karmę leczenie.
No i sprawa przetrzymywania zwierząt w hurtowniach ...
Ech pytań wiele, a wszystko jak się kręciło, tak kręci:((

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1467 dnia: Marzec 04, 2012, 11:21:09 am »
Chciałam zapytac czy ten uroczy baranek, chyba Max go nazwaliście, którego odebrałam w Koszalinie i gościlam przez chwilę znalazl juz swój domek?
Przez ostatnie 3 miesiące nie bylo mnie na forum, a na stronie adopcyjnej go nie widzę... Cięzko mi teraz przekopywac się przez cały wątek  :bunny:
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1468 dnia: Marzec 04, 2012, 13:50:42 pm »
Kubuś chwycił mnie za serce, kochane maleństwo. Oby mu się teraz wiodło jak najlepiej...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1469 dnia: Marzec 04, 2012, 15:17:09 pm »
Tak historia Kubusia jest niestety tak samo smutna jak wiele innych tego typu - najpierw zabawką była świnka morska nr 1, później druga świnka morska (dziwny zbieg okoliczności że obie też dostały paraliżu...) no a teraz Kubuś. Pani która do mnie dzwoniła powiedziała wprost - że nie ma juz czasu i ochoty dłużej zajmować się niepełnosprawnym królikiem, bo ciągłe obmywanie go z moczu i zanoszenie do weterynarza który nie dawał mu żadnych szans na wyzdrowienie zaczęło ją mocno męczyć. Więc zaniosła go do uśpienia - żeby pozbyć się problemu. Dobrze, że weterynarz miał zapisany nr do nas. Początkowo Pani ta uparcie twierdziła, że nie wie jak do tego doszło - że wet powiedział że pewnie sam się uderzył w klatce :]
Próbowałam przemówić jej do rozumu i nakłonić do tego, żeby przynajmniej przez najbliższe kilka lat, nie kupowała dziecku kolejnego zwierzaka.....
Ale nie sądzę żeby zrozumiała w czym jest problem i żeby mnie posłuchała...
Na koniec rozmowy jak jej powiedziałam, że szansa na chociaż polepszenie jego stanu zdrowia jest - bo mieliśmy już takie przypadki zapytała mnie, czy jak się okaże że królik wyzdrowieje to będzie mogła go zabrać z powrotem  :krzywy2 Zastrzeliła mnie tym pytaniem - nie sądziłam, że można być aż tak bezczelnym.

Bądźmy dobrej myśli, żeby stan Kubusia się poprawił i aby trafił jeszcze do swojego prawdziwego, nowego domu  :)

W leczeniu Kuby najbardziej kosztowny będzie nivalin - który powinien pomóc mu odzyskać chociaż częściową sprawność i który jest diabelnie drogi :/ no i podkłady higieniczne które będzie trzeba dla niego zakupić. Tak więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć leczenie Kubusia prosimy o kontakt  :bukiet

Kamulka84 - Max szczęsliwie biega już po swoim nowym domu - miał chłopak szczęście - jego adopcja była dość... błyskawiczna :)))

Offline oscarez

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Mężczyzna
    • muzyka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1470 dnia: Marzec 04, 2012, 16:39:57 pm »

Na koniec rozmowy jak jej powiedziałam, że szansa na chociaż polepszenie jego stanu zdrowia jest - bo mieliśmy już takie przypadki zapytała mnie, czy jak się okaże że królik wyzdrowieje to będzie mogła go zabrać z powrotem  :krzywy2 Zastrzeliła mnie tym pytaniem - nie sądziłam, że można być aż tak bezczelnym.


to nie bezczelność. to absolutnie bezgraniczna i permanentna tępota. Brak mózgu.

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1471 dnia: Marzec 04, 2012, 16:43:45 pm »
o nie bezczelność. to absolutnie bezgraniczna i permanentna tępota. Brak mózgu.

Dokladnie!!!! Na  swiecie tyle rzeczy niepotrzebnych produkuja,lepiej by bylo zeby zaczeli nowe mozgi produkowac,swiat bylby wtedy o wiele madrzejszy i piekniejszy.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1472 dnia: Marzec 04, 2012, 17:31:31 pm »
to nie bezczelność. to absolutnie bezgraniczna i permanentna tępota. Brak mózgu.
Zgadzam się z przedmówcą.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1473 dnia: Marzec 04, 2012, 17:33:41 pm »
Brak mózgu tak, ale przede wszystkim brak serca - zero empatii, brak sumienia

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1474 dnia: Marzec 04, 2012, 18:22:05 pm »
to nazywa się znęcanie nad zwierzętami....




Kubuś jest ślicznym królaskiem. Mam nadzieję,że będzie mógł normalnie funkcjonować i że lek mu pomoze i znajdzie wymarzony, kochający domek. Trzymamy kciuki  :heart :heart :heart
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2012, 18:25:42 pm wysłana przez Stachu »

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1475 dnia: Marzec 04, 2012, 18:25:20 pm »
rozumiem, ze gdyby corka dostala paralizu i musialaby ja podcierac to tez by stwierdzila, ze nie ma czasu i jest zmeczona i zaniosla corke to lekarza i kazala uspic...  :lanie:
wziac tylko pale w reke i lac po tym durnym lbie :bejzbol
  

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1476 dnia: Marzec 04, 2012, 18:33:43 pm »
rozumiem, ze gdyby corka dostala paralizu i musialaby ja podcierac to tez by stwierdzila, ze nie ma czasu i jest zmeczona i zaniosla corke to lekarza i kazala uspic...  :lanie:
wziac tylko pale w reke i lac po tym durnym lbie :bejzbol
Może by oddała na darmowe leczenie i kupiła nową. No ale jakby jednak wyzdrowiała, to by pewnie chciała ją z powrotem, a tą nową oddała, bo już niepotrzebna  :krzywy2

Zwierzęta domowe powinny być towarem reglamentowanym, a kryterium powinny testy psychologiczne i dokładny wywiad środowiskowy.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1477 dnia: Marzec 04, 2012, 18:44:41 pm »
Wspaniała wiadomość na cito. Przed chwilką napisała na blog pani z ofertą pomocy dla Kubusia:)
Przelała pieniązki na leczenie i chce zostać wirtualnym opiekunem:)))
Podałam namiary na naszą Olę
Odwrotność rodziców "strasznej dziewczynki" - wielkie serce i wielki rozum. Jak to kiedyś młodzież mówiła są ludzie i parapety

kateryna

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1478 dnia: Marzec 04, 2012, 18:56:07 pm »
No co za głupi babsztyl :/ Jak się bierze do domu zwierze to trzeba mu zapewnić odpowiednią opiekę nie ważne jakie będą jego losy w przyszłości. A gdyby jej zależało na zwierzaku to pewnie by się pojawiła na forum i szukała dobrego weta.

A jak można wspomóc tego biedaka? W sensie na jakie konto wpłacać i z jakim dopiskiem :)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1479 dnia: Marzec 04, 2012, 18:57:23 pm »
Wspaniała wiadomość na cito. Przed chwilką napisała na blog pani z ofertą pomocy dla Kubusia:)
Przelała pieniązki na leczenie i chce zostać wirtualnym opiekunem:)))
Podałam namiary na naszą Olę
Odwrotność rodziców "strasznej dziewczynki" - wielkie serce i wielki rozum. Jak to kiedyś młodzież mówiła są ludzie i parapety

są ludzie i TABORETY :D
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new