Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253469 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1420 dnia: Luty 28, 2012, 23:13:44 pm »
Mogę uzupełniać treściami z bloga tylko muszę mieć dostęp
wrzucam rózne info, ale idą jako posty

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1421 dnia: Luty 29, 2012, 09:59:55 am »
Uprzedzając pytania, kilka słów o tym co słychać u Azylowych podopiecznych  :P
Johnny Walker nadal wariuje, hormony jeszcze nie opadły. Włożenie mu ręki do klatki grozi no cóż...  :nie_powiem Jest nieagresywny i bardzo ciekawski. Potrzebuje miejsca do biegania, dużo w nim nakumulowanej energii. Zeżarł mi wczoraj kawałek paska od kozaka  - za blisko klatki stałam i za późno usłyszałam szamanie :P
Tewie jest cudny, milusiński, nic tylko kochać. Dostał od cioci kata_strofy natkę pietruszki, bo tak jak wspomniała Ola nie chce jeść ani siana ani granulatu ani suszków  :nie_wiem Pietruszka natomiast zniknęła w trybie przyspieszonym  :krzywy2
Perczyk to kolejny wspaniały króliczek. Trwa leczenie nieżytu, ale wczoraj przy mnie nie kichał. Jest bardzo skoczny - lubi ładować się do paśnika, wyskakuje górą klatki. Ktoś będzie miał z tego maleństwa wielką pociechę.
Gołda czuje się dobrze, ma apetyt. Nie można od niej oderwać wzroku, taka jest śliczna  :zakochany:
Astrid w porządku, ale widać, że potrzebuje zainteresowania i czułości, źle jej samej w klatce.
Cin-cin i Vox - schroniskowi rezydenci mają się również dobrze. Luźne typki, często można ich zastać wypoczywających w stylu parówkowym  :lol
Chłopaki z Bullerbyn ;) znakomicie. Biegają, szaleją, jedzą, odpoczywają, czyli robią to wszystko co zdrowe, małe króliki. Dwa typki z białymi plamkami na noskach są wedle moich spostrzeżeń najodważniejsze  :lol


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1422 dnia: Luty 29, 2012, 22:16:05 pm »
kata_strofa dziękuję za relację i pomoc :*

z okazji 29.02. - ostatniego dnia miesiąca, przygotowałam podsumowanie finansowe za luty, obejmujące oczywiście konto Oddziału SPK w Toruniu


Konto Oddziału SPK w Toruniu „luty 2012”

I Podsumowanie wpłat:

Łącznie: 3396 zł

Poniżej link do dokumentu prezentującego wpływy na konto Oddziału SPK w Toruniu w lutym 2012 r. - chciałam to wydrukować i zeskanować, ale drukarka polegała

https://docs.google.com/a/kroliki.net/spreadsheet/ccc?key=0AkMyoHhgk8LudEtPNWU1Wk02aFdoalBqWjZmVmxfalE#gid=0

Mówiąc o wpływach na konto w lutym, warto przypomnieć, że w dniu 31.01. na koncie Oddziału było 2332,38 zł


skany brakujących faktur wrzucę w najbliższym czasie, dzisiaj nie mam już na to fizycznie siły, poza tym nie wszystkie są u mnie


II Podsumowanie wydatków:


Azyl: 2188, 53 zł

1.   Fv z dnia 17.02.2012 r. – 1501,38 zł - leroy merlin



https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120222?authkey=Gv1sRgCI3F9-Kg67DGjgE#5714587915316640450

widzę, że nie zeskanowałam drugiej strony, a fv jest już w Warszawie, ale na I stronie jest lista zakupów

2.   Fv z dnia 17.02.2012 r. – 267,11 zł - leroy merlin



https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120222?authkey=Gv1sRgCI3F9-Kg67DGjgE#5714587958398546050

3.   Fv z dnia 20.02.2012 r. – 89,51 zł - castorama



https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120222?authkey=Gv1sRgCI3F9-Kg67DGjgE#5714588001377333426

4.   Fv z dnia 27.02.2012 r. – 225,45 zł - castorama

skan w najbliższych dniach (m.in. farby)

5.   Fv z dnia 27.02.2012 r. – 105,08 zł - castorama

skan w najbliższych dniach (m.in. gipsar)


Leczenie:

1.   Fv z 31.01.2012 r. (styczeń 2012) – 1323 zł



https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120222?authkey=Gv1sRgCI3F9-Kg67DGjgE#5714587863842911586

2.   Fv z 29.02.2012 r. (luty 2012) – 707,40 zł (655 zł + VAT)

chwilowo dysponuję tylko wersją elektroniczną fv, o którą poprosiłam doktora Krawczyka dzisiaj, ponieważ chciałam wrzucić to podsumowanie adopcji, znając już kwotę faktury - skan wrzucę jutro

a) korekta zębów z kastracją - Tewie - 80 zł

b) kastracja królika - Johnnie Walker - 70 zł

c) sterylizacja - Gołda - 125 zł

d) operacja guza szyi (guz przy śliniance żuchwowej) z kastracją (usunięcie nowotworu jądra) - Gimli - 130 zł

e) usunięcie zębów z kastracją - Lulu - 100 zł

f) badania kliniczne x 6 - 150 zł (6 x 25 zł)


Pellet: 53 zł + 12 zł

75 kg – 5 x 15 kg + 10 kg

skan w najbliższych dniach


Poidła: 242,75 zł

25 poideł 600 ml x 8,99 zł + koszt przesyłki

skan w najbliższych dniach


Jedzenie: 195,40 zł


Łącznie: 4728,08 zł


Kwota pozostała na koncie w dniu 29.02.2012 r.: 1000,30 zł


Siano, granulat:  

W lutym króliki w Azylu oraz w domach tymczasowych korzystały z granulatu, który SPK otrzymało od zwycięzcy konkursu w krakvecie, jak również w paczkach od innych darczyńców.

Nie było również potrzeby zakupu siana, bowiem otrzymałyśmy 30 kg wspaniałego siana z ziołami od Pana Roberta, prowadzącego sprzedaż siana za pośrednictwem allegro, oraz kilkadziesiąt paczek siana od dostawcy  towaru do toruńskiego sklepu zoologicznego Nerro

za okazaną pomoc wszelkiego rodzaju, w tym każdą złotówkę, która wpłynęła na nasze konto oraz za  wiarę w nas i to co robimy wszystkim z całego serca dziękujemy  :bukiet :bukiet :bukiet


chociaż w tym tyg. nie ma zdj., prace w Azylu trwają - popołudniami robimy sufit (gładź) + ostatnie poprawki przed malowaniem - uzupełnianie gipsarem miejsc przy regipsach - wokół drzwi, okna...wspólnymi siłami już niedługo to miejsce będzie naprawdę piękne ;)

w tej chwili mamy też do zapłacenia fv za rtg w kwocie 300 zł - rtg wykonujemy w innej lecznicy, a faktura obejmuje zdr. rtg z kilku miesięcy
(w najbliższych dniach wrzucę skan)

kwota, która jest na koncie w tej chwili musi zostać zarezerwowana na Azyl i trzeba podkreślić, iż kwota ta "ma prawo" być wykorzystaną w pełni na Azyl
kiedy zaczynałyśmy remont, nie wiedziałyśmy, że będziemy musiały zacząć płacić fv z konta w Citi, dlatego sytuacja się trochę skomplikowała :(

aktualnie możemy liczyć jedynie na Państwa pomoc i darowizny, które przez najbliższe miesiące - do czasu znalezienia źródła (oby) w dotacji, kwestią której zajmiemy się jak tylko skończymy Azyl i odpadnie jeden gigantyczny czasowy wysiłek, musimy co miesiąc uzbierać odpowiednią kwotę na faktury za leczenie uszaków :(

w temacie wirtualnych adopcji, zgodnie z zasadami, katka kontaktuje się z wirtualnymi opiekunami ;)


Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Na leczenie królików



na koniec powrót do przeszłości...;)














tak było...powrotu do takiej przeszłości już nie będzie ;) ;) ;)

teraz mamy nowe okno na świat...króliczy z pewnością ;)



w sobotę zaczynamy malować ściany

« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2012, 11:14:37 am wysłana przez Ola_19 »



Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1423 dnia: Luty 29, 2012, 22:32:30 pm »
Azyl "rośnie" w oczach :) super :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1424 dnia: Marzec 01, 2012, 01:07:30 am »
Ponieważ Vox dzisiaj nocuje u mnie mogę potwierdzić, że jest absolutnie wyjątkowym królikiem :)
Bardzo fajny, kontaktowy- miziany po nosku już po chwili wystawiał łepek i trącał dłoń, żądając "miziaj".
Ma baaaardzo dobry apetyt, lubi również pekinkę ;)
Jedyne co mnie martwi, to to, że nie chce wyjść z transporterka, tylko szyję wystawia. A wyjęty- robi minę pod tytułem "nie ma mnie" i myk-myk wraca do przenośnego domku.
Za to jest łagodny do innych królików- ponieważ Z&D mają nocny spacerniak, to łaziły dookoła niego. Ku zdziwnieniu- ani on nie reagował (wyciągał tylko łepek: "miziaj") ani one... co jest dla mnie szokiem... Dora go zaczęła miziać po uchu, Zając przy nim się wyłożyła... Eh, dlaczego wiec one chcą mi Axa zjeść?

Tak czy siak, Vox to naprawdę bajerancki królik. Kawał królika konkretnie  :diabelek Teraz tylko czekamy na nowy domek ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1425 dnia: Marzec 01, 2012, 12:17:23 pm »
 :icon_eek :icon_eek :icon_eek
Dajecie czadu z tym azylem :P Wchodzę tu średnio raz na tydzień i nadziwić się nie mogę, że już tyle jest zrobione.

Bedziecie miały jakieś wielkie otwarcie, przecinanie wstęgi? Tłuczenie szampana czy coś? :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1426 dnia: Marzec 01, 2012, 12:19:28 pm »
raczej tłuczenie soku z marchewy:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline LiHer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1427 dnia: Marzec 01, 2012, 12:21:33 pm »
szkoda soku :) lepiej uszakom dać :)

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1428 dnia: Marzec 01, 2012, 12:22:36 pm »
Tłuczenie szampana, polewanie soku, co Wy na to? :)
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1429 dnia: Marzec 01, 2012, 14:39:20 pm »
Tak, to jest to..... no i glutek z siemienia obowiązkowo :bukiet :bukiet :bukiet

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co robicie  :heart :heart :heart :heart



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1430 dnia: Marzec 01, 2012, 15:19:28 pm »
a na zakąskę sianko:))

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1431 dnia: Marzec 01, 2012, 15:23:17 pm »
na huczne otwarcie sianko??!!!!!! no co najmniej po pasternaku
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1432 dnia: Marzec 01, 2012, 17:28:41 pm »
Rodzynka też się należy :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1433 dnia: Marzec 01, 2012, 20:58:14 pm »
zdecydowanie będzie otwarcie ;) ;) ;) pomyślimy i nad wstęgą i nad przekąską :P

ja chyba zafunduje sobie z tej okazji jakąś wiśniową ucztę, bo obok królików wiśnie to moje drugie życiowe uzależnienie :P

gdyby ktoś chciał, można nawet upiec tort z jedną świeczką na dobry początek ;)

gładź na sufit nałożona, część sufitu zeszlifowana...nie powiem jak przy tej okazji dzisiaj wyglądałam, bo byłam chyba niezłym przedmiotem żartów :D
po skrobaniu sufitu wyglądałam korzystaniej :P

jutro gruntujemy ściany (o ile tak się to nazywa), po to, żeby móc zacząć malować ;)

jednym słowem prace w toku ;)

ja w dniu otwarcia chyba usiądę i będę patrzyć...miałam dzisiaj taką myśl, chociaż raczej nie wytrzymałabym długo w pozycji siedzącej, bo króliki czekają...co więcej chore króliki

wciąż pilnie szukamy transportu dla króliczki od zgagi na trasie Rybnik (okolice) - Toruń/Bydgoszcz

poza tym Magda otrzymała dzisiaj info o pewnym nieszczęśniku z Bydgoszczy oddanym do uśpienia, na którego już czekamy w T. w celu diagnozy...:(


Iskra, dziękujemy Ci za pomoc z Voxem ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 21:06:50 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1434 dnia: Marzec 01, 2012, 21:15:40 pm »
a gdzie nowe wieści o dzielnych staruszkach?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1435 dnia: Marzec 01, 2012, 21:24:20 pm »
Vox mi się baaaardzo podoba :) Zakochałam się :D Czekam na sterylizację Tiggi i prawdopodobnie będę działać w jego sprawie o ile jeszcze będzie można ;P
WO AMIGO

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1436 dnia: Marzec 01, 2012, 21:24:48 pm »
Staruszki jak to staruszki pewnie z laseczkami odpoczywaja :>

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1437 dnia: Marzec 01, 2012, 21:46:07 pm »
u staruszków zasadniczo dość dobrze, bo spokojnie, a jak jest spokojnie to  ;)

Lulu jest na etapie "uczę się jak korzystać z kuwety", bo bobki są wszędzie - są i to jest w tym najlepsze :P, je samodzielnie ;)
postaram się wyciągnąć zdj. tego cudaka ;)

z Maszką jak to z Maszką różnie, apetyt super, zachowanie coraz lepiej, kuweta pełna, z katarem różnie, wciąż czekamy na DT (najlepiej DS), ponieważ wciąż jesteśmy razem...;) a Maszy przydałby się DT, w którym ktoś mógłby poświęcić jej znacznie więcej czasu

u Gimli nic szczególnego się nie dzieje ;)

chwilowo jestem "zadowolona" z ich formy (odpukać)

MartaP zapraszamy do adopcji  :przytul:



Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1438 dnia: Marzec 01, 2012, 23:15:12 pm »
Pokazałam go mężowi i też od razu powiedział, że go bierzemy :) Będzie pasował do naszej Tiguśki :) Tylko jeszcze mam kilka pytań, ale to już wyślę w PW :)
WO AMIGO

Offline patrysza4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1439 dnia: Marzec 02, 2012, 17:45:18 pm »
Vox dziś zawitał w moim domku,i coś mogę o nim powiedzieć,że jest miziastym przekochanym na widok ręki wystawia główkę i jest duzyyy i ma fajne duże uszy :zakochany: a ja kocham duże i uszaste krolisie