Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254650 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12000 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:51:09 pm »
Poziomka jest w DT ;)



Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12001 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:57:24 pm »
Maluchy już w Poznaniu? Super!! Świetnie, że przybierają na wadze. Bardzo chętnie byśmy je odwiedzili z Zuzą :))

Offline Margol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12002 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:02:32 pm »
Poziomka jest w DT
w sumie to dobrze :) byłam w piątek i się w niej zakochałam od chwili gdy dostałam ją na ręce, mam nadzieję, że będzie jej dobrze tam gdzie trafiła :) mnie mója królinka później cały dzień wąchała i brudkowała w miejscu gdzie trzymałam Poziomkę :)
cieszę się, że świeże ziółka smakują :) na taką ilość królasów to pewnie na dlugo nie starczą...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12003 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:07:33 pm »
Najwięcej ulubionych cioć i wujków małe mają w Poznaniu więc na pewno się ucieszą jak Was znowu zobaczą  :przytul

Ich ostatnie dni u mnie:







Oczywiście zapraszamy do ich adopcji zarówno tej realnej jak wirtualnej :)

Małe są całkowicie udomowione i mają świetny kontakt z człowiekiem, na pewno nie będą wypuszczone na wolność, szukamy dla nich fajnego domku z ogrodem albo chociaż z działeczką na której będą mogły się wybiegać :))

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12004 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:10:15 pm »
a nie ma ryzyka, że ktoś "życzliwy" doniesie i maluchy wrócą "na wolność" ?  :/
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12005 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:21:21 pm »
Niech tylko spróbuje :)

Długo się zastanawialiśmy czy wspominać o maluchach na forum, po tym co się stało z Dratewką, dlatego też przez ostatnie tygodnie niewiele o nich pisaliśmy.
Ale że już wiemy kim jest ten "życzliwy" to jeśli drugi raz odważy zrobić się coś takiego, nie odpuścimy tak łatwo.

Fakt, że udało się te maluchy w ogóle uratować jest powodem do dumy. Zasłużyły na to, żeby zaistnieć w świadomości ludzi, żeby miały szansę na znalezienie wirtualnego opiekuna, żeby miały szanse na znalezienie fajnego domu :) A jeśli nie będziemy o nich mówić, taką szansę im odbierzemy...

A z głupim prawem i konfidentami sobie poradzimy - los tych małych jak i wszystkich innych królików jest dla nas najważniejszy i zawsze będziemy walczyć o ich szczęście - czasami nawet za wszelką cenę...

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12006 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:25:31 pm »
A z głupim prawem i konfidentami sobie poradzimy - los tych małych jak i wszystkich innych królików jest dla nas najważniejszy i zawsze będziemy walczyć o ich szczęście - czasami nawet za wszelką cenę...
popieram wszystkimi kończynami, tak samo jak mój mąż i królicze potworki :D I trzymam kciuki za maluchy, niech szybciutko znajduja domki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12007 dnia: Czerwiec 30, 2013, 22:30:23 pm »
Najwięcej ulubionych cioć i wujków małe mają w Poznaniu więc na pewno się ucieszą jak Was znowu zobaczą
Oj prawda :D Ja się wybieram do Ciotki Branwen :przytul
ależ wyrosły te dzikuski! i poważne na pyszczkach się porobiły :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline KasiaDe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12008 dnia: Czerwiec 30, 2013, 23:38:58 pm »
36 królików?  :icon_eek chyba do rana nie ogarnę jutrzejszego dyżuru.. pobiję rekord godzin spędzonych na dyżurze!o ile już tego nie zrobiłam:D :zwial: zrobię zapas kanapek i dam radę... ^^

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12009 dnia: Lipiec 01, 2013, 00:03:39 am »
W sprawie Dzikusków lub zajęcy, bo pewnie jeszcze się pojawią - mieszkam w domu przylegającym do pól i regularnych lasów. Gdyby kiedyś był pomysł, aby jakieś dzikie zwierzę stopniowo przywrócić naturze to można spróbować u mnie. Chciałam zaproponować Dratewce ale nie zdążyłam.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12010 dnia: Lipiec 01, 2013, 00:10:19 am »
anka_u ja myślę, że do tego potrzeba by było dużej świadomości JAK to zrobić. Bo od tak po prostu nie można zająca/królika wypuścić - wszyscy mamy świadomość tego jak to prawdopodobnie skończyło się dla Dratewki...
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12011 dnia: Lipiec 01, 2013, 00:33:23 am »
:( może nie, był odkarmiony, silny, może pamięć genetyczna zadziałała... :blaga:
dzikie i okrutne to jest to indywiduum, które w sumie innych ma za nic i tu by się przydała straż do wyłapywania i znakowania takich osobników, dla większego bezpieczeństwa tych bardziej humanus  :szerm:
Szukając analogii do dzikości...
Moja kotka z miotu dzikiej kotki, a jej "naturalne" środowisko to był stary śmietnik i okolice ...czyli jak życzliwy doniesie  :>
To ja teraz rozumiem dlaczgo na dźwięk domofonu znika i dopiero po wyjściu "obcego" i haśle " możesz wyjść" pojawia się, dlaczego woli dom niż działkę, na której obstawia najblizsze krzaczki przy opiekunach, a nie daj Boże jak ją zamkna na balkonie o to panika i jest nerwicowe wylizywanie sierści.  :glupek:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2013, 01:19:26 am wysłana przez po_sąasiedzku »

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12012 dnia: Lipiec 01, 2013, 00:35:13 am »
Powiem Wam, że dziś widziałam dzikuski - są prześliczne :) Miały u mnie mały przystanek w drodze do Magdy (Branwen) i siedziałam i patrzyłam sobie na nie... :) Cudne :*
WO AMIGO

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12013 dnia: Lipiec 01, 2013, 09:08:31 am »
Jeśli ktokolwiek chciałby skrzywdzić Maluszki to ja wypuszczę na wolność Krózillę! A to już nie będą przelewki :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12014 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:09:53 am »
Jeśli ktokolwiek chciałby skrzywdzić Maluszki to ja wypuszczę na wolność Krózillę! A to już nie będą przelewki :)
No! Z tego co mi wiadomo Kródzilla ma ogólnopolski zasięg i dużą siłę rażenia ;)

Offline Giovi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Bunia i Szymcio
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12015 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:27:46 am »
To my dziękujemy, że mogliśmy Was odwiedzić , w prawdzie na krótko ale każde spotkanie z uchatymi jest bezcenne :)
Maluchy przekazaliśmy Marcie P :) są cudowne.. miałam 2,5 godziny drogi żeby się na nie w samochodzie napatrzeć.
Mój mąż natomiast nawiązał wczoraj więź z Bonsai ...:) Chyba wpadli sobie nawzajem w oko :P

Offline anka_u

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Kobieta
    • wątek moich usząt
  • Lokalizacja: okolice Poznania
  • Moje króliki: Libby, Ziutek, Majeranek
  • Pozostałe zwierzaki: Torres, Resto, Perro
  • Za TM: Zetorek, Łaciata Bunia
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12016 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:30:08 am »
anka_u ja myślę, że do tego potrzeba by było dużej świadomości JAK to zrobić
No rozumiem, że nie chodzi o wypuszczenie po prostu. To można zrobić wszędzie bo i tak zwierzę, przyzwyczajone do karmienia ma w ogóle małe szanse na przetrwanie. Świadomie podkreślam, że gdyby był pomysł na wypuszczenie - bo nie wiem, czy w ogóle warto.
Ale gdyby było trzeba/warto to myślę, że stopniowe oswajanie przez mieszkanie w budzie na skraju pola ale przy ludziach i pod opieką daje większe szanse na przeżycie. Z drugiej strony w konkretnym przypadku jak Dratewka, może takie rozwiązanie odebrałoby Straży argumenty - zwierze nie byłoby "w niewoli" czy jak to określali i zawsze mogłoby odejść w dal.
Proszę mnie źle nie zrozumieć - nie chcę się narzucać, pewnie nie tylko ja mieszkam pośród pól i mam wątpliwości co do szans przeżycia. Ale gdyby, kiedyś służby zmuszały kogoś do wypuszczenia to można się zastanowić nad stopniowym powrotem na tzw. łono.

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12017 dnia: Lipiec 01, 2013, 10:36:30 am »
prześliczne maluszki :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2013, 10:40:41 am wysłana przez marta981 »

Offline dota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12018 dnia: Lipiec 01, 2013, 12:11:57 pm »
Żeby tak nasze służby z taką ,,sumiennością'' zajmowały się tym czym naprawdę powinny to byłoby super.Musiałam się w tym temacie odezwać bo krew mnie zalewa jak słyszę takie rzeczy a ,,zyczliwym'' życzę choć odrobiny rozumku.

Offline triss.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kotlina Kłodzka/Praga
  • Moje króliki: Franek vel Franca [*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #12019 dnia: Lipiec 01, 2013, 17:41:48 pm »
O kurczę, już miałam napisać, że te maluchy wyglądają jak dzikie króliki, a tu się okazuje, że rzeczywiście są dzikie? Nie śledzę tego wątku zbyt dociekliwie (za szybko się rozwija, nie ogarniam po prostu:) więc gdzieś mi to umknęło. Śliczne maluchy, po prostu przesłodkie! Mają w sobie taki urok, że chętnie bym przygarnęła takiego "dzikusa" :DD