Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254195 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1200 dnia: Luty 12, 2012, 18:30:39 pm »
n-monika temat Małej zakończył się nie do końca szczęśliwie, ale jak na nasze możliwości i możliwości naszego polskiego prawa i tak sukces że udało się zrobić... cokolwiek :)
Szczegóły w zamkniętym już wątku, tutaj - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10668.0 :)

Chlup - Twój podopieczny jest cudny :) i ma niesamowity apetyt :P Pierwszy rzuca się na klatkę jak słyszy szelest oznaczający zbliżające się jedzenie ;-) Z tego co sama zauważyłam - zjada wszystko :P Jest w 100% zdrowy i już wykastrowany :) A jeśli nic się nie zmieni bodajże we wtorek pojedzie do nowego - stałego domu do Warszawy :)
Na pewno będzie większym królikiem - już teraz uszy ma jak 5 miniaturek :P Ale jest naprawdę boski - wcale się nie dziwię, że tak szybko znalazł nowy dom :)

W ogóle cały weekend upłynął nam bardzo aktywnie - dzisiaj do nowych, stałych domów trafiły aż 3 króliki!  :hura: Gusto, Lucek i Zizou mogą już spać spokojnie :)

Oczywiście nieoceniona w tym wszystkim była pomoc naszej wspaniałej kata_strofy, Miki, Pani Ani, Marty i Asi :) No i Pani Violetty, która sama przyjechała po Zizou aż z pod Poznania i która przy okazji zgodziła sie zabrać ze sobą Lucka :)

No ale żeby nie było zbyt pięknie od wczoraj pod naszą opieką jest nowy królik... znaleziony na mrozie, siedzący na śniegu koło śmietnika... z resztkami trocin w futerku....
Na szczęście ktoś zareagował i go z tamtąd zabrał -obecnie znajduje się u Pani Ani a w ciągu tygodnia przyjedzie do Torunia na przegląd zdrowia :( Oby nic mu nie było - nie wiemy jak długo siedział na dworze w taką pogodę....

Dziękuję Sylwii, że go przygarnęła i skontaktowała się z nami  :przytul:






Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1201 dnia: Luty 12, 2012, 18:38:30 pm »
ludzie bywają jednak strasznymi zwyrodnialcami jak można wyrzucić kogokolwiek a szczególnie uszaka których żadnych szans na przeżycie w taką pogodę nie ma - na taki mróz
no comments
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1202 dnia: Luty 12, 2012, 18:51:53 pm »
Niestety większość ludzi jest święcie przekonana, że skoro królik ma futro - to przeżyje.... bo w lesie króliki też przecież żyją... Nie pomyślą tylko, że prawie 50 stopniowa różnica ciepła ma kolosalne znaczenie dla każdego organizmu - jeśli królik całe życie przebywał w domowej temperaturze tj. gdzie było co najmniej 23 stopnie a później trafia na 20 stopniowy mróz....  zero wyobraźni :(((

Nie wiem jeszcze jak Lucek i Zizou - czy są już na miejscu, ale właśnie dostałam informację, że Gusto już zwiedza swój nowy dom w Ustce :) A oto dowód ;-):



A wszystkich którzy tak jak ja martwili się o Omegę zapraszam tutaj http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13468.0 :P

Właśnie takich domów dla naszych podopiecznych nam potrzeba  :przytul:


Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1203 dnia: Luty 12, 2012, 19:02:09 pm »
Jeeee, Gusto dojechał cały i zdrów i jeszcze jaką ma hacjendę :jupi Ja razem z nim miałam dziś z samego rana uroczą wycieczkę do Ciechocinka jako pasażer  :lol
W ogóle to dziś w schronisku trafiliśmy na króliczą sjestę. Byliśmy na miejscu ok. 13 i prawie wszystkie uszęta spały sobie w rozmaitych pozycjach łapiąc promienie zimowego słońca. Rozkoszny widok  :zakochany:


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1204 dnia: Luty 12, 2012, 19:39:21 pm »
oj królicza sjesta to boski widok :P

dużo się działo w ten weekend, a ja zbierałam siły na ten tydzień i dalszą część remontu :P doszłam do wniosku, że czas zmierzać ku jego końcowi...i w wyobraźni już poustawiałam wszystko na miejscu ;) kiedy myśli się o takich biedakach, jak ten znaleziony wczoraj w Bydgoszczy, wizja miejsca, w którym te bezdomne i porzucone, mogą doświadczyć tego, czym jest ciepło i bezpieczeństwa jeszcze bardzie mobilizuje...

chlup - tak jak napisała Magda, jeśli nic się nie zmieni, Fox już we wtorek pojedzie do DS ;), odezwę się do Ciebie na pv ;)

bojler został już usunięty, część gruzu również. myślę, że w tym tyg. uda się zamontować okno ;) poza tym od jutra walczymy z sufitem i przygotowujemy się do montowania regipsów już w ten weekend...;)

za podróż do Ciechocinka jeszcze raz wielkie podziękowania dla naszej wspaniałej ekipy  :przytul

teraz szukamy transportu dla Lottie do Krakowa - do DS, dla Chładko do Poznania - do DT...i może mała Britta znajdzie DT z opcją DS w Toruniu ;)


z wirtualnymi opiekunami uszaków, które trafiły do DS/czy też trafią w najbliższych dniach, skontaktujemy się oddzielnie ;)



Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1205 dnia: Luty 12, 2012, 21:18:39 pm »
Faktycznie, Zizou już pojechał...
Razem z nim Lucek...

A zagościła nowa panienka - cóż... z zaropiałymi oczkami i strasznie miejscami sfilcowaną sierścią...
Jest nieco wyciszona, ale czemu się dziwić... pojada sianko i powoli granulat, lub warzywko... słychać zgrzytanie ząbków podczas jedzenia - inne niż u naszych "tubylczych", więc mamy nadzieję, że nie będzie to objawem żadnej choroby... Zobaczymy, poobserwujemy... Bobków, choć drobnych jest dużo, mała ożywia się... i ignoruje (z wzajemnością) obecnośc pozostałych uszysk w domu :-)
Damy jej nieco czasu, a potem "obadamy" :-)

o, właśnie znów pojada - może nie będzie tak źle... nie kicha, nosek nie jest mokry (chyba że wpływ zimna dopiero się ujawni...)
Jest jakby kopią naszej Aprilci - z niewielką różnicą : Aprilka ma ciapki i uszy brązowo-czarne, a maleńka - czarne :-)

Rudi (Geanou) tęskni za towarzyszem... Zizou...
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1206 dnia: Luty 13, 2012, 17:36:15 pm »
Chlup - Twój podopieczny jest cudny :) i ma niesamowity apetyt :P Pierwszy rzuca się na klatkę jak słyszy szelest oznaczający zbliżające się jedzenie ;-) Z tego co sama zauważyłam - zjada wszystko :P Jest w 100% zdrowy i już wykastrowany :) A jeśli nic się nie zmieni bodajże we wtorek pojedzie do nowego - stałego domu do Warszawy :)
Na pewno będzie większym królikiem - już teraz uszy ma jak 5 miniaturek :P Ale jest naprawdę boski - wcale się nie dziwię, że tak szybko znalazł nowy dom :)

Łoooo. Czaad :D Takiej informacji się nie spodziewałam :) Myślałam, że jako duży królik dłużej będzie szukał domku stałego.  :bunny:
No rewelacja :) Nie mogę się nacieszyć :D Trzymam kciuki żeby nic się nie zmieniło.
Mam nadzieję, że uda się tu wstawić kilka fotek z nowego domku.
To może ja jakąś dobrą energię przesyłam? :) Jak się wszystko z Foxem uda to wybiorę sobie w takim razie nowego podopiecznego :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1207 dnia: Luty 13, 2012, 19:15:40 pm »
mam wrażenie, że Azyl jeszcze nie powstał, a już zaczął się pozytywny ruch w naszym rejonie ;) oby tak dalej...(chociaż ruch w drugą stronę też z pewnością będzie...:])

Fox jutro o 19:10 wyjeżdża z Torunia, Lottie już za tydzień we wtorek jedzie do Krakowa i możliwe, że to nie koniec szczęśliwych wiadomości ;)

z dużymi królami jest tak, że o ile kiedyś bałyśmy się ich adopcji, ten strach zniknął...;) i kolejny przykłady na to wskazują ;)

dzisiaj w Azylu trwały kolejne prace - co prawda wyjątkowo w samotności, ale walczyłam z sufitem...i chyba całkiem ładny kawałek tego sufitu zwalczyłam :P, chociaż to chyba nie na moje siły...:] i ten brud...no nic, wychodziłam ze schroniska siwa, ale co tam, czego się nie robi dla królików - można nawet osiwieć :P

nie wiem czy coś dostrzeżecie na tych zdjęciach, ale ostatnio był na nich ogromny bojler, stare krany etc...a teraz ich nie ma :D



tutaj był bojler...


pozostałości gruzu do wywiezienia - to nic przy tym, co było...i czyja to zasługa? Tomka i Patrycji oczywiście ;) ;) ;)







jutro spróbuję umówić się na montaż okna ;)

w tym tyg. spróbujemy też dokończyć resztę hydrauliki - odpływ/dopływ - zlew/wanna, podgrzewacz do wody...i moje wymarzone regipsy zostawiamy na weekend :P

na koniec wrzucam zdj. Rudiego - Pani Aniu wydobyłam je z facebook-a ;)








Pani Aniu, czy króliczka, która do Państwa trafiła, ma już imię? możliwe, że ma problemy z zębami i korzeniami trzonowców. zresztą czego tutaj można oczekiwać, skoro wylądowała na ulicy...

na koniec w optymistycznym akcencie, "walentynkowa" - ale nie był to zabieg zamierzony :P - Astrid






Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1208 dnia: Luty 13, 2012, 19:24:28 pm »
Dajesz czadu Ola  :diabelek
Co do Astrid, to dla mnie różnica w jej stanie kiedy przyjechała, a teraz jest ogromna. Ja nie widuję często schroniskowych podopiecznych, więc mam świeży ogląd  :> Ma piękne futerko, nie jest już "zapadnięta". Wczoraj przez chwilę zastanawiałam się co za nowy królik  :hmmm
Podopieczny pani Ani - cudny  :icon_biggrin


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1209 dnia: Luty 13, 2012, 19:34:55 pm »
Oj, walentynkowa, moja cudowna, dzielna dziewuszka:) a serce mi zabiło, bo podobna do miłości mojego życia Tosia Mysiorka za TM

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1210 dnia: Luty 13, 2012, 19:43:03 pm »
Astrid jest na czasie ;) co jak co, ale walentynki już jutro :D
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1211 dnia: Luty 13, 2012, 20:36:41 pm »
Jestem tu nowa ale bardzo kocham uszatki:)  Mam pytanie gdzie można dostać takie barierki jak ma Gusto? Moja Pepa ma kojec zrobiony z siatki ogrodniczej i nie prezentuje się to zbyt ładnie
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 20:46:36 pm wysłana przez miedzynarodowa92 »

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1212 dnia: Luty 13, 2012, 20:42:05 pm »
miedzynarodowa92...o jakim utuczonym króliku mówisz? :] ;)



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1213 dnia: Luty 13, 2012, 20:45:53 pm »
kurcze jakimś dziwnym sposobem na jednej stronie miałam nowe posty i te znajdujące się na pierwszych stronach wątku. sorry :oops:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1214 dnia: Luty 13, 2012, 20:47:44 pm »
domyślam się, że miałaś na myśli naszą Daisy i Rózię....:(



Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy
« Odpowiedź #1215 dnia: Luty 13, 2012, 20:50:07 pm »
Tak tak o nie mi chodziło. Nie wiem jakim cudem tak mi się pomieszały odpowiedzi  :(

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1216 dnia: Luty 13, 2012, 22:06:53 pm »
Cieszę się, że Zizoulek ma już dom, choć Damian jak zwykle przeżywa swoistą stratę  ;(, przywiązuje się do każdego zwierzaczka w domu...
Każdy z tych uszatków zasługuje na wspaniałego opiekuna, który swój czas poświęci wyłącznie jemu...

A co do malutkiej - Damian woła na nią po prostu Lulu, mała jest jakby siostrą Aprilci - chyba już pisałam... :D
jest osowiała, mało je, mało pije...za chwilę będzie jej "zmiana", ciekawa jestem czy dziś odważy się wyjść z kojca... daje się głaskać, nie ucieka spod ręki, nie warczy... zdaje się być pieszczochem, choć obecnie w ciężkim szoku...podstawiamy jej więc pod nosek to, co zacheca ją do pojadania... Przerażają te zaropiałe ślipki...  :icon_cry... Może kłopoty z jedzeniem to tylko stres, poobserwujemy, spróbujemy obejrzeć futerko, może da się co nieco wyczesać, delikatnie wyciąć...

A Rudi jest BOSKI!  :bunny: Żadne zdjęcie nie ujawnia w pełni tej śliczności :-) Równie przyjazny, choć ostatnio pobudzony (upodobał sobie naszego Damiana... :bunny:) - sorki za bałagan na podłodze... ale zwykle zdjęcia robimy podczas wybiegu... a po naszej czwórce... tak zwykle wygląda dywan, zanim ogarnie się kojce... a potem dopiero sprzątanie domu - naszego  :D
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1217 dnia: Luty 13, 2012, 22:14:30 pm »
Pani Aniu - proszę zerknąć na pv



Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1218 dnia: Luty 13, 2012, 22:32:56 pm »
Już odpisałam... :D :papatki
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline Solvieg

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1219 dnia: Luty 14, 2012, 07:43:45 am »
Kratki dla Gusto kupiliśmy z mężem na Allegro : http://allegro.pl/kojec-wybieg-dla-psa-gryzonia-85x60cm-gratisy-i2103114778.html.  Mam takich kratek więcej, można je dowolnie formować i przy poprzednim królasku chroniliśmy nimi naszą kanapę przed totalną destrukcją  javascript:void(0);
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa