Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5254757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11980 dnia: Czerwiec 29, 2013, 22:15:27 pm »
Jaka śliczna barania panienka! Trzymam kciuki za oczko malutkiej...:przytul
Dzień Psa bez królika?! Absurd :P
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11981 dnia: Czerwiec 29, 2013, 22:23:43 pm »
Śliczna, oby z oczkiem było wszystko w porządku.. A jak tam Fortunka? :) Jak jej oczko?
Dzień psa obowiązkowo musi odbywać się pod znakiem królika :P Bez tego, to co to by był za dzień?! :P
WO AMIGO

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11982 dnia: Czerwiec 29, 2013, 22:30:16 pm »
Z okazji Dnia Psa ( oczywiście pamiętając o kotach etc) kto jeszcze nie głosował to ostatnie dzwonki ;)
http://torunskie-kroliki.blog.pl/2013/06/19/glosowanie-krakvetu-prosimy-o-glosy-dla-torunskich-schroniskowcow/

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11983 dnia: Czerwiec 29, 2013, 22:37:36 pm »
A w którym dokładnie miejscu będą króliki na Dniu Psa? :) Chętnie wpadniemy odwiedzić uszaki i psiaki :) Zrobimy też trochę zdjęć :P

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11984 dnia: Czerwiec 29, 2013, 22:42:33 pm »
Króliczka ma na imię Tosia,jest uroczą króliczką troszkę wystraszona ale ładnie je zrobiła kilka bobków.Pazury miały ze dwa cm ,mała klatka 58*34*30 ,trociny i  jedzenie z marketu ale niestety jest wiele osób ,które nie wiedzą że zle postępują jak i w tym przypadku.Oddając królika za 1 zł nie mają pojęcia ,że trafi jako darmowy posiłek dla węża dlatego często piszę meile do takich ogłoszeń i zazwyczaj ta sama odpowiedz,że nie zdawali sobie sprawy co może spotkać ich pupila.  

Offline marta981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1223
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11985 dnia: Czerwiec 30, 2013, 13:14:13 pm »
Z okazji Dnia Psa ( oczywiście pamiętając o kotach etc) kto jeszcze nie głosował to ostatnie dzwonki
ja już oddałam głos

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11986 dnia: Czerwiec 30, 2013, 17:25:53 pm »
Tosia fajniutka króliczka. Trzymamy za nią kciuki. A z okazji Dnia Psa bezdomnym czworonogom dużo udanych adopcji i wspaniałych nowych domków a w nich wiele miłości.

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11987 dnia: Czerwiec 30, 2013, 18:21:15 pm »
Oddając królika za 1 zł nie mają pojęcia ,że trafi jako darmowy posiłek dla węża dlatego często piszę meile do takich ogłoszeń i zazwyczaj ta sama odpowiedz,że nie zdawali sobie sprawy co może spotkać ich pupila.
Wiolu i inni piszący, robicie wspaniałą rzecz dla uszatych  :przytul:

Offline gogamor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 661
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
  • Moje króliki: Trusiek i Kubus
  • Na DT: Czarna Mamba i Dusia.
  • Pozostałe zwierzaki: 2 papugi
  • Za TM: Lila 24.08.2013r.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11988 dnia: Czerwiec 30, 2013, 18:45:05 pm »
No Wiola z czego pamiętam uratowała już kilka uszatych . Popieram to kawał wspaniałej roboty. Ja ostatnio byłam w REALu w sklepie zoologicznym i kupowałam tam papuge nimfe.  Uszaki też były ale nawet niezłe warunki miały było jedzonko i woda. Siedziały wprawdzie na trocinach no ale co wymagać od sklepu. I taj wydaje mi się ze zle nie było.

Offline wiola17-2003

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11989 dnia: Czerwiec 30, 2013, 18:54:49 pm »
Tosieńka już jest a azylu tak się cieszę ,że się udało.Z niecierpliwością czekam na dalszy przebieg wydarzeń ale najważniejsze ,że mała szczęśliwie dojechała i niebawem obejrzy ją Dr.Krawczyk martwi mnie bardzo to oczko.

Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11990 dnia: Czerwiec 30, 2013, 19:08:04 pm »
Dziewczynki Kochane,
Dajcie znać jak tam czarnulka po podróży? Jak jej się podoba w nowym miejscu? Jak się czuje?
Potrzebuje sporo miziania i odwdzięcza się lizaniem... ciężko było się z nią rozstać.
Dziewczyna przyzwyczajona jest do ludzi, reaguje na klaskanie gdy czegoś jej nie wolno. Uwielbia sporo biegać i ma mnóstwo energii.
U mnie jadła mieszankę garnulatów cuni complete i supreme petfoods.
Zioła suszone ze świeżych: cykorię, koperek, natkę, korzeń pietruchy, babkę i mleczyk.
Jak widzicie dziewczyna jest zadbana, wygląda na to, że nie przebywała zbyt długo w parku.
Nie jest agresywna, choć musi się przyzwyczaić do nowego dotyku. Potrafi baardzo delikatnie podgryzać gdy jest podjarana i próbuje do nóg się dobierać. Z kuwetą u mnie było ciężko... ale po drugiej stronie czuła mojego Niuśka podjarańca i Abiśkę :) a u Czarnulki burza hormonów :)
Tęsknię za nią...
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline milena_k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11991 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:24:01 pm »
AgaNunka- źle nie jest. Jak na razie króliczka jest chyba troszkę zestresowana, bo lekko warczała na Magdę, ale mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej. Póki co mogę stwierdzić, że czarnulka jest dosyć duża, a kiedy wpuściłyśmy ją do klatki to pierwszą czynnością jaką zrobiła, było rzucenie się na jedzenie. :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11992 dnia: Czerwiec 30, 2013, 20:54:09 pm »
za nami niedziela pełna wrażeń, nie tylko tych niesamowicie przyjemnych zw. z Ogólnopolskim Dniem Psa, ale to od nich zaczniemy :)



















Milena i Weronika  :przytul





nasze gwiazdy z bliska :)































i tym sposobem Velma zmieniła kojec :P Velma aktualnie niczego się nie boi ;)

























Kendra w ostatnim czasie bardzo się zmieniła. już nie reaguje płaczem na widok ręki człowieka. wręcz przeciwnie :)



Plamek ponad tydzień po kastracji przynajmniej na świeżym powietrzu zachowywał się jak dżentelmen i nie zaczepiał swojej koleżanki Matyldy ;)



























Edward dzisiaj również zachowywał się na 5! :)







]







































































maxi wersja Ruska :P















Milena i Weronika - tak to jest być wolontariuszem w Azylu :P czasami trzeba się odstresować :D  :przytul





























Leja szczęśliwa po powrocie swojej ukochanej Pani ;)













Wojtuś, Ania i Marek :D



z Agnieszką :)



tym razem bez Pachino ;)





























dziękuję wszystkim za kolejny bardzo miły dzień  :przytul i wspólne naleśniki również :*

a teraz wracamy do rzeczywistości...:P dzisiejszy dzień był faktycznie pełen emocji, różnych emocji.

dzisiaj do Azylu trafiły 3 króliki - z Warszawy, z Łodzi oraz z Grudziądza, a za chwilę do Azylu dojedzie jeszcze 8 królików od terrarysty z likwidowanej karmówki - dzięki natychmiastowej reakcji i błyskawicznej organizacji transportu króliki nie zostaną już karmą dla węży  :bukiet

wśród naszej 8 jest podobno 5 samic i 3 samce, co oznacza, że każda z samic może być w ciąży...a to już trudno nawet komentować :/

jutro na pewno zabiorę do doc samice od terrarysty oraz króliczkę z Łodzi. w kolejnych dniach badania kontrolne czekają wszystkich nowych podopiecznych Azylu. nie ominą nas również zabiegi.

w tej chwili w Azylu jest 36 dorosłych królików.

dzisiaj do Azylu przyjechała Pufcia - u małej pojawił się problem z okiem :/ miejmy nadzieję, że to tylko zapalenie spojówek, a nie problemy z korzeniami trzonowców. jutro wizyta u doc.

ponieważ Pufcia musiała przyjechać do doktora, Poziomka wyjechała z Azylu i swoją cudowną króliczą osobą zaszczyci Olę :P







***

początek wakacji w Azylu zaczął się spektakularnie :], dlatego będziemy wdzięczne za wsparcie w postaci karmy oraz ziół  :bukiet

uszatkowo.pl

oraz

wsparcie finansowe leczenia podopiecznych Azylu, chociażby za pośrednictwem wirtualnej adopcji  :bukiet

Fundacja Azyl dla Królików
ul. Makowa 13,
87-148 Łysomice
Nordea Bank nr konta 72 1440 1387 0000 0000 1533 1348

 
królik z Grudziądza - ulubiony przysmak: kapusta i chleb. bardzo długie pazury.



króliczka z Łodzi - maliny od cioci Magdy są pyszne :) (a z okiem sobie poradzimy ;))



króliczka z Warszawy - j.w. :P


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2013, 21:09:53 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11993 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:02:10 pm »
Milena_k dziękuję za informację. Na mnie na początku też trochę powarkiwała i popiskiwała ze strachu.
Ale jak powoli się do niej dłoń zbliża to szybko jej przechodzi. My się nawet już nochalami miziałyśmy :)
Jak była u mnie to moje Uszy bardziej się rzucały na jedzenie niż Czarnulka.
Fakt... do maleństw nie należy, ale widziałam sporo większe :)
Gdyby nie zdrowy rozsądek to by została u mnie... moje w ogóle nie lizą... a ona podbiła moje serducho lizakowaniem.
Z Abisią pewnie by się nie dogadała... nieźle się atakowały przez kratki. Ze zdziwieniem zauważyłam, że ta malutka Abisia jest niezłą agresorką...
Czarnulka jest bardzo ciekawska i potrafi wejść dosłownie wszędzie :)
Dziękuję Wam za przygarnięcie jej i mam nadzieję, że znajdzie szybko fajny dom.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11994 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:20:14 pm »
Cieszę sie, że Kendra nabiera zaufania do ludzi :przytul - widać, że jest bardziej zadziorna!
8 od terrarysty? Wyzwanie nie lada, ale nie z takimi dawałyście sobie radę :przytul
Ze wzruszeniem zauważyłam, że na wystawce zdjęć króliczych na Dniu Psa znalazła się fotka mojej Trusieńki i nieodżałowanego Rubensika :heart - to bardzo miłe :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline agaton85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 165
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11995 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:21:23 pm »
Ola - zabiję, miałaś mnie nie wrzucać  :icon_sad

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11996 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:22:48 pm »
ej, są same zbiorowe zdj...co ja na to poradzę, że wszystkie razem byłyście :P



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11997 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:25:31 pm »
A ja jeszcze chciałabym podziękować Asi (giovi) za dzisiejsze odwiedziny w Azylu (w tym za marchewkowe ciasto  :bukiet) i za pomoc w transporcie dzikich maluszków, które powędrowały do DT do Branwen  :przytul :przytul :przytul

Małe dzikuski dzisiaj zostały zważone i już nie są takie małe bo ważą ponad 0,40 kg :D

Ech będę za nimi tęsknić, ale wiem, że u cioci Branwen niczego im nie zabraknie  :przytul

Dzisiaj też odbyły się 2 spotkania w sprawie adopcji więc być może los się uśmiechnie do któregoś z naszych podopiecznych.... :)

Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11998 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:28:14 pm »
Oluś dzięki za fotkę Czarnulki :*
Magduś dzięki za malinkę :*
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline Margol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11999 dnia: Czerwiec 30, 2013, 21:49:24 pm »
czy Poziomka znalazla nowy dom?