Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253460 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11880 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:44:19 pm »
króliczka, która przyjechała do nas w sobotę ma bardzo silne owrzodzenie rogówki oka - stan ropny.

przez najbliższe 7 dni mała będzie otrzymywać gentamycynę, tobrex i corneregel - mamy 60% szansy na uratowanie oka. jeśli po tyg. nie będzie poprawy, oko do amputacji (u Aladyna nie było już najmniejszej szansy na uratowanie oka).

na zdjęciach poniżej wszystko byłoby idealnie (mamy kolejną truskawkową istotę), gdyby nie oko...ale to naprawimy :)

owrzodzenie rogówki jest bardzo bolesne, dlatego mała będzie otrzymywać lek przeciwbólowy. poza tym ma podwyższoną temp.

jestem piękna, prawda? :)





































dla małej szukamy wirtualnego opiekuna  :bukiet

Edward został wykastrowany. doc podjął też próbę udrożnienia kanalika łzowego, ale u Edwarda występuje przeszkoda w postaci kości, dlatego kanalik już zawsze będzie częściowo niedrożny.

Fusia ma zapalenie mięśnia - wchodzimy z nivalinem. poza tym ma faktycznie wysięk z nosa, dlatego pobraliśmy wymaz i czekamy na wyniki. u doc miała doskonały humor ;)
poza tym mała ma genetyczną wadę w postaci wypadających rzepek w kolanach, ale póki co nie będziemy z tym nic robić (dopóki faktycznie nie będzie jej to utrudniać życia)

Origami jutro miała pojechać do nowego domu, ale w sobotę zaczęła sobie wygryzać łapę :/ póki co opatrunki, metacam i czas - mała ma wspaniałą opiekę w DT  :przytul

jutro będą wyniki wymazu Devi, Fragoli i Poziomki - chociaż Fragola i Poziomka czują się dobrze :)

oko Maszy wygląda lepiej. leki pomogły. jutro kontrola.

***

Marta, jeśli już robić tatuaż, to tylko u Ciebie - 2 sek. a trwałość co najmniej kilka dni - mój też się trzyma :P

dzisiaj kiedy weszłam do Azylu, ujrzałam taki obrazek ;)

Kurt
pilnuje Azylu - krzesło stoi w bardzo dobrym miejscu :)



Bonsai niestety podczas Dnia Otwartego nie chciał pokazać, co mu w duszy gra i był po prostu grzeczny. co więcej, podczas kilku godzinnego pobytu w kojcu, korzystał z kuwety, a nie z trawy...ale :P

oto dowód :D













rodzina śniadaniowców, a raczej rodzina króliczych Adamsów...:P

Frutina szalona i wiecznie nienajedzona





jej potomstwo nie jest lepsze...:P





























[iimg]https://lh6.googleusercontent.com/-xkKKJBqnEqQ/UchE3UVbM1I/AAAAAAAAnRw/SQROr7EJv5w/w829-h551-no/DSC07678.JPG[/img]



















Plamek i jego przecudowne, błękitne oczy...:) z dedykacją dla Justyny, która miała być z nami podczas Dnia Otwartego  :przytul

Plamek 3 dni po kastracji jest w świetnej formie ;)







a to do naszej kolekcji :P







































***

jeszcze dzisiaj późnym wieczorem do Azylu trafią nowi podopieczni - 2 lub 3 króliki z Grudziądza. poza tym do Azylu trafi królik znaleziony na ulicy w Bydgoszczy.

Ola  :przytul

***

co do mojego kubka, kupiłam go naprawdę w home&you pod koniec maja :) ostatnio jak byłam i chciałam kupić jeszcze jeden, już ich nie było :(

***

kwestię najbliższego Dnia Otwartego omawiamy :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 20:54:54 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11881 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:58:59 pm »
Olu jesteś mistrzynią zdjęć z jezorkami i wyszminkowanymi usteczkami :))) uwielbiam i rozplywam sie :))) Sniadaniowa rodzinka boska :) wiecznie glodna :) a nowa krolinka ma już imię? Jest cudna :) a oczko? Będzie dobrze
Wysciskaj uszaki ode mnie :)

Bonsai hhehehehhe jednak szynszyl :) śmiesznie wygląda umorusany zwirkiem i truskawa :)

Buziaki
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11882 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:02:17 pm »
Frutina i Kurt :heart
Biedna helikopterka z tym oczkiem... :( Mam nadzieję, że uda się je uratować - i cieszę się, że mała dostaje leki przeciwbólowe... Trzymam kciuki :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11883 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:04:46 pm »
Trzymam kciuki za oko małej :*
Musiało koszmarnie boleć... :/

Bonsai jest taki rozkoszny
Ma takie krótkie uszeczka  :zakochany:

To truskawki w Toruniu są jakieś inne czy to moc fotografa? :P moje się tak nie brudzą...a szkoda :D
Zdjęcia z azylu poprawiają mi humor jak żadne inne  :mhihi

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11884 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:06:07 pm »
Olu ja mogę mała wziąć za WO, bo mam wolne miejsce :))) moje Pay i Pal są w Ds a i tak płace za 4 krolaski :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11885 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:08:52 pm »
Plamek  :heart
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11886 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:10:55 pm »
Nie było jeszcze imienia Fortuna dla króliczki, prawda? :) To może tak? To oznacza "szczęście" po hiszpańsku :)
WO AMIGO

Offline mimi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4316
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lotta i Gami
  • Za TM: Pusia (02.10.14)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11887 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:15:59 pm »
Dziewczyny cudownie wszystko przygotowałyście na Dzień Otwarty!! Nie wiem kto piekł te ciasta, ale wyglądały PRZEPYSZNIE, a tort w postaci królika to prawdziwe dzieło sztuki :DD niesamowite jest to ile czasu i energii poświęcacie uszakom. Podziwiam  :brawo: i mam nadzieję poznac was kiedyś osobiście  :icon_biggrin Też chciałam pojechać, mimo że dopiero od niedawna jestem na tym forum, ale niestety nie udało się smutny_krolik szykuję sie za rok koniecznie.

Ola jesteś mistrzynią aparatu :lol truskawkowe języczki to jest to!!

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11888 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:21:33 pm »
Fortuna :) świetne imię :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Eliz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 383
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11889 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:24:02 pm »
Świetnie imię i takie pasujące do małej! ;)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11890 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:33:19 pm »
torty piekł mój osobisty M. (dla nie zorientowanych nie mam na myśli Marzyciela :P), ten w kształcie królika też :D ja za to zrobiłam truskawkowy nos i oczy :P :P :P (i to był szczyt moich możliwości kulinarnych :D)

jak widać nasi mężczyźni nie mają z nami łatwo :P

ale za to my w sobotę ciężko pracowałyśmy fizycznie...i nawet stoły same nosiłyśmy (na szczęście tylko w jedną stronę  :bukiet), bo z nas silne istotne :P




Offline dobrussia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11891 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:35:22 pm »
Ale mam foty z Frutinką na rękach:)
Miło było spotkać i poznać!:)
Szkoda że tak wcześnie musialam uciekać, ale za rok się poprawie!

Pozdrawiam wszystkich

Offline julka1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
  • DT BYDGOSZCZ
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11892 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:52:42 pm »
ktos tu niedawno pytal sie o Torusia....prosze bardzo...sam on :icon_mrgreen







  

Offline Unkasowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11893 dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:59:32 pm »
Nowa królinka piękna już w sobotę na nią zwróciłam uwagę. Cudo z uszkami jak Femurek :)

Czy jest na forum może DS Unkasa? Bo jestem ciekawa co u niego :)

Offline KarolinaK

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11894 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:00:18 pm »
Torś :) ale nabalaganil na balkonie  :DD
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline AgaNunka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11895 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:44:11 pm »
Fotki niesamowite :)
Normalnie WAMPIRZĄTKA :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
George Bernard Shaw

Offline DużyZając

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona o Zającach i Królikach
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11896 dnia: Czerwiec 24, 2013, 23:14:50 pm »
Śniadaniowce to istny Gang Olsena! Kurt na zdjęciu - Pani Dyrektor:) A nowa Fortuna, cóż mam nadzieję, że fortuna będzie jej sprzyjać. To kolejny królik mający problemy z oczkiem, który mignął przez nasz dom - wtedy była to nieodżałowana Perri - teraz jestem pewien, że się uda!
PS. Czy już dzisiaj dziękowałem za Dzień Otwarty? :)
PS2. Magda! Dlaczego nie piszesz nic o maluchach? Jak możesz tak pozbawiać nas radochy czytania o nich? :)))) My tu tęsknimy w tej zakichanej Pyrlandii :))

Offline Justyna91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
  • Pozostałe zwierzaki: Pies - Lili <3
  • Za TM: Mój Skarb... Rudzielec. 16.12.2012.
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11897 dnia: Czerwiec 25, 2013, 00:10:36 am »
Bardzo dziękuję za zdjęcia Plamka, nie wiem jak udało Ci się zrobić mu tak ładne zdjęcia, bo gdy ja próbowałam na zdjęciach widoczna była tylko latająca biała kulka. ;p

Do tej pory nie wybaczyłam mojemu samochodowi, że mnie zawiódł akurat w takim momencie. :(
 

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11898 dnia: Czerwiec 25, 2013, 06:54:44 am »
Ola mój mąż jest zazdrosny o Twoje zdjęcia. U niego prawie wszędzie wyszły kraty :-)  I dopiero w domu okazało się że zrobił więcej fotek ludziom niż królikom. Jego komentarz po imprezie: ale się zjechały królicze mamusie. A ja mu na to: ale tatusiowie też byli prawda Tato?  :bunny: Hyhy.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #11899 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:22:48 am »
Toruś - pan i władca balkonu :zakochany: - jaki zrelaksowany i pewien siebie jest ten uszaczek! Przypomina mi Skarbusia z Zielonej Góry, teraz już u Aisejam :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html