Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5253623 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1180 dnia: Luty 07, 2012, 13:03:17 pm »
Zajec, fantastycznie ;)  :przytul Super pomysł... ;) Tak jak napisała katka, zapraszamy serdecznie w nasze progi ;)

Czekamy na każdego, kto to tylko chciałby/mógłby nas odwiedzić ;) Na razie mamy warunki bojowe, ale po zakończeniu remontu będzie co pokazywać :D

Poza tym...Toruń to w końcu piękne miasto i pierniki ma najlepsze z możliwych :P

Ekipa od Astrid jest...boska ;) Soniu zdecydowanie nie możesz narzekać na brak urody u swoich wirtualnych podopiecznych, wręcz przeciwnie ;););)

po_sąasiedzku - Bosse od razu skojarzył mi się z Zachciem ;) Widzisz...w Toruniu produkują tak piękne królicze kopie :P
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 13:08:40 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1181 dnia: Luty 07, 2012, 13:20:57 pm »
Soniu, piekna babciu, to ty jesteś kameleon - na co dzień podobna do Bosse, a w weekendy do Britty :zakochany:
Polecam Soniu:)) http://torunskie-kroliki.blog.pl/2012/02/06/dzieciaczki-azylowe/
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 13:28:14 pm wysłana przez po_sąasiedzku »

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1182 dnia: Luty 07, 2012, 13:39:00 pm »
To sa moje pierwsze wnusie,a jakie piekne  :zakochany:
Niedlugo musza sie wyprowadzic od swojej mamci a mojej corci i babcia Sonia pomyslala o tym i wyslala znowu 2 klateczki :bunny:

 :wow :wow jaka lacha z tej babci z linka po sasiedzku :DD
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2012, 19:34:53 pm wysłana przez sonia »

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1183 dnia: Luty 07, 2012, 14:29:16 pm »
Poza tym...Toruń to w końcu piękne miasto i pierniki ma najlepsze z możliwych jezyk1

Właśnie myślałam, że to Wrocław jest moim ulubionym miastem... dopóki nie pojechałam do Torunia! Jest niesamowicie :zakochany: a i pierniczki zaspokoiły moje niewyobrażalne spożycie słodkości, prócz tego gorąca czekolada i piękny widok. Uuuuuuu wyjem Wam wszystkie pierniki jak następnym razem przyjadę :PP
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Zajec

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1184 dnia: Luty 07, 2012, 14:40:32 pm »
Zajec, fantastycznie    Super pomysł...  Tak jak napisała katka, zapraszamy serdecznie w nasze progi

Czekamy na każdego, kto to tylko chciałby/mógłby nas odwiedzić  Na razie mamy warunki bojowe, ale po zakończeniu remontu będzie co pokazywać

Poza tym...Toruń to w końcu piękne miasto i pierniki ma najlepsze z możliwych

Ogromnie dziękujemy 
Daj znać wcześniej, żebyśmy zdążyły się zorganizować z jakimś małym spotkaniem

Olu, Katko, nie ma za co, cała przyjemność po mojej stronie i moich znajomych :) Tak jak napisałaś Olu, Toruń to piękne miasto i razem z moim lubym postanowiliśmy go odwiedzić (oboje byliśmy tam w dzieciństwie, więc trzeba sobie trochę odświeżyć Toruńskie uroki) :D po długim niebycie na forum, weszłam i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam całą akcje o Azyulu, pomyślałam, że to dobry pomysł i na pewno te kochane uszy są w większej potrzebie niż my :D wyjazd zaplanowany jest na weekend 24-26 lutego, czy to by wam pasowało?? Oczywiście przy okazji mogę też posłużyć jako transport gdybyście czegoś potrzebowały z Warszawy i na odwrót (Bydgoszcz, Toruń - Warszawa)?? :) 
Jeszcze trochę pokicać, poczuć wysoką trawę pod sobą i bezkresne niebo nad uszami- to Wielka sprawa jest :) Eh, pokicać jeszcze...

www.DomoweZapleczeInspiracji.blogspot.com

Offline monik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 732
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Merlin
  • Za TM: Kubanek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1185 dnia: Luty 07, 2012, 16:33:49 pm »
A co z Omegą? Jakieś 2 strony temu czytałam, że miała jechać do DS, zresztą widziałam już też przy ogłoszeniu, że "adopcja w toku", a teraz znowu ogłoszenie jest aktywne :( Zakochałam się w tej królince od pierwszego wejrzenia i cieszyłam się, że znalazła domek...

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1186 dnia: Luty 07, 2012, 17:12:03 pm »
Monik, Omega też moja sympatia i tak długo czekała:(

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1187 dnia: Luty 08, 2012, 10:38:03 am »
Zobaczymy co będzie z Omegą -pojechała do wspaniałego DS do Knurowa ale jest problem z zaprzyjaźnieniem jej z będącym już tam uszatkiem. W ogóle jest problem z jej zachowaniem. To już jest siódmy dom Omegi dlatego byłoby wspaniale gdyby mogła w nim zostać na zawsze. Ale czas pokaże - nowa opiekunka się nie poddaje ale zmusić jej do zostawienia Omegi za wszelką cenę też niestety nie mogę.... :( Na razie się nie martwy dopiero minął tydzień - wszystko się jeszcze może zmienić na lepsze :)

Offline monik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 732
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Merlin
  • Za TM: Kubanek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1188 dnia: Luty 08, 2012, 12:47:29 pm »
Oby Omega nie musiała zmieniać już domu... trzymam w takim razie mocno kciuki, żeby w tym Knurowie się wszystko poukładało :)

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1189 dnia: Luty 08, 2012, 15:13:09 pm »
Wszystkie są cudowne,ale Britta mi już i mojemu Karmelkowi serducho skradła  :zakochany:

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1190 dnia: Luty 08, 2012, 15:30:49 pm »
Ja za maluchami Astrid szaleję niezmiennie. Mój ulubieniec to Olle  :heart


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline enia1973

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 538
  • Płeć: Kobieta
  • Maciejka i Kropka :) moje cudowne łobuziary :)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1191 dnia: Luty 08, 2012, 17:00:33 pm »
Poza tym...Toruń to w końcu piękne miasto i pierniki ma najlepsze z możliwych :P

To prawda Toruń to piękne miasto . Tak się zastanawiam tyle razy się przeprowadzałam ,więc może teraz czas na Toruń  :D Miałabym też blisko SPK ,a druga sprawa i to bardzo ważna rzecz w Toruniu jest super lekarz  :lol
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 17:09:24 pm wysłana przez enia1973 »

sonia

  • Gość
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1192 dnia: Luty 08, 2012, 17:11:29 pm »
Miasto moze i piekne/tylko przejezdzalam/ale macie cudownego weta,ktorego baaaardzo wam zazdroszcze... :krolik

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1193 dnia: Luty 08, 2012, 19:07:30 pm »
doc to na pewno bezcenny element toruńskiego krajobrazu, nie do zastąpienia ;)

poniżej obiecane (przepraszam, że z poślizgiem) skany2  faktur + jednego rachunku za:


1. drzwi

https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120206?authkey=Gv1sRgCKDp0K6Z3ta2Qg#5706821568252963378




2. grzejnik + pokost

https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120206?authkey=Gv1sRgCKDp0K6Z3ta2Qg#5706821602977727506




3. usług grzewcze (zamrożenie rury (odcięcie bojlera) + przeniesienie grzejnika) - na rachunku jest kwota 750 zł, okazało się, że w zw. z konieczną wystawienia faktury musieliśmy doliczyć kwotę za VAT, ale z konta w Citi zostało wypłacone 700 zł - "końcówka" - 50 zł  zostało dołożone ze środków własnych

https://picasaweb.google.com/melankolija20/20120206?authkey=Gv1sRgCKDp0K6Z3ta2Qg#5706821645343912610



(podaję linki do picasa, ponieważ tam można powiększyć)


plany remontowe na najbliższe dni przedstawiają się tak:

zakończenie tematu skuwania ścian/został jeszcze sufit, ostateczne usunięcie bojlera, wywiezienie gruzu, ostatnie prace hydrauliczne - pod zlew + wannę/bojler, zrobienie przyłącza pod podgrzewacz wody (ewentualnie bojler), zakup - podgrzewacza, regipsów, montaż okna...- plan jest taki,  żeby to ogarnąć do przyszłego weekendu - w następny piątek chcemy zacząć "montaż" regipsów ;)

dzisiaj otrzymałam tel. z firmy od okien - okno czeka teraz tylko na montaż - musimy się z nim wstrzymać przez kilka dni, tj. poczekać aż zima odrobinę odpuści i nie będzie kilkunastu/dziesięciu stopni mrozu...grunt, że okno już czeka ;) ;) ;)

w przyszły weekend w wyglądzie Azylu powinien nastąpić duży krok naprzód...;) na razie jesteśmy w wirze prac...ciężkich :]

z gorszych wiadomości mam taką, że Maszy zaczęło łzawić oko dość mocno, ma zaczerwienione spojówki,

a z lepszych - wyniki Uszatka są stosunkowo dobre - nerki, wątroba ok - z usunięciem tego guza przy nerce udało się perfekcyjnie, kinaza - zanik mięśni - bez większy zmian, teraz najpoważniejszy problem to podwyższony poziom potasu - z powodu potasu Uszatek oddaje tak dużo moczu - terapia: płyn fizjologiczny zamiast wody do picia

na koniec chciałabym podziękować Soni za klatki, które dzisiaj dotarły do Schroniska  :bukiet - 2 rewelacyjne klatki z ferplastu  :przytul

niech już będzie po remoncie...;) - dla uszaków i dla nas...;) i niech przyjdzie wiosna...to zimno nawet w kontekście wizyt w Schronisku jest trochę dobijające :/

zapraszamy też serdecznie do udziału w konkursie bazarkowym http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13428.msg310484;boardseen#new - wspaniała nagroda czeka  :bukiet :bukiet :bukiet :bukiet

w tym miesiącu musimy zapłacić też styczniową fakturę od doktora Krawczyka w kwocie 1323 zł - w tym wizyty kontrolne, zabieg usunięcia guza w okolicach nerki, sterylizacja w zw. z wodomaciczem, kastracje chłopaków z Warszawy - Rychło, Cin-Cin, Chładko, Tim Fionson - wyjątkowo...dramatycznie pobudzone egzemplarze..., leczenie m.in. głęboki ropny stan zapalny skóry u Chładko, leki przeciwko pasożytom zewnętrznym, pojedyncze korekty zębów podczas zabiegów.

koszty badań kału, zeskrobin czy też moczu w kierunku encephalitozoonozy - 0 zł i co najważniejsze 2 autoszczepionki dla Maszy i Rudej za darmo, a to ogromna finansowa pomoc...

jak widać w luty nie będzie łatwy :(

tak czy inaczej musimy się liczyć z "dużymi" fakturami za leczenie - tj. obiektywnie niewielkimi, biorąc pod uwagę to, co zawierają, ale jednak...
przy ilości królików, które trafiają pod naszą opiekę, już dzisiaj musimy liczyć się z tym, że kiedy Azyl już powstanie nasze działania będą musiały skupić się na szukaniu funduszy dla toruńskiego Oddziału pod kątem leczenia królików - to będzie nasz "finansowy" priorytet, dlatego prosimy pamiętajcie o nas też w przyszłości...sam Azyl oznacza automatycznie kumulację kosztów na utrzymanie/leczenie królików, a regularne, nawet niewielkie miesięczne wpłaty na rzecz Azylu to będzie dla nas ogromna pomoc...

Oddział Stowarzyszenia Pomocy Królikom w Toruniu
ul. Srebrnego 4F m. 69
87-100 Toruń
nr konta 51 1030 0019 0109 8530 0036 2179
z dopiskiem: Azyl dla Królików w Toruniu
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2012, 19:26:33 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1194 dnia: Luty 08, 2012, 22:15:11 pm »
No i mam całkiem niezłe wieści... :) Pozwolę sobie zacytować fragment maila nowej opiekunki Omegi "Uprzejmie informuję, że obydwa króle siedzą właśnie razem w zagrodzie , obok siebie , bez przymuszonej woli :D"

Tak więc oby jednak wszystko się ułożyło... :)

A co do kichających królików to niestety ale Merlin który jest u mnie też cały czas kicha i to mocno... czasami dostaje takiego ataku kichania, że aż się trzęsie :( Wydzieliny z nosa żadnej nie ma, w piątek zobaczy go wet i podejrzewam że potwierdzą się moje obawy - że to będzie albo pasterella albo gronkowiec... :(

Offline monik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 732
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Merlin
  • Za TM: Kubanek
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1195 dnia: Luty 08, 2012, 22:20:00 pm »
No i mam całkiem niezłe wieści... :) Pozwolę sobie zacytować fragment maila nowej opiekunki Omegi "Uprzejmie informuję, że obydwa króle siedzą właśnie razem w zagrodzie , obok siebie , bez przymuszonej woli :D"

:hura:

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1196 dnia: Luty 08, 2012, 23:19:55 pm »
Super:))

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :
« Odpowiedź #1197 dnia: Luty 11, 2012, 09:05:01 am »
A ja tak troszke  odbiegne  od tematu.czy wiadomo coś w sprawie kroliczka z piwnicy?
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline chlup

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 657
  • Lokalizacja: wielkopolska
  • Moje króliki: Pimpol
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1198 dnia: Luty 11, 2012, 10:25:24 am »
Ja bym chciała się dowiedzieć troszkę o moim podopiecznym Foxie.
Czy może ma jakieś ulubione jedzonko.
Jak tam jego zdrowie i plany kastracyjne.
Czy jest ktoś choć wstępnie chętny na DT lub DS.
Aktualne zdjęcie to już w ogóle wprawiło by mnie w ekstazę jakąś chyba ;)

To taki piękny królasek :) I będzie duużo do przytulania :)

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1199 dnia: Luty 11, 2012, 10:30:56 am »
Aktualne zdjęcie to już w ogóle wprawiło by mnie w ekstazę jakąś chyba oczko
hehe, Foxik jest piękny, również chętnie bym go zobaczyła ;)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0