Autor Wątek: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)  (Przeczytany 5246657 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1080 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:24:16 pm »
KrakVet styczeń – wybieramy kandydata! Czy rozszerzamy koalicję dogo-miau i jak ?
Krakvet co miesiąc organizuje ankietę, w której głosujący wybierają podmiot pomagający bezdomnym zwierzętom, ich zdaniem najbardziej potrzebujący pomocy. Zwycięzca otrzymuje od Krakvetu pomoc w postaci wybranych przez siebie produktów (karm i żwirków) o wartości 9 000 – 14 000 zł.

Co miesiąc dwa połączone fora Dogomania.pl i Miau.pl solidarnie głosują na jednego wybranego wcześniej kandydata, pomagającego bezdomnym zwierzętom. Wcześniej fora naprzemiennie wybierają wspólnego kandydata w ankiecie wewnętrznej. Miesiące nieparzyste przypadają dogo, zaś miesiące parzyste należą do miau.


i to by bylo na tyle jesli chodzi o uczciwosc dogo i miau- no comments
a wszystkim wokół  wmawiają ze sie umawiaja i oszukuja
jak rak jest to nie ma sensu w tym konkursie startowac albo trzeba sie z jedna ze stron koalicji dogadac i robic tak jak oni teraz
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1081 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:35:10 pm »
Kochani, kto ma fejsa to też może pomóc pozyskać głosy na Hospicjum Agn. Tu http://www.facebook.com/events/349635095047234/ wydarzenie :) lubimy i udostępniamy!
Miau i dogo z tymi ankietami przegięli moim zdaniem - to jest konkurs, a nie, że wygrywa z góry ustalony kandydat.
Agn jest przecudowną kobietą, kotki u niej mają dobre życie, więc trzeba jej pomóc!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1082 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:58:57 pm »
A może by zawrzec pakt z innym sklepem, ktory ma lepszy asortyment dla krolikow i gryzoni? i niech ten sklep zacznie organizowac konkursy w stylu Krakvetu?


Co do hydrauliki:

1. jesli jest absolutna poewnosc, ze mrozenie rur nie sprawi, ze te rury popękają (co na razi nas na horrendalne koszty naprawy)
to ja bym mrozila, a na pietro przyniosla piecyk elektryczny na czas mrozenia i zaplacila za zuzyty prąd, za dobę ogrzewania koszty nie beda kosmiczne

poza tym w lutym faktycznie moga byc mrozy wiec im szybciej sie zalatwi hydraulikę tym lepiej, jesli natomiast nie uda sie, to proponuję ruszyc to dopiero w marcu, kiedy nie bedzie zagrozone ogrzewanie reszty budynku, lepiej i taniej jest ogrzac piecykiem elektrycznym, jak jest na zewnatrz zero stopni niz jak jest minus 25 ;P

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 22, 2012, 21:07:50 pm »
Iwona mrożenie rur jest wykonywane przez specjalistę ;) - inżyniera i to jest usługa, która nie może zakończyć się niepowodzeniem :], o to się totalnie nie martwię. po to szukamy specjalistów, żeby wszystko było ok ;) do mrożenia rur wykorzystywane jest specjalny sprzęt - mrozi się, potem zakłada zawory i po zabawie.

jutro będę rozmawiać z Agnieszką o kwestii tego zaworu, dowiem się co "odcina" i czy to się da pogodzić. to jest dla mnie jedyny problem w tej chwili.

co do krakvetu - powiem szczerze, nie mam siły nawet myśleć o tych koalicjach...ale organizacje takie jak SPK, SPŚM na pewno coś wspólnie ustalą...

mi osobiście w tej chwili zależy na Agn i na tym, żeby wesprzeć Hospicjum



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 22, 2012, 21:11:32 pm »
mi osobiście w tej chwili zależy na Agn i na tym, żeby wesprzeć Hospicjum
No to masz wrażliwość na poziomie pustej beczki po smole - koleżanki z dogomanii by cię uświadomiły... :]
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 22, 2012, 21:18:08 pm »
muszę przyznać, że gustuję w pustych beczkach po smole ;) i jestem zaszczycona tym, że moja wrażliwość osiągnęła tak wysoki poziom ;)

Ciapusia podziwiam Cię za to, że masz siłę zaglądać na dogo, bo mnie to przerasta...tj. moją wrażliwość :P

ponad moje siły jest to, że każdy spoza układu dogo-miau, kto ma poparcie innych, jest od razu linczowany

Stowarzyszenie Pomocy Królikom Oddział w Toruniu głosuje na Agn - dlaczego? ponieważ nie należymy do żadnego układu i pomagamy tym, którzy w naszych oczach w realny sposób walczą o dobro zwierząt - pomagamy Agn, którą szanuję, znam od wielu lat i podziwiam za jej pracę. Agn jest dla mnie i powinna być dla wszystkich autorytetem. koniec.

głosujemy ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 21:35:19 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1086 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:07:01 pm »
POZNAŃ TEŻ GŁOSUJE NA AGNIESZKĘ i JEJ KOCIAKI!!!  :pokoj:

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1087 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:19:38 pm »
pamiętajmy też o tym, że Agn współpracuje również ze Schroniskiem dla Zwierząt w Toruniu http://www.facebook.com/KocieHospicjum - powiedzmy, ze jesteśmy jak trzej muszkieterowie :]

do tej pory pamiętam jak zadzwoniłam do późnym wieczorem Agn pewnego majowego dnia z pytaniem czy weźmie 10 królików z podejrzeniem myxomatozy - chyba tylko do Agn mogłam zadzwonić z tak absurdalnym pytaniem...:]

koty Agn mają najlepszą opiekę pod słońcem - dzięki doświadczeniu i ogromnej wiedzy Agn, dzięki jej współpracy z doc...każdy powinien zobaczyć na własne oczy jak wygląda jej codzienna praca, poznać Hopi, Orzeszka...cudną Hani, przyniesioną do doc z ulicy, kiedy byłam u doc z królikami i pierwsza myśli...Agn...

myślę, że mogłabym mówić o tym godzinami, ale żeby "nie tracić" czasu proszę głosujmy i zachęcajmy go głosowania kogo tylko możemy...







Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1088 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:22:13 pm »
Ludzie !!  Na dogo cytują wszystkie nasze wypowiedzi :/ 
Żenujące ,że osoby kochające zwierzęta , szukają zawsze dziury w całym i robią wszystko ,żeby Nas podzielić i nie ejst im na sercu dobro zwierząt ...........



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1089 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:25:00 pm »
kasiagio - niech cytują ;) my mamy czym się zajmować i proponuję tam nie zaglądać.

jutro będę walczyła o opcję załatwienia hydrauliki dla naszego Azylu - jeśli to się uda, będziemy wygrani...;) podłoga, ściany i niedługo powstanie pierwszy Azyl dla Królików - może to pomoże też zrozumieć większej liczbie ludzi, że los królików jest nie mniej ważny od losu psów czy kotów...?

musimy walczyć o to, co ma sens - o Azyl, o wygraną Agn w krakvecie, o wsparcie toruńskiego Schroniska dla Zwierząt - skupiajmy się tylko na tym  :przytul, do tego nie jest nam potrzebny udział w żadnym  układzie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 22:32:35 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1090 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:06:17 pm »
Ja też mam nadzieję, że dzięki temu, że tak wiele osób zajrzy na ten wątek - zrozumie jakie potrzeby mają króliki, jaka jest skala ich bezdomności, ile potrafią zjeść i jakie są tego koszty.

Przykre jest tylko to - że osoby przecież inteligentne, często wykształcone, zajmujące się problemami zwierząt dzień w dzień nie potrafią zrozumieć - ze króliki czy gryzonie nigdy nie będą widoczne na ulicach tak jak psy czy koty, bo to nie są zwierzęta które szukają kontaktu z człowiekiem, które mają szanse przeżyć na wolności.

Już kiedyś tłumaczyłam to na dogo ale widocznie wszystko trafiło w próżnię - samica królika może rodzić młode co miesiąc. Królice nie mają cieczki, są płodne przez 12 miesięcy i zaraz po urodzeniu jednego miotu mogą mieć kolejny. Kłania się tutaj tabliczka mnożenia - 12 x 5,6 młodych = 60 królików rocznie pochodzących tylko od jednej samicy.

Ile takich samic jest?

Gdzie są te wszystkie króliki? Oto jest pytanie.

I dopóki w każdym mieście nie powstanie schronisko dla królików - tak jak powstają dla psów i kotów to nigdy nikt nie zrozumie o co nam wszystkim chodzi i jaki problem jest z "królikami".

Liczę na to, że każda osoba zaglądająca zarówno na nasz wątek jak i na całe forum SPK dokładnie przeczyta o co walczymy i nareszcie wszystko zrozumie.

Zarówno wśród forumowiczów dogo jak i miau jest wielu fajnych ludzi którzy mają głowę na karku i to głównie do nich kieruję swoją prośbę aby przyłączyli się nie do koalicji w Krakvecie ale do koalicji ludzi, broniących praw nie tylko psów i kotów ale też tych mniejszych - mających takie same potrzeby i mających takie sama prawa co inne zwierzęta.

Nam - nie całemu SPK, ale oddziałowi SPK w Toruniu nie zależy na koalicji w konkursie Krakvetu - bo to nie o to chodzi, nie chodzi o to, żeby coś z góry ustalić i trzymać się tego za wszelką cenę - trzeba wspierać siebie nawzajem.

Teraz wspieramy Agn ze względu na to jakim jest człowiekiem i jak wiele robi dla wszystkich - dla ludzi dla zwierząt, nie ograniczając się do kotów.

Dogomaniacy zbyt wiele zwierząt na was czeka - ZWIERZĄT nie tylko psów, nie traćcie czasu na szukanie dziury w cały, na wylewanie żali, pretensji i różnego rodzaju oskarżeń w stosunku do innych. Ten czas poświęćcie na aktywną pomoc zwierzętom - nie na stukanie w klawiaturę.

Zapraszam też do zapoznania się z całym tym wątkiem na którym teraz jesteście - poczytajcie o azylu który tworzymy i pomóżcie nam go rozreklamować. A może i w waszych miejscowych schroniskach uda się stworzyć coś podobnego?

Mam nadzieję, że tak i trzymam kciuki za Wasze zdrowe podejście do tego wszystkiego o czym teraz dyskutujecie na swoim forum - naprawdę nie warto co miesiąc pieklić się o to samo - bo to już jest męczące i nie przynosi żadnych korzyści. Absolutnie żadnych.

A teraz poproszę o powrót do tematu toruńsko-bydgoskich królików i azylu - pierwszego w Polsce azylu który właśnie powstaje :)

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1091 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:10:53 pm »
kliknęłam na link i przeczytałam
Im chodzi o zwierzęta? czy o walkę koalicja ma władzę absolutną.
Koty, te najbardziej pokrzywdzone nie, bo nie w koalicji
Psy i ich duża ilość i koty, ale nie te z Toruńskiego Schroniska - pamiętacie? a co nie szczekały koalicja haj!
Mogą sobie dołączyć terrarystów, bo co niektórzy nieźle plują jadem
Agn trzymam kciuki za Hospicjum z całego serca

Oj, trzeba unikac tych, co zawsze maja rację. Fanatyzm (tu koalicyjny) w jakiejkolwiek postaci jest niepokojący

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1092 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:17:55 pm »
zgadzam się z Magdą - wróćmy do naszego wątku ;)

jeśli dobrze pójdzie nasz Azyl już niedługo będzie miał swoje logo ;)

nasze marzenia są na wyciągnięcie ręki...mamy wspaniałych wolontariuszy - Natalia dziękujemy za dzisiejszy dyżur, Oliwia...z góry dziękuję za Twój jutrzejszy  :bukiet

jutro zamawiam okno - już na 100% :] (sklep jest czynny do 16, więc w piątek nie zdążyłam :]), a potem mam nadzieję spotkam się z kolejnym...hydraulikiem :P

trzymajcie kciuki ;)



Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1093 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:41:38 pm »
A może wolontariuszki miałyby ochotę opisać swoje wrażenia z pracy w azylu? :*, oczywiście dla bloga

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1094 dnia: Styczeń 22, 2012, 23:51:58 pm »
Z azylem ruszają również dziewczyny z trójmiasta - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13356.msg305422;boardseen#new  :hura: oj dzieje się dzieje - oby tak dalej  :przytul:

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1095 dnia: Styczeń 23, 2012, 16:39:01 pm »
madzia85 szuka to poszukam i ja .....

potrzebuje na terenia warszawy
1. transportu (przynajmniej combi, rzeczy gabarytowe .... lampa wysoka stojaca 2m z kloszem duzym, kilka sztuk)
2. przechowalni na rzeczy dla Torunia, do czasu odbioru, czas przechowania 1-3 tygodnie
3. miejsca jw skad Torun moglby to odebrac w godzinach innych niz tylko 8-14 pon-piatek

kto ma mozliwosc zalatwienia i transportu i przechowania rzeczy poprosze o kontakt  :>  

ewentualnie wrzuci sie to do biura SPK :-) wiec zostaje zgoda ais (co do biura) i ... transportu jw, i przynajmniej 1 osoby do pomocy w noszeniu na to setne pietro  :mhihi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 22:15:00 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1096 dnia: Styczeń 23, 2012, 19:15:11 pm »
stało się: zamówienie na okno zostało złożone ;) ;) ;) kolejny krok do przodu

koszt: 720 zł, w tym 120 zł za montaż (tj. szerzej: demontaż starego okna, montaż i obróbkę nowego),

w różnych firmach kształtowało się to następująco:

1. 1300 zł (okno + montaż)

2. 950 zł (okno + montaż)

3. 782,31 zł (okno + montaż)

4. 778,59 zł (okno + montaż)

- taka duża rozpiętość cenowa wynika podobno przede wszystkim z tego, jakie podejście ma dana firma do klienta, który zamawia 1 okno, a nie 15 okien

ceny za montaż dochodziły do 300 zł, dlatego opcja montażu za 120 zł jest naprawdę bardzo atrakcyjna,

dzięki darmowemu montażowi drzwi udało nam się zaoszczędzić kilkaset zł (w firmie, w której kupujemy okno, montaż drzwi kosztuje 500 zł), jednak montaż okna to już inna historia i nie było sensu kombinować

cieszę się, że sprawę okna mamy za sobą :]

termin realizacji zamówienia do 10.02. - możliwe, że będzie szybciej, wtedy od razu umówimy się na montaż


niestety dzisiaj nie doszło do spotkania z hydraulikiem, bo trudno było nam się zgrać, ale spróbujemy jutro ;) z hydrauliką walczymy i kombinujemy ;)

wczoraj kiedy weszłam do naszego Azylu to już wyglądało bez porównania - Patrycja efekty Twojego sprzątania gruzu po instalacji elektrycznej...super ;) :*


w ciągu 3 tygodni udało się zrobić naprawdę dużo...zaczynając od sprzątania (a było przerażająco :P), przez betonowanie/skucie fragmentu podłogi, instalację elektryczną, drzwi i okno (prawie)

oby tak dalej, tj. oby udało nam się pokonać przeszkody hydrauliczne...

z innych wieści wydaje mi się, że Masza ma się min. lepiej - min., bo nie chcę zapeszać. nadal kicha, nadal oczyszczamy nos kilka razy dziennie, ale ropy jest mniej i przede wszystkim mniej śmierdzi - miałam w pokoju intensywny zapach ropy. poza tym sam nos wygląda trochę lepiej - w ostatnich dniach dużo nas kosztowało umożliwienie jej oddychania przez nos, bo ropa sklejała jej strasznie futro i na nosie wciąż odnawiała się rana przy próbie oczyszczania tego

dzisiaj Masza dostała 4 dawkę autoszczepionki, przed nami jeszcze jedna dawka podskórnie, a potem 3 domięśniowo i czekamy na dalsze efekty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 19:19:34 pm wysłana przez Ola_19 »



Offline oliwja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1097 dnia: Styczeń 23, 2012, 19:24:16 pm »
A może wolontariuszki miałyby ochotę opisać swoje wrażenia z pracy w azylu? :*, oczywiście dla bloga

Ja jestem jak najbardziej za :)

nasze marzenia są na wyciągnięcie ręki...mamy wspaniałych wolontariuszy - Natalia dziękujemy za dzisiejszy dyżur, Oliwia...z góry dziękuję za Twój jutrzejszy
Nie ma za co, liczba uszaków zmalała więc nawet nie jest to w żaden sposób męczące a tym bardziej, że miałam dziś pomoc ;) , sama przyjemność, szczególnie patrzenie i mizianie Astrid z maluchami  :zakochany:


Offline Rózia :)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1098 dnia: Styczeń 23, 2012, 20:55:13 pm »


Oluś , to że zgarnęłam troszkę gruzu , to mi tylko pomogło w rozgrzaniu ciała , bo zmarzłam jako "pomocnik montera drzwi" , więc nic specjalnego nie uczyniłam ;))). Można powiedzieć ,że gruz mnie ogrzał hehehe :)) i tyle !!! :jupi

A co do Azylu , to jest jak narkotyk !!!! wciąga jak szalony :))) 
Wspaniałe miejsce i wspaniali ludzie ...!!!



« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 21:35:52 pm wysłana przez Rózia :) »
"Naucz się słuchać siebie, a usłyszysz cały świat"...

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Króliki z Torunia i Bydgoszczy - dziękują, proszą i zapraszają do siebie! :)
« Odpowiedź #1099 dnia: Styczeń 23, 2012, 23:19:07 pm »
Oliwja przesyłam pw:)