Autor Wątek: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(  (Przeczytany 28204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 19, 2011, 09:28:36 am »
No nie chce siana, dostałam odrobinę jakiegoś innego sianka od znajomych, nie spytałam jaka to firma, ale on wzgardził. Nawet na to nie patrzy. Gałązki zostawia też. To nie wiem czy dawać mu wtedy granulatu więcej? Rano i wieczorem rzuca się na jedzenie jak szalony.

Ba! Dzisiaj rano był tak głodny, że w końcu gdy postawiłam miskę przed klatką sam wyskoczył i szamał chwilę na zewnątrz!!

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:09:58 am »
Granulat tak naprawdę zapycha, królik po nim nie odczuwa głodu, więc tyle aż nie je. Myślę, że jeśli nie chce siana, to możesz spróbować ograniczyć granulat, królik sam z siebie nie będzie się głodził. A jeśli się uprze, to jakieś lekkie warzywka, ale nie może się zapchać granulatem, bo potem nie ściera zębów. Ale to wszystko i tak dopiero, jak dojdzie do siebie po kastracji, teraz jest ważne, żeby w ogóle jadł. :)
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:42:34 am »
Je, je jak szalony. A granulatu mam wrażenie mógłby jeść tony. Ale mu dawkuję wedle wskazówek. No własnie kiedy on się głodzi... jak nie dam mu granulatu ani za dużo zieleniny czy tam czegoś. To zostawiony o sianie i wodzie nie tknie siana...ani gałązek. Wytrwały jest;) No ale będe próbowała dalej.

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 19, 2011, 10:44:55 am »
Granulat tak naprawdę zapycha, królik po nim nie odczuwa głodu, więc tyle aż nie je. Myślę, że jeśli nie chce siana, to możesz spróbować ograniczyć granulat, królik sam z siebie nie będzie się głodził. A jeśli się uprze, to jakieś lekkie warzywka, ale nie może się zapchać granulatem, bo potem nie ściera zębów. Ale to wszystko i tak dopiero, jak dojdzie do siebie po kastracji, teraz jest ważne, żeby w ogóle jadł. usmiech2


Popieram, moje też ostatnio fochy na siano robiły i naciągały innych domowników (żebrząc paskudnie  :/) Cały czas wisiały na kratach -TAKIE GŁODNE JESTEŚMY!!! Powiedziałam :BASTA i po porannej porcji warzyw w klatce zostawało siano, no i końcu zaczęły jeść, bo wiedziały, ze nic lepszego nie wyżebrzą ;)

PS Nie bój się zwierzę głupie nie jest na śmierć się nie zagłodzi ;)
Mój Papa G. w zoologicznym dostawał 3-4 miski granulatu dziennie, a u mnie 1 łyżkę stołową i żyje, zdrowy jak rydz  :bunny:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2011, 10:48:19 am wysłana przez Szaraczek »

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2011, 11:20:38 am »
PS Nie bój się zwierzę głupie nie jest na śmierć się nie zagłodzi oczko

To Axel i mój kocur są głupie, i się zagłodzą :P
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:29:27 pm »
Je, je jak szalony. A granulatu mam wrażenie mógłby jeść tony. Ale mu dawkuję wedle wskazówek. No własnie kiedy on się głodzi... jak nie dam mu granulatu ani za dużo zieleniny czy tam czegoś. To zostawiony o sianie i wodzie nie tknie siana...ani gałązek. Wytrwały jest;) No ale będe próbowała dalej.
A próbowałaś dawać mu trawę zamiast siana? Zawsze to jakaś alternatywa, szczególnie póki zima nie przyjdzie i jest taka możliwość. Mój poprzedni król też nie chciał jeść siana i w zasadzie nie było sposobu, żeby go do niego przekonać, nawet jak kolacji nie dostał, to rano i tak siano było nie ruszone...
A jak wiadomo królika głodzić nie można, więc może choć z trawą Ci się uda :)

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:33:01 pm »
To będę musiała pojechac na poszukiwania trawy czystej i wolnej od spalin oraz psich sików. :P
Trawę powinien jeść, bo lubi mlecz i babkę, ostatnio mu przywiozłam z wyprawy.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 19, 2011, 13:43:03 pm »
Zawsze można zasadzić w doniczce czy czymś, ale na dłuższą metę tak się nie da, trzeba wymyślić coś, co sprawdzi się także w zimę.
Ale mimo wszystko- nawet jeśli nie chce jeść siana, to nie należy zwiększać ilości granulatu, można najwyżej dać trochę więcej warzyw. Chociaż zanim się to wszystko zrobi, to i tak zaczęłabym od przegłodzenia go. Jak widać są uparte wyjątki, ale w większości się to sprawdza. No i trzeba szukać coraz to innego siana, w końcu może któreś zasmakuje.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 19, 2011, 16:02:16 pm »
Pojade dzisiaj do zoologicznego, zobaczę czy mają jakieś inne... ale kurcze on naprawdę miał nawet taką lekko przeschniętą trawkę w kartonie w którym do mnie przyjechał. I leżał w niej, potem w klatce sikał na nią, ale na pewno jej nie jadł. On dosłownie się rzuca jak wracam z pracy i tak szuka mi po rekach czy coś mam. No i wtedy ywmiękam, dostaje zieleninę albo granulat

To jest jeden z powodów dla których nie mam dzieci;) Jestem przewrażliwiona, boję się chorób wszelkich, a do tego jak mam komuś ograniczyć dietę albo nie podkarmiać... to jets problem;p

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 19, 2011, 17:08:54 pm »
Zieleninę możesz mu dawać w każdej ilości, od tego nie utyje a gryząc i tak sobie ściera ząbki :)
Widzę, że już się Maluch oswaja powoli, więc proszę wygłaskać :)
3mam kciuki za domek!

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 19, 2011, 18:37:05 pm »
Wygłaskany, nastawił łepek i przymrużył oczka:) Tak, oswaja się i uspokoił się wyraźnie po kastracji:) Już nie pociera wszystkiego brodą jak szalony, nie sika w powietrze. Powinien mieć 2 kuwety narożne, bo w zwykła nie trafia, sika nad nią i leci po ścianie pod kuwetę. Ale robi już głównie w 2 rogi klatki.

Ok, zieleninka + jednak fajnie gdyby poszłooo siano;) Próbuję z nowym rodzajem.

Mam kolejnego maila z pytaniem o adopcję, przekazałam znowu maila do Kasi z prośbą o kontakt z nią. Mam nadzieję, że tym razem ktoś się odezwie do Niej:)

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 19, 2011, 18:42:50 pm »
3 mamy bardzo mocno kciuki aby sie udala adopcja. moze sprobuj jakies suszki dac typu mlecz suszony, babke??? ja swoim daje siano z ziolami i to jest jedyne siano ktore niestety jedza bo innego nie chca :)

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 19, 2011, 19:04:49 pm »
zioła kupiłam osobno, ale nawet nie spojrzał na nie;) no ale próbuję, ogranicze mocno granulat, bo na pewno mi sie sypało więcej jak łyżka stołowa no i kupowałam masę różnych warzyw. teraz ma siano i koprek w klatce. mało się nie zabije tak leci do mnie gdy podhcodzę. myśli, że dostanie granulaciku. a tu głasku głasku i tyle;)

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 20, 2011, 10:07:49 am »
Może i królik nie jest głupi, z głodu nie umrze ale oszaleć może. Wczoraj cały dzień Snajpi miał w klatce tylko siano i podałam dodatkowo koperek. Na koperek rzucał się jak szalony a siana nie tknął. Całą dobę.
Stwierdziłam, że to głodzenie go nie ma sensu. Dzisiaj rano jak mnie zobaczył to mało klatki nie rozwalił. Dałam mu łyżkę granulatu, koper i marchewkę. Jadł jak szalony...
No nie wiem, on się chyba do siana i ziół nie przekona, próbowałam z kilkoma rodzajami, bo wczoraj kupiłam:(

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 20, 2011, 10:14:21 am »
Trudno najwidoczniej taki typ krolika :P mozna powiedziec ze to taki odpowiednik wegetarianina :P szkoda ze nie chce jesc siana najwazniejsze ze je wszystko inne, wiec nie przejmuj sie Betbet.
a jak z adopcja ktos sie odezwal???kurcze zebym miala miejsce dla 3 krolika to bym go wziela, ja lubie takie nicponie krolicze i wyzwania :P

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 20, 2011, 10:24:32 am »
NO do mnie się odezwał, pytanie czy odezwali się do Kasi, bo tam zostali pokierowani. A samo odezwanie to czasem też nie wszystko, bo nie wiemy co to za ludzie. Oby jacyś fajni:) Ja tam go bardzo polubiłam, mimo że dalej zalewa wszystko. Ale to wina drugiej kuwety, jest za niska i choć siedzi w niej to sika na zewnątrz;)
A tak to anioł;) Niczego nie niszczy bo nie wychodzi z klatki:P Nie gryzie, wcina zielsko, warzywa. Spoko koleś:D

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:13:38 pm »
Kasiu? domyślam się ,że cisza oznacza, iż domki nie były zainteresowane ostatecznie albo po prostu jakieś inne powody i nic z tego?

Co do królika... jest bardzo łakomy. Za granulatem już sam wyskakiwał z klatki. Ale dzisiaj rano nie chciał jeść. Ani granulatu, ani nic. Co mogłabym o nim w skrócie napisać, jaki jest teraz:

Branie na ręce: pozwala ale nie przepada
Wychodzenie z klatki: nie lubi
Głaskanie: lubi
Siano: nie je
Zioła suszone: nie chce
Gałązki: je liście, gałązkę zostawia
Cała reszta: raczej je, ale dzisiaj coś nie chciał niczego
Sikanie: dalej w 3 miejscach klatki, ale stałych i wysypuję tam żwir bo inaczej ciężko sprzątać
Wrzucane rolki papieru itp: nie rusza
Domek z kartonów: jak go posadzę obok to wejdzie do środka, ogląda, nie gryzie w ogóle niczego
Ręce: nie gryzie

Nie wiem już gdziem u rwać czystą trawę, musiałabym jeździć za miasto codziennie, bo mieszkam i pracuję w ścisłym centrum. Niestety niezbyt mogę sobie na te wycieczki pozwolić. Więc trawy nie je, je koper i pietruszkę.

Z sianem próbowałam tak, że zamknęłam je w metalowej puszcze z granulatem. Ten zapach bardzo, bardzo odpowiadał królikowi, całe siano zaatakował, rozkopał w posuzkiwaniu granulatu, ale nie tknął. Teraz będzie próba z wodą z miodem. popryskam, zobaczę. Wariatkowo z nim;)



Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 22, 2011, 14:54:49 pm »
My dla Saszy sadziliśmy trawę w doniczce i królik, szczególnie te młode źdźbła, dość chętnie jadł. Jak nie chce siana, to podawaj mu natkę pietruszki, seler naciowy i cykorię - mają dużo włókien.
Pozdrawiam i życzę szybkiego znalezienia DS :)

Offline Betbet

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 99
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 23, 2011, 13:51:02 pm »
Och rety rety, dzisiaj dostanie soku z ananasa, bo zrobił duuużą niespodziankę pełną sierści. Więc zmienia moje plany wieczorowe brzydalek;) Wczoraj dwukrotnie próbował mnie ugryźć. W ogóle, odkąd daję mu dużooo mniej granulatu jest bardziej nerwowy i widać, że głodny. Ale mimo tego nie zjadł siana zrosoznego miodem ani wymieszanego z ziołami.

Dobrze, że wciąż jakoś przezornie mam rękawice gdy wkładam do niego ręce. Bo użarł rekawicę, a ona jest wzmacniana i palce nawet nie poczuły.

A Ds się wycofały jak dostały od Kasi pytania przedadopcyjne...

Offline Alice

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1092
  • Płeć: Kobieta
Odp: 4-miesięczniak na balkonie o kapuście:(
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 23, 2011, 13:58:01 pm »
Możesz też spróbować podać mu kiwi, podobno działa jak pasta odkłaczająca. No i w sumie dobrze, że wydalił tę sierść, mam nadzieję, że w większości się oczyścił. Mój poprzedni król też nie lubił siana i koniec - nie było sposobu, żeby go do niego przekonać...

Trzymam kciuki za DS!