Autor Wątek: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?  (Przeczytany 21954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rysieek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« dnia: Wrzesień 01, 2011, 13:52:14 pm »
Moja koleżanka chce rozmnożyć swoją króliczkę. Argumentuje sie tym, że jej 1 króliczka nie miała mlodych i potem umarła z tego powodu... Teraz dopuściła króliczyce, która poroniła i chce ją znowu dopuścić... Jak się jej spytałam co zrobi z młodymi powiedziała że nie wie, a potem powiedziała że jednego sobie zostawi a reszte sprzeda lub odda do zoologa   :icon_sad
Co zrobić by jej wybić z głowy ten pomysł ?

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2011, 13:59:10 pm »
Puknąć ją w łeb i wybić jej te gówniarskie, głupie i nieodpowiedzialne zachowanie .


Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:02:07 pm »
Może porozmawiaj z jej rodzicami? Ile ona ma lat? Powiedz jej o SPK, o tym ile niechcianych królików jest już na tym świecie. I przede wszystkim powiedz jej, że królica na pewno nie umarła z tego powodu, że nie miała dzieci. Możesz odesłać koleżankę na forum, niech poczyta, porozmawia.

TPRlover

  • Gość
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:06:49 pm »
Sądząc po jej zamiarach Twoja koleżanka nie jest zbyt wrażliwa, ale zawsze możesz jej przedstawić pewną historię. Natrafiłam w internecie na terrarystkę, która rozchodowuje króliki na tzw. "karmówkę" i jeden z nich urodził się bez kości... jeżeli nie lubi brzydkich widoków to to jest link:    http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?start=0&t=373301&topic_view=flat&sid=a9b04dec8dabb250bda06718819ba531&p=1173152&print=1

Poza tym możesz jej pokazać ile króli czeka na dom, to zależy na co jest bardziej podatna.

sonia

  • Gość
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:08:03 pm »
Jak namowisz? najlepiej zabrac jej krola,zanim go wykonczy,albo moze zglosic do TOZu?
mysle,ze to jest argument do odebrania jej krola, Moze SPK moze tez odebrac?

TPRlover

  • Gość
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:11:26 pm »
Tak Soniu, ale najpierw odbierzesz jej królicę, po czym kupi następną, bo takie osoby kierują się egoistyczną chęcią posiadania małych króliczków. Co gorsza ta druga królica może zostać dopuszczona w bardzo młodym wieku, bo tej dziewczynie będzie się spieszyć...

Prawnie to też nie jestem pewna czy robi coś nie legalnego.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:12:50 pm »
Jak? Uświadomić dzieciaka że rozmnażanie zwierząt w tzw "pseudohodowlach" jest karalne. Omówić z nią sterylizacje zwierząt. Zgłosić do TOZu że gówniara chce rozmnozyć świadomie królika. Pewnie warunków odpowiednich też nie ma. Zorganizować nadzór nad dzieciakiem.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:13:32 pm »
Tak Soniu, ale najpierw odbierzesz jej królicę, po czym kupi następną, bo takie osoby kierują się egoistyczną chęcią posiadania małych króliczków. Co gorsza ta druga królica może zostać dopuszczona w bardzo młodym wieku, bo tej dziewczynie będzie się spieszyć...

Prawnie to też nie jestem pewna czy robi coś nie legalnego.

Też myślę, że kupi następnego króla i będzie chciała drobić coś podobnego. :( A jak nie króla, to innego zwierzaka... Niektórzy już tak mają. :(

TPRlover

  • Gość
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:22:54 pm »
Myślę, że dobrze by było nasłać na nią konkretnych ludzi żeby jej uświadomili jak wielkie konsekwencje może mieć jej zachcianka i przede wszystkim, że NIC O TYM NIE WIE. Założe się, że nie przeczytała ani jednej książki o królikach, ale to i tak za mało.

Offline rysieek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:28:16 pm »
Może porozmawiaj z jej rodzicami?
Chętnie, tylko, że ten pomysł jest jej rodziców (lub jej ale oni go popieraja...)

możesz jej przedstawić pewną historię
tylko nie ma tam zdjęć więc uzna albo że to wymyślona historia albo że 'jej się to nie zdarzy'

A jak nie króla, to innego zwierzaka...
Najpierw chcieli małe szczeniaczki do czego niestety sie przyczyniłam ;( Ale na szczęście nic z tego nie wyszło ;)


To najpierw spróbuję z waszych rad, pogadam z nią itd. A jak nie to spróbujemy TOZ`u lub SPK...
 


edit
Założe się, że nie przeczytała ani jednej książki o królikach, ale to i tak za mało.
jej ojczym podobno dużo o tym czytał itd... ;? Ale tego dowiedziałam się od  właścicielki reproduktora czyli również nie odpowiedzialnej ziewczyny...

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:29:49 pm »
Ja pieprze, złapałabym tą gówniarę i wytargała żeby zmądrzała. Najlepiej nasłać kogoś, zaczną się bać i durne pomysły im przejdą. Jak jakaś patologia...

TPRlover

  • Gość
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:39:28 pm »
Cytuj
Chętnie, tylko, że ten pomysł jest jej rodziców (lub jej ale oni go popieraja...)

Sprawa się komplikuje, bo dorośli zawsze mają argument, że nic nam do tego. Zwłaszcza gdy mają kasę i mniemanie o sobie...  Mam wrażenie, z to taki rozpieszczony mały człowiek, który nie za dużo widział i wie o tym świecie,a do tego ma chcicę...

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:52:53 pm »
Ja pieprze,
Proszę , nie używać takich słów , ja wiem , że się gorąco robi w takich tematach, ale to forum publiczne i są tu dzieci i jest też regulamin i każdy musi go przestrzegać .
Kasiagio .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:55:01 pm »
W społeczeństwie bardzo popularny jest pogląd, że samiczka, obojętnie jakiego gatunku, musi chociaż raz mieć młode...
Ciekawe jak długo będzie to trwało?

Pokaż jej forum, pokaz te setki uszaków, które nie mają domów. Możesz pokazać jej historię zaniedbanych króliczków i zapytać czy chce aby Maluchy tak skończyły.

Podlinkuję później, bo właśnie kończę pracę.

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:43:02 pm »
Jestem przerażona tym, że rodzice popierają lub (o zgrozo) sami wyszli z tym pomysłem!!! :O :|

sonia

  • Gość
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2011, 17:01:45 pm »
Proszę , nie używać takich słów ,

Nerwy tak puszczaja czytajac to ,ze ja jeszcze gorszych slow bym uzyla i jeszcze........ dalej nie powiem  :lanie:

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2011, 17:08:41 pm »
Ile to dziecko ma lat, pójść do wychowawcy w szkole albo Pani od biologii iniech poruszy ten temat na lekcji albo na zebraniu to rodzicom zrobi się może głupio

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2011, 22:22:29 pm »
Sluchajcie kiedys wsrod starych pokolen bylo przekonanie, ze kot, pies, czy inne zwierze domowe powinno raz byc w ciazy etc... wiec nie dziwcie sie ze jej rodzice maja takie podejscie a nie inne. Ja znam wiele osob, ktore mysla podobnie - i przeciez przeczytajcie dokladnie pierwszego posta kolegi - tam nie ma nic o zakladaniu hodowli czy otwieraniu hurtu krolikow.
I moze zamiast rzucać mięsem tutaj i krzyczec nie wiem na co na kogo i po co to dajcie koledze materiały, ktore moze wydrukować kolezance i jej rodzicom o krolikach, sterylizacji i w ogole o opiece. Takie czcze gadanie nic nie zmieni. Trzeba edukować a nie krzyczec, narzekac, obrazac i nie wiem co jeszcze. dziekuje za uwagę.

Rysieek, jej krolica mogla umrzec z wielu powodow... jednym moglo byc ropomacicze, ktore jest zagrozeniem dla samiczek, dlatego jesli nie chce sie miec mlodych i zalezy nam na zdrowiu krolika to powinno sie go wysterylizować. Nie mowie, ze od razu taki krolik zachoruje, ale ryzyko jest dosyc spore. Wiec zamiast zapladniac krolika lepiej go wysterylizowac.


Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Alexandra

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 10, 2011, 21:27:03 pm »
Wśród starych pokoleń? Ja próbuję namówić przyjaciółkę na kastrację psa. Ona mi z kolei mówi, że to jest bez sensu bo jej pies nie jest suką, ale ja jej tłumaczę, że pies będzie dłużej żył i nie będzie miał takiego "parcia" na szkło- będzie wtedy nieszczęśliwy. Ech... tak samo z wyprowadzaniem na spacer- zamiast sprzątać po nim to... oj przepraszam zboczyłam trochę z tematu.

No więc po co komu nowe króliczki skoro jest tyle do zaadoptowania? To jest egoizm- myślenie o tym, żeby rzekomo uszczęśliwić swoje zwierzę ciążą. To nie jest tak- zwierzęta na rozród wydatkują bardzo dużo energii. Królica ciąże musi utrzymać, a potem karmić mlekiem. U ludzi też jest ciężko, podobnie z setkami innymi gatunków.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Jak namówić koleżankę na zaprzestanie rozmnażania uszaków ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2011, 21:49:07 pm »
Pokaż jej zdjęcia tych umęczonych, wyrzuconych, okaleczonych królików. Je też kiedyś ktoś rozmnożył o oddał w "dobre" ręce.
A jeśli chodzi o kastrację psa - jak się to ma do długości jego życia? Pytam bo szczerze mówiąc nigdy nie przyszło mi do głowy żeby kastrować moje psy, byłam w stanie upilnować żeby ojcami nie zostali a nadmiernego "parcia na szkło" nie zauważyłam. Nieszczęścia w ich oczach też nie.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)