Autor Wątek: Walki królików  (Przeczytany 4613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania79

  • Gość
Walki królików
« dnia: Sierpień 29, 2011, 13:41:29 pm »
Witam wszystkich  :icon_biggrin
Chciałam prosić o pomoc w następującej sprawie: od 3 miesięcy co jakiś czas powtarza się konflikt pomiędzy moimi króliczkami. Jest to o tyle dziwne, że znają się ponad dwa lata i oprócz pierwszego tygodnia kiedy trochę się ganiały nigdy nie było żadnej agresji między nimi. Misiek jest ze schroniska na Paluchu, Gapunia adoptowana z SPK. Oba są wysterylizowane. On ma około 4,5-5 lat ona jest o pół roku młodsza. Króliki nie są zamykane, nocują w kuchni gdzie mają jedną klatkę i posłanie. Zawsze spały i jadły razem. W dzień siedzą w pokoju. W maju zaczęły się ganiać tzn. on biegał za nią i skubał ją w boki. Potem się uspokoiło do lipca kiedy nastąpił sparring  :icon_confused Powyrywały sobie sporo futra, straciły po pazurze i oba miały ranki po ugryzieniach. Bbyłam z nimi u weta dr. Jałonickiej, oba są zdrowe. Nie pomaga psikanie woda ani rzucanie ręcznika, jak się gryzą ciężko je rozdzielić bo zmieniają się w wirująca kulę. Po każdej bójce, rozdzielam je na noc tzn. mogą się wąchać i widzieć ale nie mają do siebie dostępu w dzień są razem tylko pod kontrolą. Po paru dniach wszystko wraca do normy i jest znowu wspólne spanie, lizanie, jedzenie itp. Po ostatniej rozróbie w zeszłym tygodniu w dzień się nie tłuką ale przeważnie nad ranem zaczynają się ganianki. Oprócz tego wszystkie posłania i kocyki są dokumentnie zasikane i śmierdzące. Macie może jakiś pomysł o co może chodzić? Może miał ktoś podobny przypadek?

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Walki królików
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2011, 15:46:23 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?board=26.0  - przeglądnij działy w "zaprzyjaznianie królików". Temat przenoszę do właściwego działu.

Ania79

  • Gość
Odp: Walki królików
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2011, 15:58:03 pm »
Problem w tym, że one już są zaprzyjaźnione. Próbowałam je zostawiać na gruncie neutralnym typu balkon ale to też nie skutkuje. Jak chcą się pogryźć gryzą się nawet w wannie :/

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: Walki królików
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2011, 13:44:13 pm »
Moim chłopakom też co jakiś czas odpala. O dziwo, jeszcze przed kastracją były do siebie przyjaźnie nastawione. Po kastracji jest generalnie dobrze, chociaż co jakiś czas jeden drugiego zaczyna zaczepiać, podgryzać, przeganiać aż w końcu nastepuje bójka i wielki foch na dobrych parę dni. Po ostatniej bójce Duszek zranił Luisa w powiekę, na szczęście to nie było nic poważnego. Teraz, odpukać, żyją w zgodzie, siedzą razem, tulą się do siebie :)

Ania79

  • Gość
Odp: Walki królików
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2011, 13:48:32 pm »
U mnie było podobnie Misiek ugryzł ją pod okiem tuż przy kąciku i musiałam wpuszczać kropelki . Wczoraj zrobiłam gruntowne sprzątanie,żeby usunąć ewentualną przynależność miejsc i przedmiotów.3 godziny prałam i szorowałam :) Doszło do małego spięcia na neutralnym gruncie- w łazience. Noc spędziły osobno, a dzisiaj od rana jest nerwowe lizanie po uszach. Ja w sumie nie mam nic przeciwko żeby się czasem posprzeczały ale dlaczego o 5 nad ranem? :D