Autor Wątek: Lizanie :)  (Przeczytany 43191 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 26, 2014, 17:18:08 pm »
Moim zdaniem wszystko jest ok.Niusia lizała nas oraz grzejniki,nogi od stołu i wszystko co dotknęła również bródkowała.Krispie wczoraj np.lizał żelazne pręty od łóżka a nic nie wskazuje na to że coś mu dolega bo skacze jak koziołek na łące i wymachuje łepkiem  :lol

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 26, 2014, 17:18:35 pm »
Nie no raczej nie :) Zdarzają się takie królicze lizaki :) Np forumowa Pyza :) Jak wszystko inne jest w porządku to bym się tym lizaniem nie martwiła :)
o Aguleks i Monika już napisały to samo :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Uszatatosia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 26, 2014, 17:25:11 pm »
To dobrze... Po prostu moj poprzedni króliczek Maksio był WSZĘDZIE! Biegał, skakał, po prostu nie dał o sobie zapomnieć - nawet w wieku 12lat  :icon_eek Natomiast Tosia od początku się tuliła, lizała (nawet potrafi się mi wgramolić do łóżka i spać koło mnie) i troche sobie przysypia. Natomiast Maksio nie spał praktycznie w ogóle. Non stop coś kombinował.

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 26, 2014, 17:27:44 pm »
To dobrze... Po prostu moj poprzedni króliczek Maksio był WSZĘDZIE! Biegał, skakał, po prostu nie dał o sobie zapomnieć - nawet w wieku 12lat  :icon_eek Natomiast Tosia od początku się tuliła, lizała (nawet potrafi się mi wgramolić do łóżka i spać koło mnie) i troche sobie przysypia. Natomiast Maksio nie spał praktycznie w ogóle. Non stop coś kombinował.
Hahahahah i to jest właśnie fajne w uszatych. Są niepowtarzalne :)
Cudny wiek osiągnął Maksio.
Tosia to taki pieszczoch - marzę o takim uszaku, takim króliczym kocie ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline isfolket

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 234
  • Płeć: Kobieta
  • Ciężkie słowa ciężko mówić.
  • Lokalizacja: Szczecin/Lublin
  • Na DT: Leszczynka
  • Za TM: Lulek 20.03.2010 Bajka 15.02.2013 Mania 15.04.2015
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 26, 2014, 19:42:52 pm »
Marzę o takim tulącym się uszaku, nie martw się tylko korzystaj ile wlezie! :D
Przeciąg trzaska złudzeniami.

facebook

INSTAGRAM LUBELSKIEGO SPK

Offline Solaris

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Cezar i Kamala
  • Pozostałe zwierzaki: 1 kot
  • Za TM: Solaris
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 26, 2014, 22:27:26 pm »
Mój jeden wczoraj namiętnie lizał podkładkę, a dziś mi łebek wsadził za biurko, wygiął się dość imponująco, żeby sięgnąć jak najwyżej i najdalej, po czym natychmiast zacisnął zęby na kablu między monitorem i komputerem :niegrzeczny

Offline Uszatatosia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 26, 2014, 22:54:53 pm »
Tosia naprawdę przybiera różne pozy na komputerze :)

Offline Kyrtap

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczęście ma długie, klapnięte uszy :)
  • Lokalizacja: woj. podlaskie
  • Moje króliki: Tysia (od 26.02.2014 r), Pszemek (od 04.04.2015 r)
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 27, 2014, 01:03:08 am »
Tosia naprawdę przybiera różne pozy na komputerze :)


Królik informatyk :D

A tak na poważnie - króliki poznają otoczenie przy pomocy swoich pyszczków. Króliki mają 17 tys. kubków smakowych, czyli niemal dwa razy tyle co my, ludzie. Gryzienie, lizanie przedmiotów to coś w stylu "ooo, co to, ciekawe jak smakuje". Nie martwiłbym się tym na Twoim miejscu. Jeden króliczek poznaje otaczający go świat poprzez samo bródkowanie i obwąchiwanie, inny potrzebuje poznać przedmioty przy pomocy innych bodźców. Tak samo jak ludzie - jedni oglądają, inni muszą pomacać, a co niektórzy jeszcze powąchać :D I to jest właśnie w uszakach piękne, każdy ma unikalny charakter i inaczej podchodzi do tych samych kwestii. Zachowanie królików rzadko da się zaszufladkować, jeśli miałabyś jednocześnie np. 3 uszaczki to w tej samej sytuacji prawdopodobnie każdy zachowałby się inaczej :)

A co do tulaśnego charakteru to ciesz się i korzystaj! Dużo osób ma przeciwny problem - ich uszy są niezależnymi indywidualistami. Twój zapowiada się na puchatka - pluszaczka  - i bardzo dobrze! Całować, tulić, kochać i cieszyć się wzajemnością, a nie się zamartwiać! :D
Moja kochana baraninka - Tysia <3
nasz wątek forumowy => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16864.0.html Zapraszam aby śledzić nasze przygody!

Jeśli chcesz być na bieżąco z Tysią i Pszemkiem to zalajkuj => https://www.facebook.com/tysia.kroliczek

Chcesz mnie poznać, porozmawiać? Zapraszam! :) => https://www.facebook.com/patryk.nacewicz

Offline iunavkey

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kielce
  • Moje króliki: Bobbi
  • Za TM: Brutus
Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 04, 2015, 13:45:03 pm »
Mam taki problem z Bobim , kiedy puszczam go po domu coraz częściej jego zabawą jest lizanie drewnianej deski , podłogi a nawet poduszki.Nie mam pojęcia czemu się tak zachowuje, czy to normalne u królików  ??:icon_mrgreen :icon_mrgreen

Offline Aida

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lubin/Legnica/Siedlce/Ingolstadt
  • Moje króliki: Bombelek
  • Pozostałe zwierzaki: pies Puszek
  • Za TM: pies Pimpek, świnki morskie: Tuptuś, Alf, Peggy papużki faliste: Pinio, Pati, Agatka
Odp: Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 20, 2015, 23:22:55 pm »
Mam podobne pytanie. Otóż moja Bombelek, ostatnio liże kaloryfer. Wiem ze króliki liżą rzeczy przesiąknięte zapachem właściciela by pokazać 'miłość' ale ja nigdy nie dotykałam w tym miejscu kaloryfera, zwlaszcza tak nisko.. co to znaczy? brakuje jej czegoś? Chciałabym wspomnieć, że głównym pokarmem dla niej jest siano, różne suszone ziółka i ostatnimi czasy warzywa. Ostatnio powoli odstawiam jej granulat tzn. daję go mniej i rzadziej.

Offline Agnless

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Konin
Odp: Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 20, 2015, 03:11:23 am »
Może ma mało żelaza :D

Offline asiek24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 674
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: gdzieś koło Krk
Odp: Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 15, 2015, 21:00:02 pm »
jak ja miałam króliczka u siebie latem to ona potrafiła bite 10 minut siedzieć i lizać poduszkę od kanapy. albo łóżko, albo sofę  :lol w pewnym momencie już się wystraszyłam, przekopałam pół internetu ale nic niepokojącego nie znalazłam. ma być to oznaka sympatii podobno  :icon_mrgreen moja mam sugerowała, że może na tej poduszce jest słony pot, temu tak "smakuje", ale nie wiem jak do tego podejść  :co_jest wiem tyle, że króliś do dziś ma się dobrze :)

Offline Kyrtap

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczęście ma długie, klapnięte uszy :)
  • Lokalizacja: woj. podlaskie
  • Moje króliki: Tysia (od 26.02.2014 r), Pszemek (od 04.04.2015 r)
Odp: Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 15, 2015, 21:08:14 pm »
Króliki poznają otoczenie poprzez węch i smak, toteż podgryzają, podlizują itd różne rzeczy... ot tak :D moja Tysia uwielbia materiał taki hmm... pluszowo-polarkowy. Namiętnie liże pluszaki ale też np.... mój szlafrok :D jak się do niego dorwie to nie ma opcji żeby ją oderwać. Nic w tym złego, trzeba tylko dbać żeby było czysto i niech liże do woli :)
Moja kochana baraninka - Tysia <3
nasz wątek forumowy => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16864.0.html Zapraszam aby śledzić nasze przygody!

Jeśli chcesz być na bieżąco z Tysią i Pszemkiem to zalajkuj => https://www.facebook.com/tysia.kroliczek

Chcesz mnie poznać, porozmawiać? Zapraszam! :) => https://www.facebook.com/patryk.nacewicz

Offline Bonnie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szkocja
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
Odp: Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 19, 2015, 19:55:09 pm »
Wlasnie moja Bonnie robi to samo, lize drewniane deski, kanapy, a nawet dywan :)
Tez mnie to zastanawia, czemu tak jest :) Myslalam nawet, ze to tez jej sposob zostawiania po sobie zapachu :D Aczkolwiek niektore rzeczy (nowe) oznacza broda :)

Offline Malykrolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Na pomorzu ;-D
  • Moje króliki: Pysia
  • Pozostałe zwierzaki: Kotka Layla
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2016, 19:01:04 pm »
Jeśli chodzi o lizanie po skórze- mam tak samo. Moja Pysia dobiera się do każdego miejsca, gdzie mam skórę, a wiadomo że skórę ma się wszędzie, Twarz, ręce, nogi. Głównie tam liże. A jak nie dam jej ręki kopie mi w spodniach i kapciach  :icon_confused
Zawsze zastanawiałam się dlaczego to robi, ale to chyba nie do odkrycia, ostatnio zaczęła też lizać po ubraniach, robi to jeśli nie dam jej ręki.

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 19, 2017, 21:11:47 pm »
Mój królik ostatnio załapał jakąś manię lizanie mnie po nosie. Jest to masakrycznie męczące. O co chodzi? Nadstawiam policzek, rękę i nic, chce nochala i już. Nie wiem czy mu to przejdzie, mam nadzieję, że tak bo akurat lizania po nosie nie lubię.

Offline teofilBugs

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: obecnie nie posiadam
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 02, 2019, 11:49:51 am »
Może kup mu jakąś zabawkę z naturalnej skóry o podobnym kształcie? :D

Offline HoppingJessie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Jessie
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 11, 2020, 23:57:38 pm »
Dzień dobry. Jestem tu nowy więc wypada się przywitać.
Mój króliczek chce nas dzisiaj zalizac na śmierć. Jest z nami od trochę ponad miesiąca. Ma około 4-5 miesięcy.
Przeszliśmy już długą drogę przez ten miesiąc, było zapalenie oka, był skok na pyszczek.
Jakoś tydzień temu Jessie trafiła Kunikuloza. Mocno ją wygięło w szyjce, od kilku dni przyjmuje leki i czuje się dobrze. Dzisiaj rano był pierwszy taki dzień kiedy od samego rana radośnie fikała jak młoda sarenka.
Dziś wieczorem zaczęła nas lizać, mnie, narzeczona, obie córki. Liże bez hamulcu, bez granic, twarz, ręce skarpetki, spodnie. Naprawdę robi to wręcz natarczywie. Dzisiaj też zaczęła podgryzać dywan. Wcześniej tego nie robiła. Czy mamy powody do zmartwień??

Offline Marcin Tomasz

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 25, 2020, 18:03:13 pm »
Chyba nie. Mój króli też kiedyś miał taką manię lizania, a teraz mu nieco przeszło, choć dalej oczywiście jest do tego chętny, ale już nie tak notorycznie, i nie musi to być nos, jak kiedyś.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 28, 2020, 09:11:28 am »
Raczej nie ma się czym martwić, choć może to być też reakcja nerwowa.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html