Autor Wątek: Lizanie :)  (Przeczytany 21311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Krispie
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Lizanie
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 26, 2014, 17:18:08 pm »
Moim zdaniem wszystko jest ok.Niusia lizała nas oraz grzejniki,nogi od stołu i wszystko co dotknęła również bródkowała.Krispie wczoraj np.lizał żelazne pręty od łóżka a nic nie wskazuje na to że coś mu dolega bo skacze jak koziołek na łące i wymachuje łepkiem  :lol

Offline Solvieg

• Administrator
  • Członek SPK
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 26, 2014, 17:18:35 pm »
Nie no raczej nie :) Zdarzają się takie królicze lizaki :) Np forumowa Pyza :) Jak wszystko inne jest w porządku to bym się tym lizaniem nie martwiła :)
o Aguleks i Monika już napisały to samo :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Uszatatosia

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 26, 2014, 17:25:11 pm »
To dobrze... Po prostu moj poprzedni króliczek Maksio był WSZĘDZIE! Biegał, skakał, po prostu nie dał o sobie zapomnieć - nawet w wieku 12lat  :icon_eek Natomiast Tosia od początku się tuliła, lizała (nawet potrafi się mi wgramolić do łóżka i spać koło mnie) i troche sobie przysypia. Natomiast Maksio nie spał praktycznie w ogóle. Non stop coś kombinował.

Offline Aguleks

• Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 26, 2014, 17:27:44 pm »
To dobrze... Po prostu moj poprzedni króliczek Maksio był WSZĘDZIE! Biegał, skakał, po prostu nie dał o sobie zapomnieć - nawet w wieku 12lat  :icon_eek Natomiast Tosia od początku się tuliła, lizała (nawet potrafi się mi wgramolić do łóżka i spać koło mnie) i troche sobie przysypia. Natomiast Maksio nie spał praktycznie w ogóle. Non stop coś kombinował.
Hahahahah i to jest właśnie fajne w uszatych. Są niepowtarzalne :)
Cudny wiek osiągnął Maksio.
Tosia to taki pieszczoch - marzę o takim uszaku, takim króliczym kocie ;)
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline isfolket

• Użytkownik
  • *
  • Ciężkie słowa ciężko mówić.
  • Na DT: Leszczynka
  • Za TM: Lulek 20.03.2010 Bajka 15.02.2013 Mania 15.04.2015
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 26, 2014, 19:42:52 pm »
Marzę o takim tulącym się uszaku, nie martw się tylko korzystaj ile wlezie! :D
Przeciąg trzaska złudzeniami.

facebook

INSTAGRAM LUBELSKIEGO SPK

Offline Solaris

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Solaris i Cezar
  • Pozostałe zwierzaki: 3 kotki
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 26, 2014, 22:27:26 pm »
Mój jeden wczoraj namiętnie lizał podkładkę, a dziś mi łebek wsadził za biurko, wygiął się dość imponująco, żeby sięgnąć jak najwyżej i najdalej, po czym natychmiast zacisnął zęby na kablu między monitorem i komputerem :niegrzeczny

Offline Uszatatosia

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 26, 2014, 22:54:53 pm »
Tosia naprawdę przybiera różne pozy na komputerze :)

Offline Kyrtap

• Użytkownik
  • *
  • Szczęście ma długie, klapnięte uszy :)
  • Moje króliki: Tysia (od 26.02.2014 r), Pszemek (od 04.04.2015 r)
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 27, 2014, 01:03:08 am »
Tosia naprawdę przybiera różne pozy na komputerze :)

Królik informatyk :D

A tak na poważnie - króliki poznają otoczenie przy pomocy swoich pyszczków. Króliki mają 17 tys. kubków smakowych, czyli niemal dwa razy tyle co my, ludzie. Gryzienie, lizanie przedmiotów to coś w stylu "ooo, co to, ciekawe jak smakuje". Nie martwiłbym się tym na Twoim miejscu. Jeden króliczek poznaje otaczający go świat poprzez samo bródkowanie i obwąchiwanie, inny potrzebuje poznać przedmioty przy pomocy innych bodźców. Tak samo jak ludzie - jedni oglądają, inni muszą pomacać, a co niektórzy jeszcze powąchać :D I to jest właśnie w uszakach piękne, każdy ma unikalny charakter i inaczej podchodzi do tych samych kwestii. Zachowanie królików rzadko da się zaszufladkować, jeśli miałabyś jednocześnie np. 3 uszaczki to w tej samej sytuacji prawdopodobnie każdy zachowałby się inaczej :)

A co do tulaśnego charakteru to ciesz się i korzystaj! Dużo osób ma przeciwny problem - ich uszy są niezależnymi indywidualistami. Twój zapowiada się na puchatka - pluszaczka  - i bardzo dobrze! Całować, tulić, kochać i cieszyć się wzajemnością, a nie się zamartwiać! :D
Moja kochana baraninka - Tysia <3
nasz wątek forumowy => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16864.0.html Zapraszam aby śledzić nasze przygody!

Jeśli chcesz być na bieżąco z Tysią i Pszemkiem to zalajkuj => https://www.facebook.com/tysia.kroliczek

Chcesz mnie poznać, porozmawiać? Zapraszam! :) => https://www.facebook.com/patryk.nacewicz

Offline iunavkey

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Bobbi
  • Za TM: Brutus
Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 04, 2015, 13:45:03 pm »
Mam taki problem z Bobim , kiedy puszczam go po domu coraz częściej jego zabawą jest lizanie drewnianej deski , podłogi a nawet poduszki.Nie mam pojęcia czemu się tak zachowuje, czy to normalne u królików  ??:icon_mrgreen :icon_mrgreen

Offline Aida

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Bombelek
  • Pozostałe zwierzaki: pies Puszek
  • Za TM: pies Pimpek, świnki morskie: Tuptuś, Alf, Peggy papużki faliste: Pinio, Pati, Agatka
Odp: Lizania podłogi, deski, poduszek
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 20, 2015, 23:22:55 pm »
Mam podobne pytanie. Otóż moja Bombelek, ostatnio liże kaloryfer. Wiem ze króliki liżą rzeczy przesiąknięte zapachem właściciela by pokazać 'miłość' ale ja nigdy nie dotykałam w tym miejscu kaloryfera, zwlaszcza tak nisko.. co to znaczy? brakuje jej czegoś? Chciałabym wspomnieć, że głównym pokarmem dla niej jest siano, różne suszone ziółka i ostatnimi czasy warzywa. Ostatnio powoli odstawiam jej granulat tzn. daję go mniej i rzadziej.

Offline Agnless

• Użytkownik
  • *
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 20, 2015, 03:11:23 am »
Może ma mało żelaza :D

Offline asiek24

• Moderator forum
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 15, 2015, 21:00:02 pm »
jak ja miałam króliczka u siebie latem to ona potrafiła bite 10 minut siedzieć i lizać poduszkę od kanapy. albo łóżko, albo sofę  :lol w pewnym momencie już się wystraszyłam, przekopałam pół internetu ale nic niepokojącego nie znalazłam. ma być to oznaka sympatii podobno  :icon_mrgreen moja mam sugerowała, że może na tej poduszce jest słony pot, temu tak "smakuje", ale nie wiem jak do tego podejść  :co_jest wiem tyle, że króliś do dziś ma się dobrze :)

Offline Kyrtap

• Użytkownik
  • *
  • Szczęście ma długie, klapnięte uszy :)
  • Moje króliki: Tysia (od 26.02.2014 r), Pszemek (od 04.04.2015 r)
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 15, 2015, 21:08:14 pm »
Króliki poznają otoczenie poprzez węch i smak, toteż podgryzają, podlizują itd różne rzeczy... ot tak :D moja Tysia uwielbia materiał taki hmm... pluszowo-polarkowy. Namiętnie liże pluszaki ale też np.... mój szlafrok :D jak się do niego dorwie to nie ma opcji żeby ją oderwać. Nic w tym złego, trzeba tylko dbać żeby było czysto i niech liże do woli :)
Moja kochana baraninka - Tysia <3
nasz wątek forumowy => http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16864.0.html Zapraszam aby śledzić nasze przygody!

Jeśli chcesz być na bieżąco z Tysią i Pszemkiem to zalajkuj => https://www.facebook.com/tysia.kroliczek

Chcesz mnie poznać, porozmawiać? Zapraszam! :) => https://www.facebook.com/patryk.nacewicz

Offline Bonnie

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Bonnie, Bella
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 19, 2015, 19:55:09 pm »
Wlasnie moja Bonnie robi to samo, lize drewniane deski, kanapy, a nawet dywan :)
Tez mnie to zastanawia, czemu tak jest :) Myslalam nawet, ze to tez jej sposob zostawiania po sobie zapachu :D Aczkolwiek niektore rzeczy (nowe) oznacza broda :)

Offline Malykrolik

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Pysia
  • Pozostałe zwierzaki: Kotka Layla
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2016, 19:01:04 pm »
Jeśli chodzi o lizanie po skórze- mam tak samo. Moja Pysia dobiera się do każdego miejsca, gdzie mam skórę, a wiadomo że skórę ma się wszędzie, Twarz, ręce, nogi. Głównie tam liże. A jak nie dam jej ręki kopie mi w spodniach i kapciach  :icon_confused
Zawsze zastanawiałam się dlaczego to robi, ale to chyba nie do odkrycia, ostatnio zaczęła też lizać po ubraniach, robi to jeśli nie dam jej ręki.

Offline Marcin Tomasz

• Użytkownik
  • *
  • Moje króliki: Baranek
Odp: Lizanie :)
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 19, 2017, 21:11:47 pm »
Mój królik ostatnio załapał jakąś manię lizanie mnie po nosie. Jest to masakrycznie męczące. O co chodzi? Nadstawiam policzek, rękę i nic, chce nochala i już. Nie wiem czy mu to przejdzie, mam nadzieję, że tak bo akurat lizania po nosie nie lubię.