Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 497869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #880 dnia: Grudzień 17, 2012, 16:44:50 pm »
Z Bobo jak najbardziej wszystko w porządku. Apetyt dopisuje a co najważniejsze bobki są i  lądują po całej klatce :D
Także załatwianie się do kuwety będziemy ćwiczyć wytrwale ;P

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #881 dnia: Grudzień 17, 2012, 19:46:48 pm »
Miła, cieszę się, ze doszła paczuszka, mam nadzieję, że uszaki skorzystają :)
przelałam tez parę dni temu parę groszy na azyl sopocki - to tak gwoli informacji.
Fajnie, ze z Bobo jest OK, jak wiadomo, są bobki, jest impreza :D
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #882 dnia: Grudzień 17, 2012, 23:29:16 pm »
a dzisiaj w sopocie byla ( moze jeszcze jest ;) ) mala imprezka pod haslem " wcinamy suszki od naszych cudownych cioc"  :
paczucha suszkow nr1 : bukiet :bukiet :bukiet

paczucha suszkow nr2 : joac  :bukiet :bukiet :bukiet

aaaa Filutek najpierw sam sprawdzil zawartosc niespodzianki od wirtualnej mamci zanim sie podzielil z rodzenstwem  ;) :


a tutaj uczta ( mam nadzieje ze widac  :lol) - krolisie szamaly tylko uszyska sie trzesly :lol :

PippiLotta te twoje wirtualne pannice rozpoznaje po...jakby to ujac .. po kuwecie  :lol  bo jak na razie sa identyczne :
Wiktualia - wiki :

Firandella - fircia :

Wiki juz sie oswoila z nowa sytuacja , daje sie juz powolutku glaskac i juz nie udaje ze jej nie ma . obie dziewczynki sa przeurocze , bardzo przytulasne i lagodne : cud, miod i malina
(:hmmm czy jakos tak to sie mowi  ;))

czesia w sobote widzialam czesie  :lol nasza czesiulka nie do poznania ( tzn od czasu jak opuscila padol trojmiejski na rzecz padolu torunskiego ;) )
strasznie zywiolowa - zdjecia nie moglam zrobic - wszedzie jej pelno , no i znak firmowy czeski : mycie sie poza klatka - w klatce ani tyci tyci a poza wygladalo jakby kapiel wielka brala - kasia powiedziala ze ona tak zawsze - widac lubi sie czyscic poza bo w klatce pewnie za malo miejsca na wielka kapiel ( choc czeske w klatce ledwo widac, taka ta klaciora wielka a czesiulka malutka) i tyle - stan ropny wciaz dreczy czesie, jest lepiej ale wciaz jeszcze jest - wcina nasza pannica ile wlezie a waga swoim zwyczajem skacze - raz jest dobrze a raz doprowadza swym "niejadztwem" do szalu swoje opiekunki - p. dr Krawczyk powiedzial ze przy ropnych stanach to normalne i ze to i tak dobrze ze choc troszke przytyla  :lol - w styczniu bedzie czesia miala kolejna operacje oczyszczania ropnia - p. dr tak zdecydowal - ze skoro czesia tak ladnie je to mamy dac jej jescze troszke czasu aby dziewczynka jeszcze nabrala sil  :lol -
dac dziewczynce przytyc . no tak . dac kiedy ona juz wciagnela piec paczek owsianki od soni i jest w trakcie szostej i widac juz koniec jedzonka  ;( ani w polsce a nawet u soni w niemczech tez juz jest nie do dostania  ;( . Kochani jakby ktos cos wiedzial gdzie mozna dostac JR Farm Breifutter to dajcie mi znac . Czesia jeszcze wcina Rodicare instant ( ale ten ostatni jest bardzo drogi  :/) - kasia w tej chwili podaje go w ciezkich momentach - jak czeska ma slabszy dzien i nawet owsianki nie tknie
niestety czesia , pomimo wielu prob, nie przyjmuje innego pozywienia ( kazda zmiana konczyla sie zapaleniem jelit - czyli antybiotykiem) na co teraz kiedy czesia czeka na operacje nie mozna sobie pozwolic , dlatego bardzo jest potrzebna czesce ww karma : jakby ktos mial albo wiedzial gdzie mozna ja dostac ( w polsce albo poza nia), prosze o kontakt na pw , jakby ktos zechcial zasponsorowac karme dla czesi tez prosze o pw:
czeska :


Dona
nasza Dona przechodzi teraz bardzo kosztowne leczenie nivalinem - paciorkowiec - zostala u Dony wykryta bakteria ktora zaatakowala uklad nerwowy..... Dona ... lezy ... i nie moze sie ruszac ...... szczescie w nieszczesciu ze stan ropny boku dony "wychodzi na prosta" rana ladnie sie goi , jeszcze zajmie to sporo czasu gdyz operacja czyszczenia byla bardzo rozlegla ale gojenie idzie w bardzo dobrym kierunku .. no i juz mialo byc tak pieknie ..... wydawalo sie ze niewiele brakuje  .... to musiala sie przypaletac jakas bakteria ....... w czwartek Dona sie polozyla .... lezy do dzis ......
prosimy o pomoc dla Dony : potrzebne sa leki, witaminy z grupy B i podklady i karma RodiCare Basic i krople RodiCare Akut na wzmocnienie - zadziwiajace jest to ze Dona normalnie je i normalnie sie wyproznia a potrafi panienka "narobic" - trzeba bardzo bardzo dbac o jej higiene wiec bez podkladow ani rusz - leczenie stanu ropnego wycienczylo dziewczynke wiec Rodi bardzo by sie przydalo - pomimo tego ze Dona ladnie je bardzo schudla ( to samo dzialanie stanu ropnego co u Czesi) -  jakakolwiek pomoc bardzo Donie sie przyda ..... nie Donie..... nam sie przyda ...aby miec srodki na walke z choroba....prosze :
Dona :

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #883 dnia: Grudzień 18, 2012, 07:38:53 am »
Biedne zwierzulki, przytulam mocno i trzymam kciuki  :przytul: Mógł by mi jakiś majątek w spadku przypaść albo co :( a tak, mogę tylko bezradnie klepać w klawiaturę :( Zdrowiejcie maluszki  :*
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #884 dnia: Grudzień 18, 2012, 08:55:49 am »
Biedna Dona :( :( Od razu jak przeczytałam, że leży bez ruchu to miałam przed oczami Lorcię. Mam nadzieję, że Dona jest silna i da sobie radę! Musi.. :(
WO AMIGO

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #885 dnia: Grudzień 18, 2012, 09:45:24 am »
Miła, piszę na PW

Biedne dwie dziewczynki :( - ale opiekę mają niesamowitą, no i Czesia pod opieką dra Krawczyka, co samo w sobie jest wartością :)
Maluszki rosną jak na drożdżach, a "mój" Filutek chyba zasługuje na swoje imię ;) Jaki on już duży!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2012, 10:01:34 am wysłana przez joac »
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #886 dnia: Grudzień 18, 2012, 11:26:05 am »
Oj biedna Doncia :(

Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #887 dnia: Grudzień 18, 2012, 12:26:55 pm »
Znalazłam RodiCare 4kg za ok. 102 zł, więc cena bardzo dobra, tyle, że jest to sklep w Niemczech i nie wiem jak z przesyłką a niestety język niemiecki jest mi obcy - czy może ktoś doczytać szczegóły.

HELP plizzz - tu jest link do sklepu
http://www.petshop-vetline.de/heimtiere/nager-und-kaninchen/ergaenzungsfuttermittel/alfavet-rodicare-basic-4000-g

U nas 1kg kosztuje prawie 50zł :/

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #888 dnia: Grudzień 18, 2012, 12:37:02 pm »
Die Versandkostenpauschale bei Lieferungen nach Polen beträgt 9,50 € pro Versand mit DPD CLASSIC (bis max. 30 kg je Paket).

zobaczyłam tylko pobieżnie (za duzo tego czytania:) a mu Niemiecki troche nie zyje od jakiegos czasu ale
koszty wysylki do Polski wynosza 9,5 euro, kurier dpd
i chyba lepiej placic przelewemzeby dodatkowej oplaty nie bylo
potem dokladnie poczytam
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #890 dnia: Grudzień 18, 2012, 13:27:11 pm »
Niestety we wszystkich sklepach w Polsce sytuacja wygląda tak samo, mają ofertę na owsiankę, ale nie mają jej w magazynie.
Dopiero 28 grudnia będzie wiadomo czy jej sprowadzenie przez zoohurtowo jest w ogóle możliwe. Dokładnie tak samo jest w kuchnipupila, videozoo nie ma jej od dawna, podobnie jak jedyna hurtownia w Polsce sprowadzająca jr farm.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #891 dnia: Grudzień 18, 2012, 14:01:46 pm »
Obydwie pannice sa obecnie u Ksi w Toruniu i obie sa pod opieka dr Krawczyka  - takze opieke maja zapewniona - Dona w odroznieniu od Czesi , jest mloda krolica nie skonczyla jeszcze roku , wiec szanse ma ..dr Krawczyk stwierdzil ze stan Dony jest stabilny. Trzeba zwalczyc bakterie wiec trzeba dac Donie wszsyko co mozliwe aby to sie udalo .


magii0 uruchomilismy kontakty do znajomych w Niemczech moze sie uda  :lol - niezaleznie jakby ktos mial znajomych to piszcie na pw
marta1984 jak juz ci sie uda do konca rozszyfrowac  ;) tajniki zamowienia to prosze przeslij mi co i jak bo moj niemiecki to w ogole nie istnieje  ;)
asiol poszlo zamowienie do zoohurtowo ale niestety po rozmowie z nimi okazalo sie ze nie jest to jednoznaczne ze napewno otrzymamy zmowienie, okaze sie pod koniec roku dopiero :(  w kazdym badz razie jestesmy z nimi w kontakcie , dlatego dalej szukamy im wiecej zrodel tym wieksza szansa ze w koncu sie uda cos :) - ( no tak katka juz o tym samym zdarzyla napisac - tak to jest jak w pracy wyrywa sie kilka minut aby cos skrobnac  ;)
joac - z imieniem trafilas w "10" twoj maluch to prawdziwy Filutek - wypisz wymaluj Filutek ( az sie dziwie ze sama na to imie dla niego , nie wpadlam wczesniej ;) )

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #892 dnia: Grudzień 18, 2012, 14:29:23 pm »
Słuchajcie, przecież sonia jest z niemiec, na pewno będzie potrafiła przeczytać to wszystko! :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #893 dnia: Grudzień 18, 2012, 14:43:39 pm »
marta ja tez potrafie
tylko trzeba przez ta epopeje przebrnac
ale nie mam nic przeciwko temu by sonia to zrobila
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #894 dnia: Grudzień 18, 2012, 15:06:49 pm »
Nie twierdzę, że nie potrafisz :P Ale może sonia i taniej by gdzieś to mogła znaleźć :) No i jej chyba łatwiej troszkę :)
WO AMIGO

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #895 dnia: Grudzień 18, 2012, 15:08:44 pm »
faktttttttttt:)
mnie po prostu rozwleklosc tego przeraza
i jedynie trzeba sprawdzic koszty poboczne wysylki bo gl podalam
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #896 dnia: Grudzień 18, 2012, 18:57:20 pm »
Zamowione:

JR Farm Breitfutter-3kg.
RodiCare basic-4kg.
Jak mi przysla,wysle do was.


Offline magii0

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3001
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gród Kraka
  • Moje króliki: Balbina 8lat
  • Za TM: Olek 13 lat
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #897 dnia: Grudzień 18, 2012, 22:06:02 pm »
sonia jak zwykle NIEOCENIONA, ekspresowa  :przytul: poprostu fantastyczna kobitka! :bukiet :bukiet

Soniu a czy tak na przyszłość możesz nam zdradzić co z tą przesyłką? wysyłają do PL i czy płatność przelewem, czy przy odbiorze?

sonia

  • Gość
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #898 dnia: Grudzień 18, 2012, 22:19:17 pm »
Niby pisze,ze wysylaja,ale napisane jest tez,ze trzeba sie ich spytac czy wysla do konkretnego kraju...czyli moze sie okazac,ze nie wysla.
Jednym slowem przed zlozeniem zamowienia nalezy zapytac ten sklep internetowy czy wysla zamowiony towar do Polski....duzo sklepow tak robi.
Wysylka do Polski,tak jak juz ktos tu pisal prawie 10 euro.

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #899 dnia: Grudzień 19, 2012, 13:31:08 pm »
Jeśtescie WSPANIAŁE  :bukiet  błyskawiczna akcja !! Trzymam kciuki za Dońcie i Czesie  :przytul: