Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 501251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #940 dnia: Grudzień 23, 2012, 14:22:20 pm »
Solvieg a martwilas sie ze nie wystarczy dla ciebie maluszka na WO od stycznia  :lol - no to prosze zobacz co sie narobilo ;)
otka_a juz wymyslilas imie ? -trzeba napierw wyslac emaila zgloszeniowego ( post wyzej) i wybieraj  :lol
joac no w sumie dobre wiesci tylko ze z Dona jest taki problem ze "schudla" jej tkanka miesniowa - jesli Dona w ogole wroci do sprawnosci jako takiej calego ciala, to droga do odbudowania miesni bedzie daleka - no zobaczymy najwazniejsze ze sie "ruszylo" . Klatka w ktorej jest teraz rodzinka jest ta po Donie  :lol nie myslalm ze przyda sie w "takim" celu  ;) - niezbadane sa "wyroki boskie " - oj nie  ;)

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #941 dnia: Grudzień 23, 2012, 14:34:04 pm »
Czekam , aż w końcu załatwią mi suszarkę i postaram się coś podesłać , ale obawiam się, że to dopiero po nowym roku :/ . Bo zanim się wszystko ususzy itd. Mam nadzieje , że do nowego roku jakoś przetrzymacie :* .


Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #942 dnia: Grudzień 23, 2012, 14:53:07 pm »
http://imageshack.us/a/img27/6962/dsc1137u.jpg
super zdjecie .... oby sie tylko dobrze chowaly :-)

btw niedawno donna byla w warszawie teraz nad morzem ?! czy cos sie stalo .... ze takie zmiany ?
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #943 dnia: Grudzień 23, 2012, 15:36:23 pm »
Ode mnie idzie dla Ucholków 7 kuwet ferplast kitty o wymiarach 41,5×30,5×10,5cm - takie, jak używam dla moich Niuniolinek. Są superanckie :) Tak więc to już jest wstępnie załatwione :)

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #944 dnia: Grudzień 23, 2012, 18:14:36 pm »
o matko matko co się dzieje ...
Będę w Sopocie od 27 do 29 grudnia br. więc postaram się  zawitać tam do Was i jakoś pomogę. Mam w domu klatke po Pixie, co prawda 60cm ale może się przydać dla maluchów..
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

sonia

  • Gość
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #945 dnia: Grudzień 23, 2012, 18:30:45 pm »
rodzinka sie zadomowila w klaciorze - maja duzo miejsca wiec na jakis czas wystarczy  lolek

mila,a nie byloby lepiej ta klate wsadzic do tego stojaka,ktory jest razem z klatka?
tam jest 9 kroli,jak zaczna brykac...boje sie,ze stol na ktorym klaciora stoi ( odpukac) moze byc za slaby...

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #946 dnia: Grudzień 23, 2012, 19:46:19 pm »
sonia nie dziewiec a 10- westa i 9 maluchow
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #947 dnia: Grudzień 23, 2012, 20:11:28 pm »
zgadzam sie z Sonia ze moze byc... ciekawie =]
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #948 dnia: Grudzień 23, 2012, 20:59:51 pm »
Postaram się zrobić wszystko, żeby zaradzić tej nieciekawej sytuacji. Na razie udało mi się znaleźć Panią, która ma do oddania żwirek, mieszka w Gdyni na ul. Opata Hackiego. Jest dla nas zarezerwowany. Jeszcze nie wiem ile tego jest, czekam na maila :). I mam zamiar jechac po to SKM, ale jakby ktoś może się znalazł, kto miałby po drodze autkiem, to byłoby super, bo ja dopiero wybrałabym sie po Nowym Roku. Wrzuciłam info w grupie ,,3miasto dla zwierząt" na fb i zainteresowanie jest dość spore ! :D Zgłosiła się dziewczyna, która jest w stanie zaoferować DT i pokierowałam ją, aby w tej sprawie napisała do nelcii :) Damy radę, musimy ! :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #949 dnia: Grudzień 23, 2012, 21:18:54 pm »
rodzinka sie zadomowila w klaciorze - maja duzo miejsca wiec na jakis czas wystarczy  lolek

mila,a nie byloby lepiej ta klate wsadzic do tego stojaka,ktory jest razem z klatka?
tam jest 9 kroli,jak zaczna brykac...boje sie,ze stol na ktorym klaciora stoi ( odpukac) moze byc za slaby...

No ja jak zobaczylam ta fotke z klaciora na tym przywaskim stoliku, to tez sobie pomyslalam, ze troche niestabilnie, ale moze chodzi o to, ze podloga za zimna dla kuleczek i mamci...

sonia

  • Gość
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #950 dnia: Grudzień 23, 2012, 21:58:42 pm »
ale moze chodzi o to, ze podloga za zimna dla kuleczek i mamci...
http://www.zooplus.de/shop/nager_kleintiere/kaefige_freigehege/zwergkaninchen/kaninchenkaefig/94712
To jest ta klatka...jest na stojaku,nie musi na podlodze stac,bo napewno bobaskom by bylo zimno.


Teraz sie dopatrzylam na zdjeciu,ze ta klaciora jest jednak w stojaku i stoi na stole.ze stojakiem....wyraznie widac nogi od stojaka......
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2012, 22:24:07 pm wysłana przez sonia »

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #951 dnia: Grudzień 23, 2012, 22:25:21 pm »
Też to zauważyłąm :) . Trzeba się dobrze przypatrzyć .


Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #952 dnia: Grudzień 24, 2012, 00:38:29 am »
Klatka w ktorej sa maluchy faktycznie stoi na stole , jest cala "uzbrojona" z nozkami , ten typ uniemozliwia jej czesciowego zlozenie , musi byc cala i faktycznie nozki tej klatki "zwisaja" ale juz donosze dlaczego ona stoi na tym stole :
po pierwsze kuweta nie jest taka twarda jakby sie to wydawalo - juz pod Dona ( 5kg)  uginala sie i "latala" w zaleznosi jak uszak sie w niej zachowywal - jest niestabilna
po drugie plastik kuwety jest dosc cienki , wiec chodzilo o to aby ( jak to podejrzewa PippiLotta) "docieplic"
po trzecie ten stol jest ( uwierzcie mi) bardzo mocny - stary solidny "klamot" - ani drgnie
i w koncu po czwarte ta klatka jest na kolkach - i dlatego ze mamy bardzo nierowna podloge , byla obawa ze jak maluchy zaczna brykac bedzie sie przesuwac !!
moze to i dziwna kostrukacja ale bardzo stabilna , dodatkowo kuweta lezy na recznikach ( tego akurat nie widac ) zeby bylo cieplej
troche myslalam co tu wykombinowac aby cos podlozyc pod kuwete zeby wlasnie "ustabilizowac " klaciore no i tak to wyszlo
ale jest dobrze - nie martwcie sie - maluchy juz brykaja - westa tez  :lol a klatka na stole ani drgnie !! jest naprawde dobrze

Westa karmi mlode - WIDZIALAM - balismy sie ze zmiana miejsca - nowe zapachy - roznie to moze byc ale najwazniejsze karmi  !!
i malo tego mlode nasladuja weste i "szamaja" juz to co ona - dzisiaj dostaly oprocz karmy ziolka i... byla uczta  :lol:




Minka. damy rade  :lol a ze suszki warzywne dotra w nowym roku, to i lepiej - stponiowo bedziemy urozmaicac pozywienie i suszki beda potrzebne wlasnie w nowym roku , takze poczekamy :)
PippiLotta kuweciory przydadza sie oj przydadza  :bukiet
Bbutterfly klaciora '60" przyda sie na pewno teraz 60/70 ktore mamy zajmuje siedem maluchow a to wszysto co mamy, w drodze dziewiec wiec sie przyda i ta 60ka :)
a co do odwiedzin to daj znac kiedy bys mogla aby ktos byl na pewno na miejscu - znaczy u krolasow :) - wyslalam ci pw
Donia wyslij mi napiary na pw na ta Pania od zwirku z gdyni moze uda mi sie podjechac  :lol i wracaj mi tutaj szybciutka do trojmiasta - widzisz co sie dzieje, no ;) - kroliki szaleja  ;)
andy_wawa  opiekun Dony jest w trojmiescie , najblizszy "kroliczy" wet od "ciezkich przypadkow " jest w toruniu wiec zapadla decyzja o przeniesieniu Dony wtedy gdy bedzie to tylko mozliwe , i tak tez sie stalo i Dona ma kontynuacje leczenia wlasnie w Toruniu pod bacznym okiem dr Krawczyka i ta opieka dr i cudowna opieka DT katki przynosi efekty _ Dona kontynuuje "podnosiny "  !! : juz prawie sama lezy pionowo i sama sie utrzymuje w tej pozycji - czyz to nie jest cudowne ale cicho sza  :nie_powiem ;) -lezala / siedziala tak dluzsza chwile i nawet " wedrowala " / czolgala sie sama po pokoju - tylko tak dalej Doneczka - czucie w czterech lapkach ma wiec jest szansa - kuracja dr Krawczyka dziala  jest w prawdzie obawa o tylna czesc ciala , jak Dona nie wstanie do nowegp roku to bedzie maiala robione Rtg kregoslupa sprawdzajace czy sa uszkodzenia mechaniczne ale na razie probujemy bez tych badan moze sie uda

sonia

  • Gość
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #953 dnia: Grudzień 24, 2012, 00:59:49 am »
o pierwsze kuweta nie jest taka twarda jakby sie to wydawalo - juz pod Dona ( 5kg)  uginala sie i "latala" w zaleznosi jak uszak sie w niej zachowywal - jest niestabilna
po drugie plastik kuwety jest dosc cienki
:D a to niemcy szajs odwalili. :lanie: a taka droga :zonka:
jednak najlepsze sa z FERPLASTU-wloskie.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #954 dnia: Grudzień 24, 2012, 01:01:33 am »
ale takich wielkich ferplast nie ma- a rodzina bardzo liczna:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

sonia

  • Gość
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #955 dnia: Grudzień 24, 2012, 01:03:09 am »
ale takich wielkich ferplast nie ma- a rodzina bardzo liczna:)
No wlasnie..byly 140,ale juz niestety nie ma.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #956 dnia: Grudzień 24, 2012, 01:57:28 am »
sonia jest dobrze  :lol najwazniesze ze rodzinka sie miesci i maluchy maja duuuuuzo miejsca do brykania a widok jest cudowny  :lol poprosze skittles zeby moze nagrala film bo ja nie mam mozliwosci  :lol  ferplast sie sprawdza , klatki od nich sa solidne i wszystkie czesci pasuja do siebie , w odroznienu od innych firm gdzie zdarza sie ze "gora" nie pasuje do kuwety

kochani jeszcze o jedny zapomnialam : porcelanowe miseczki - kazda ilosc   :blaga:

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #957 dnia: Grudzień 24, 2012, 08:27:44 am »
Jest wydarzenie na facebooku odnośnie małych westy?
Coś w stylu " wirtualna adopcja, realna pomoc- małe króliczki z trójmiasta was potrzebują"
Można zrobić wydarzenie, zapraszać osoby i udostępniać tam informacje o wo i Dt.
Myśle, że zdjęcie każdego malucha z osobna + jakiś słodki opis( każdy będzie mógł imię wybrać) zachęcą ludzi do wo. Każdy wirtualny opiekun w zamian dostanie przesłodkie zdjęcia uszaka z podarunkiem, jaki mu przesłał.
Czy jest już takie wydarzenie?

A ja proponuję nazwać Pana królika Amor

Offline duszka01

  • Global Moderator
  • ****
  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 5401
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Moje króliki: Elysia
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #958 dnia: Grudzień 24, 2012, 10:03:22 am »
Śliczna królicza rodzinka :) po Świętach zrobię zamówienie :) Życzę Wam zdrowych , pogodnych i spokojnych Świąt !

Wirtualny opiekun

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #959 dnia: Grudzień 24, 2012, 10:15:52 am »
miła - no to super :) . Teraz czekam tylko na suszarkę ;).