Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 500569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #860 dnia: Grudzień 11, 2012, 16:49:52 pm »
miła - ja też uwielbiałam Pippi Ponczoszanke, ale imiona to było "W" i "F" :P nie mogłam ich zapamiętać :) A widzisz, Ciebie teraz PippiLotta zmotywowała do ich zapamiętania :P hihi
WO AMIGO

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #861 dnia: Grudzień 11, 2012, 16:56:44 pm »
sisterkaOne - Wiktualia ( mozna zdrobnienie Wiki ?) i sisterkaTwo - Firandella ( zdrobnienie: Filla /Fira ?)
Zdrabnianie jak najbardziej dozwolone :)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #862 dnia: Grudzień 11, 2012, 17:09:09 pm »
z taka motywacja obiecuje zapamietac kazde imie nawet najbardziej zmyslne !!( czytaj najtrudniesze do zapamietania  ;) dla mnie) i obiecuje gleboko wyryc w pamieci mej  :lol 

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #863 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:25:13 pm »
hihihihi no pięknie :) teraz ludzie się będą prześcigali w wymyślaniu coraz trudniejszych imion :P
WO AMIGO

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #864 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:45:45 pm »
Witam wszystkich :) Miałam dzisiaj okazję pobyć trochę dłużej w azylu i przyjrzeć się każdemu z naszych sopockich maluchów :) I tu pragnę wszystkich poinformować, że maleństwa są nietuzinkowe ! Na główce, tuż przed uszkami, mają cudownie długą sierść i wydaje mi się, że zapowiadają się na królasy w typie angorek :) Do króliczków, które mnie jeszcze najbardziej urzekły zaliczam Rudo i Borowika; to już taka młodzież, ale niezwykle przystojna ;)   

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #865 dnia: Grudzień 11, 2012, 21:58:47 pm »
Witaj, Doniu! To że króliczki maluszki są niezwykłe nie wątpimy, ale miło usłyszeć to od naocznego świadka :) Jak wyrosną, będą z nich na pewno królicze piękności. Rudo i Borowik są cudowni, i przeszli taką niesamowitą metamorfozę - z zagrzybionych, zagubionych biedactw zmieniły się w króle pełną gębą.
Będziesz częstszym gościem w sopockim azylu? Pozdrawiam :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #866 dnia: Grudzień 11, 2012, 22:12:34 pm »
Donia jest bardzo czestym gościem :) dzięki niej uszaki mają cudownie czysto :) no i Marcel który znalazł DS i na dniach do niego trafi ma u Doni wspaniała opiekę :)

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #867 dnia: Grudzień 11, 2012, 22:48:01 pm »
Staram się odwiedzać azyl tak często, jak tylko mogę :) A co do dawnych grzybiarzy to aż wierzyć się nie chce, że miały jakiekolwiek problemy ze skórą. Borowik ma tak miękką i bujną sierść, że aż miło, jak się na niego patrzy :)


Tak właśnie szperam na forum i natknęłam się na taki oto apel  http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14955.0.html       Wie może ktoś coś więcej na ten temat???


Napisałam wiadomość do autorki apelu i jak będę coś wiedziała to niezwłocznie poinformuję.


Posty scalilam.
Tocha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2012, 09:17:19 am wysłana przez Tocha »

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #868 dnia: Grudzień 12, 2012, 07:38:08 am »
Doni napisałam Ci maila - w takich sprawach nic nie jestesmy w stanie zrobic

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #869 dnia: Grudzień 13, 2012, 09:09:27 am »
Kochani - chciałabym przedstawić podsumowanie finansowe listopada - przepraszam, że tak późno, ale natłok zajęć powodował, że nie miałam kiedy nad tym przysiąść. Zanim jednak przejdę do oficjalnych danych jeszcze powiem kilka słów o naszych podopiecznych :)

Nasze maluchy weszły dziś w młodzieńczy świat osiągając 8-9 tygodni. Koniec mlekiem :) Teraz już tylko karma, sianko i woda.
Baks w minioną niedzielę pojechał do DS - ma teraz mnóstwo miejsca do brykania, Marcel również znalazł DS i na dniach do niego pojedzie. Okazało się też, że córka przyszłej opiekunki Pysi nie ma alergii i Pysia również będzie mogła pojechać do nowego domu. Cudowny prezent dla naszych uszaków na święta :)

Ponieważ dawno nie wspominałam nic na temat Dony to teraz powiem kilka słów - rana po ropniu Dony ładnie się goi. Jednak w niedzielę wystąpiły zaburzenia neurologiczne. Dona upadła na bok i więcej już nie wstała. Niestety jej stan ponownie jest dosyć ciężki - podejrzewane jest zapalenie centralnego ośrodka nerwowego lub zapalenie ucha środkowego. Jednak je i się ładnie wypróżnia, więc jesteśmy pełne nadziei.

Rudo i Borowik
powoli zbliżają się do okresu kiedy będą mogli być adoptowani. Maluchy wkrótce również powinny się pojawić już na stronie do adopcji :) Na okres świąt do azylu wrócą Nevil i Lisek, gdyż DT wyjeżdża i nie jest w stanie ich zabrać ze sobą. Jeśli ktoś na terenie Trójmiasta chciałby na 2 tygodnie ich przygarnąć to poproszę o kontakt - na pewno w domu było by im lepiej niż w azylu.
Na swoje nowe domy wciąż czekają: Czarek, Wacek, Łaciata, Żiba, Chica, Rudo, Borowik - 2 nasze czarne węgielki i wkrótce 5 naszych maluszków. Do tego jeszcze dwóch moich podopiecznych będących na terenie Warszawy - Żaba i Zazik. Nie są oni z azylu ale na DS czekają ponad rok.

To teraz trochę bardziej oficjalnie:

Podsumowując listopad 2012:
- suma wpłat na azyl, Czesie i innych podopiecznych (wraz z wpłatami na Witrualne Adopcje) - 1114 PLN
- suma wydatków poniesionych (w chwili obecnej bez faktur weterynaryjnych) - 116,60 PLN - opakowania mleka dla maluchów, 79,99 PLN - RTG Czesi, 258,20 PLN - opłata za najem lokalu : w sumie 454,79 PLN
W listopadzie zostały wykonane sterylizacje i kastracje: Wacka, Czarka, Pysi, Baksa, Chici, Suchara, w dalszym ciągu leczona jest Czesia z ropnia, maluchy przeszły kurację na kokcidozę i grzybicę.

:heart Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty - bez nich nie mogły byśmy zrealizować tak wielu przedsięwzięć i bez nich azyl nie był by w stanie istnieć. To tylko dzięki Wam te cudowne kruszynki mogą mieć namiastkę godnego życia.  :heart :bukiet

Przyszłe potrzeby finansowe: sterylizacja Łaciatej, kastracja Żiby, Rudo i Borowika. Operacja oczka i kastracja Bobo (odbędzie się 15 grudnia 2012), leczenie Dony, dalsze leczenie Czesi. W miarę dojrzewania maluchów : nowe klatki (każdego malucha trzeba odseparować), kastracje/sterylizacje.

 :heart Bardzo bym chciała podziękować za chęci i serce włożone w pracę w listopadzie: Pani Basi i Skittless (Patrycja), Donii (Dominika), anastazji (Dorota), Sylwii i Izie (mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam) - jesteście cudowne i kochane - bez was z miłą pewnie byśmy już dawno padły. :heart

Na koniec chciałabym jeszcze raz poprosić o wsparcie finansowe w związku z przyszłymi wydatkami. Wszelkie darowizny proszę wpłacać na konto:

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

Tytuł: Darowizna na mini azyl w Sopocie


Oczywiście darowizny w formie rzeczowej także bardzo mile widziane. Wciąż bardzo potrzebujemy:
- transporterów
- klatek 100 cm (najlepiej Ferplast Rabbit 100 - idealnie pasują na regał)
- misek
- poideł
- kuwet
- żwirku drewnianego niezbrylającego
- podkładów higienicznych (najlepiej w rozmiarach 90x60 lub 60x60)
- strzykawek jednorazowych
- karmy (najlepiej Cuni Complete)
- paśników
- rękawiczek jednorazowych
- ręczników papierowych
Powyższe akcesoria są nam potrzebne cały czas - nawet jeśli teraz mamy jakiś zapas to i tak on się regularnie kurczy także staramy się dbać o to by tych rzeczy nigdy nie zabrakło.


Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje za pomoc i serce nam okazane  :bukiet

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 13, 2012, 21:41:57 pm »
Witam wspaniała ekipę, jestem pełna podziwu i dziekuję w imieniu królasów  :bukiet , dopiero niedawno dowiedziałam sie, ze w Trójmiescie działa wasze stowarzyszenie, pozdrawiam cieplutko

Offline Donia

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 438
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Moje króliki: Carlos
  • Za TM: Niunieczka
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 14, 2012, 09:08:00 am »
Miło poznać kolejną wielbicielkę uszaków :) Chyba powoli jest nas coraz więcej :D

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 14, 2012, 10:29:31 am »
A ten tego Nellciaa i Miła, jak wy Wiktualcie od Firandelki odróżniacie, że się tak dopytam...  ]:->

A nie wrzuciłybyście jakiś fotek całego azylu? Jak to teraz z tymi regałami i nowymi klatkami odemnie i tymi, co miałyście same dokupić wygląda? I jak mieszkają grzybusie? Bardoz jestem ciekawa :)  :blaga:

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 14, 2012, 12:10:46 pm »
A ten tego Nellciaa i Miła, jak wy Wiktualcie od Firandelki odróżniacie, że się tak dopytam...  ]:->

A nie wrzuciłybyście jakiś fotek całego azylu? Jak to teraz z tymi regałami i nowymi klatkami odemnie i tymi, co miałyście same dokupić wygląda? I jak mieszkają grzybusie? Bardoz jestem ciekawa :)  :blaga:

PippiLotta kotku drogi , bedzie wszystko tylko ze jutro mamy wyjazd do Torunia do dr Krawczyka, wiec dzisiaj przygotowania jutro nas nie ma wiec w niedziele , w niedziele  :dookola: umawiamy sie w niedziele dobrze ?

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 14, 2012, 13:57:48 pm »
No to czekam grzecznie :)

Offline Beka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Moje króliki: Cezary
  • Za TM: Dola 13 lat, Emi 2 lata
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #875 dnia: Grudzień 14, 2012, 17:50:50 pm »
Złote Opiekunki, chciałam nieśmiało zapytać o dwutygodniową opiekę nad Nevilem i Liskiem ? Jestem tu nowa nieznana  :icon_redface , jaki to byłby termin tzn do kiedy ? Czy mogą być razem w jednym pokoju ? I jakie mają wymagania ,nie chciałabym by zle się czuły u mnie. Doświadczenie z królisiami mam, a na forum "uczę się" niedoswiadczona internetka, pozdrawiam 

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #876 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:41:36 pm »
A ja tylko dodam, aby trzymać kciuki za mego tymczasa Bobo, który jutro wybiera się w podróż do Torunia :)



Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #877 dnia: Grudzień 14, 2012, 20:56:49 pm »
Bobo jedzie na kastrację, tak? Trzymamy kciuki za tego pięknego, puchatego kawalera :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline PUSZKIN

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #878 dnia: Grudzień 15, 2012, 14:29:09 pm »
Trzymamy kciuki za uszaki ,które jada do Torunia na wizyte do doktora,pozdrawiamy opiekunów. :heart Dzieki serdeczne dla Mirelli i Kasi ,które udzieliły mi cennych i przydatnych informacji przez tel.  w czasie choroby mojego uszaka. Bede pamietac !!! o ile dobrze pamietam rozmawiałam z Kasia (jezeli pomyliłam imie to sorki) miałas racje , mój królik miał oprócz zatorku zapalenie pecherza , potwierdziło to bad.moczu . Jest juz z nim dobrze ( nie chce zapeszac ,zeby nie mówic ok) .Ale stres był ogromny ,dlatego tym bardziej Dziekuje Mirella i Kasia za pomoc i wsparcie  :bukiet .  dla całego uszakowa w Sopocie  :heart  :heej
         

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #879 dnia: Grudzień 17, 2012, 12:33:09 pm »
PippiLotta - niedziela mi nie wyszla  :/ - padlam i nie maial juz sil  :/ - dzisiaj po pracy jade do sopotu i mam ze soba aparat foto  - "nacykam" zdjec ile sie da  :lol

joac - dzisiaj przyszla paczka dla Filutka od ciebie  :bukiet :bukiet :bukiet  z suszkami  - Bobo po operacji usuniecia powieki i kastracji - opiekuje sie nim teraz Patrycja i donosi ( wczoraj ) ze wszystko jest ok na razie :)
 
PUSZKIN - tak tak to kasia ( katka) sie z toba skontaktowala - super ze udalo sie pomoc ( choc przez telefon) i trzymamy kciuki aby uszatek szybko wrocil do zdrowia - mocno trzymamy !! - milo ze dalas znac co z twoim podopiecznym bo kasia sie mnie w sobote wlasnie o niego pytala   :lol