Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 500930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #800 dnia: Listopad 27, 2012, 11:59:07 am »
joac - bury znaczy Filutek zarezerwowany  :lol - imie super odzwierciedla jego malutki charakterek  :lol - trafilas w dziesiatke  :lol - dziekujemy  :bukiet :bukiet :bukiet

LUDZISKA KOCHANE JESZCZE JEDEN BIALO - CZARNY DO WZIECIA - KTO OFIARUJE MU IMIE ?? - KTO ZOSTANIE JEGO WIRTUALNYM OPIEKUNEM ??



zostala juz tylko jedna bezimienna sierotka, z calej piatki najbardziej niesmialy, najbardziej delikatny ale stara sie maluch jak moze byc dzielnym i odwaznym  !!


Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #801 dnia: Listopad 27, 2012, 12:24:30 pm »
Nie mogę zostać WO - u mnie finansowo jest ostatnio bardzo różnie -raz dołek, raz górka ale wieczorem zrobię przelew 50zł na małego :) Będzie to taka jednorazowa pomoc do czasu znalezienia WO z prawdziwego zdarzenia.
Edit: nr konta warszawski tylko w temacie ma wpisać Sopot?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2012, 12:39:46 pm wysłana przez Solvieg »
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #802 dnia: Listopad 27, 2012, 13:02:01 pm »
Solvieg - nie martw sie kazdy pomaga jak moze - dziekujemy za kazda pomoc  -  :przytul :bukiet
a w tytule najlepiej : DAROWIZNA NA RZECZ KROLIKÓW Z SOPOTU ,
numer konta
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #803 dnia: Listopad 28, 2012, 10:29:36 am »
Wczoraj był pracowity dzień - dzięki Sylwi i Dominice (dziewczyny jesteście wspaniałe  :bukiet) sprzątanie poszło ekspresowo - 15 królików w godzinę :) Marcel pojechał na DT do Dominiki. W między czasie pojawiła się smutna wiadomość, że Dona trafiła do weterynarza. Podczas zapoznawania Gucio niefortunnie ugryzł Donę w sutek i powstał w nim ropień. Dziś będzie miała go usuwanego. Trzymajcie kciuki za szybki powrót do zdrowia naszej łaciatej Rozrabiaki.

Dodatkowo... dziś dostałam informację o znalezionym króliczku na klatce schodowej. To jakiś koszmarny sezon wyrzucania zwierząt :/

Offline klaudiapiwo

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4508
  • Płeć: Kobieta
  • Łatka Borsuk oraz Kokosio
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #804 dnia: Listopad 28, 2012, 10:38:05 am »
ten sezon trwa chyba okragly rok ;/
Łata przykicała z Wawy 15.05.2012 majac ok 8 miesięcy,
Kokos z Krakowa 1.06.2013 jako 2,5 roczny prosiak,
Borsuk z Krakowa 20.11.2013 mając ponad 2 lata

Wątek mojego stada http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14105.0.html
Uszata Przystań http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.0.html

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #805 dnia: Listopad 28, 2012, 10:46:54 am »
Biedna Dona :/ kciuki trzymamy!
A co do króliczka na klatce schodowe - brak słów. Dobrze przynajmniej, że nie las (tam pewnie miłościwi "właściciele" zostawiają zwierzęta latem...) :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #806 dnia: Listopad 28, 2012, 13:08:59 pm »
Oj Dona biedaczka i niestety wiem co czuje tyle, że mi nic nie usuwano  :nie_powiem
A w tytule przelewu napisałam "Darowizna na króliczka bez WO w Sopocie" - na forum jeszcze nie było info dot. nazwy przelewu mimo to pewnie nie będzie problemu z dotarciem pieniążków :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #807 dnia: Listopad 28, 2012, 13:13:56 pm »
Oj Dona biedaczka i niestety wiem co czuje tyle, że mi nic nie usuwano  :nie_powiem
A w tytule przelewu napisałam "Darowizna na króliczka bez WO w Sopocie" - na forum jeszcze nie było info dot. nazwy przelewu mimo to pewnie nie będzie problemu z dotarciem pieniążków :)
nie bedzie problemu ,najwazniejsze ze jest dopisek sopot  :lol

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #808 dnia: Listopad 28, 2012, 22:04:11 pm »
Kochani trochę wiadomości o Donie - Dona dobrze zniosła zabieg. Okazało się jednak, że ropień rozwijał się wcześniej - nie jest winą ani ugryzienia ani sterylizacji. Po ugryzieniu ropień pękł i się rozlał. Dlatego stal się widoczny. Może to kiepsko zabrzmi, ale dzięki temu ropień nie rozwinął się go ogromnych rozmiarów w jamie brzusznej. Ten jednak wcale nie jest mały - powstawał od dawna i był nie wyczuwalny. Jutro dr Rzepka będzie dzwoniła w sprawie Dony do dr Krawczyka. Sytuacja nie jest dobra - nie jest tez tragiczna. Mamy nadzieje, ze Dona z tego wyjdzie. Leczenie jednak we Warszawie będzie kosztowne także bardzo prosiła bym o wsparcie.

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

Tytuł: Darowizna na leczenie Dony

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #809 dnia: Grudzień 02, 2012, 20:09:18 pm »
Dziewczyny, co słychać? Jak żywienie maluszków? jak Dona i Czesia? wiem, że nie wiecie, w co ręce włożyć, ale choćby słóweczko...
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #810 dnia: Grudzień 02, 2012, 20:31:40 pm »
z sopockich nowosci , chcialam wam przedstawic nasz "nowy nabytek" : żiba :
żiba to prawdopodobnie mlody samiec wielobarwny i wlochaty  :lol lagodny, oczywiscie uwielbia glaski i bardzo czysciutki !!
tak jak juz nellciaa pisala , porzucony, znaleziony na klatce w bloku mieszkalnym w gdansku i zgloszony przez "dobre serce " do SPK  




kilka zdjec od DT suchara - mas  :przytul
i wiesci : suchar po kastracji, czuje sie bardzo dobrze  :lol - " pozera ":  CN, łodygi selera, kapustę pekińską, marchewkę, pietruszkę, suszki nie przepada za suszoną brzozą, krwawnikiem, liśćmi porzeczek i malin . Uwielbia oczywiście babke i mleczyk, natomiast siano niestey nie nalezy do jego przysmakow. Wazy 2.9kg. Jest kroliczkiem raczej spokojnym, glaski lubi ale na rece nie ( jak wiekszosc krolasow). Na poczatku troche bojazliwy ale jak sie zadomowi to wyzwala sie w nim ogromna ciekawosc swiata - detalistycznie zwiedza otoczenie i nie straszny jest mu nawet skok na wysoki stól.  




w piatek w odwiedziny do naszej Pani wet. Agnieszki Pyrak wybrali sie nasi grzybiarze , efekt :
wszystkie siedem krolasow zdrowych, koniec kapieli  :balet:

(joac wlasnie tworzylam tego posta jak napisalas swego zaraz jeszcze dorzuce  :icon_lol)

maluszki nam urosly waza teraz odpowiednio Kazio, Harus i b-cz po 035kg a Kolumb i Filutek 0.4kg ( dwa tygodnie temu bylo odpowiednio 0.2 i 0.25 kg) - przybraly wszystkie rowno po 0.15kg -dobre mleczko od cioci joac  :lol - mniam -  Pani wet. uznala iz maluchy przybieraja wzorowo :lol - beda dostawaly mleko jeszcze przez dwa kolejne tygodnie ale juz po malutku wprowadzamy granulat i przez te dwa tygodnie juz beda dostawaly mleka coraz mniej a granulatu coraz wiecej , zeby stopniowo zamienic pokarm
Rudo i Borowik rowniez w wysmienitej formie a Borowik osiagnal juz wage 1kg Rudo troche ponad takze
mam nadzieje ze koszmar grzybowy sie zakonczyl - bedziemy caly czas oczywiscie bacznie obserwowac cala siodemke aby nie bylo powtorki :lol

Czesia mozolnie pnie sie z waga do gory ( dwa kroki do przodu - jeden w tyl - udalo sie juz jej wazyc 0.93kg) i tak jak pisalam wczesniej mimo tego ze lewy policzek zaczal zarastac to jednak dr Krawczyk otworzyl go ponownie , gdyz spowodowalo to blokade dla gromadzacej sie ropy i gromadzilo sie jej coraz wiecej wiec nasza Czesiulka znowu zmarkotniala i zowu marudzila z jedzonkiem i znowu zatrzymala sie ze wzrostem wagi - po ponownym otwarciu i przemywaniu - apetyt wrocil i czesiulka znowu zajada sie owsianka a ostatnio upodobala sobie "pudding" wykonany z RodiCare Instant - jakby ktos mial to my chetnie dla czesi przyjmiemy  :lol . Czeske czeka badanie Rtg i od tego badania bedzie zalezalo czy konieczny jest ponowny zabieg czyszczenia czy nie - wiec czekamy




Dona - z Dona jest lepiej - jedno ognisko zostalo oczyszczone operacyjnie z ropnia i zaszyte z pozostawionym drenazem - narkoze dona zniosla ok ) ale jest podejrzenie ze to ognisko moze nie byc jedyne dlatego Done czekaja badania w tym USG oraz czekamy na wyniki badan laboratoryjnych - wymaz - majacych nam ujawnic z czym mamy do czynienia  , na razie dziewczynka po operacji dochodzi do siebie , ma przemywana rane, juz normalnie hasa , je i bobkuje tez w normie  :lol - miejmy nadziej ze tylko to jedno miejsc zostalo zaatakowane i juz wiecej ich nie bedzie .
jakos tak mamy szczescie - trafily do nas krolasy z grzybem za chwile trafily maluszki tez z grzybem -  czesia zachorowala z powodu ropnia to teraz Dona tez - potwierdza sie porzekadlo ze nieszczescia chodza parami  ( w naszym przypadku tego samego rodzaju ) i mam nadzieje ze tylko parami !!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:55:42 pm »
Oj, bidulka z tej Czesi, taka poczochrana, ale rozumiem, że to wszystko dla jej dobra - mam nadzieję, że i ona to zrozumie. I oby waga ładnie się podnosiła. dzielna, mądra Czesia!
Żiba jest istnym cudem, a Suchar - jak dla mnie łudząco podobny do Xeny!
Maluszki ślicznie przybierają, 40 dag to pięknie w porównaniu z 25! Jestem dumna z tych szkrabów, jakbym sama je wykarmiła ;)
Głaseczki dla wszystkich cudów i mnóstwo buziaków dla trójmiejskiej ekipy!!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 02, 2012, 22:50:03 pm »
żiba jest boski!!!!
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 02, 2012, 22:57:44 pm »
żiba wygląda bardzo ładnie jak na wyrzuconego królika i jest pięknie umaszczony :D
Mam nadzieję, że szybko znajdzie nowego właściciela.

Pozdrawiam całą Sopocką drużynę i wszystkie uszy!

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 03, 2012, 07:38:30 am »
a więc wołam do was króliki -tyjcie, tyjcie, tyjcie :D
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 03, 2012, 09:36:49 am »
Czesia wygląda coraz lpiej, wrócił jej błysk w oku:)

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 03, 2012, 15:58:37 pm »
wow skoro żiba sie tak spodobal to moze uda sie szybciutko znalezc dla niego dom  :lol .
otka_a dziekujemy pieknie za pozdrowienia  :heej :heej :heej i my pozdrawiamy olsztyn i caly kraj  :heej :heej :heej
solvieg uuuuhuhuu - tak pieknie zawolalas - mysle ze wszystkie niejadki cie uslyszaly  ;) nie tylko te sopockie  :lol
joac - jestesmy "tylko "podajnikiem " mleczka od ciebie  ;) - mleczko - mniam - maluchy jak tylko uslysza odglos mieszania mleka w butelce od razu robia "straszny raban" - cytat ... ja , ja , ja pierwszy !! - a potem nagle taka cisza i slychac tylko mlaskanie - mowie wam swietny widok - najwazniejsze ze sa zdrowe , zdrowe , zdrowe - i teraz najwazniejsze zeby zdrowo sie rozwijaly - tego im i nam zycze  :balet:
ewa2610 - blysk w oku i owszem ale tez siersciucha zablysla  :lol

Kochani owsianka od soni dla czesi jest super tylko ilez mozna jesc owsianki  ;) - troszke sie pannie moze znudzila - je ja owszem ale z o wiele wiekszym zapalem wcina RodiCare Instant i dla odmiany i jak ma slabsze dni ( niestety sa) to to Rodi ja ratuje : ZBIERAMY CHETNYCH DO ZAOFEROWANIA CZESI RodiCare Instant jest tylko w jednym sklepie 4lap : http://www.swiat4lap.pl/rodicare-instant-puszka-p-331.html - wiec jakby ktos mogl zaopatrzyc czesie w to cudo dietetyczne bylaby czesia bardzo wdzieczna a my razem z nia  :lol

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 03, 2012, 20:55:10 pm »
A czy  nasze kochane inspektorki mogły by dać fotki grzybków seniorów? :) Głaseczki dla puchatków :)

Offline Irokezik91

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 03, 2012, 21:24:09 pm »
Ziba jest cudowny! Wiadomo już cokolwiek o nim (w jak jest wieku, jaki jest jego stan zdrowia etc.)?

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:33:33 am »
PippiLotta - fotki beda, beda , postaramy sie co wrzucic jutro  :lol
Irokezik91 - żiba zachowuje sie i wyglada jak zdrowy mlody samczyk , normalnie je i bobkuje - do wet pojedzie najpozniej w przyszlym tygodniu , wtedy uzupelnimy o nim wiesci  :lol