Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 497952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #780 dnia: Listopad 23, 2012, 10:25:55 am »
Bobek

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #781 dnia: Listopad 25, 2012, 00:18:17 am »
Właśnie wypatrzyłam Wacka. Jaką on ma wspaniałą kitę! I miał kastrację w moje urodziny :D Nie mogę wchodzić na wątki azylowe bo coraz więcej królików mi się chce.

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #782 dnia: Listopad 25, 2012, 16:11:54 pm »
zaczne od spoznionych podziekowan  :lol
Bbutterfly  :bukiet

joac  :bukiet


podsumowujac :
mleko mamy , granulat mamy , sianko jeszcze jest ( sie konczy) , podklady mamy ( jeszcze przyszla paczka do nellcii - to napisze  :icon_biggrin ), zwirek jest ( jeszcze kasia dostala zwirkowa przesylke :) ) - wszystkiego wystarczy na dwa tygodnie moze troszke dluzej  :brawo:
"wzbogacilysmy" sie o dwie klatki 100  :lol
z tym ze tak...... na borowika i rudo czeka podwojna klatka drewniana a jak maluchy na tyle urosna ze trzeba bedzie je przeniesc to bedzie brakowac 3 klatek ( jest jedna w zapasie ale ona czeka na Miske ktora obecnie jest u kasi na DT po sterylizacji przyjedzie do sopotu ) a wiec
musimy "skombinowac" trzy klaki  i tutaj wspomne ze bardzo by nam sie przydaly : 100 Ferplast,  z jednego bardzo prostego powodu duzo latwiej i szybciej jest taka klatke wyczyscic gdy stoi na polce regalu - cala jej przednia sciana sie otwiera !! i nie trzeba jej znosic na podloge !! a gdy jedna osoba ma dyzur to bardzo ulatwia prace (w obliczu 15 klatek do posprzatania) - bedziemy takie klatki zamawiac - jesli ktos chcialby sie dorzucic to bardzo prosze o pw  :turla:

dodam ze ww klaka ma w wyposazeniu pelny pasnik zewnetrzny i poidlo !! oraz domek/polke na ktorej krolasy wrecz uwielbiaja przesiadywac ( dobry punkt obserwacji  :diabelek)  i miske , do takiej klatki brakuje tylko kuwety , wlasnie kuwety  a kuwety beda potrzebne dla maluchow czyli piec i dla Łaciatej bo ta co ma zdarzyla juz czesciowo skonsumowac  :diabelek .kuwety mile widziane : mocne z twardego plastiku  !! (z miekkiego  firmy trixie Łaciata wlasnie "pozarla"  :/)
dla przypomnienia  ;) jakie to u nas zwierzaki sa teraz :
Pysia


Łaciata


Marcel


Czarek


Baks


Chika


Wacek


Rudo


Borowik


Suchar


Harrison


Kazio


Kolumb


Kroliczek bez imienia - bialo-czarny - WO nadaje imie !!


Kroliczek bez imienia - bury - WO nadaje imie !!







Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #783 dnia: Listopad 25, 2012, 19:05:01 pm »
właśnie chciałam pisać z zapytaniem czy podkłady doszły ;))
A Rudo cud miód, pieniążki poszły i jutro powinny na koncie spk być :)
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #784 dnia: Listopad 25, 2012, 19:08:30 pm »
Jakie piękne uszaki :* - budujący jest widok naszych grzybiarzy - chyba już po grzybie? Rudo i Borowik prezentują się znakomicie! A maluchy rosną jak na drożdżach, są piękne i ciekawskie :)
Buziaki i moc energii wysyłam ekipie trójmiejskiej i Waszym przecudownym zwierzaczkom!!!
Dziewczyny, jak tylko dostanę zaległy przelew, coś wspomogę, teraz pucha na koncie :/
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #785 dnia: Listopad 25, 2012, 19:46:00 pm »
dzikuje pieknie za slowa wsparcia  :bukiet
Chcialam napisac o kapieli - nie udalo sie nam nagrac ani minuty  :icon_sad , w ogole to przy niej strasznie sie spieszymy zeby jak najkrocej stresowac maluchy . tak jak nelcia juz pisala majac gotowy roztwor, trzeba pokryc cale cialo krolasa a nastepnie bez splukiwania wysuszyc ( nic mi nie wiadomo o tym aby krolis musial w roztworze stac 10 min. - my tego nie praktykujemy ) . mozna suszyc cieplym powietrzem ( suszarka ) ale nasze za bardzo sie baly odglosu suszarki wiec zrezygnowalysmy na rzecz delikatnego wycierania papierowymi recznikami prawie do sucha potem nastawiamy grzejnik aby krolasy same sie wysuszyly do konca. Dwie uwagi jesli zauwazy sie zbyt zaczerwieniona skore po Imaverolu powinno sie krolasa przemyc ciepla woda - zmyc roztwor (po pewnym czasie )  - i znowu wysuszyc . aaaaa najlepiej roztwor nanosic od grzebietu do omyka potem brzuszek i lapki ( koniecznie lapki !! - wlasnie lapkami krolis roznosi grzyba) a glowe i uszy zostawic na koniec uwazajac (bardzo wazne) aby roztwor nie dostal sie ani do oczu ani do uszu. Po kapieli i wzglednym wysuszeniu krolasy sa lekko osowiale i zauwazylam ze warto wtedy dac im jakies smakolyki do schrupania i siano, wtedy sie rozluzniaja i zapominaj o "strasznej kapieli"  ;)

Nasze maluszki czeka jeszcze jedna kapiel w srode ( my mamy kapac co 3-4 dni ) - po czterech kapielach beda odwiedziny u weta i decyzja co dalej
Rudo i Borowik - zakonczyli swoja kuracje ale teraz czeka ich wizyta u weta - wtedy bedziemy pewne ze wszystko jest w porzadku  i musimy obserwowac czy grzyb nie wroci - moze sie tak zdarzyc wiec trzeba byc czujnym - okres karnecji to podobno minimum miesiac a juz zupelnie bezpiecznie ( 1000%) to pol roku niestety , takze wiemy ze tak latwo grzyb sie nie podda ale my tez nie . a wracajac do Borowika to "objetosciowo " prawie dogonil Rudo :lol - rosna chlopaki nam jak na drozdzach  :lol

a nasza Czesiunia w piatek osiagnela wage 920 g  :nie_powiem - w sobote byla u dr Krawczyka - rokowania co do ropnia sa umiarkowanie pozytywne tzn otwarta rana ( gdzie wyplywala ropa) zasklepia sie i to dobry objaw ale ropa jest jeszcze w " miejscach po zebach " za tydzien beda wykonywane badania rtg i moze badania krwi i wtedy dr. Krawczyk bedzie mogl ocenic czy ropien zaatakowal kosc i czy w ogole trzeba bedzie jeszcze raz wykonac zabieg czyszczenia ( czyli narkoza ) - na razie Czesia wraca do zazywania metronidazolu - samopoczucie Czesi jest z dnia na dzien coraz lepsze - zajada owsianke az milo - wirtualny opiekun Czesi p. Wiola przeslala Czesi medykamenty na wzmocnienie, wzmozenie laknienia i regulacje trawienia  :bukiet :bukiet :bukiet . RodiCare instant szczegolnie Czesi przypasowal - wciaga go prawie na bezdechu  :jupi


a to nasza czesiunia  :lol


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #786 dnia: Listopad 25, 2012, 19:46:43 pm »
szary to nasz ulubieniec- piotrkowi tez sie podoba:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #787 dnia: Listopad 25, 2012, 19:48:28 pm »
To ile osób potrzeba do przeprowadzenia takich kąpieli??

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #788 dnia: Listopad 25, 2012, 20:18:23 pm »
zasadniczo wystarczy jedna  :lol ale do naszych krolasow aby przyspieszyc to kazda para rak sie przyda tzn jedna kapie a reszta wyciera wczoraj na przyklad przy dwoch osobach kapiel pieciu krolasow trwala 1.5h z czego najwiecej czasu zajmuje oczywiscie suszenie  :/

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #789 dnia: Listopad 25, 2012, 20:28:28 pm »
Brawo Czesia, oby tak dalej - jedz i dobrzej :) Dziewczyny wielkie brawa dla was za to co robicie  :bukiet  :bukiet Z tymi kąpielami to myślałam, że jest to prostsze ale z królikami to chyba nic nie jest proste  :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #790 dnia: Listopad 25, 2012, 20:45:54 pm »
Rany, u nas umycie jednego Koki to robota na niemal całe przedpołudnie dla dwóch osób, a Wy potraficie w pojedynkę wykąpac maluchy? Chylę czoła!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #791 dnia: Listopad 25, 2012, 21:05:17 pm »
Ja też jestem pełna podziwu :)
Dzięki, Miła, za szczegółowy instruktaż kąpieli - niby prostszy to sposób niż z "moimi" kąpielami, ale zasada z gruntu podobna, więc na razie kąpiemy wg zaleceń mojej pani wet :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #792 dnia: Listopad 25, 2012, 23:49:14 pm »
marta1984 - w sekreie ci powiem ze harus (szary) pierwszy znalazl WO - widac nie tylko wam przypadl do serca  :lol
Solvieg - na poczatku wszysko bylo trudnie do czasu kiedy nie stalo sie proste  ;) - oby tylko te cztery kapiele wystarczyly - no i bardzo martwimy sie o czeske aby nie musiala miec kolejnej narkozy oby ten ropien "sam sobie poszedl" , tak dobrze jej idzie a kolejna narkoza moze ten wlozony trud "cofnac"
ewa2610 - nie wiem jakich rozmiarow jest Koka ale maluchy sa naprawde malutkie 220-250g (jak do nas trafily - teraz na mleczku mam nadzieje ze przytyly co nieco  :diabelek) i tego "cialka" nie ma duzo do wykapania wiec moze dlatego to nam tak sprawnie idzie no i praktyka  ;) . Mysle ze szybciej przebiega kapiel tych malutkich pieciu niz jednego doroslego krolasa - poza tym latwiej jest malucha "opanowac" jak sie wyrywa bo jest maly  :diabelek
joac oby te kapiele wyszly nam na zdrowie ( znaczy sie naszym krolasom ) bo naprzyklad u Borowika musialysmy dorzycic jeszcze leki doustne - i martwie sie zebysmy nie musialy tych lekow podawac maluszkom - zobaczymy co powie wet - najpozniej w sobote pojedziemy z nimi "na przeglad" - powodzenia w kuracji   :lol

aaa jeszcze chcialam dodac , ze ta "posklejana" sciersc maluszkow widoczna na zdjeciach to efekt uboczny dzialania Imaverolu po ostatniej kapieli nalezy wykonac jeszcze jedna "kapiel czyszczaca" znaczy przemyc czysta woda 

SZUKAMY WIRTUALNYCH OPIEKUNOW DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH : http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13421.40.html
w szczególności dwa maluszki potrzebuja wirtualnego opiekuna bo jeszcze nie maja imion - WO nadaje imie
ZAADOPTUJ MNIE WIRTUALNIE , ZOSTAN MOIM WIRTUALNYM OPIEKUNEM (WO) I NIE POZWOL ABYM BYL BEZ IMIENIA
:blaga:
kroliczek bury

kroliczek bialo-czarny



Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #793 dnia: Listopad 26, 2012, 21:37:38 pm »
Krótkie filmiki azylowych maluchów :) strasznie siebie nie lubie słuchać także przepraszam za swój beznadziejny głos w tle

http://www.youtube.com/watch?v=Z-45gaRkVLI&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=cY6L4JftDZA&feature=youtu.be

Chciałabym jeszcze podziękować p. Dariuszowi za paczkę z cudownymi prezentami w postaci podgrzewacza, suszonych ziół i rękawiczek i p. Karolinie za paczkę z siankiem i Rodi Care :)




Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #794 dnia: Listopad 27, 2012, 07:48:06 am »
słodkie maluchy :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #795 dnia: Listopad 27, 2012, 11:06:41 am »
Nikt nie chce objac wirtualna adopcja naszych bezdomnych krolasow - nikt nie chce nadac imion maluchom  :placze

Pytalas Maluszka jak pomoc - mow , pisz o bezdomnych krolasach i o stowarzyszeniu gdzie sie tylko da - mow znajomym , sasiadom, rodzinie tej dalszeji i tej bliskiej, w pracy w szkole
pisz do wszystkich jakich znasz na wszystkich forach, blogach i fb .... o ktorych wiesz i....
i moze dzieki temu znajdzie sie ktos kto chetnie zaadoptuje bezdomnego krolaska , kto chetnie pomoze tymczasom , zaadoptuje wirtualnie ...  
i niech takich "ktosiow" znajdzie sie jak najwiecej  :lol

TRZEBA PISAC I MOWIC WSZEDZIE GDZIE TYLKO MOZNA O BEZDOMNYCH KROLASACH I O STOWARZYSZENIU POMOCY KROLIKOM  

jeszcze o Stowarzyszeniu Pomocy Krolikom malo osob wie , znalazlo sie juz sporo dobrych serc ale komukolwiek mowie o SPK to widze najczescie zdziwienie ze takie stowarzyszenie w ogole powstalo !
( i nie przejmowac sie reakcja !! - sa przerozne  ;) )

wiec mowic , mowic , mowic ...uparcie i wytrwale ..... pisac, pisac, pisac - wszedzie , niech o nas wszyscy sie dowiedza !!! wtedy nasze szanse niesienia pomocy bezdomnym beda o wiele wiele wieksze

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #796 dnia: Listopad 27, 2012, 11:13:35 am »
Miła, ja się w sumie noszę z objęciem WO tego szarego maluszka, i jeśli można, to chciałabym go nazwać Filutkiem :). Ale WO od grudnia, bo nadal mam pustkę na koncie ;)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #797 dnia: Listopad 27, 2012, 11:17:21 am »
joac - szary maluszek ma WO i imię nadane Harrison. Dwa bezimienne maluszki to brazowo-czarny czyli bury oraz biało czarny :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #798 dnia: Listopad 27, 2012, 11:17:47 am »
Chodziło mi o burego :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #799 dnia: Listopad 27, 2012, 11:23:12 am »
Aaaaa no to było by Super! :)