Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 497878 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.


Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #681 dnia: Listopad 09, 2012, 15:42:42 pm »
hehe mila nie trzeba
ps u nas niestety tez problem zywieniowy, malutka jest strasznie pokluta, wyglada jak szkielet:( i odmawia jedzenia, potem chwila polepszenia i wtedy probuje ze wszystkim co sie da bo potem znow nie je:(

a jak czesia nie je to moze odczuwa jakis bol- nerki, watroba, pecherz?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #682 dnia: Listopad 09, 2012, 15:51:38 pm »
Czesiaczku, zdrowiej i tyj :) - tyle ludzi o Tobie myśli, prezenty Ci wysyła z owsianką i jabłuszkami, ciotki kciuki zaciskają, masz motywację, dziewczynko śliczna :*
Fajnie, że chłopaki okazali się zuchami, wszystko z nimi dobrze no i chyba teraz gazem szukają nowych domków?
Pozdrowienia dla Was, miła trójmiejska ekipo, mnóstwo głasków dla podopiecznych - oby postów poświadczających udane adopcje było tu jak najwięcej :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #683 dnia: Listopad 09, 2012, 15:55:01 pm »
no wlasnie, z tym ze czesia je ale slabo , jeszcze jakos jej ta owsianka wchodzi ale potrafila zdecydowanie duzo wiecej zjesc jeszcze kilkanascie dni temu , no zobaczymy jak to dalej pojdzie, jesli chodzi o bol to na pewno odczuwa conajmniej dyskomfort z powodu rany ropnej lewego boku szczeki , wszystko sie goi powoli ale tak jakos strasznie powoli bez zadnej rewelacji a chcialoby sie aby czeska juz calkiem byla zdrowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #684 dnia: Listopad 09, 2012, 15:57:33 pm »
Czytałam, że Czesia słabiutko je i że na tę owsiankę się rzuca - ale jest przecież lepiej niż przed tygodniem, prawda? Jest nadzieja, że Czesia z tego wyjdzie, pokona choróbsko, ruszy z jedzeniem. Ból szczęki na pewno jej tego nie ułatwia :( Póki król je sam, to ma wolę życia, walki. Czesiaczku - :*
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #685 dnia: Listopad 09, 2012, 17:27:09 pm »
Czesiuniu wcinaj, zdrowiej :)  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #686 dnia: Listopad 10, 2012, 21:50:07 pm »
nasza czesiunia na spacerku - pobiegala, pobiegala chwilke i ulokowala sie w swoim ulubionym miejscu pod kaloryferem - juz "oznakowanym" jak widac na zalaczonym obrazku :


czeska dzisiaj dostala prikaz zamiany lekow w zastrzykach na leki doustne , dostala rowniez dawke "dopalacza" z witamin wzmacniajacego i zwiekszajacego rowniez laknienie i....
........i jej pusta micha  :dookola: wciagnela "na raz"


cala miche pachnaca ziolami owsianki :jupi ... pierwszy raz od tygodni .....jednym tchem ..... ale cicho sza aby nie zapeszyc  :nie_powiem

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #687 dnia: Listopad 10, 2012, 22:34:28 pm »
Nie zapeszamy, trzymamy kciuki  i cieszymy się, ale po cichutku :nie_powiem - Czesiu  :heart :heart :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #688 dnia: Listopad 10, 2012, 22:34:45 pm »
strzelam ze dostala combivit ewentualnie witamin c- wzmacnia apetyt i wspomaga pragnienie
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #689 dnia: Listopad 11, 2012, 13:25:04 pm »
nocna porcje owsianki czeska wylizala a rano wciagnela 1/3 porannej porcji  :lol
a tutaj jeszcze prezent od mart  :bukiet  :bukiet dla czesi - czesia dostala multiwitaminy

co prawda waga czesi nie zwiekszyla sie - dalej wazy ponizej 1 kg ale nie spadla !!
w koncu tendencja spadkowa zatrzymala sie uff  !! - nie jest zle oby tak dalej - ale cicho sza  ;)  :nie_powiem
niech ta nasza krolewna zacznie w koncu tyc  :>

bardzo prosimy o pomoc   :

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa


Tytuł: Darowizna na leczenie Czesi i azylu w Sopocie

i zapraszamy do wirtualnych adopcji : http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13421.40.html

koncza sie nam podklady dla naszych grzybiarzy - jakby ktos chcial nas wspomoc 60/60 lub/i 60/90 - to poprosze o pw
podkladow uzywamy tylko dla ruda i borowika - przy ich chorobie wazne jest aby bylo w miare sterylnie  !! - wiec podklady sa konieczne
i dla czesi tez sie przydadza  :lol bo oprocz tego ze myje sie codziennie ze "100 razy" nie uchodzi za czyscioszka  ;)

a i granulat CC (Cuni Complete - Versele Laga) dla grzybiarzy tez by byl bardzo mile widziany - chore krolasy staramy sie karmic troszke lepsza karma  :P

na bazarek musimy troszke poczekac jestesmy jako trzeci rejon w kolejce
( dostalam info ze spoznilam sie ze zgloszeniem jeden dzien ) - przed nami krakow i w-wa
wiec przed tymi swietami to chyba nie zdarzymy ale pewnie zdarzymy przed swietami wielkiej nocy  :lol

Offline PUSZKIN

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #690 dnia: Listopad 11, 2012, 15:02:23 pm »
Witam ,mam na zbyciu CC -Versele Laga 500 g ,prawie całe opakow. bez kilku szt .do degustacji dla mojego uszaka , niestety nie odpowiada to jego gustowi ,wiec chetnie przekaze maluchom . czekam na wiadomosc zainteresow. osoby z azylu w Sopocie na pw. pozdrawiam. :bunny:
         


Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #692 dnia: Listopad 13, 2012, 22:04:15 pm »
Teraz trochę wiadomości od króliczków które nie wywodzą się z azylu ale bardzo długo czekają na dom: Żaba i Zazik

Wiadomość od parafki (cytuję):

Zazik
 
U mnie od początku ma klatkę prawie cały czas otwartą i odgrodzoną częśc w moim domu. Na początku zamykałam go czasem na noc i wtedy gdy kręciły się koty czy pies, jednak w tej chwili lata cały czas swobodnie, pomimo tego że śpi w klatce i tak jej nie zamykam. Zamknięty w klatce potrafi ze złości gryźc pręty. W stosunku do ludzi, super przyjacielska przylepa, odważny, kontaktowy, wskakuje na kolana, przeksakuje, biega itd. Lubi też urzędowac w tym wyklinowym koszu. Sam prowokuje koty czy psa do zabawy, wtedy musze go wypuszczac na całe piętro i biegaja po nim jak szaleni, wraz z odbijaniem sie od ścian :) Co do diety zupelnie wyeliminowałam mu z jadłospisu meiszkane i dropsy, które podobno dostawał. U mnie wszyscy są na diecie bezgranulatowej.
 
Żabka
 
Jak przyjechała, to straszyła, furkała, atakowała itd. W tej chwili zupełnie inny królik, można ją brac na ręce, czesac, głaskac. Można spokojnie władac reke do jej klatki, głaskac w niej i poza nią. Jednak jak się ją wypuszcza nie szaleje jak Zazik, raczej sobie polata, przycupnie i czeka na głaskanie :) Głaskana zamyka oczka i tak może godzinami, dziś zupełnie jej sie biegac nie chciało, wypusciłam ja wskoczyła na tapczan który stoi w pokoju i ani myslala latac :) Powiem szczerze ze diametralna różnica w jej zachowaniu, do czesania sie już zaczyna przekonywac, na początku traktowała to jak kare i cos co jest najgorsze na świecie i niepotrzebne :) Je tak jak zaziol Warzywa, owoce, sianko wode umie pic z piodełka, zaziol pije tylko z miseczki, chociaz uwielbia też zwiedzac ludzkie kubki a raczej ich zawartosci. Ahh co do Żabci opanowana została panika, mogą już biegac inne króliki koło jej klatki/wybiegu wczesniej w panice tak skakała, że klatka przesuwała sie o spore odległosci.








Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #693 dnia: Listopad 13, 2012, 22:27:20 pm »
wow zabki to ja nie poznalam   :niespodzianka , wypiekniala nam dziewczynka i fryzura zostala poskromiona  :lol , zupelnie inny krolik niz ten ktorego przejelysmy (to byla siec sklepow i pamietam ze zabka tulala sie od punktu do punktu po calym trojmiescie przez rok az urosla i nikt jej nie chcial kupic i w koncu trafila do nas , dzieki temu uniknela zwrotu do hodowcy) . wow jestem pod wrazeniem rowniez zmiany charakteru , to byl najbardziej przestraszony krolik jakiego mialam okazje spotkac  !!
parafka  :bukiet
zapraszamy do adopcji : dla zabki i zazika poszukiwany DS
zazik i zabcia to kroliki , ktore pochodza z 3m i znalazy DT pod w-wa a nie wywodza sie z azylu
bo wtedy gdy do nas trafily , azylu jeszcze nie bylo , tak dlugo juz czekaja na DS,
moze teraz po pozytywnej odmianie komus przypadna do serca  :
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/592#yield
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/512#yield

z ostatniej chwili : czesia dzisiaj wylizala do dna juz druga miske owsianki -  :nie_powiem -  :hura:

dzisiaj : odbyla sie sterylizacja Chico i kastracja Marcela - oba zabiegi zakonczone powodzeniem bez komplikacji :lol

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #694 dnia: Listopad 13, 2012, 22:37:17 pm »
miła kolezamka dojechała- odkryłaś co to za tajemne ładunki jadą:)?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #695 dnia: Listopad 13, 2012, 22:42:23 pm »
Super, Cześka! a i chłopaki zuchy, że tak ładnie kastrację przeszli :) A Zazik i Żabka przepiękni :* Za Czesię nadal trzymam kciuki, jak i za całą trójmiejską ekipę, czworonożną i dwunożną :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #696 dnia: Listopad 13, 2012, 22:43:40 pm »
miła kolezamka dojechała- odkryłaś co to za tajemne ładunki jadą:)?
.  
przebieram juz nozkami , bo nie moge sie juz doczekac az zobacze i tutaj sie pochwale prezentem dla sopockich krolasow , ale musze poczekac do jutra , aska pozno dzisiaj przyjechala i zmeczona poszla juz spac - umowilysmy sie na jutro . jutro juz bede wszystko wiedziala , coz to za niespodzianka przyjechala z poznania  :lol

asiu Chico to dziewczynka  ;) - tym razem udalo nam sie trafic od samego poczatku  :>( w odroznieniu od jej "siostrzyczki blizniaczki znaczy braciszka Baksa  :lol) i dziekujemy za " kciuki" za czesiunie i cztero- i dwunogalki sopockie. :onajego

jutro jade po kolejnego , nowego przyszlego azylanta . w Gdyni przyblakal sie Panu Markowi do ogrodu a ze w domu zamieszkuje pies rottweiler , watpliwy przyjaciek krolikow , to reszty mozna sie samemu domyslec .....ogrod nie jest dobrym miejscem o tej porze dla kroliczka.
a w sobote przywitamy tez Łaciata - skonczylo jej sie DT  :/ - i dlaniej i calej reszty rezydentow szukamy DT
oraz zapraszmy do wirtualnej adopcji :
p.s.
a pisalam wam juz ze czesie wirtualnie przygarnela p. Wiola  :bukiet :bukiet - tez szykuje prezent dla czesi - podobno do nas juz "pedzi"

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #697 dnia: Listopad 13, 2012, 22:56:29 pm »
asiu Chico to dziewczynka   - tym razem udalo nam sie trafic od samego poczatku
Oj, faktycznie, nie doczytałam ;) - to tym bardziej się cieszę, że bez komplikacji, bo to cięższa operacja :)
Ciekawe, jakie prezenty potoczyły się do sopockiego azylu? :)
Kolejny azylant, powiadasz miła, ciekawe, w jakiej króliś jest kondycji? :/
Serdeczności!!!
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #698 dnia: Listopad 13, 2012, 22:57:05 pm »
Żabcia jest piękna.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #699 dnia: Listopad 13, 2012, 23:06:41 pm »
ale milo ze znalazlas chwilke :jupi bosniak, bosniak i zawitalas w nasze niskie progi    :onajego  a zabcia zmienila sie niezle nie !?