Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 500549 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mycek30

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Trusia
  • Pozostałe zwierzaki: Borys-bokser 29.07.2004-23.06.2018
  • Za TM: Cin-Cin(14.12.2014) ,Mycy(27.12.2017)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #340 dnia: Wrzesień 05, 2012, 18:06:38 pm »
No heeej :) Tak, to prawda jest fajniutki. Na początku był przestraszony, bał się ludzi i hałasów, a teraz mały rozbójnik :). Zamierzam go wykastrować i za jakiś czas przygarnąć mu towarzyszkę. Trochę się boję jak to wyjdzie. A Ty masz dwie samiczki (tak?), dogadały się bez wielkich kłótni?
[/quote]
Nie no ja mam parkę,z czego chłopaczysko to kastrat....zresztą wpadaj na nasz wątek http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html
Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji.

— Mark Twain

http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13701.0.html

Offline anastazja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #341 dnia: Wrzesień 06, 2012, 13:01:36 pm »
Hej, jeżeli ktoś jest zainteresowany jak wyglada kastracja w gdansku to moge mu opisac. tylko prosze o znak :)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #342 dnia: Wrzesień 06, 2012, 15:07:30 pm »
Szanowni Państwo,

Podsumowując wpłaty na rzecz biura i azylu w Sopocie oraz koszty poniesione w miesiącu sierpniu, chciałabym przekazać że na miesiąc wrzesień nie przeszła żadna kwota.

Suma opłat za miesiąc sierpień (opłata za najem oraz za wodę) wyniosła: 258,20 PLN
Kwota przeznaczona na zabiegi i leczenie królików : 129,60 PLN (kastracja Dolka oraz badania kliniczne dwóch podopiecznych azylu)

Suma darowizn za miesiąc sierpień wyniosła: 184,99 PLN

Jednocześnie dalej przypominamy, że zbiórka darowizn na biuro i azyl nadal trwa, wpłat prosimy dokonywać na konto:

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

Tytuł: Darowizna na rzecz biura i azylu w Sopocie



Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!   :bukiet
Wasza pomoc jest nieoceniona i niezwykle potrzebna.


Pod naszą azylową opieką przebywa w chwili obecnej sześć królików: Gizmo, Śnieżek, Lisek, Chico, Baks oraz Pysia. W Domach Tymczasowych zaś mamy siedem azylowych podopiecznych: Czesia, Dolek, Dona, Sweety, Kłapouchy, Albert oraz Nevil.  Potrzebujemy środków finansowych na opłaty za mini azyl oraz na kontrole weterynaryjne Dony, Dolka, Sweetiego oraz Czesi, a także na kastrację Liska oraz Śnieżka i sterylizację Pysi. Bardzo apelujemy o Państwa wpłaty - bez nich nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Dodatkowo bardzo potrzebujemy klatek w rozmiarach 100 cm i 120 cm oraz kuwet, żwirku i karmy dla królików - jeśli ktoś z Państwa ma do oddania jakieś akcesoria - prosimy o kontakt na adres : bogumila.szulakowska@kroliki.net

Bardzo dziękujemy naszym Domom Tymczasowym za serce wkładane w opiekę nad Sweetym, Nevilem, Kłapouchem, Albertem, Dolkiem i Czesią. Serdeczne podziękowania dla anastazji za opłacenie kastracji Kłapoucha oraz charlotte za opłacenie kastracji Alberta. Tymczasowym Opiekunom Dolka bardzo dziękuję za troskliwe doglądanie jego zranionego skoka. Bardzo dziękuje Skittels i jej mamie, za pomoc w opiece nad Uszakami w mini azylu.  :bukiet
No i oczywiście bardzo ale to bardzo dziękuje miłej, która tak prężnie działa w azylu - bez Ciebie nie dała bym rady  :heart
Każda z was jest niezastąpiona także bardzo bardzo bardzo bardzo jeszcze raz dziekuję.  :heart

Każdy z naszych azylowych podopiecznych poszukuje Domu Tymczasowego, aby móc żyć i rozwijać się w towarzystwie opiekuna. Osoby chętne do zostania Domem Tymczasowym, prosimy o kontakt na adres: bogumila.szulakowska@kroliki.net


Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #343 dnia: Wrzesień 07, 2012, 12:10:10 pm »
Szanowni Panstwo !
w nawiazaniu do powyzszego emaila , przedsytawiam sytuacje :
na obecna chwile w biurze w Sopocie mamy 5 uszakow i trzy wolne klatki 60 i 2x80

a szykuja sie nam dwie interwencje  !! :

jedna w niedziele w sklepie zoologicznym w gdyni
druga w przyszlym tygodniu w mini zoo za Koscierzyna



iloma krolikami trzeba bedzie sie zajac tego jeszcze nie wiemy
ale
juz teraz z obawy ze nie bedziemy mialy w czym umiescic owych krolasow ,
musimy odmiawiac przyjecia innym potrzebujacm ( sa dwa zgolszenia )

NIE MAMY KLATEK !!!!!

BRADZO PROSIMY O JAKAKOLWIEK POMOC : KLATKI LUB DATKI


moze ktos z was ma ( lub wie ze ktos ma ) nieuzywana klatke - rozejrzyjcie sie w piwnicach , strychach, u siebie, w rodzinie , u sasiadow , znajomych ....
one nie musza byc sliczne i nowe - tylko mozliwe do uzytkowania !!
krolikom wszystko jedno ( tym bardziej nam !!) w jakiej klatce siedza - im wieksza tym lepiej - ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma (lub bedzie mialo)

prosze o info na pw moje lub nellcii

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #344 dnia: Wrzesień 07, 2012, 13:06:36 pm »
Mniej oficjalnie to rzeczywiscie bardzo potrzebujemy klatek - nawet jesli sie okaze ze nic nie przyjdzie z interwencji to i tak beda one dla nas bardzo przydatne - coraz wiecej ludzi sie dowiaduje o azylu w Sopocie wiec coraz wiecej podopiecznych sie pojawia.

Z innych informacji to Dona była wczoraj u weterynarza - podejrzewałam problemy z sercem i to sie potwierdziło - słychać szmery na sercu. Trzeba będzie wykonać prześwietlenie klatki piersiowej ze sprawdzeniem płuc. Dona rośnie w bardzo szybkim tempie więc jakakolwiek wada może być coraz bardziej dla niej niebezpieczna. Może być to wada wrodzona. Dalsze badania powinny dać nam lepszy obraz sytuacji.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #345 dnia: Wrzesień 07, 2012, 16:05:25 pm »
Nie mam wolnych klatek, ale coś tam wpłaciłam. Trzymajcie się!! :heart
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html


Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #347 dnia: Wrzesień 07, 2012, 21:23:31 pm »
Sytuacja zmienia się z minuty na minutę. Właśnie otrzymałam zgłoszenie od osoby, która znalazła królika na osiedlu. Czyli jest to kolejny lokator naszego sopockiego biura.
U Czesi znów pokazała się ropa. Jutro jadę z nią do lekarza, pewnie znów dostanie serie antybiotyków, biedulka. A dopiero co cieszyłam się, że wraca pomaleńku do formy, odrobinkę przybrała na wadze ale i tak wciąż jest to szkielecik...
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #348 dnia: Wrzesień 09, 2012, 19:22:56 pm »
Dziś był bardzo pracowity dzien - o 12 bylo spotkanie w azylu na którym poruszałyśmy kilka kwestii organizacyjnych - pozniej miła wrzuci zdjęcia naszych milusińskich.

Po spotkaniu wraz z miłą oraz kasia72w i wolontariuszem TOZu na kontrole do sklepu ZOO Karina w Gdyni. Niestety musialysmy zabrac wszystkie trzy osobniki, gdyz u dwoch z nich mamy podejrzenie grzybicy, zas u trzeciego mamy problem z ropiejacym oczkiem. Ich stan nie jest zly, jednak trafily one na kwarantanne i jutro beda przewiezione do weterynarza na leczenie. W chwili obecnej czekamy na decyzje sklepu, aby kroliki zostaly nam wydane bezplatnie i przekazane pod nasza pelna opieke. Nie chcemy, aby trafily one z powrotem do hodowcy. Niestety w najblizszych dniach czekaja nas jeszcze z kilka interwencji. :lanie:

W zwiazku z tym bardzo potrzebujemy funduszy na leczenie, klatek, żwirku, kuwet oraz poideł. Bardzo również potrzebujemy Domów Tymczasowych - nie wiemy ile jeszcze nowych podopiecznych z interwencji do nas trafi a niestety azyl nie jest z gumy.  :wisielec:

Wpłaty prosimy przekazywac na konto:

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

Tytuł: Darowizna na rzecz biura i azylu w Sopocie


Zaś osoby chcace oddac klatki, żwirek i inne akcesoria proszę o kontakt ze mną lub miłą.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #349 dnia: Wrzesień 09, 2012, 19:40:56 pm »
Nellciaa, co słychać u Żabci?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #350 dnia: Wrzesień 09, 2012, 20:40:02 pm »
oto 3 krolasy z dzisiejszej interwencji :


krolas nr 1 -bialo-bezowy, puchaty o szpiczastych uszkach z objawami chorobowymi widocznymi na pyszczku :





krolas nr 2 - trojkolorowy baranek z rozowymi lysiejacymi plamami na karku




krolas nr 3 - szary z poskrecanym futrem - u niego wykryto zaropiale oko




wszystkie trzy krolasy maja podejrzenie o grzybice - w pierwszym momencie byla decyzja ze zabieramy tylko jednego ( krolasa nr 1) ale jak baraniasy krolas nr 2, zaczal lizac krolasa nr 1 po pysku szybko podjeta zostala decyzja ze nalezy wziasc wszystkie , gdyz jesli okaze sie ze to faktycznie grzybica albo jakas inna choroba zakazna to jest wielkie prawdopodobienstwo ze zarazone sa wszystki trzy mimo tego ze szary trafil do pozostalej dwojki stosunkowo niedawno i ma najwieksza szanse ze nic mu nie jest ale jednak zaropiale oko przekanalo nas o tym ze i on wymaga opieki weterynarynej. Takze wszystkie trzy sa teraz pod opieka spk i bedziemy walczyc aby juz tak pozostalo. Jutro wizyta u weterynarza i zobaczymy co bedzie dalej .

Jutro do weterynarza pojedzie rowniez nasz Dolek. Poraz kolejny rozgryzl sobie tylnego skoka do kosci  :/. Mialysmy nadzieje ze w DT , w zaciszu domowym, otoczonym opieka bedzie juz dobrze , a jednak , co mu sie zagoi jedno miejsce to gryzie kolejne. Ciekawe ze nigdy jeszcze sie nie powtorzyl, zawsze obok. Brak jakiegokolwiek zlamania czy zwichniecia ani zadnego poasozyta, zachowuje sie normalnie biega, skacze, hymmmm , moze jutro sie uda cos ustalic w koncu, mozemy miec tylko nadzieje.

Jakby tego bylo malo do weta pojedzie rowniez Czesia , (hymmm dzien SPK u weta w trojmiescie) , kolejny raz ropa nie daje jej spokoju. Jednak rana po usunieciu 6 zebow nie chce sie tak latwo zagoic  :( . Niby kochajacy dom w ktorym byla Czesia, zanim do nas trafila , a zeby Czesi nigdy nie widzialay weterynarza - "bo przeciez kroliczek byl zywy , zachowywal sie tak jakby nic mu nie bylo to po co badac jak nie trzeba !! " - a teraz rana nie che sie zagoic - ale po co zapobiegac przeciez lepiej ratowac. Kasia wierze ze pod twoja opieka w koncu sie zagoi w koncu bedzie dobrze, musi byc dobrze  :)

Chcialam podkreslic iz wspolpraca ze sklepem podczas interwencji przebiegla bardzo pozytywnie wiec mamy nadzieje ze sie dogadmy.
W interwencji pomagal nam rowniez przedstwiciel towarzystwa: OTOZ Animals. Bardzo dziekujemy  :bukiet

I na koniec cos pozytywnego : wreszczcie  !! Gizmo pojechala wczoraj do DT z opcja DS ( w zasadzie DT/DS sam przyjechal po nia).
Dla przypomnienia , Gizmo to ten krolas odebrany na dzialkach w Gdyni, wyrzucony z powodu ciazy pani domu , powiadomila nas o tym zdarzeniu Dori  :) (jakas 8-9 str tego watku)
Gizmo jest dla mnie osobistym malym zwyciestwem bo to akurat ja Gizmo przywiozlam do biura i byla ona pierwsza nasza rezydentka w Sopocie i dlatego moze mam do niej taki sentyment. w zasadzie Gizmo towarzyszyla nam przy tworzeniu biura. Przezyla z nami pojawianie sie kolejnych elementow wyposazenia biura : biurek szafek regalow stolikow klatek no i oczywiscie tymczasowych mieszkancow. Przezyla z nami wizytacje Panow elektrykow , ktorzy zakladali nam instalacje elektryczna, widziala pana hydraulika naprawiajacego cieknacy zawor no i oczywiscie ludzikow dziwnie ubranych w czarne kombinezony ( kominiarzy). Widziala jak pojawiali sie nowi rezydenci i ci nowi odchodzili a ona zawsze zostawala. Ale i do niej w koncu slonko sie usmiechnelo. Wraz z jej wyjazdem zakonczyl sie u nas jakis etap w naszym biurze, moze bardziej spokojny, w miare, a teraz, teraz zaczely sie interwencje - zmora(jak sie domyslam) wszystkich dzialajacych w spk. Ale Gizmo znalazla w koncu swoj zakatek i to naprawe super dom a w nim super dwa ludzkie serca i jedno malutkie krolicze   :> , Gizmo bedzie miala prawdziwego kroliczego przyjaciela  :balet:
Pani Żaneto  :bukiet  :bukiet  :bukiet a nellciia tobie to.....  :heart :przytul :heart zes taki dom wyszukala

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #351 dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:22:00 pm »
o rany, jakie biedulki! a jakie to to śliczne! mam nadzieję, że sprawa ze sklepem rozwiąże sie pozytywnie i nie wrócą do hodowcy...

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #352 dnia: Wrzesień 09, 2012, 21:52:36 pm »
Wszystkie cudaśne :)
Ten szary będzie miał zjawiskowe futro jak trochę odbije. Takie trochę reksie się na zdjęciach wydaje :)

Super, że udało się zabrać wszystkie. Oddali bez problemowo?
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #353 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:42:53 pm »
Wszystko poszlo bezproblemowo, jednak krole sa oddane na czas wyleczenia - negocjujemy oddanie w pelni (mamy nadzieje ze nie beda chcieli za nie kasy)

bosniak parafka napisała mi, że ma jakieś problemy i że z Żabą i Zaikiem jest wszystko dobrze, radośnie brykaja i dobrze się maja mówiąc w telegraficznym skrócie

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #354 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:52:21 pm »
Historii ciąg dalszy.
Wylądowałyśmy dzisiaj (ja miła i bogusia) u weta z 6 królikami w sumie.
Czesia - okazało się, że ropy praktycznie nie ma za to jest grzybek :/ na szyi i brzuchu. Na szczęście nie jest rozprzestrzeniony więc miejscowe leczenie powinno pomóc. Czesia dostała również leki na wzmocnienie bo nadal jest chudziutka - waży 1,05 kg (i tak przytyła 0,10 kg)
U weta była też Gulczasia, dzisiaj zadzwonił do mnie DT Gulczasi z informacją, że mała krwawi "chyba przy robieniu bobków". Niestety okazało się, że to najprawdopodobniuej krwawienie z dróg rodnych, krew jest jasna i było jej sporo, królinka jest osłabiona. Została na noc w klinice i jutro ma operację. Rokowania nie są najlepsze. Ponieważ USG niewiele wykazało (jelita zasłaniały widok) tak naprawdę dopiero po otwarciu będzie wiadomo co w Gulczasi siedzi )a podejrzenia są paskudne).
Dolek - to trzeci dzisiaj pacjent - znów rozgryziony skok, na razie leczenie bez antybiotyków, objawowe i obserwacja małego.
Ja pojechałam do domu a miła i bogusia zostały jeszcze u weta z trzema odebranymi w sobotę uszakami więc informacje o nich będą później.
 Niestety, hodowca chce zwrotu trzech odebranych uszaków, twierdzi, że weźmie je na leczenie a do sklepy da inne trzy. Na dzień dzisiejszy szansą jest wykupienie maluchów. Baran kosztuje 90 zł a szary i kudłaty po 65 zł :/

Jak widzicie nazbierało się trochę spraw, a co za tym idzie - potrzebne są pieniądze na leczenie Czesi, Dolka, operację Gulczasi, leczenie i wykupienie trzech maluchów. Gorąco apelujemy i prosimy o pomoc. Każda złotówka jest dla nas na wagę złota.


Działamy dzięki Wam, dzięki Waszemu wsparciu, chcemy dalej pomagać uszakom, one zasługują na lepszy los.

Gorąco prosimy o wpłacanie pieniędzy na konto SPK koniecznie z dopiskiem "NA LECZENIE TRÓJMIEJSKICH KRÓLIKÓW"
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 11, 2012, 09:12:48 am »
Ja oferuje wykupienie  kudłatka , może ktoś zdecyduje sie na wykupienie pozostalych . Wiec może  dajcie mi nr konta , po powrocie do domu zrobię przelew . Ludziska moze ktos wykupi p[ozostałe , bo wiadomo jak będzie po oddaniu  do hodowcy . Poza tym kupilam 4  kuwety  w prezencie , tylko nie wiem na jaki adres wysłać , nie mogę dodzwonić sie do Miłej.

Prosze nie oddawajcie króliczków !
Czy ktos moze pomóc?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 11, 2012, 09:51:55 am »
Dziewczyny, dopłaciłam 30 zł - dokonałam wspólnej wpłaty na wykup maluszków i wirtualną adopcję Elysii z Wrocławia - w tytule wpłaty napisałam, ile dla kogo.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 11, 2012, 09:57:07 am »
dori masz pw :)

Przepraszam, że dopiero dziś, ale z lecznicy do domu dojechałam koło 22:30, a miła pewnie była w domu pewnie jeszcze później.

Wczorajszą historę kontynuuje od wyjścia kasi72w :)

Pierwsza nasza królinka - ze strupkami na nosie - dostała imię Borówka. Króliczka ma nie więcej niż 3 miesiące i prawdopodobnie jest samiczką. Waży 550 g. Została stwierdzona u niej grzybica - otrzymała ona od razu leki, w środę będziemy brać jeszcze zeskrobinę na badania. Niestety na przednich łapkach widać początki przenoszenia się grzybicy z pyszczka. Leczenie będzie trwało co najmniej miesiąc przy dobrych wiatrach. Borówka ma własną klatkę wyłożoną podkładami. Bardzo prosimy o trzymanie kciuków, aby grzybica nie rozniosła się na resztę ciała. :(

Drugim naszym króliczkiem - szary reksik - jest Bobo. Króliczek ma nie więcej niż 3 miesiące i prawdopodobnie jest samczykiem. Waży 450 g. W chwili obecnej nie ma widocznych objawów grzybicy. Przebywał najkrócej z pozostałymi dwoma króliczkami, więc jest szansa minimalna że u niego to paskudztwo nie wyjdzie. Bobo ma jednak problem z prawym oczkiem. Jego powieka zawija się do środka powodując stan zapalny. Widoczny jest również mały wrzód na oczku (jak dobrze pamiętam na spojówce). Bobo również otrzymał odpowiednie leki, jest odseparowany od reszty. Prosimy o trzymanie kciuków za niego. :(

Trzecim naszym króliczkiem - baranek miniaturowy - jest Rudo. Króliczek ma 3 - 4 miesiące, jąderka są już widoczne także nasz pieszczoch jest samcem. Na karku ma widoczna grzybice - jest wyłysiały jednak bez strupków. W jego przypadku została również pobrana zeskrobina na badanie. Tutaj też leczenie będzie trwało co najmniej miesiąc przy dobrych wiatrach. Odseparowany od reszty także walczy, aby grzybica nie rozeszła się na inne części ciała. :(

Po badaniach otrzymaliśmy opinie od lekarza weterynarii z lecznicy AlterVet w Gdańsku. Następnie został wykonany telefon do sklepu z przekazaniem informacji o stanie zdrowia królików. Dziś miła będzie rozmawiać z koordynatorem sklepu - nie zamierzamy oddawać tych maluchów. Skupiamy się na negocjacji oddania ich za darmo lub wykupu (jeśli dojdzie do wykupu to będziemy starać się zejść z ceny). Postanowiłyśmy jednak zebrać całą kwotę potrzebną na wykup (2x65 + 90 = 220 PLN), aby w razie czego być już uzbrojonym w środki. Jeśli kwota na wykup nie zostanie wykorzystana, to zostanie przekazana na leczenie tych maluchów.

Miła robiła dokumentacje fotograficzną. Jak tylko będzie miała chwilę to wrzuci zdjęcia i skany opisów od weterynarza. Pod koniec miesiąca zostanie wystawiona faktura dla Stowarzyszenia która również będzie tutaj umieszczona.

Leki zostały doliczone do faktury, jednak bardzo będziemy potrzebować dużej ilości podkładów higienicznych do klatek naszej trójki. Jeśli ktoś miałby takowe, a ich nie potrzebuje, to prosiła bym o kontakt ze mną lub miłą. Darowizny zostaną przeznaczone na leczenie trójki oraz zakup podkładów higienicznych.

Kwoty na leczenie oraz wykup prosimy wpłacać na konto:

79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3 lok.21
01-410 Warszawa

Tytułem: NA LECZENIE TRÓJMIEJSKICH KRÓLIKÓW - [ Imie Kroliczka ]

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 11, 2012, 11:46:46 am »
Dziewczyny, ja też wpłaciłam coś. Nie jest to szał, bo mnie w tym miesiącu podatki rozłożyły  :)
Walczcie dzielnie!

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 11, 2012, 13:22:34 pm »
napisałam na naszym fb o sprawie :(
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...