Autor Wątek: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)  (Przeczytany 501356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #200 dnia: Lipiec 11, 2012, 10:50:37 am »
Panna Kuleczka odblokowała się nieco na normalniejsze jedzenie ;) tektura nadal jest pyszna, ale równie pyszne są niektóre suszki, marchewka i pietruszka. zniknął nawet listek cykorii! jestem dobrej myśli :)

to królinka o bardzo dużym uroku. fajnie się ją obserwuje jak biega - jest szybka, zainteresowana otoczeniem, zgrabnie i bezkompleksowo radzi sobie na parkiecie, co chwila robi cudne stójki (których oczywiście nie sposób upolować aparatem...), a walnięcie na boczek w jej wykonaniu to mistrzostwo świata! :)

edit: wiadomość z ostatniej chwili: firanka też jest pyszna... :rotfl2
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2012, 10:56:38 am wysłana przez Kic »

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #201 dnia: Lipiec 11, 2012, 11:19:28 am »
O tak , firanka to jest to co króliki lubią najbardziej . Tak twierdzi  Kulka jak czytam , no i mój Zefir ... także. Glaski dla zgrabnej  laski

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #202 dnia: Lipiec 12, 2012, 11:10:22 am »
Panna Kuleczka:
- je już normalnie
- wykazuje się niegasnącą ciekawością świata
- coraz rzadziej sięga zębami do mebli
- kuwetkuje jak ta lala
- nieźle tłucze się przez kraty z moją Kicówą ;) z Muminkiem zdecydowanie mniej ;]

mam takie wrażenie, że to inteligentna dziewczynka, której potrzeba różnych ciekawostek, żeby się nie nudzić. oczywiście prawie zamknęłam ją w szafie dziś, bo natychmiast poszła zwiedzać :D

rozumiem, że na forum nie ma jej osobnego wątku? a czy gdzieś, oprócz adopcyjnej, mogę poczytać o niej i jej zwyczajach...?

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #203 dnia: Lipiec 12, 2012, 13:54:42 pm »
Kic za opieke i wiesci o kulce  :bukiet , w trojmiescie kulka opiekowala sie nellciaa jako DT i opiekun adopcyjny , postaram sie cos z n iej wyciagnac  :lol, a osobnego watku kulka nigdy nie miala , wiec tylko nellciaa

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #204 dnia: Lipiec 12, 2012, 14:23:13 pm »
Liczę na nellcieę! :)
czy mi się dobrze wydaje, że nellciaa opiekowała się też Bystrzakiem...? Pytam, bo Kulka wygląda jak siostra bliźniaczka Bystrzachy. nawet tak samo mało je ;P

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #205 dnia: Lipiec 14, 2012, 15:20:00 pm »
Dziewczyny nie wiem gdzie się w tej sprawie odezwać więc napiszę w tym wątku. Jestem wolontariuszką w ciapkowie i jest tam teraz jeden króliś trochę podopytywałam i powiedzieli mi że są w kontakcie z ''króliczą fundacją'' myśle że chodziło o SPK. Piszę o tym bo nie wiem czy faktycznie są z kimś w kontakcie czy dopiero zamierzają a wiadomo że dla królika nie jest za dobrze gdy przebywa między biegającymi w kółko psiakami więc tak po prostu informuję że taki skarbek jest.
Króliś bardzo przyjazny nadstawiał się do głaskania po uszach myślę, że będzie z niego nieco więcej niż miniaturka :P tym bardziej, że już jest spory. Mały ma marchewką wodą i no niestety jakąś mieszankę . Jak będę szła we wtorek to coś tam mu oczywiście przyniosę chyba że do tego czasu uda się malucha odebrać. Ogólnie ma tam dobrą opiekę siedzi w biurze i nie wygląda na zestresowanego ale mimo wszystko.
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #206 dnia: Lipiec 14, 2012, 23:08:21 pm »
Kania, zrób jakieś foty uszaka, jak będzie się dało.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #207 dnia: Lipiec 15, 2012, 10:10:20 am »
Nie ma problemu zrobię we wtorek i wstawie
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #208 dnia: Lipiec 15, 2012, 17:43:50 pm »
Kania kasia z ktora sie kontaktuje ciapkowo obecnie jest na urlopie , ze mna nikt sie jeszcze nie kontaktowal (chociaz maja moj nr tel.  :icon_sad), zadzwonie jutro i dowiem sie co i jak, a to ze siedzi w biurze to wyjatkowo , zazwyczaj kroliki siedza w klatkach w przedsionku (czyli jeszcze gorzej) a w biurze najczesciej zwierzak chory. Postaramy sie go przejac  :icon_smile, jak najszybciej.
dobrze ze dalas znac o krolasku, w przyszlosci od razu bez krepacji pisz na watku albo na pw do mnie, mieszkam najblizej ciapkowa i moge najszybciej zareagowac  :lol, opiekunowie ciapkowa sa cudowni ale nic a nic nie znaja sie na krolikach co z reszta sami niejednokrotnie podkreslali , chociaz z drugiej strony ciapkowo jest jedynym schroniskiem w trojmiescie ktore przyjmuje kroliki i jedyne ktore z spk w ogole zechcialo wspolpracowac za co  :bukiet
Kic faktycznie Bystrzak tez byl u nellcii  :lol, przekazalam twoja prosbe o newsy w sprawie Kulasi  , moze uda sie cos nellcii napisac w przyszlym tygodniu  :lol

newsy z sopockiej przechowalni  
jutro ma trafic do nas "nowy" uszol z pruszcza gdanskiego , no i jak widac powyzej moze jeszcze jeden ze schroniska w gdyni .
takze poszukujemy KLATEK "100" i "120"  (wieksze tez moga byc  :> ), te ktore mamy sa juz "zajete"  :icon_sad
no i oczywiscie
poszukujemy tez DT (domow tymczasowych ) na terenie trojmiasta i okolic  :blaga:

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #209 dnia: Lipiec 17, 2012, 18:39:15 pm »
"nowy" krolis z pruszcza juz u nas, zwie sie Sweety , jest czarna , puchata krotkowlosa miniaturka; to 3-letni samiec; czekamy na wiecej informacji od poprzedniej "opiekunki"
dzisiaj tez zostal odebrany przez Bodusie z Ciapkowa kolejny krolas , ktory skolei okaz sie byc cudowna , modziutka (ok.pol roku) biala w czarne plamy samica hodowlanca - bedzie ddduuuzzza  :lol jest w okresie wzrostu
"dobra dusza " znalazla go w swoim ogrodku dzialkowym i przyniosla do schroniska - takze nic o niej nie wiemy ale dala sie juz pozna z bardzo dobrej strony  :lol
Bodusia powiedzila , ze jest przeurocza i kochana i bardzo ale to bardzo lgnie do czlowiek - uwielbia mizianki  :lol - do zakochania od pierwszego spojrzenia   :heart
Szukamy dla niej super DT - najlepiej z ogrodkiem - to byloby marzenie - a moze DS od razu ??  :>
p.s. jutro fotosy  :)

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:34:57 pm »
Oj tak królinka z ciapkowa bardzo miziasta i kochana, siedziała mi dzisiaj przez 15 minut na kolanach w czasie sprzątania klatki i nawet mnie wtedy lizała, dwa razy co prawda skubnęła mnie ząbkami żeby już puścić i dać jej spokój ale ogólnie była bardzo milutka. Ciesze się że jest już pod opieką stowarzyszenia bo tam na pewno będzie jej lepiej no i szybciej znajdzie dom.
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 18, 2012, 12:34:31 pm »
A tymczasem Panna Kuleczka została uwolniona :)
mimo początkowo niszczycielskich zapędów, okazała się być bardzo niekłopotliwym bezklatkowcem. są wprawdzie jakieś niewielkie ślady jej wolności na jednej ścianie i na spodzie łóżka :P, ale naprawdę niewielkie. liczę na to, że uda mi się wcelować w jej gust z gałązkami i przerzuci się na nie w całości. trzymajcie kciuki!

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 18, 2012, 13:52:57 pm »
oj trzymamy trzymamy  :pokoj: a moze sie uda jakies nowe fotki please , ja dzisiaj wieczorem tez wrzuce "co nieco" od azylowiczow  :papatki

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 18, 2012, 14:58:50 pm »
Proszę bardzo:

Przyjechałam. co to będzie...?


a, zobaczę. pozaglądam tu i ówdzie....


Nie po oczach!


Czy tu będzie bezpiecznie?


Będzie! :)


wersja artisticzna ;P


Kulka i (odpoczywający) atak klonów


Królik i jego dzieło


Się namęczyłam przy tej tekturze, to odpocznę...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 18, 2012, 16:23:20 pm »
Alez ja dwie kroweczki pilnuja :D Bardzo fajna fotka!

Offline Bbutterfly

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2428
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Amsterdam (Tczew)
  • Za TM: Pixie
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 18, 2012, 16:55:22 pm »
Mój kochany Pixie.
Kicaj szczęśliwie za Tęczowym Mostem
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13007.new#new

Offline miła

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1436
  • Płeć: Kobieta
  • SOPOCKIE USZAKOWO
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 19, 2012, 01:12:34 am »
obiecane fotki sopockich uszoli :

GIZMO ok.3 letnia samica , przesliczna indywidualistka,





CZESIA 7-8 letnia samica , pelna zycia , dopominajaca sie o kazdy dotyk czlowieka





DOLEK mlodziutki wykastrowany samiec nico jeszcze niesmialy, uwielbiajacy glaski i przytulanki





SWEETY raczej samczyk (do potwierdzenia) milusi, trzylatek





DONA najnowszy nabytek , mlodziutka samica






a na koniec pragne doniesc , ze mielismy dzisiaj goscia  :lol i przywiozl prezenty  :doping: :doping: :doping:
w tym najbardziej oczekiwany przez "najnowszy nabytek" .... :




Diana dziekujemy bardzo  :bukiet za wszystkie a najbardziej za 120 dla Dony  :bukiet :bukiet  :bukiet (magda  :przytul )

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 19, 2012, 11:17:22 am »
miła nie ma za co. Cieszę się że choć w ten sposób mogłam wesprzeć uszate, a dodatkowo miałam ogromną przyjemność z możliwości przebywania znowu wśród nich.
Dziewczyny, odwalacie kawał dobrej roboty, chwała Wam za to  :bukiet  :przytul

Proszę wygłaskać ode mnie całą króliczę ekipę. Każdy po trochu skradł mi serce, ale Czesia chyba najbardziej  :zakochany:
Oby szczęście się do nich uśmiechnęło i znalazły swoje szczęśliwe domki.

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 19, 2012, 14:16:14 pm »
No i Kulka nie zdążyła mi wskazać, które gałązki są ewentualnie pyszniejsze od spodu łóżka, bo pokicała dziś do DS do Jaworzna.
bardzo polubiłam Pannę Kuleczkę przez te dni.

Życzę jej i jej opiekunom dużo wzajemnej radości :zakochany:

Mam wielką nadzieję, że w nowym domu będzie biegać bezklatkowo (bo pięknie się do tego nadaje) oraz że opiekunka wkrótce założy jej wątek w "naszych królikach" i będzie często go aktualizować z fotkami! :doping:

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Uszaki pod opieką trójmiejskich inspektorów :)
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 19, 2012, 22:43:27 pm »
Dziś dostałam zdjecia Kulki z DS :) niestety nie mam jak ich wrzucic ale widać że Kuleczka się zadomowiła.

Zaś co do dnia w Sopockim Uszakowie to Dona wszystkim skradła serce, a mnie dziś juz rozpuściła do końca - nie odpuszczała mnie na krok, zaczepiała żeby się z nią ganiać, a co kilka minut dodatkowo kładła sie przy moich nogach żebym ją głaskała... po prostu jest cudowna :)

Gdy pojawiła się Dona reszta uszaków zrobiła się trochę zazdrosna - w końcu każdy chce pobiegać a trzeba czekać w kolejce :)