Autor Wątek: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D  (Przeczytany 10926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 22, 2011, 16:25:20 pm »
Owszem nie wszystkie są wysterylizowane ale 95 % królic ma za sobą taki zabieg. Dlaczego? Dlatego że owy zabieg ratuje im życie.
Ale Ty tego nie rozumiesz.  A swoim podejściem "Wcale nie oszczędzam na króliku - jest zaszczepiona" nie szczyć się bo samo szczepienie wychodzi bardzo tanio w porównaniu do utrzymania, leczenia itd.
Ja na swojego królika miesięcznie wydaje ok 100zł czasem więcej. Mój królik ma to co dobre- pyszne sianko, zdrową karmę, ogromną zagrodę w której siedzi tylko na noc, warzywa z własnego chowu i zielenine do wyboru. Dla mnie to jest minimum prawidłowej egzystencji królika. Potrafiłam wydać u weta 150zł żeby usłyszeć że jest zdrowy, nie wspomnę o tym, że do weta jechałam przeszło 100km.
I ty piszesz że nie oszczędzasz na króliku bo szczepisz go?
Gdybyś nie oszczędzał to byś wysterylizował króliczkę, byś kupił jej większą klatkę, dawał dobrą karmę i byś utrzymywał opiekę na wysokim poziomie. Traktowałbyś zwierze jak przyjaciela i kompana, a nie jak rzecz.
Nie stać cie na króliki, a je trzymasz. Wiesz dlaczego te króliki nie chcą się dogadać?
Bo albo to robisz fatalnie, albo nie robisz nic pod tym względem dobrze. Do tego nie są wysterylizowane- więc czego oczekujesz?

I nikt nie krytykuje cie dlatego że coś jest nie po naszej myśli, ale dlatego, że nie jeden krolik do SPK trafił od takich ludzi jak ty- nieodpowiedzialnych, materialnych i egoistycznych. Nie jeden królik cierpiał. Każdy jest tu przewrażliwiony na punkcie królików, dlatego też się o nie i ich los martwimy.
Po to się mówi i powtarza po 40, 50 razy że to się robi tak, a nie inaczej, że tego się nie daje, a tamto można, żeby każdy to sobie wbił do głowy i postępował przede wszystkim mając na celu dobro królika. Po Twoich wypowiedziach widac, że nie jesteś zbyt odpowiedzialnym człowiekiem. Zawsze powtarzam, że na zwierzaka musi być stać bo koszty są przeogromne.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 22, 2011, 16:45:10 pm »
Szczerze to wisi mi to co piszecie oczko Idealiści się znaleźli. Przerobię go na kotlety i tyle...

Mnie zamurowało, nie wiem co powiedzieć, żeby nie wymagało to cenzury. Niewiarygodne dla mnie jest to, że tacy ludzie chodzą po Ziemi. Jak już Madzia napisała- szczepienie to praktycznie nic. To dopiero mały zalążek tego, jak powinna wyglądać prawidłowa opieka nad królikiem. Nie rozumiem- po co Ty bierzesz te króliki. Widać, że nie są Twoimi przyjaciółmi. Nie są nikim ważnym, więc pytam- po co?
Tak, idealiści też muszą istnieć. Musi istnieć ktoś, kto będzie naprawiał krzywdy wyrządzone przez ludzi bez wyobraźni i współczucia, egoistów. Przez ludzi takich, jak Ty.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 22, 2011, 16:50:13 pm »
Mam nadzieje że Niusieńka znajdzie nowy dom ... tego jej zycze z całego serca.

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 22, 2011, 17:06:30 pm »
Nie krytykujemy ludzi- krytykujemy ich cholerną nieodpowiedzialność i żałosne zachowania...
Oby Niuśka znalazła nowy dom... Należy się jej...


hapotam

  • Gość
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 22, 2011, 18:10:42 pm »
Oby szybko, bo każdego dnia o 20 trzymam ją za uszy i wpycham chleb na siłę a potem trzymam za tylne łapki i zamiatam nią pokój...  :lajkonik:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 22, 2011, 18:26:12 pm »
Oby szybko, bo każdego dnia o 20 trzymam ją za uszy i wpycham chleb na siłę a potem trzymam za tylne łapki i zamiatam nią pokój...  :lajkonik:

Obawiam się że po takich dziwnych komentarzach możesz zostać zbanonwany a wtedy nikt Ci nie pomoże w adopcji  :DD

hapotam

  • Gość
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 22, 2011, 18:35:13 pm »
 :bunny:

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 22, 2011, 19:48:46 pm »
Żall mi takich ludzi jak ty hapotam ...piszesz takie posty typu: że zamiatasz królikiem podłogę..tylko po to aby nas wkurzyć...znam takich ludzi jak ty..np. na YT wiele razy się z nimi kłócę...
Ehh...potem wyrastają z nich mordercy pierwszego stopnia...a ty właśnie teraz poznajesz podstawy morderstwa :)

hapotam

  • Gość
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 22, 2011, 19:55:00 pm »
No widzisz, zdajesz sobie sprawę, że piszę to celowo ale musisz wcisnąć tu swoje 3 grosze...
Morderca? Dobre sobie :D Muchy bym nie skrzywdził :)

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 22, 2011, 20:03:00 pm »
Tak morderstwa,bo ten kto tak pisze ma pierwsze fantazje zabijania..tak,tak wiem że to dziwne ale tak jest(wiem pewnie myślicie że za dużo horrorów ;P)
Nie wciskam żadnych 3groszy bo bym Tobie tyle wgl. nie dała...za dużo dla cb. .... ;/

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 22, 2011, 20:51:50 pm »
Muchy bym nie skrzywdził :)
A krzywdzisz własne zwierzęta..
Nie chciałam Cię oceniać i uważam że mój wcześniejszy post wcale niczego takiego nie sugerował, zachowujesz się kompletnie nieodpowiedzialnie i niedojrzale i nie pisze już tego nawet dlatego że oddajesz tego królika tylko dlatego że w swoich późniejszych wiadomościach pokazałeś całkowity brak klasy i szacunku.. Wszyscy to chcemy pomóc Tobie i królikowi i nie rozumiem czemu ludzie nie tolerują krytyki już zwłaszcza uzasadnionej... Zrozum że ta sterylka jest im potrzebna a nawet konieczna do dalszego zdrowego życia nie wspominając już o tym że do zaprzyjaźnienia się.. Ja rozumiem że można nie miec wielu pieniędzy ale wtedy nie należy się decydować na zwierzęta, zresztą nie napisałeś że ich nie masz tylko że nie chcesz ich wydawać a to jest dwa razy gorsze.. Bo jak pytam się JAK można mieć możliwość i nie ratować zwierzęciu życia albo choć nie powiększyć jego szans na adopcje.. tego nigdy nie pojme.
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2011, 22:25:33 pm »
Wszyscy wiemy, że to, co piszesz, piszesz celowo. I właśnie o to tu chodzi- dla mnie to jest niepojęte. Szukasz pomocy, dostajesz porady i wskazówki, a odwdzięczasz się brakiem szacunku do nas i do tego, co kochamy. Dla nas opieka nad królikiem to bardzo ważna sprawa. Więc Twoje odzywki z trzymaniem za uszy czy przerabianiem na kotlety są co najmniej nie na miejscu. Nie rozumiem zupełnie skąd się bierze taka arogancja wobec ludzi, którzy chcą pomóc.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 22, 2011, 22:37:37 pm »
Proszę nie prowokować, nie kłócic się i wrócić do tematu.

Hapotam, zgłoszenie dotarło, zadzwonię do Ciebie jutro, to uzgodnimy co i jak z adopcją Niusi.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 12, 2011, 14:36:13 pm »
Niusia nadal czeka na nowy dom - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/349#yield

Jeśli ktoś chciałby ją przygarnąć bardzo prosimy o kontakt  :bukiet

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2011, 14:21:44 pm »
Hop, hop, kto pokocha Niusienke?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: [KRAKÓW] Niusia szuka cierpliwego Pana/Panią :D
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 21, 2011, 22:25:41 pm »
No i po kilku miesiącach Niusia znalazła DS. Dzisiaj ją do niego zawiozłam.
Bardzo dziękuję kciukotrzymaczom za życzliwość, a Patrycji i panu Robertowi za adopcję tego białego cudaka :)

Wątek tym samym zamykam :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan