Autor Wątek: Układ moczowy królika: barwa moczu, częste/rzadkie oddawanie moczu  (Przeczytany 224993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 31, 2014, 12:50:30 pm »
Hehe ok, zaglądnę jej w "pipi" :)
Badał Ją weterynarz miejscowy, u której leczę Ją (jakieś drobnostki, szczepienie, pazurki, ogólny przegląd uszu,ząbków itp.). W poważniejszych sprawach jeździmy do Arki do Krakowa.
Czy za każdym razem gdy jest ropomacicze, to ropa wypływa z narządów rodnych króliczki ? Czy może się tak zdarzyć, że będzie to ropomacicze, a ropy nie będzie ? Pytam, bo trochę poczytałem i już sam nie wiem.

Modyfikuję posta, by nie pisać 2 pod rząd.
Oczywiście, że mi zależy na Jej zdrowiu. Pytam, bo nie mam dziś możliwości jechać do Krakowa.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2014, 12:58:07 pm wysłana przez kuba25 »

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 31, 2014, 12:57:08 pm »
Czy za każdym razem gdy jest ropomacicze, to ropa wypływa z narządów rodnych króliczki ?
Nie.
 Tak jak pisałam ropomacicze może być zupełnie bezobjawowe czyli nic na zewnątrz nie wypływa. Natomiast tu pojawiła się krew. Biorąc pod uwagę wiek królicy istnieje bardzo duża szansa, że to właśnie ropomacicze. Im szybciej pojedziesz do weta tym większe szanse będzie miała na przeżycie - jeśli to faktycznie to.
I nie tyle istotne jest do jakiej lecznicy idziesz a do jakiego konkretnie weta - umów się z którymś polecanym (z imienia i nazwiska). Mozesz tez zapytac w wątku krakowskich królików do jakiego weta oni chodzą. http://forum.kroliki.net/index.php/topic,16284.860.html
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 31, 2014, 13:01:02 pm »
Dzięki za info. Zawsze jeździliśmy do dr Barana, chyba jest najlepszy, jeśli chodzi o króliki.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 31, 2014, 13:02:41 pm »
Zawsze jeździliśmy do dr Barana,
to dobry wybór :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 31, 2014, 13:05:58 pm »
A jeśli okaże się, że to nie ropomacicze, to czy jest sens sterylizować Ją w tym wieku ? Bo jeśli to ropomacicze, to nic innego nie pozostaje jak operacja.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 31, 2014, 13:08:40 pm »
Najlepiej porozmawiać z dr.Baranem - zbada królisię i oceni co i jak. Ale wiem, że królice w tym wieku są sterylizowane i dobrze znoszą zabieg :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 31, 2014, 13:12:51 pm »
Wizyta umówiona, ale na środę, bo dopiero wtedy dam radę jechać. Zobaczymy co i jak :)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi i pomoc ! :)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 31, 2014, 13:17:09 pm »
Daj znać jak już będziesz coś wiedział :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 31, 2014, 13:21:11 pm »
Dam znać :)

sonia

  • Gość
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 31, 2014, 14:08:01 pm »
U mojej Koki bylo podobnie...krolisia byla u mnie 4 lata,jak ja przyniesli do mnie razem z samczykiem to juz byla po 2 porodach -razem urodzila 8 dzieciaczkow!. Ile miala dokladnie lat nie wiadomo ,wszystko bylo z nia w porzadku,czasami sie zatykala sierscia,ale przy pomocy lekow wszystko wrocilo do normy,bywalam tez z nia u weta. Byla razem ze swoim chlopem i czesto go ganiala-sa bezklatkowi. Mniej wiecej ponad miesiac temu,zauwazylam,ze lezy plackiem na podlodze i jakby ja cos bolalo,myslalam,ze gonila swego chlopa i uderzyla sie o sciane..dalam jej srodek przeciwbolowy(Novalgin) i przeszlo.Za tydzien znowu to samo,tylko gorzej to wygladalo jak wzielam ja na rece to sie przelewala,ledwo dalam rade Novalgin jej podac i natychmiast w srodku nocy do KLINIKI WETERYNARYJNEJ: Wet dyzuryjacy zbadal i  stwierdzil ze Koki musi zostac na 2 dni zeby zrobic badania. Zostawilam ,zrobili rentgen,usg,krew pobrali i wiele innych badan  diagnoza-rak w stadium zaawansowanym i do tego 1 nerka nie funkcjonuje. Operacja nic nie da,bo sa wielkie obawy,ze z narkozy sie nie obudzi,i beda przerzuty,zabralam ja do domu i mialam dawac jej tylko srodki przeciwbolowe,obserwowac i jesli beda mocne i czeste bole mam przyjechac z nia do uspienia zeby sie nie meczyla. Przez tydzien bylo w miare dobrze,a po tygodniu dostala takich silnych boli,ze az ja wygielo....straszny to byl widok,natychmiast znow w nocy i w koszuli nocnej pojechalam z nia do kliniki i w moich objeciach odeszlo moje ukochane dziewczatko krolicze :(  Nie ma jej juz miesiac,a chlop jej jest zrezygnowany z zycia,smutny...mam jeszcze jedna samiczke,ale on jej nie chce,jest agresywny do niej,bije ja...taki ten kroliczy maz jest wierny...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 31, 2014, 14:23:43 pm »
A czego to był rak?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sonia

  • Gość
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 31, 2014, 14:26:01 pm »
A czego to był rak?

Rak macicy.

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 31, 2014, 14:28:44 pm »
Nigdy nic nie wiadomo, Mańka chodziła pewnie kupę czasu z takim kamulcem http://www.iv.pl/images/09924050202638457317.jpg i nie krwawiła, dopiero jak zaczął włazić w cewkę moczową i stanął w spojeniu łonowym to pojawiła się krew .. a później się zatkała na amen i operacja... na USG nie było go widać bo schował się w spojeniu łonowym a tam są inne kości i się nie zobaczy, chyba że na RTG ale ja na to nie miałem już czasu.

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 31, 2014, 16:34:16 pm »
Sprawdziliśmy przed chwilą i nie widać ropy.Futerko suche i nieposklejane. W środę dowiemy się czegoś więcej.

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:51:51 pm »
Już po wizycie. Na usg macica niewidoczna, więc nie jest to ropomacicze. Jest za to piasek w nerkach, dostała lekarstwo i będziemy Jej podawać. Sterylizacja odpada już w tym wieku, lepiej nie ryzykować, tym bardziej, że nie ma żadnych widocznych zmian w narządach rodnych.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 02, 2014, 13:56:27 pm »
No i super :) Wiecie co i jak, leczycie - tak trzymać :)
A może wątek małej założysz :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:03:50 pm »
Weterynarz coś mówił o diecie niskowapiennej i większej ilości wody (zieleniny?)

Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:13:21 pm »
Całe szczęście, że to nie ropomacicze :)  Myślę, że leki pomogą. Czytałem gdzieś, że można podawać Wodę Jana na piasek w nerkach. Faktycznie tak jest ?
Jest już tyle króliczków, które mają swoje wątki, więc Misia niech pozostanie anonimowa ;)
Nie mówił o takiej diecie. Wodę ma cały czas, więc jak się Jej chce pić, to wskakuje do klatki i pije. Zieleninę je 3 razy dziennie i sama sobie dzieli ile na raz chce zjeść z jednej porcji. Ogólnie stosujemy trochę inną dietę, niż te o których można przeczytać na forach :)



Offline Sensej

  • Użytkownik
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubań
  • Moje króliki: Mania
  • Pozostałe zwierzaki: ... mole
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:23:52 pm »
Wystarczy zwykła niskomineralizowana mineralna (czyli każde tanie badziewie ;p) im więcej magnezu i mniej wapna tym lepiej, wystarczy iść do pierwszego lepszego marketu i przelecieć sobie składy wszystkich wód , akurat woda jana ma stosunkowo dużo wapna :P , można znaleźć wody które mają 3 razy mniej .
To że królik pije ile chce to dobrze ale warto podawać rzeczy które zawierają dużo wody a mało wapna , np. takie jabłko , a z warzywami i natkami trzeba uważać, niektóre mają sporo wapna, gdzieś na forum jest spis z zawartościami wapna w różnych pokarmach.


Offline kuba25

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 170
Odp: Krew w moczu królika
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 02, 2014, 14:45:10 pm »
Kiedyś podawaliśmy wodę mineralną, ale została jakieś 2-3 lata temu odstawiona (okres rozwolnień). Obecnie dostaje wodę przegotowaną, wychłodzoną oczywiście. Co do jabłka, dostaje 3x dziennie, tak samo koperek i pietruszkę. Do tego ulubiony przysmak, czyli banan.Czasem dostaje sałatę rzymską, ale to raczej sporadycznie. Nie je w ogóle granulatu :) Wcina za to dużo sianka i kartony, oczywiście szare bez żadnych farb itp. A raz dziennie dostaje pistacje,orzeszka ziemnego i rodzynki. Czasem migdała też dostanie. To tyle, jeśli chodzi o dietę :)