Autor Wątek: Karma dla królików hodowlanych  (Przeczytany 8615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anna2404

  • Gość
Karma dla królików hodowlanych
« dnia: Sierpień 08, 2011, 12:14:42 pm »
Dostałam od kolegi, granulat stosowany w hodowli królików (ale nie takich domowych), ponieważ mi brakło na weekend (mieli całkowite braki w zoologicznym, dziaisj mają mieć nowe zapasy). Podałam go tylko w niedzielę i dzisiaj rano. Małemu raczej smakuje, a ponieważ dostałam tego trochę dużo to moje pytanie, czy mogę nadal podawać taki granulat czy lepiej kupić mu normalny granulat. Czym różni się (o ile się różni) granulat dla królików hodowlanych i dla miniaturek, domowych.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Karma dla królików hodowlanych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:21:53 pm »
Witaj , racze nie podawaj takiego granulatu ,zawiera on na pewno ziarna, które nie są wskazane w diecie królików czy hodowlanych czy miniaturek .Nie wiem jaki podajesz codziennie Twojemu maluszkowi , ale najlepsza dieta to dieta bez granulatu , poczytaj dział "Dieta" tam dowiesz się wiele więcej ;)
No i również strone "Miniaturki bez tajemnic" to kopalnia wiedzy również jak to forum :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

anna2404

  • Gość
Odp: Karma dla królików hodowlanych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 12:29:24 pm »
Bugs dostaje granulat w bardzo małej ilości (kilka ziarenek dziennie) reszta to sianko, zielenina i warzywa. Podaję mu granulat ponieważ on się za nim wścieka, bardzo go lubi i żeby nie odbierać mu przyjemności to podaję mu minimalnie granulatu. Wiem, że nie jest do końca zdrowy, ale on tak go uwielbia. Potrafi nawet nie zjeść zieleniny i warzyw a najpierw wcinać granulat, dlatego daję mu tak malutko, raczej jako przysmak a nie właściwe jedzenie

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Karma dla królików hodowlanych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2011, 13:14:00 pm »
A jaki granulat dajesz? I jaki dostałaś od kolegi?
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

anna2404

  • Gość
Odp: Karma dla królików hodowlanych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2011, 13:32:44 pm »
Mały dostaje cuni, a jaki ma kolega to nie mam pojęcia, jest taki jasnego koloru, nie pytałam się co on mi dał.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Karma dla królików hodowlanych
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2011, 13:39:00 pm »
Cuni Complete jest ok. Lepiej zostań przy nim :)
Polecam zakupy w sklepach internetowych - zwykle jest taniej i można zrobić zapas na dłużej. A jak Ci się skończy, to uszakowi nic się nie stanie, jak przez 2 dni dostanie tylko siano i warzywa. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

anna2404

  • Gość
Odp: Karma dla królików hodowlanych
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2011, 13:43:16 pm »
Oki, Dzięki bardzo za pomoc.