Autor Wątek: Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni  (Przeczytany 3034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni
« dnia: Sierpień 07, 2011, 21:26:20 pm »
Wczoraj wieczorem dowiedziałam się, że dziś jest ostatni dzień organizowanego w poznańskiej Palmiarni "Pokazu Królików Rasowych". Pomyślałam, że może będą tam ludzie, którzy są zainteresowani króliczkami, a nawet chcą jakiegoś nabyć. Po skonsultowaniu się z Kasiula86 przystąpiłam do drukowania ulotek.

Oto mój zestaw startowy  :niegrzeczny


Rozmawiałam z kierownikiem Palmiarni, który dał nam pozwolenie na rozdawanie ulotek. Sam nawet poprosił o kilka.
Króliczki były ładne, zadbane. Jednak biedulki siedziały w małych klatkach... Chociaż ściółka była czysta, w każdej miseczce było ziarno i prawie w każdej misce woda. Szkoda tylko, że miski jakieś takie brudne i zardzewiałe. Dowiedziałam się, że ta wystawa trwała od piątku do niedzieli. Wątpię, by przenoszone je na noc do innych klatek, więc pewnie siedziały tam przez cały weekend. Niektóre z olbrzymów nie mogły się w tych klatkach wyciągnąć  :/ Braki wody w niektórych miskach zgłosiłam kierownikowi. Na całe szczęście w samej Palmiarni nie było aż tak gorąco, jak tam jest zazwyczaj. Było jednak dość duszno i w powietrzu panowała wilgoć. Nie jest to dobre miejsce na wystawę królików.
Ludzi  nie było zbyt dużo, rozdaliśmy trochę ulotek, kilka zostawiliśmy na klatkach. Później widziałam, że troszkę ich ubywało. Dzieciom rozdawaliśmy kolorowanki z króliczkami ze strony SPK. Podobały im się  :)
Super zainteresowanie nie było, ale mam nadzieję, że coś te nasze działania dadzą....

Tu kilka fotek z wystawy:







Były też miniaturki z młodymi:





Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2011, 21:36:23 pm »
Madziu, ślicznie dziękuję za promocję naszych działań i informacji o królisiach  :* :* :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2011, 22:36:04 pm »
Super! Rewelacyjny zestaw materiałów. :bukiet

Osobiście mam raczej niejasny stosunek do wystaw zwierząt, ale super, że udało się to wykorzystać do pomocy zwierzętom bezdomnym!
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline madzia.m4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:53:13 am »
No ja za wystawami zwierząt raczej nie przepadam, uważam to tylko za niepotrzebny stres. Jednak chciałam tą okazję wykorzystać dla naszych uszaków. Szkoda tylko, że dowiedziałam się o tym tak późno, może więcej osób by też poszło i zrobilibyśmy coś większego. Z tego co się dowiedziałam to nie była pierwsza wystawa królów w Palmiarni. Chyba pół roku temu też coś było takiego. Także może jeszcze zrobią kiedyś to się możemy jakoś zorganizować lepiej i zadziałać na szerszą skalę.

A tak sobie pomyślałam, że może udałoby się zorganizować któregoś dnia w Palmiarni czy w zoo jakieś takie stoisko czy coś? Teraz są wakacje to wiele osób z dziećmi, całymi rodzinami się tam wybierają. Może jakiś weekend? Albo nawet połączyć siły ze Świnkami. Wiem, że chcieli mieć jakieś stoisko na Targach w Poznaniu w sierpniu, ale im nie wyszło.

Sassenka

  • Gość
Odp: Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2011, 09:14:53 am »
szkoda, że nie wiedziałam o wystawie. Byłam akurat w poznaniu wtedy :( eh mądry polak po szkodzie! Gratuluje działania.

Offline Katarzyn92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pokaz królików rasowych w poznańskiej Palmiarni
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:41:51 pm »
O proszę :( A kolejna wystawa była na początku marca i nawet na niej byłam. Niestety w mieście nie spotkałam się z jakimikolwiek plakatami na ten temat. Ogólnie trzeba obserwować stronę Palmiarni.
Jaka szkoda, że wtedy nie wiedziałam jeszcze o tym, że jest tu taki temat..
Ale jakbym się dowiedziała o następnej wystawie - to powiem jak najszybciej :D Mieszkam obok Palmiarni i często sprawdzam co się tam dzieje :) Może też będę mogła jakoś pomóc :)

Powiem Wam nawet więcej. W jeden z weekendów kwietnia była organizowana tam wystawa kotów do adopcji. I można było zdobyć wiele ciekawych informacji na temat tych zwierząt. Także uważam, że może właściciele Palmiarni zgodzili by się 'urozmaicić' wystawy królików i można by było właśnie coś zorganizować ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 20:52:06 pm wysłana przez Katarzyn92 »