Autor Wątek: kubraczek po sterylizacji i szwy  (Przeczytany 11948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
kubraczek po sterylizacji i szwy
« dnia: Sierpień 02, 2011, 08:43:59 am »
moja Xena była wczoraj sterylizowana. wszystko się udało, ale mam pytanie o to, kiedy można zdjąc kubraczek królikowi. wetka mówiła, że po 10 dniach, ale Xena już wczoraj zdążyła go sobie zdjąć, a kompletnie nie interesuje się szwami. kiedy sterylizowałam poprzednią króliczkę, u innego weterynarza (dr Lewandowska), powiedziała, żeby tylko patrzeć, czy królik interesuje się szwami i jeśli nie, to nie trzeba zakładać kubraczka wcale, więc go nie zakładałam.
zastanawia mnie tylko, czy królik może zacząć wygryzać szwy później? bo być może teraz jeszcze ją boli, a potem może ją to drażnić? podejrzewam, że kubraczek zostanie zdjęty w 5min, jak tylko go założę tak czy siak.
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2011, 09:54:39 am »
Ja uszakom nie zakladam kubraczka, czasami tylko na noc jak nie jestem w stanie ich dogladac :) no chyba ze mam osobnika wyjatkowo interesujacego sie swoimi szwami :)

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:01:28 am »
zadzwonie jeszcze do wetki i zapytam. ale podejrzewam, że ona zdjęła sobie ten kubrak dość wcześnie w nocy i do tej pory nic sobie nie wygryzła, a na pewno kilka h tak siedziała. tylko boję się, że potem jak się zacznie goić, to wtedy ją będzie wkurzać. tylko szwy są nie wchłaniające się same, więc może będą ją drażnić?
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline Apogeum

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Płeć: Kobieta
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:12:28 am »
Moja Lily też miała wczoraj sterylizacje,zdjełam jej kaftan bo musiałam wyprać,i nerwy mnie szarpią bo boje sie że coś zrobi,wole pierwsze dni dmuchać na zimne,może za luźno zawiązałaś?moja też jest niezła aparatka ale nie ściągnela.

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:17:15 am »
no właśnie ja mam mieszane uczucia, bo różni weci różnie mówią. ona po prostu się z tego kubraczka wysunęła, nawet bez rozgryzania albo rozwiązywania.
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:36:51 am »
Może faktycznie kubrak był za luźno założony, sama nie powinna go sobie ściągnąć- tym bardziej nie tak łatwo.
Jak Apogeum napisała- lepiej dmuchać na zimne. Zacznie się goić to pewnie zacznie tam gmyrać bo nie dość że zaczną szwy ciągnąc to jeszcze będzie swędziało. A niej daj boże jak zacznie się łapać za te szwy i rozpruje sobie brzuszek. Także lepiej zakładać go, chociażby na czas kiedy nie patrzysz na nią (noc, wyjścia).

Offline nausicaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 262
  • Płeć: Kobieta
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:41:01 am »
masz rację, ale ja się boję za mocno związać, bo naczytałam się już różnych rzeczy o zbyt mocno założonych kołnierzach i panikuję
zeMną:Króliki:LaziXenaNiedźwiadka
Szczury:CumbobumbulusAgutkaEspriKokoLunetaMufkaMulinaSkinnerPiankaPirliPirliOwieczkaWałeczekPszeniczny
3myszyPająkChromkaChomikKrzesełkoPsinkaBecia
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyńka4KluskiAllelekWałeczekNiebieskiChoryWałekDowódca MlekoKoalaPlamkaChomikKriksos2myszyTrututuWałeczekPomidorowy

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2011, 11:09:45 am »
No oczywiście za mocno też zawiązać nie możesz. Musisz to w jakiś sposób wyczuć jak mocno wiążesz. Za dużo luzu między królikiem a kubraczkiem być nie może bo znów malutka go sobie zdejmie. Nie panikuj :)

Offline czarnaskrzynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Chrupuś vel Czaki, Kofi
  • Za TM: Mizia vel Cykoria [*]
Kaftanik po kastracji - odkupię lub pomóżcie stworzyć
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 02, 2015, 11:57:26 am »
Hej!
Jestem umówiona na kastracje moich ucholi w przyszły wtorek i już pytałam czy dostanę kaftanik na moje niewymiarowe króliki i okazało się że nie mają niestety kubraczków. Mam więc do was nietypową prośbę... czy miałby ktoś odsprzedać mi taki kaftanik? Jeden króliczek to mini miniaturka a drugi to hodowlaniec. Jakby się nic nie znalazło to zawszę mogę małego wcisnąć w jakąś skarpetę ale z dużym nie wiem co mogłabym zrobić więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub był w podobnej sytuacji bardzo proszę o jakieś porady :)








Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Kaftanik po kastracji - odkupię lub pomóżcie stworzyć
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 02, 2015, 12:08:29 pm »
Nie ubieraj kaftaników :)
My nawet u samic prawie nigdy nie zakładamy, a u samców - nigdy. Kaftanik jest bardzo denerwujący, wpadają do niego cekotrofy, a króliki rzadko nadmiernie interesują się szwami na mosznie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline czarnaskrzynka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Chrupuś vel Czaki, Kofi
  • Za TM: Mizia vel Cykoria [*]
Odp: Kaftanik po kastracji - odkupię lub pomóżcie stworzyć
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 02, 2015, 12:15:00 pm »
O to mnie trochę uspokoiłaś :) Martwiłam się bo kiedyś moja króliczka (niestety już za TM) zaraz po sterylizacji wyciągnęła sobie szwy i teraz jestem trochę przewrażliwiona. A że moje urwisy lubią gmerać sobie tam gdzie nie powinny chciałam im tego zaoszczędzić.








Offline pysiabaks

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: lodz
  • Moje króliki: pysia i baks
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2016, 16:10:48 pm »
Moja zolza niestety interesowala sie szwami po sterylce. Mieszkam w uk i tutaj nie slyszeli o kubrakach dla krolikow po sterylce. Pokazywalam im zdjecia to robili oczy jak pieciozlotowki  :hahaha
Wiec moja bida miala klonierz, meczylysmy sie strasznie w nim  smutny_krolik nie umiala wejsc do kuwety, weszla pod kanape to sie zaklinowala bidulka hehe

Offline Ashvel

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Śrem
  • Moje króliki: Dynia, Rogusia, Góra
  • Za TM: -
Odp: kubraczek po sterylizacji i szwy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2016, 04:16:15 am »
Cześć. Jestem tutaj nowa. Mój króliczek miał sterylizację we wtorek. Nie dostałam kubraczka. Przed chcwilą zauważyłam, że trochę wyjęła sobie szwy. Nie wiem co mam zrobić tym bardziej o tej godzinie. Nie wiem czy weterynarze mnie przyjmą w niedziele bo mają zamknięte tego dnia.