Autor Wątek: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.  (Przeczytany 27093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adriana

  • Gość
Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« dnia: Lipiec 26, 2011, 13:29:20 pm »
Wyjeżdżam na stałe do Luksemburgu, jadę samochodem.
Muszę niestety oddać królika ; < Nie jest to dla mnie łatwe.
I chciałabym się do Was zgłosić o pomoc, gdzie go oddać by trafił do na prawdę dobrego domu?
Nie chcę na adopcje, bo ludzie mogą go wziąć tylko dla tego, że jest darmowy, z klatką, kuwetką i akcesoriami  :icon_sad
Mój je dobre rzeczy, suszki, warzywa, zioła, ma wybiegi albo 12h albo nawet go nie zamykam na noc często.
Strasznie się boję, że jak go gdzieś oddam niby do dobrego domu,a  jak komuś się znudzi czy coś zniszczy to zacznie go trzymać w klatce i karmić tanią mieszanką...
Może znacie kogoś kto go przyjmie i na prawdę ma warunki...
Nie jest mi nawet łatwo to pisać...

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 13:30:46 pm »
Osoby ktore adoptuja naszych podopiecznych najpierw sa sprawdzane, przeprowadzane sa rozmowy, wysylaja formularze. Nie oddajemy uszakow ze wzgledu na akcesoria

Adriana

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 16:25:38 pm »
No, ale wiecie ile będzie go wypuszczał i czym karmił?
Jest szczepiony, nigdy jeszcze mnie nie ugryzł.
Na razie jeszcze nie jest do oddania gdy wyjazd nie potwierdzi się na 100%  smutny_krolik .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 16:45:49 pm wysłana przez Adriana »

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 17:35:31 pm »
Zanim uszak trafi do kogos sprawdzamy jego wiedze na temat krolikow. Wszyscy nasi podopieczni trafiaja do dobrych domow gdzie sa szczesliwi. Kazdy adoptujacy podpisuje z nami umowe

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2011, 17:41:44 pm »
Jakieś ryzyko zawsze jest. Ale nigdzie nie będziesz miała lepszej gwarancji niż po adopcji SPK - są wizyty przed i po adopcyjne, formularz, umowa.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2011, 17:47:57 pm »
No ale to że jedziesz na stałe jeszcze samochodem..to w czym problem aby zabrać królika? nie rozumiem :?

sonia

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2011, 18:43:58 pm »
No ale to że jedziesz na stałe jeszcze samochodem..to w czym problem aby zabrać królika? nie rozumiem :?
Wlasnie,wez go ze soba,kochasz go to nie zostawiaj go,bo i ty bedziesz tesknic za nim i krolis za toba. Teraz nie ma problemu przewiezc uszaka,nie ma granic nikt nie sprawdza. Nie osieracaj to zwierzatko juz i tak jest duzo krolaskow szukajacych kochajacego domku.

Adriana

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:00:29 pm »
Jest kwarantanna, która trwa 6 miesięcy.
Z resztą to nie ja decyduję o tym, a moja mama.
Najprawdopodobniej trawi do koleżanki mamy, która zną ją z 15lat, od młodości praktycznie.
Wiem, że będzie miał tam dobrze, bo ona ma ogórdek więc warzywa będe kupowane jedynie w zimę.
Z resztą jest to miłośniczka zwierząt, sama ma kota i psa, a teraz przyjeżdża do nas na wakacje.
Wiem ile osób na mnie zaraz naskoczy, dlaczego nie zabiorę, że nie mam serca, jestem nieodpowiedzialna itp.

Offline chloe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:08:10 pm »
ja nie naskocze, mnie by serce pękło i strasznie ci współczuję, że musisz oddać przyjaciela
z tą kwarantanną to pewne?
znajomi przemycali do Anglii, chyba bym ryzykowała...
nie namawiam do łamania prawa ;)

sonia

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:12:54 pm »
No to ja jestem pierwsza. Po przeczytaniu tego co napisalas,odnioslam wrazenie,ze nie kochasz krola. Mam wielu znajomych,ktorzy przywoza z Polski zwierzeta bez zadnego problemu. Kiedys jak byly granice to owszem troche bylo zalatwiania. Zrobisz jak zechcesz,choc szkoda krola i niektorych a moze i wszystkich uzytkownikow tego Forum zasmucilas.

Adriana

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:32:33 pm »
Wiedziałam, że tak będzie.
A wiesz coś o pół rocznej kwarantannie?
Jak mi mama nie pozwala to co ja mam zrobić? Przemycić go czy jak.
A jednak byłam przekonana, że forum jest ok, nie dziwie się czemu pisali mi by się nie rejestrować i usuwali konta.
Postaw się w mojej sytuacji.

Z resztą mi łatwo też nie jest go oddać.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 26, 2011, 21:53:04 pm »
Hmm z tego co myślę, to kwarantanna nie obowiązuje zwierząt szczepionych regularnie. Jeśli ma ksiązeczke zdrowia, opinie weta że uszak jest zdrowy itd i nie ma przeciwwskazań do opuszczenia terytorium Polski dla dlaczego by nie mieli dać wam wolnej drogi?
Kwarantanna dotyczy czego konkretnie? Jest objęty obszar, do którego jedziecie?
A zapytaj mamy, czy by chciała zostawić i oddać swoje dziecko bo np jest epidemia grypy...



Nie dziw się że jest taka a nie inna reakcja forumowiczów, skoro uszaki w naszym gronie traktowane są jak własne dzieci i nie wyobrażamy sobie ich oddawania z błahego powodu.

Offline chloe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:09:38 pm »
Adriana, ale na 100% wiesz o kwarantannie??
Bo grzebię i grzebię i nic takiego nie znalazłam

w Warszawie mają Ambasadę

http://ambasada.studentnews.pl/serwis.php?s=1684&pok=38516&id=66300

napisz tam, albo zadzwoń i się upewnij

może jak nie ma kwarantanny mama się zgodzi?

sonia

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:20:17 pm »
Nie chce nikogo obrazac,ale na litosc Boska jaka kwarantanna?? przeciez nie ma juz granic to kto moze wiedziec co sie wiezie w aucie?? mozna nawet krowe przewiezc jesli ktos chce.
No ale to mama decyduje to nic nie poradzimy,najlepiej oddac do adopcji dla SPK tak jak juz ktos wczesniej z GA pisal. SPK  jest super mozesz bez obaw im zaufac,znajda bardzo dobry domek dla niego. Forum to jest tez dobre tu wszyscy jak tylko moga pomagaja,doradzaja i ratuja kroliczki a nawet inne zwierzatka.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:28:44 pm »
Kwarantanny wymagane są tylko i wyłącznie dla osób przewożących psy,koty i fretki.Ja transportowałam Niusię 2 lata temu do Anglii.Miała ze sobą książeczkę z aktualnymi szczepieniami oraz zaświadczenie napisane przeze mnie w czterech językach (pisałam to tydzień) i podpisane przez weterynarza.Niusia spokojnie dotarła do UK.

Tutaj jest to zaświadczenie:

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10014.0

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:30:54 pm »
Pamiętajcie, że króliki to zwierzęta hodowlane a nie towarzyszące i obowiązują je inne przepisy. Nie wiem jakie są w Luksemburgu - nie mogę znaleźć.

Kwarantanna nie jest wymagana dla psów kotów i fretek, bo to zwierzęta towarzyszące.

Edycja
Sprawdziłam :) Wyjątkiem od braku kwarantanny dla wyżej wymienionych zwierząt są tzw. kraje wyspiarskie (Wielka Brytania, Irlandia, Szwecja, itd), bo są uznawane za wolne od wścieklizny. :) Co za tym idzie w pozostałych krajach nie ma kwarantanny, ale dla zwierząt towarzyszących. Dla hodowlanych może być.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 22:37:35 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 27, 2011, 10:45:27 am »
Sonia, Madzia7, gdyby autorka tematu nie kochała swojego uszaka, to by go oddała byle komu.
Moim zdaniem, dziewczyna chce dla malucha jak najlepiej. To nie jest jej wybór, zresztą nie wiemy jakie warunki będzie miała w Luksemburgu np. czy właściciel mieszkania zgadza się na trzymanie zwierząt itd.

Byłam kiedyś moderatorem na forum stworzonym, aby pomagać małolatom. Powtarzające się ciągle te same pytania sprawiły, że moderatorzy zrobili się niewrażliwi. Skutkiem tego było naskakiwanie na każdą młodą osobę, która miała problem typu "czy jestem w ciąży". Tak więc zamiast pomocy, otrzymywali hamskie odzywki typu "trzeba było myśleć przed, a nie po".  Tak samo to forum powinno pomagać, a nie czynić wyrzuty.

Adriana, wprawdzie mieszkamy na dwóch różnych krańcach Polski, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, to przy pomocy forumowiczów (transport) mogę zapewnić twojemu maluchowi domek na czas poszukiwań stałego opiekuna. Niestety nie mogę wziąć go na stałe, bo już mam dwoje "dzieci", chociaż przypuszczam, że mój mąż by zmiękł, bo jest tak samo jak ja zakróliczony :).
Jakby co, to pisz na pw

sonia

  • Gość
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 27, 2011, 11:39:12 am »
Nie wiem jak w Luksemburgu,ale w Niemczech trzeba miec zgode wlasciciela mieszkania tylko na trzymanie psow i kotow.

Offline zielonaherbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:00:42 pm »
To nie prawda! Nie ma żadnej kwarantanny!! Myślę, ze może być tylko w przypadku nie  szczepionych psów na wściekliznę.
Możesz spokojnie zabrać swojego królika tylko musisz mieć odpowiednie papiery i szczepienia.

Wklejam wymagania dla psów, kotów i fretek:

Zwierzęta towarzyszące (psy koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych z Polski na terytorium WIELKIEGO KSIĘSTWA LUXEMBURGA zgodnie z art. 5 rozporządzenia (WE) Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r. w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym i zmieniającego Dyrektywę Rady 92/65/EWG, muszą spełniać następujące wymagania:

Psy, koty i fretki:

          1. Muszą być zidentyfikowane za pomocą:

·       czytelnego tatuażu  (tatuaże są akceptowane do  lipca 2011 roku), lub

·       mikroczipu.

2. Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr 2005/91/WE z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o zaszczepieniu zwierzęcia w roku poprzednim, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.

3. Na teren Luxemburga można wjechać z psem zaszczepionym przeciwko wściekliźnie, gdzie szczepienie nabywa ważności po 30 dniach.

4. Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie. Rejestry lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów dla psów, kotów i fretek prowadzą właściwe okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy lekarzy upoważnionych do wystawania paszportów dla zwierząt domowych w poszczególnych województwach są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem www.vetpol.org.pl.

 Informacje dodatkowe:

Do Luxemburga mogą nie zostać wpuszczone psy ras uznanych za agresywne: Staffordshire Bull Terrier, Mastiff, American Staffordshire Terrier, Tosa, Pit bull, Boerbull oraz mieszanki tych ras jeśli ich właściciel nie otrzyma zgody od Ministra Gospodarki, a następnie musi przejść specjalny trening z zakresu poprawnego postępowania z psem z elementami behawioru.

W przypadku królików te wymagania będą jeszcze mniejsze, najlepiej zadzwonić do Powiatowego Inspektora Weterynarii.

Offline zielonaherbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Oddam młodego królika jedynie w dobre ręce.
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:01:36 pm »
To nie prawda! Nie ma żadnej kwarantanny!! Myślę, ze może być tylko w przypadku nie  szczepionych psów na wściekliznę.
Możesz spokojnie zabrać swojego królika tylko musisz mieć odpowiednie papiery i szczepienia.

Wklejam wymagania dla psów, kotów i fretek:

Zwierzęta towarzyszące (psy koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych z Polski na terytorium WIELKIEGO KSIĘSTWA LUXEMBURGA zgodnie z art. 5 rozporządzenia (WE) Nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 26 maja 2003 r. w sprawie wymogów dotyczących zdrowia zwierząt, stosowanych do przemieszczania zwierząt domowych o charakterze niehandlowym i zmieniającego Dyrektywę Rady 92/65/EWG, muszą spełniać następujące wymagania:

Psy, koty i fretki:

          1. Muszą być zidentyfikowane za pomocą:

·       czytelnego tatuażu  (tatuaże są akceptowane do  lipca 2011 roku), lub

·       mikroczipu.

2. Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr 2005/91/WE z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia o zaszczepieniu zwierzęcia w roku poprzednim, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.

3. Na teren Luxemburga można wjechać z psem zaszczepionym przeciwko wściekliźnie, gdzie szczepienie nabywa ważności po 30 dniach.

4. Muszą być zaopatrzone w paszport, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie. Rejestry lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów dla psów, kotów i fretek prowadzą właściwe okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy lekarzy upoważnionych do wystawania paszportów dla zwierząt domowych w poszczególnych województwach są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem www.vetpol.org.pl.

 Informacje dodatkowe:

Do Luxemburga mogą nie zostać wpuszczone psy ras uznanych za agresywne: Staffordshire Bull Terrier, Mastiff, American Staffordshire Terrier, Tosa, Pit bull, Boerbull oraz mieszanki tych ras jeśli ich właściciel nie otrzyma zgody od Ministra Gospodarki, a następnie musi przejść specjalny trening z zakresu poprawnego postępowania z psem z elementami behawioru.

W przypadku królików te wymagania będą jeszcze mniejsze, najlepiej zadzwonić do Powiatowego Inspektora Weterynarii.

przez przypadek mi się wszystko pogrubiło