Autor Wątek: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE  (Przeczytany 38674 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonia

  • Gość
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:01:46 pm »
Nubijka gdybyś wzięła malucha na kilka dni byłoby więcej czasu na szukanie..

Tak,doskonaly pomysl  :) krolisiowi trzeba jakos pomoc w nocy nie moglam spac tak mnie glowa bolala od myslenia :chory

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:03:06 pm »
nie ma szans, zeby u mnie został- mam psy, króliki, szczurki, myszki i chomika- więc :(
u mnie na 2 uszakach musi się skończyć :P

Wyraźnie napisała, że nie może. Zresztą dopiero się "pozbyła" poprzedniego stada królików. Jak go weźmie na parę dni, to co potem, jak nie będzie dt? Może go wyrzucić?
To trochę szantaż emocjonalny. Jak nie może, to nie bierze, proste. Ew. weźmie, jak ktoś się zadeklaruje, że go odbierze od niej. Najlepiej pomagać cudzym kosztem i rękami...
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:08:24 pm »
To gdzie ja przeczytałam, że może wziąć na chwilkę za 3 dni, kiedy inny króliczek trafi do domu stałego...
"u mnie na 2 uszakach musi się skończyć"
A to było wyjęte z kontekstu... Ja mam jednego królika od terrarysty i żałuję, że nie mogę pozwolić sobie na trzeciego...


sonia

  • Gość
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:10:32 pm »
Eni,wyraznie jest napisane,zeby wziela TYLKO na kilka dni zanim sie znajdzie inne lokum.
Nie chcemy ABSOLUTNIE pomagac cudzym kosztem ani rekami,to nie w moim stylu.....

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 24, 2011, 12:42:33 pm »
W tym tygodniu do nowego domku wyjeżdżają 2 szczurki i Gucia- więc na kilka dni mogła bym wziąć uszaka- ale kto mi zagwarantuje, że te kilka dni nie przekształcą się jak w przypadku Guci w 3 miesiace? Jak ktoś zadeklaruje chęć pomocy ale troszkę później- to piszę się na to- kilka dni mnie nie zbawi...choć mam mały szpital w domu- ze względu na maleńką myszkę- na antybiotykach- z infekcją dróg oddech., z pasożytami (oczywiście jest odizolowana od reszty zwierzaków), oraz jakiejś tygodniowej mychy, którą trzeba podkarmiać :P...do tego jeden z moich psiaków zjadł coś na dworze i ma biegunkę...ech
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 24, 2011, 13:32:51 pm »
nubijka podaj mi proszę na PW swój numer telefonu. Dziewczyna z innastrona.pl pyta z kim może się w sprawie królika skontaktować


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 24, 2011, 14:33:55 pm »
No ale tego tez jest zagrozone jesli chca go dac dla paskudy weza na pozarcie

Skoro to dorosły królik, to jest za duży dla węża. Według mnie babka tak powiedziała, żeby wziąć ludzi na litość i pozbyć się problemu. Oczywiście nie muszę mieć racji, ale tak to odbieram.

Nie no - jasne, ogłosić można. Ale tak jak pisałam, nie liczyłabym na wiele, jeśli chodzi o DT. I nie mówię tego z satysfakcją, tylko ze smutkiem.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 24, 2011, 16:24:42 pm »
ech...ten optymizm polski...
Są takie węże, że dla nich królik takiej wielkości to rarytas- i niestety ludzie takie kolosy hodują również w Polsce- tego sobie sprzedawczyni nie wymyśliła :/

« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2011, 16:28:29 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 24, 2011, 19:23:40 pm »
Skoro to dorosły królik, to jest za duży dla węża. Według mnie babka tak powiedziała, żeby wziąć ludzi na litość i pozbyć się problemu. Oczywiście nie muszę mieć racji, ale tak to odbieram.
Kurczę, ostatnio czytałam na necie, że gdzieś tam już nie pamiętam gdzie jakiś pyton zjadł jelonka.....  Aż wierzyć się nie chce. To co dopiero taki nawet wyrośnięty królik?

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 25, 2011, 08:03:03 am »
mogę odebrać królika na dniach- jeśli później ktoś go ode mnie wezmie- BIERZCIE  ISTNE CUDO ;)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

agaffe

  • Gość
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 25, 2011, 08:09:11 am »
W tą akcję powinni się zaangażować ludzie z forum. Jak najbardziej temu królikowi należy pomóc. Wśród naszych SPKowskich DT nic się nie znajdzie, bo i nam brakuje - mamy poważny deficyt i jak juz napisałam w innym temacie - szukam do soboty czterech (lub trzech bo dwa kroliki mogą iść razem) DT, inaczej będę zmuszona umiescic je w lecznicy, a to wiadomo = koszty, na które nas teraz NIE STAĆ. Także forumowicze - działajcie, nie gadajcie.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 25, 2011, 08:11:23 am »
kilka osób się pytało o króla, więc może coś z tego wyjdzie...ale temat otwarty nadal, bo nic konkretnego nie zostało powiedziane, a bez konkretów nie ma gwarancji....
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

agaffe

  • Gość
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 25, 2011, 08:45:43 am »
w takim razie życzę konkretów i powodzenia!
jak król zostanie wyciągnięty, pomożemy poprzez wstawienie go na adopcyjną.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 25, 2011, 11:02:52 am »
dziewczyny- jest szansa, że dziś po niego pojadę :) jest osoba bardzo nim zainteresowana :)) trzymajcie kciuki :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sonia

  • Gość
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 25, 2011, 11:46:13 am »
O matko,zeby tylko sie udalo.Co to za osoba? jak mozna mu jeszcze pomoc? Chodzi glownie o DT?
nubijko kochana,czy ta osoba chce go na DT czy da mu kochajacy domek?
Nie wiem juz jak i co pytac,informuj wszystko co i jak jak ile kto bedzie z nas mogl  pomoc to pomozemy.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 25, 2011, 11:56:31 am »
pisze, że chce na stałe :) ale czekam na adres, gdzie zawieźć kulkę :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 25, 2011, 12:16:04 pm »
Super, trzymam kciuki żeby się wszystko udało i cała historia zakończyła się szczęśliwie  :)

A przy okazji podpinam się pod apel DT dla Warszawy - takie duże miasto a tak mało osób chętnych przechować uszatka choć na jakiś czas :((( Wszystkim którzy nam pomagają bardzo dziekuję i proszę w imieniu wszystkich bezdomnych uszatków o więcej  ;-) :bukiet


Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 25, 2011, 12:51:21 pm »
Nubijka, tylko sprawdź przyszłego właściciela.......



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 25, 2011, 17:32:32 pm »
wiem wiem :) dlatego nie zdradziłam adresu sklepu- i chcę go zawiezc osobiscie+ umowa adopcyjna
Ps- BIELUSZEK jest już u mnie...po wizycie w Animie...i ma jeszcze 2 zastrzyki przed sobą, więc do adopcji będzie dopiero w następnym tygodniu. Mam nadzieję, że osoba, która go obiecała wziąć nie wycofa się.
Ps- jest taki grzeczny, że szok- był idealnym pacjentem, teraz grzeczniusio siedzi w klatce, nie boi się głasków- tylko trochę zestresował się podróżą :(
Później wrzucę kilka fotek :) ma ok 4 miesięcy, jest ok 1 kilogramowym chłopcem z pięknymi ząbkami :) IDEAŁ
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sonia

  • Gość
Odp: do oddania PUCHATA KULA w jednym z zoologików w WARSZAWIE
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 25, 2011, 17:37:07 pm »
Czyli zabralas juz go ze sklepu? :hura:
Dawaj foteczki i pisz na biezaco co i jak...
Nubijka dzieki kochana :roza: :roza: :roza: :onajego