Autor Wątek: ile kuwet w klatce ?  (Przeczytany 19558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
ile kuwet w klatce ?
« dnia: Lipiec 07, 2011, 14:18:40 pm »
witam :)
nie bardzo wiedziałam, gdzie o to zapytać, jeśli jest taki temat to proszę o przeniesienie.
za jakieś 2-2,5 roku planuję przygarnąć króliczka (dopiero wtedy, bo teraz mam szczury) i chcę wszystko wiedzieć, dobrze się przygotować.

króliczkowi planuję zrobić klatkę z dwóch 120stek, połączyć je długim bokiem, tworząc duży kwadrat. kuwety od klatek będą dwie i tutaj moje pytanie - ile kuwetek ze ściółką mu sprawić ? jedna duża wystarczy, czy lepiej mu dać w obu kuwetach ?

z góry bardzo dziękuję :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:07:55 pm »
Myślę, że Twój królik sam zdecyduje, gdzie będzie sikał tam będziesz musiała pewnie sypnąć ściółką ;)
Tak to najczęściej jest, że to królik decyduje :icon_mrgreen

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:12:11 pm »
czyli muszę liczyć się z tym, że będę musiała rozłożyć jedną kuwetkę, albo 4 ? ;D oka, nie ma problemu :)
do adopcji jeszcze mnóstwo czasu, ja bym chciała już, ale nie mogę. staram się teraz wszystkiego dowiedzieć, już planuję sobie gdzie będzie klatka, jak ją urządzę, czym będe karmić... :D

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:23:32 pm »
Moje króliczki po wejściu do klatki zawsze nasiusiały w jakiś róg i w tym rogu stawiałam kuwetę - pierwszego dnia na tych siuśkach, żeby zapach był. Z bobkami to trzeba je po prostu najpierw tam wrzucać i w końcu uszak załapie. Im starszy uszaty tym szybciej się uczy.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2011, 15:31:08 pm »
ok, tak zrobię :)
dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:31:37 pm »
a ja mam pytanie z "innej beczki" po co łączyć dwie klatki 120cm jak można kupić kojec (można znaleźć do 100zł 8-ścienne) i ustawić jak się chce?

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:34:43 pm »
Madzia7, mam w domu parkiet i tata nie zgadza się na kojec, bo jest już bardzo mocno zniszczony przez czasy szczenięctwa naszego psa. a klatkę jedną 120stkę mam, wiec dokupiłabym jeszcze drugą, która też nie jest specjalnie droga i połączyłabym.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:46:46 pm »
hmm.... Wybacz, ale czegoś nie rozumiem. Królika się wypuszcza z klatki na minimum 7-8 godzin dziennie- wtedy wam nie zniszczy parkietu?
Tego się nie obawiacie, że pazurkami będzie stukał, drapał (a właściwie próbował dokopać się gdzieś) i porysuje, a tata nie zgadza się bo w kojcu królik porysuje podłogę? .....

Dla mnie pomysł z dwoma klatkami jest... hmm... bez sensu. Ich gabaryty zajmują więcej miejsca, uszatek nie może sobie spokojnie stójeczki zrobić itd. A przecież do zagrody można dywanik dać....

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:00:08 pm »
Madzia, nie boję się tego, że porysuje parkiet pazurkami, chodzi raczej o fakt zasikania go. to nie jest zależne ode mnie - ja zagrodę bym bardzo chciała, ale, że nie mam powolenia chcę mu zrobić dużą klatkę z dwóch 120stek.
myślę, że jak nauczy się kuwetkować, będzie mi łatwiej przekonać tatę na zagrodę :)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:45:36 pm »
Ale przecież pod zagrodę można coś dać: jakiś dywanik czy cokolwiek. I o wiele bardziej się opłaca.
Przemyślcie to wspólnie :)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:55:57 pm »
przemyślimy, pogadam z tatą, jeszcze dużo czasu mamy :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:07:40 pm »
Madzia, nie boję się tego, że porysuje parkiet pazurkami, chodzi raczej o fakt zasikania go. to nie jest zależne ode mnie - ja zagrodę bym bardzo chciała, ale, że nie mam powolenia chcę mu zrobić dużą klatkę z dwóch 120stek.
myślę, że jak nauczy się kuwetkować, będzie mi łatwiej przekonać tatę na zagrodę :)

Króliki na ogół wolą sikać na miękkie, więc bardziej bym się bała o łóżka, kanapy, fotele itd a nie o parkiet. Króliki to mądre istotki są.
Późniejsze przekonywanie jest bez sensu, bo na klatkę drugą a potem zagrodę wyda się 2x tyle pieniędzy ile na samą zagrodę. Możesz też później klatkę tą co masz sprzedać i zyskasz na tym :)
A poza tym jak zobaczysz ze królik sika na parkiet (w co wątpie że się zdarzy) to przecież możesz zetrzeć, albo jak zsiusia się w jakiś kąt to postawisz kuwetkę.
Wydaje mi się że takie dwie klatki to tylko utrudnianie życia królikowi... Przeskakiwanie z jednej klatkowej kuwety do drugiej... A co jak uszak zaczepi o kanty i coś się stanie?
Myślę że dywanik załatwi sprawę.

Ja sama mam zagrodę i parkiet wyłożony. Groszeczek nie siusia nigdzie poza kuwetę w zagrodzie i łóżko (zabezpieczam pościel folią i kocem przed przesiąknięciem siuśków).
Nie zdarzyło mu się nawet popuścić na parkiet, a nawet jeśli by się takie cos stało, to co za problem zetrzeć to szybciutko?

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 07, 2011, 18:21:09 pm »
o tych kantach kuwet też myślałam i chciałam zrobić z pleksy na nich taką jakby szerszą półeczkę za schodkami z obu stron, na całej długości.
ok, w takim razie będe przekonywać do zagródki. a naukę kuwetkowania zaczniemy odrazu, jak już króliczek będzie :)
albo dwa, bo wolałabym żeby miał towarzysza, więc teraz czytam o zapoznawaniu króliczków i będe się poważnie zastanawiać :D

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 07, 2011, 20:55:23 pm »
Zanim kupisz druga klatkę bądź zagrodę, to po prostu sprawdź co i jak. Faktem jest, jak napisała Madzia7, ze króliczki wolą miękkie.
Na 5 królików z jakimi miałam do czynienia, żaden nie zsiusiał mi się na parkiet - bobki oczywiście zostawiały. Trzy uwielbiały podsikiwać na łóżko, wiec zanim je tego oduczysz to gruby koc, żeby to wyprać :)
Aktualna tymczasowiczka, która karmi maluszki miała 2 dni fazę sikania na dywan, ale potrzymałam ją chwile w klatce i wróciła do kuwety. Jeden z nudów pogryzł ładowarkę i kabel od kolumny, poza tym żadnych strat. Dodam, że mają wybieg 24h/dobę.
Inną sprawą jest ciągły bajzel w okolicy klatki - sianko, które wypada, jak wskakują i wyskakują, no i zapaszek specyficzny. Powinnaś to wiedzieć decydując się na króliczka.
Ja poza tym nie wkładam im żadnych kocyków czy ręczników do kuwety, bo momentalnie są zasikane i mam wrażenie, ze to także uczy je sikać na inne materiały.
Zagroda przydaje się, żeby nie szaleć z kablami i ograniczyć im terytorium. Moje i tak nie wyłażą poza pokój, w którym są, ale rożnie bywa.


Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 07, 2011, 21:03:43 pm »
charme, zniszczeń się nie boję, zapachu i syfu wokół klatki też nie - obecnie mam 23 szczury, więc znam to doskonale :D
właśnie boję się posikiwania na miękkie teraz, już planowałam kupić mu jakieś ładne legowisko, zawiesić hamaczek... zobaczymy :)

miałam kilka lat temu 2 króliczki, z tym, że one nie były kuwetkowe, wtedy mi to nie przeszkadzało, bo były to jedyne zwierzęta w domu, ale teraz przy psach, kocie, szczurach brakłoby mi czasu na wybieranie bobków z całej kuwety. dlatego chcę nauczyć królisia załatwiania się do małej kuwetki i ją szybciutko oczyszczać.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:14:47 pm »
królik i hamaczek to rzadko idzie w parze :) legowisko też nie bardzo, bo zasikane będzie. Uszatki wolą leżeć na gołej, chłodnej podłodze. Zamiast wydawać pieniązki na legowisko to możesz złożyć i położyć na podłodze jakiś koc czy narzutę (taki że uszak może czasem -choć nie musi- podsiknąć). Hamaczek jeśli już to też samej możesz zrobić :)

A tak jeszcze co do:
o tych kantach kuwet też myślałam i chciałam zrobić z pleksy na nich taką jakby szerszą półeczkę za schodkami z obu stron, na całej długości.

To też nie za dobry pomysł, bo miejsca w klatce zabierze. Fakt, że duża jest bo 120cm no ale może brakować jednak tego miejsca troszkę.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:17:37 pm »
hamaczki zawsze sama robię szczurkom, a własnie widziałam króliczki w hamaczkach, więc pomyślałam, że uszatkowi też zrobie i zobaczymy czy będzie korzystał :)
w takim razie fakt, legowiska nie kupię, za to dostanie jakiś kocyk albo dywanik.
no i namawiamy tatę na zagrodę :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:23:16 pm »
namawiaj namawiaj bo zagroda to sama dobroć :) Uszatki się lepiej w niej czują, łatwiej się sprząta (powiedz ze idzie mniej wody bo zagrody sie nie myje, a kuwete od klatki tak i to jeszcze dwie= wiecej wody :D - to dobry argument)
uszak moze sie wyłożyć i stójeczki robić, przeciągać, rozciągać, bawić się swobodnie i w ogóle :D Same plusy :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:27:45 pm »
tylko kurcze, ja mam dużego psa, który przesiaduje dużo w tym pokoju, krzywdy zwierzakowi nie zrobi, poza tym jak już królik będzie za te, powiedzmy, 2 lata, to psiak dojrzeje, będzie wykastrowany, więc spokojniejszy, ale jak króliś będzie w zagrodzie a on np cielskiem by na tym zaważył, to się nie przewróci ?
pytam, bo nie miałam do czynienia z zagrodą i nie wiem na ile jest wytrzymała.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:45:47 pm »
ja mam owczarka niemieckiego i nie wiesza się na zagrodzie. Ale dobrze złożona i przymocowana nie powinna się przewrócić.
W innym wątku pisałam, że fajnie jest przymocować zagrodę do ściany. Wtedy by pewnie wcale nie drgnęła :)
No ale mimo wszystko podstawą jest pilnowanie zwierzaków. Bo królik to jednak delikatne zwierzątko jest. A to że przez jakiś czas psiak go nie ruszy, to nie znaczy że nie będzie się nigdy zamierzał na to. Wiadomo - różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:52:54 pm »
o, o przymocowaniu do ściany nie pomyślałam :D
no pewnie, nie wiadomo co może się zdarzyć, dlatego jak królik będzie na wybiegu, to pies wstępu do pokoju nie będzie miał, chyba, że pod kontrolą. ale to pytałam dlatego, że jak nie ma mnie w domu to brat czasem wpuszcza psa do mojego pokoju, bo psisko tu ma swoją klatkę z kołderką i miski.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:57:04 pm »
to już Ci podłożyłam pomysł :) Zagroda przymocowana do ściany będzie "pewniejsza" niż wolno stojąca. Bynajmniej tak myślę.
To teraz mały "remament" psisko do brata pokoju a miski jego do kuchni :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:02:51 pm »
no właśnie z miskami w kuchni problem, bo tam są miski drugiego psiaka, który na młodziaka jest cięty, a do pokoju brata klatka psa się nie zmieści. będziemy kombinować, jeszcze dużo czasu ;D

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:06:06 pm »
to brata przenieść na przedpokój i będzie miejsce na psiaka :D żartuje oczywiście.
Myślcie, bo z początku jak do was uszak trafi, to lepiej niech ma jakiś czas spokój (nawet i miesiąc) a dopiero potem zaprzyjaźniać z innymi zwierzakami.
więc wtedy dobrze by było jakby psiaka ulokować gdzie indziej. Bo jakby nie było- mogą się z psem nie polubić. A szkoda wtedy stresować, zastraszać się wzajemnie itd.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:11:43 pm »
chyba, że uda mi się w ciągu tych dwóch lat wyprowadzić, to uszaty dostanie swój pokój :D
będziemy kombinować, bo też strasznie psa rozpuściłam i śpi w łóżku, nie ma mowy o wywaleniu go spod kołdry.. ale to jednak spory cielak, dla mnie też jest to uciążliwe, więc jak już nauczę go spędzania całej nowy w swojej klatce, to może uda się go przenieść przed pokój (mamy domek wiec w sumie kombinować można).
ewentualnie króliczka ulokujemy w salonie, tam psy nie wchodzą, a wtedy mógłby mieć większą zagrodę, tylko tu będzie większy problem z przekonaniem taty-pedanta, który w salonie spędza najwięcej czasu :D
myślę, że uda nam sie znaleźć najlepsze rozwiązanie :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:17:09 pm »
to lepiej nie do salonu bo króliki bobki gubią i tata będzie zły :) to kombinujcie, najważniejsze- aby każde zwierze było bezpieczne i sie innego nie bało.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2011, 23:19:37 pm »
coś wymyślimy :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 09, 2011, 11:43:43 am »
a jeszcze chciałam zapytać, jak kupię zagrodę, która ma wysokość 90cm, to uszaty mi nie wyskoczy ? :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2011, 13:32:46 pm »
Nie powinien. Może być zagroda nawet na wys. 60cm. Ale zależy wszystko od królika. Bynajmniej ja mam 60cm i uszaty nie wyskakuje.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2011, 13:39:04 pm »
no to dobrze :) tata do zagródki się przekonał, pokazywałam mu zdjęcia i mówiłam, że dużo osób tak trzyma króliczki i nauczone są kuwetkowania i dał się namówić :)
z tym, że będe chciała, żeby klatka i tak była, zagródka będzie przedłużeniem klatki, na początku wolałabym króliczka zamykać, kiedy nikogo nie będzie w domu, w razie, gdyby psisko wyszło ze swojej klatki (raz mu sie udało rozpracować..), dla bezpieczeństwa królisia, w ciągu dnia będzie wypuszczony całkiem na pokój, a w nocy zamykany będzie w zagródce.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 09, 2011, 13:45:29 pm »
Jak zagrodę dasz dużą to klatka nie jest potrzebna. Ba, jak połączysz ot tak klatkę i zagrodę (nie dając nic nad klatkę) to uszak będzie wskakiwał na klatkę i potem uciekał.

Zamiast jakichś klatek i innych lepiej zrobić kartonowy domek to uszak będzie miał gdzie się schować.
A co do psa to tak jak mówiłam- pilnować.

Edit
Swoją drogą pierwszy raz się spotykam z osobą, w której domu zamyka się psa w klatce...

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2011, 13:51:33 pm »
klatka stałaby przy ściane, z drugiej strony miałaby wysokie biurko, więc myślę, że by nie wyszedł, no, ale nie mam teraz przed sobą króla i zagrody, żeby się o tym przekonać :) narazie wszystko sobie obmyślam, kombinuję, ale postaram się zrobić tak, żeby króliczkowi było jak najlepiej i bezpiecznie.

pies jest przyzwyczajony do klatki (psiej, dużej :) ) i zamykany jest jedynie jak nikogo nie ma w domu, dla własnego bezpieczeństwa, bo potrafił roznieść cały dom, raz pogryzł obcinacz do paznokci i się pokaleczył, otworzył mi klatkę szczurów, zaczepiał je i został ugryziony. dlatego kupiliśmy mu klatkę i w niej jest bezpieczny pod nasza nieobecność.

Offline megg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 472
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Vox
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:10:36 pm »
dobre rozwiązanie przy psiaku w mieszkaniu. aż dziwne, że nikt wcześniej na to nie wpadł - albo wpadł, tyle, że się nie chwalił.  :P

co do wyskakiwania, po dostawieniu klatki..  :knuje
zapewne zależy od umiejętności królika, od tego, jakich gabarytów będzie uszaty (miniaturka, a baran to znaczna różnica ;)) i od samej zagrody, bo:
1. jeśli będzie to taka wysoka na 90cm, to chyba nawet po dostawieniu klatki ściana zostanie zbyt wysoka (?)
2. zawsze można zagródkę osłonić siatką (taką co jest dołączana często do zagródek, spotykanych łatwo na allegro.)
  

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 09, 2011, 20:22:19 pm »
raczej będę chciała barana, miałam kiedyś dwa króliczki i oba były miniaturkami, wiec teraz chciałabym dla odmiany kłapoucha :)
barany mają większe skłonności do skakania, czy odwrotnie ?

myślałam nad tym :
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/kojec_gryzoni/metalowy/61138
jest z dachem, ale jednak wolę chyba kojec z 6ciu ścian (wysokość 90cm), które będę mogła dowolnie ustawić.

Offline megg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 472
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Vox
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:25:18 pm »
doświadczenia nie mam żadnego, żeby porównać skłonność, ale patrząc na nie - wydaje się, ze baran może skakać wyżej, ale tyłek miewa zbyt ciężki, a miniaturki zwinne, ale wysoko raczej nie kicają, hm?  :rotfl2 jak to jest?  :>

lepiej mieć taką co można ustawić w dowolny sposób, myślę. wtedy nawet jak zmieniasz miejsce na kojec, to można dostawiać do ścian i nie koniecznie musi się on zamykać 'ściana przy ścianie'. (nie wszędzie jest miejsce na takie obszerne ustawienie). ale przy psiaku, nie jest ryzykowna zagroda bez solidnego dachu? w sumie nie tylko królik może wyskoczyć, ale może i Primek (pozwoliłam sobie po imieniu, nie wiem czy słusznie?  ;-)) może mieć chęć odwiedzić uszaka.
  

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 09, 2011, 21:31:08 pm »
właśnie też mi się wydawało, że barany takie masywne to może im się nie udać wysoko skoczyć :D

oczywiście, możesz mówić imiennie o moim psie :P pomyślę, wolałabym tę co można ustawić wedle własnego widzimisię, bo jak kupiłabym ten z dachem (musiałabym mieć ten mniejszy z zooplusa, większy mi się nie zmieści) to mimo wszystko chciałabym jakoś dostawić klatkę, nie wiem, czułabym się chyba pewniej, gdy nie byłoby mnie w domu, no ale to musiałabym ten kojec zobaczyć na żywo, pomacać, na ile jest wytrzymały :P
jeszcze duużo czasu, może akurat znajdę do tej pory jakiś bardziej ustawny i z solidniejszym dachem :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 09, 2011, 23:51:05 pm »
Nie ma reguły - znam i leciutkie maluszki z naprawdę niezłym wybiciem, i otłuszczone baranki wyskakujące na metr w górę, i hodowlane ciężkie tyłki, które wskoczą na każdą wysokość :] A jednocześnie są króliki, które nie czują potrzeby eksplorowania powierzchni bardzo nadziemnych, albo takie, które po prostu boją się wysokości i to, że nie pokonują 60 cm płotka nie wynika z niemożności przeskoczenia, tylko niechęci :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 10, 2011, 11:09:46 am »
Dokładnie, jest tak jak bosniak pisze :)
Fakt miniaturki (te prawdziwe) są małe i skoczne, ale zapomnieliście, że baranek ma przystosowane ciałko (mięśnie, skoki itd) to swojej wagi i wielkości :) Wygląda tylko tak nieporadnie jak pulchna masywna kuleczka, ale zapewniam, że baranki są równie skoczne jak i miniatury.

Ja dodam jeszcze tylko jedną rzecz- żaden kojec na panelach itd nie będzie bardzo masywny, nieruchomy itp.
Pozytywne skutki odnosi jedynie dobry montaż jego, zabezpieczenia i pomysłowe mocowanie :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 10, 2011, 12:55:36 pm »
na pewno kojec zostanie przymocowany do scian i do podłogi - to już zostawiam tacie, bo ja się na tym nie znam :)
na początku chyba klatka wystarczy dopóki króliczek będzie mały, tylko na czas aż się poznamy i będę wiedziała na ile jest skoczny, wtedy zadecyduję, który kojec kupię i odrazu zamówię :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 10, 2011, 13:04:55 pm »
Oj dużo czasu może minąć żebyś się dowiedziała jak jest skoczny :) Mój ma ponad rok i 3 miesiące a nadal nie jestem pewna co do jego skoczności bo z dnia na dzień mnie zaskakuje z wskakiwaniem :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 10, 2011, 15:38:06 pm »
nie strasz ! coś poradzimy :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:10:11 pm »
nie strasz ! coś poradzimy :)


hehe nie strasze, stwierdzam fakty :)
Kiedyś Groszek wskakiwał tylko na łóżko, teraz wskakuje na wysokie krzesełko, do tego fotel przy biurku :P
Tak się zastanawiam kiedy mi wskoczy na biurko :D

Ale to musisz sama stwierdzić co za zwierz Ci się trafi :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:18:13 pm »
dlatego postaram się go poznać, potem zdecyduję, którą zagródkę kupię, tzn z jakim zadaszeniem :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:20:08 pm »
Zapraszam do wątku o zagrodach, tam masz moją, a gdzieś na poprzednich stronach w tym wątku jest fotorelacja o mojej zagrodzie i tam masz foty jak wygląda siatka na górę itd :)

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 10, 2011, 17:33:08 pm »
przejrzałam cały wątek o zagrodach, podziwiałam :) ale nie wszystkie zdjęcia mi się otwierały, zaraz zaglądnę raz jeszcze :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:09:25 pm »
Może coś "zamula" Ci net dlatego, bo mi otwierają się wszystkie.

Offline klimejszyn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: ile kuwet w klatce ?
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2011, 22:38:12 pm »
możliwe, aczkolwiek widzę dużo i jest pod wrażeniem :)